Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2007 o 13:27, dulak napisał:

Mam pytanko:
Mam wiedźmina od wczoraj (i jestem zakochany w nim). Przejdę do rzeczy. Mam teraz misję zapalenia
zniczy w podgrodziu i zabiciu "Bestii". I tu jest moje pytanie: czy to koniecznie trzeba nocą
robić? Bo ja się gubię po Ciemku a nie wiem i nie umiem zrobić eliksiru kot. A kiedy się dostaje
srebrny miecz?
Czy jak by mi się nie udało to czy znalazł by się ktoś tak miły żeby wysłał mi swojego sava?

Tak, Wielebny powiedział, że znicze pomogą tylko w nocy, a tak ku gwoli ścisłości nie pomogą ;)
Nie wiem jak się możesz gubić po ciemku, przecież jasno jest. Ja bez problemu wykonałem to zadanie.
Spoiler
Miecz dostaje się od Siemka na początku 2 Aktu i jest do wykonania zadanie związane z tym mieczem
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za rady dot. pokonania Bestii - teraz będzie dużo łatwiej. Pozdrawiam i idę ubić tą cholerę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś byłby na tyle miły i zechciał się podzielić refleksją jak ta gra wygląda na średnich detalach? bo przy moim sprzęcie na więcej nie liczę... z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 13:36, kasztanek napisał:

czy ktoś byłby na tyle miły i zechciał się podzielić refleksją jak ta gra wygląda na średnich
detalach? bo przy moim sprzęcie na więcej nie liczę... z góry dziękuję.

Ja gram w 800x600 i na średnich z AAx2, a gra i tak wygląda miodzio ;) Ale z Twoim sprzętem to myślę, że sobie zagrasz może nawet nieco wyżej niż na średnich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 13:36, kasztanek napisał:

czy ktoś byłby na tyle miły i zechciał się podzielić refleksją jak ta gra wygląda na średnich
detalach? bo przy moim sprzęcie na więcej nie liczę... z góry dziękuję.


Tekstury na średnich lub niskich detalach i z wyłączonym filtrowaniem anizotropowym nie wyglądają najlepiej. Inna sprawa, że to jest Wiedźmin - można spokojnie grać nie zwracając za bardzo uwagi na grafikę. Co najwyżej kobitki będą trochę brzydsze;)

P. S. Wiedźmin ma koszmarnie długie czasy wczytywania nowych lokacji nawet na 2 GB Ram. Na 1 GB może być jeszcze trochę gorzej - radzę uzbroić się w cierpliwość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Kota, tyle,że w I akcie możesz nie znaleźć do niego składników. Innych eliksirów na "widzenie w ciemności" nie ma. Jak się gubisz to włącz śledzenie na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 13:48, dulak napisał:

Tak dla ścisłości to jeszcze nie zacząłem tego zadania. A co trzeba zrobić/wypić przed rozpoczęciem
co by pomogło?


W pierwszym akcie uwarzyłem sobie kilka "kotów". Składniki można dostać u Abigail i chyba u zielarza przed oberżą, pomaga też umiejętność zielarska plus czytanie zielników - znajdziemy wtedy więcej składników przy drogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 12:53, dzawora napisał:

> Czesc wszystkim mam problem z ozywieniem Golema poniewaz nie dostalem odgromnika a pozatym

> rozmiescilem juz 9 sefir na mapie.Czy mozna zdobyc zaufanie kowala lub Płatnerza Zakonu.?Bardzo

> prosze was o pomoc,dziekuje z gory wszystkim....piszcie jak najszybciej
>

SPOJLER
A kupiles juz ten Odgromnik??? Bo jezeli tak to poszukaj go w ekwipunku z przedmiotami fabularnymi
powinien gdzies tam byc(naciskaj na strzalki)
KONIEC SPOJLERA


No wlasnie nie kuplem go i nie wiem co teraz zrobic :(:( Pomocy!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2007 o 14:16, marianek89 napisał:

No wlasnie nie kuplem go i nie wiem co teraz zrobic :(:( Pomocy!!!!!!!!


Heh,no to go kup. Jak krasnoludzki kowal nie chce z tobą gadać po nie pomogłeś Scoia''tel w I akcie to idź do płatnerza zakonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta otwierasz dziennik wybierasz zakladke postaci szukasz danej osoby i karty sa zapisywane tam gdzie jest serce przy portrecie daanej postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 13:48, dulak napisał:

Tak dla ścisłości to jeszcze nie zacząłem tego zadania. A co trzeba zrobić/wypić przed rozpoczęciem
co by pomogło?

Nic nie widzieć to możesz w krypcie, a w nocy wszystko doskonale widać, szczególnie kapliczki i barghesty, ale jeżeli naprawdę nic nie widzisz, to musisz gdzieś znaleźć receptę na kota, w sumie nie wiem gdzie ją zdobyć. Składniki standardowo albo zielarz albo Abigail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 14:51, Pioti napisał:

Witam
Czy wiecie jak się przyrządza eliksiry

siadasz przy ognisku, klikasz tam gdzie jest ekwipunek,mapa,dziennik itd. pojawi sie flaszka klikasz na nia i pokazuje ci sie taki tryb do alchemi, klikasz recepture jaka chcesz zrobic(jesli masz skladniki) i klikasz mieszaj >>> tak masz dana mixture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trybie medytacji pojawia Ci się zakładka alchemia. Tam możesz robić eliksiry,oleje,a później także petardy. Po lewej stronie masz listę dostepnych receptur. Klikasz na którąś,a składniki do niej (o ile je posiadasz) trafiają automatcznie do "kotła". Klikasz "Mieszaj" i voila. Instrukcja nie gryzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER

Co trzeba przeczytać i z kim pogadać (zadanie Anatomia Zbrodni a dokładniej Sekcja Zwłok), żeby dobrze odkryć metody Azara. Znalazłem Raymonda i chce poznać metodę zabijania Azara ale chcę to zrobić jak najlepiej.

SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym zadaniem z Coolmenem czy jak mju tam w misiu kudlaczu bo mam go upic a zawsze jak go upijam to on spiewa "szla dzieweczka doooo laseczka" i tak w kolko i niema tej opjci dialogowej a jak na trzezwo gadam to mowi ze inne towary ma tylko dla znajomych a ja nie jestem a jak cos o salamandrze to mowi cicho wiedzminie i tak non stop:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować