Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Spojler
Misja zbroja Kruka - dowiadujesz się w czwartym akcie od Berengara, możesz jeszcze porozmawiać z kowalem i elfim rzemieślnikiem w Odmętach. W akcie piątym jeśli opowiedziałeś się po stronie Zakonu dowiesz się o zbroi od Zygfryda. Powie ci abyś się udał do płatnerza.
Potrzebne składniki do wykonania zbroi:
Fragment zbroi (krypta kruka albo krypta na Brzegu)
Resztki zbroi Kruka (krypta Kruka)
Zapiski elfiego minstrela (krypta strzygi)
Litania św. Grzegorza (krypta strzygi - kamień magiczny - kombinacja znaków Aard, Aard, Igni.)
Kamień znajdziesz na mapce pod numerem 8:
http://guides.gamepressure.com/thewitcher/guide.asp?ID=3830
Mapka krypty gdzie znajdziesz zapiski św. Grzegorz ( zapiski pod numerem 6 i kamień magiczny numer 5 - wejście i wyście do krypty):
http://guides.gamepressure.com/thewitcher/guide.asp?ID=3833
Spojler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 14:39, MarcusBrutus napisał:

>/.../ > Chcesz nabić 15 poziomów w III Akcie? Ambitnie. /.../

Niekoniecznie. Już jestem na 22 a z II Aktu nie wyszedłem i nawet mam tam do zrealizowania jedno zadanie poboczne i jedno główne (rozpoznanie bojem i Wieża Maga). Na Wyspie Wiwern raz byłem i... ledwo uciekłem, ale to było cztery poziomy temu. Może nawet pięć. Teraz sobie nabiję troche punktów, na zmiane z Kryptą ("Kryptą Cwaniaczka" - bo tak ją nazwałem). Tak, ze do 25 poziomu niewiele mi brakuje, a jak dobrze będzie szło, to może i jeszcze sobie podbije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wyspy wiwern tak dziwnie miałem, że za pierwszym razem zginąłem marnie, za drugim ledwo udało mi się przeżyć, a jeszcze trzy wiwerny w tle sobie siedziały, więc zostawiłem to miejsce na koniec II Aktu, czy może nawet na początek III, i jak tam wróciłem nieco się wystraszyłem królewskich które nagle tam się znalazły, ale już siekałem wszystko bez problemu^^...
Teraz czas po patchu i hmm harda przejść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo! Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Wiedźmina i cieszę się że go mam jednakże nie chodzi mi na moim zwykłym kompie a na laptopie strasznie się wiecha. Ale to nic sam fakt że ta gra to taki miód że by napełnił z 8 dzbanów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2007 o 06:18, MarcusBrutus napisał:

7290 orenów wygrane u Foltesta.

Będzie trza następnym razem wycisnąć więcej kasy od Foltesta. Gratuluje.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:42, szczena napisał:


> 7290 orenów wygrane u Foltesta.
Będzie trza następnym razem wycisnąć więcej kasy od Foltesta. Gratuluje.
Pozdro.

Za pierwszym podejściem skończyłam grę mając ponad 26000 orenów nie dodając tego co dostałam od Foltesta w zakończeniu, no się martwiłami co z tą forsą zrobić. Ehhh...ludziom nigdy nie dogodzisz jednemu, za dużo drugiemu za mało ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:40, Diablomati napisał:

Yo! Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Wiedźmina i cieszę się że go mam jednakże nie chodzi
mi na moim zwykłym kompie a na laptopie strasznie się wiecha. Ale to nic sam fakt że ta gra
to taki miód że by napełnił z 8 dzbanów. Pozdrawiam


Taaak,też bym był ''szczęśliwym posiadaczem'',ale jestem tylko ''posiadaczem''... niezbyt szczęśliwym.Przez wyrzucanie do pulpitu i resetowanie się komputera... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:28, KrzysztofMarek napisał:

Teraz sobie nabiję troche punktów, na zmiane z Kryptą ("Kryptą Cwaniaczka" - bo tak ją nazwałem).


mini spoiler - akt 2

Tam w kanalach jest jeszcze jedna lokacja - Kult jakiegos tam lwa ;)

mini spoiler - akt 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 11:48, dominik713 napisał:

> Yo! Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Wiedźmina i cieszę się że go mam jednakże nie
chodzi
> mi na moim zwykłym kompie a na laptopie strasznie się wiecha. Ale to nic sam fakt że
ta gra
> to taki miód że by napełnił z 8 dzbanów. Pozdrawiam

Taaak,też bym był ''szczęśliwym posiadaczem'',ale jestem tylko ''posiadaczem''... niezbyt szczęśliwym.Przez
wyrzucanie do pulpitu i resetowanie się komputera... ;/


Heh to witam w gronie! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem w akcie IV quest Kręgi na Wodzie, mam iść do kapłana Vodanoyi, wiem że jest przy świątyni chodzę wybijam wyznawców Dagona wracam po godzinie i nadal kapłana nie ma. Ma ktoś jakąś metodę na spotkanie teog npc''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2007 o 11:48, Paladynka napisał:

Za pierwszym podejściem skończyłam grę mając ponad 26000 orenów nie dodając tego co dostałam
od Foltesta w zakończeniu, no się martwiłami co z tą forsą zrobić. Ehhh...ludziom nigdy nie
dogodzisz jednemu, za dużo drugiemu za mało ;P

Ja teraz delektuje się pierwszym aktem na hardzie (czekając na nowego pacza), w nim wieśkowi wszystkiego brakuje musi uważać na każdym kroku, czego w późniejszym etapie gry mi brakuje. Zrobiłem sobie wczoraj zawody ile na piątym poziomie można zabić bargestów przez noc. Mój rekord to 92, oczywiście, że jaskółka plus smarowidło to podstawa. Podobają mi się też teksty wieśniaków jak między sobą gaworzą.
PS. Odnośnie wrażenia z gry, miałem ostatnio ciekawą przygodę z wieśkiem, tzn. dostałem ostatnio nowe krzesło do mojego kompa i stwierdziłem, że się nie nada do mojego użytku za słabe przy mojej posturze, choć wygodne. Giercowałem sobie w wieśka, aż tu coś strzeliło, nie przejełem się tym zbytnio, po paru chwilach wylądowałem na podłodze z myszą w ręku. Rodzinka zainteresowana hukiem wpadła do mojego pokoju z pytaniem co się stało
? Ja odpowiedziałem: wiedziałem, że ta gra powala ale nie myślałem, że do tego stopnia.
Co tu mówić jaka jest gra po prostu moja przygoda jest wymowna jedno znacznie. POWALAJĄCA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 12:15, gizmo171 napisał:

Witam,

Mam problem w akcie IV quest Kręgi na Wodzie, mam iść do kapłana Vodanoyi, wiem że jest przy
świątyni chodzę wybijam wyznawców Dagona wracam po godzinie i nadal kapłana nie ma. Ma ktoś
jakąś metodę na spotkanie teog npc''a ?

Spojler
Z moich spostrzeżeń pojawi się jak porozmawiasz z Berengarem, wykonasz misje w "pełnym słońcu" do momentu szukania Aliny zleconego przez Juliana i danie Alvinowi amuletu z dwimerytu. Jak kapłan się pojawi to oznajmi ci o tym fakcie rezolutna dziewczynka.
Spojler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
No dobra z Kościejem sobie poradziłem, choć musiałem wywalić Wierzbę, Jaskółkę i Rosomaka (czyt wypiłem Biały Miód) i już znaki dało się rzucać, ale znów mam problem. Mianowicie: dotarłem do Azara... Tych jego 2 sługusów pokonuję bez problemu tym bardziej, że już wcześniej wypijam Wierzbę, Jaskółkę i Grom (Zamieć poszła na Kościeja, ech...) i z pełnym paskiem życia lecę na Azara. Jednak nawet pomoc Berengara nic mi nie daje. Dobrze jest napisane w poradniku: Azar jednym uderzeniem oślepia, potem powala i siecze a Geralt nie jest w stanie uszkodzić go bardziej niż aż zejdzie gdzieś do 3/4 swojego życia. I dupa, kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Nie mam żadnych eliksirów przeciw krwawieniu, na oślepienie i powalenie niby Wierzba, ale ona też niewiele daje. Zamieć by się przydała... Na mieczu mam miał diamentowy, ale może trzeba siec srebrnym? Ale to człowiek przecież... W każdym razie za Chiny nie wiem jak podejść do następnej próby. ;/ Więc pytam się: Jak? Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Eliksir na krwawienie to pocałunek.
Bardziej na Azara przydadzą ci się znaki Aard i Ignia, więc wypij puszczyk i filtr Petriego (zwiększa natężenie znaków) lub las mariborski (zwiększa ilość punktów energii). Gromu nie używaj bo będziesz łatwym celem. Ja go rozwalam Ignia, kilka serii stalowym silnym lub Aard kilka serii i znowu Aard. Jak masz za mało punktów życia wypij dekokt raffarda (momentalnie przywraca sporą ilość życia).
Spojler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2007 o 11:48, dominik713 napisał:

Taaak,też bym był ''szczęśliwym posiadaczem'',ale jestem tylko ''posiadaczem''... niezbyt szczęśliwym.Przez
wyrzucanie do pulpitu i resetowanie się komputera... ;/


Próbowałeś kontaktować się z pomocą techniczną? Również na forum wiedźmina jest obszerny poradnik co zrobić w takich wypadkach, może da radę sytuację poprawić:)? Już niedługo wyjdzie też nowy patch.

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY Dzięki, tylko że z eliksirów z podładowujących znaki mam tylko Puszczyka do regeneracji energii... Przekonałem się, że są one potrzebne dopiero przy walkach z mutantami, więc mam je śmiesznie nisko rozwinięte. Na 2 poziomie... ;/ Całe szczęście, że mam z pięć Dekoktów, ale niestety skończył mi się biały miód. ;/ Zajrzałem na forum oficjalne i tam w ogóle mnie dobili. Mam ledwie 28lvl, a oni piszą, że z takim to mogą najwyżej życzyć powodzenia i szczęścia. Jednak jeśli naprawdę tak jest to twórcy mają u mnie wieeelki minus. Przecież nie wszyscy będą wykonywać wszystkie zadania poboczne, zresztą ja i tak ich z 5 zrobiłem, ale wiem, wiem to mało. Cóż, spróbuję jeszcze parę razy później, może jakoś mi się uda. Ale jak macie jeszcze jakieś rady to będę bardzo wdzięczny. :)
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować