Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam nadzieje że na kontynułacje nie będziemy musieli czekać niewiadomo ile ale jeżeli maja zrobić lipe to wole żeby robili dość długo a dobrze tak jak z 1 częścią bo gra jest świetna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 18:26, Paladynka napisał:

A czy ktoś miał tak jak ja, że miałam jeden eliksir i jeden olej nie zidentyfikowany do końca
gry?


Miałem w V Akcie jeden niezidentyfikowany olej (a z olejami nie eksperymentowałem, więc musiałem go znaleźć). Co ciekawe przejrzałem wszystkie listy receptur i okazało się, że wszystkie już mam. Więc nałożyłem na miecz - bez widocznego efektu. Założyłem, że to jakiś bug.

Dnia 17.12.2007 o 18:26, Paladynka napisał:

@KrzychW Ja też robię przede wszystkim albedo, ale ciężko na początku o jaskółkę albedo :(


Bo nie ma Błony lotnej (Rebis / Albedo) aż do II AKTU a to jedyny łatwo dostępny składnik o tym składzie (może można coś podobnego kupić ale wątpię).

Wątrobę Bestii (Rebis / Rubredo) i podobne składniki na marginesie też można dopiero w drugim akcie znaleźć, więc Jaskóła Rubredo też na początku jest niedostępna.

Mnie się udało w I Akcie zrobić tylko jedną Jaskółkę Nigredo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale właściwie po jednym przejściu Wiedźmina nie chce mi sie go po raz drugi przechodzic :P wiem jakie będą zakończenia , jedynie co kusi to nabicie doświadczenie do poziomu Legendarnego Wiedźmina , ale tak może zaczne grac od nowa ale sam nie wiem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 07:28, MarcusBrutus napisał:

Mnie się udało w I Akcie zrobić tylko jedną Jaskółkę Nigredo.

Za to w pierwszy akcie możesz w potrzebie chwili zrobić Puszczyk Rubedo, abo Kot Rubedo oraz Jaskułkie Rubedo.
Potrzebne składniki znajdziesz albo można kupić u Abigail lub u zielarza z Wyzimy, np księżycowe drobiny (rebis rubedo) czy sztynaciec lub calcium equum (vitriol rubedo); ma to swoją cenę ale dla chcącego nie mam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy można pobrać demko Wiedźmina z jakiegoś innego źródła? Najwyraźniej serwer jest przeciążony - gdy próbuje ściągać demo z gram.pl osiągam transfer 10-12 kb/s :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 07:44, szczena napisał:

Potrzebne składniki znajdziesz albo można kupić u Abigail lub u zielarza z Wyzimy, np księżycowe
drobiny (rebis rubedo) czy sztynaciec lub calcium equum (vitriol rubedo); ma to swoją cenę
ale dla chcącego nie mam problemu.


Eee tam kupować składniki ;) Samowystarczalnym trzeba być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 12:20, MarcusBrutus napisał:

Eee tam kupować składniki ;) Samowystarczalnym trzeba być ;)


Na początku , zwłaszcza gdy chcemy sporządzić jakąś miksturę ze składników z takim samym działaniem dodatkowym , może być trochę ciężko.Dopiero w trakcie gry , znajdujemy wszystkiego nadmiar i jeszcze można całkiem sporo zarobić na niepotrzebnych składnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 12:31, Gothix22 napisał:

Wieźmin to spaniała gra którą dostane pod choinkę x|


Do świąt bym nie wytrzymał. Na szczęście ja swojego Wiedźmina mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 13:56, Zand79 napisał:

Przegladam forum ale chyba nie padła informacja co jest w demku (jeśli tak to przepraszam)
jesli mozna to dajcie halo.

Cytat z oficjalnej strony gry: "Demo obejmuje znaczną część Prologu oraz Aktu Pierwszego" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 14:36, Raylin napisał:

> Przegladam forum ale chyba nie padła informacja co jest w demku (jeśli tak to przepraszam)

> jesli mozna to dajcie halo.
Cytat z oficjalnej strony gry: "Demo obejmuje znaczną część Prologu oraz Aktu Pierwszego" :)


Czyli pewnie cały prolog i połowa pierwszego aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 12:31, Gothix22 napisał:

Wieźmin to spaniała gra którą dostane pod choinkę x|


Ja też miałem czekać do gwiazdki, lecz nie wytrzymałem, polazłem do sklepu i kupiłem mojego kochanego Wieśmaka ;) Gra jest miodzio! Nie lubię gier typu RPG, NWN 2 do mnie nie przemówił, ale to jest cudo! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 07:39, Valentino S.A. napisał:

nie wiem czemu ale właściwie po jednym przejściu Wiedźmina nie chce mi sie go po raz drugi
przechodzic :P wiem jakie będą zakończenia , jedynie co kusi to nabicie doświadczenie do poziomu
Legendarnego Wiedźmina , ale tak może zaczne grac od nowa ale sam nie wiem ^^


Fajna gra, ale jakoś mnie nie wessała. nie wiem w czym problem tkwi. moze ja już za stary jestem...(pamietam te noce przy gothicu I spedzane, potem człek w robocie półprzytomny siedział i kombinował co zrobić zeby np. wreszcie lepsza zbroję zdobyc)
Od zawsze byłem fanem książek z wiedźminem w roli głównej, a potem z pechowym Reynewanem. Może dlatego sama gra już tak nie wciąga, bo waloru nowości już dla mnie tu nie ma...ot, kolejny tyle, ze interaktywny tom sagi. Świat się zna, postacie się zna, potwory się zna...i tylko nowe watki oraz intrygi się pojawiają.
Gra jest w moje ocenie doskonała, ale jak słowo daję wolałbym nie znać sagi i razem z Geraltem poznawać świat gry. Tak jak z bezimiennym z Gothica.


Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 12:27, KrzychW napisał:

Na początku , zwłaszcza gdy chcemy sporządzić jakąś miksturę ze składników z takim samym działaniem
dodatkowym , może być trochę ciężko.Dopiero w trakcie gry , znajdujemy wszystkiego nadmiar
i jeszcze można całkiem sporo zarobić na niepotrzebnych składnikach.



Właśnie to miałem na myśli - że w I Akcie nie ma kilku składników z kombinacją elementów pozwalających na robienie dużych ilości nawet tych eliksirów, których recepty można już poznać, z dowolną dominantą.

Oczywiście, jak powiedział szczena można kupować składniki, ale większość z nich jest u handlarzy dostępna w małych ilościach - czasem tylko po jednej sztuce (co niejako wyklucza produkcję "masową" , no chyba że ktoś się uprze i będzie często ową postać odwiedzał). Część tych składników można znaleźć w skrzyniach i przy ciałach, ale też będą to małe ilości.

Tak na prawdę to dopiero w II Akcie można sobie po-eksperymentować z eliksirami z dominantami - bo jest już dostępna spora liczba składników o różnych kombinacjach. Dlatego ja w I Akcie zbieram co mogę, kupuję bazy do eliksirów, maści i petard i tworzę zapasy na przyszłość.


Co do sprzedaży "niepotrzebnych składników" to niestety nie wszystko da się sprzedać. Ja np. nie znalazłem jeszcze kupca na Pył Śmierci (Rebis), którego mi się nazbierało bardzo dużo - 800 sztuk, jak na razie. Więc jesli ktoś chce zbierać "na zarobek" to niech się upewni czy znajdzie kupca.

Najbardziej wg mnie opłaca się zbierać i sprzedawać Biały Ocet i Kwas Ginatzy - oba pochodzą z licznie występujących potworów i ich cena to odpowiednio 20 i 15 orenów. Oba też mają łatwo dostępne zamienniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wy to robicie że zabijacie jakieś 100 barghesów podczas jednej nocy bo jak ja cala noc chodze to moze zabije max 30 i kilka utopcow ze 4, 5
P.S. czy jest jakies okreslone miejsce "polowan "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 15:55, MarcusBrutus napisał:

Najbardziej wg mnie opłaca się zbierać i sprzedawać Biały Ocet i Kwas Ginatzy


Niestety , ale nasze rozważania w większej części są teoretyczne.W Wiedźminie , po kupieniu w Akcie II pancerza za 5000 , właściwie nie ma na co zbierać kasy.Ja ciułałem oreniaki , bo myślałem , że w kolejnych rozdziałach kupię nowe , coraz lepsze i droższe wyposażenie , a jak faktycznie bylo , wiadomo.Sprawa handlu i zagadnienia ekonomiczne to margines marginesu.Jak na RPG , to właściwie nie istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 15:57, Rafał115 napisał:

jak wy to robicie że zabijacie jakieś 100 barghesów podczas jednej nocy bo jak ja cala noc
chodze to moze zabije max 30 i kilka utopcow ze 4, 5
P.S. czy jest jakies okreslone miejsce "polowan "

Dam praktyczny przykład: idziesz po 21 do opuszczonego domku na przeciw kryjówki salamandry, pojawiają się tam dwa do czterech bagestów oraz jeden kawałek dalej w lewo w stronę jaskini, zabijasz je i wchodzisz do tego opuszczonego domku i wychodzisz. Monstra pojawiają się tam przez całą noc do 5 rano. Całą operacje powtarzasz. Jeszcze jedno w tej opuszczonej chatce możesz natrafić na ghula, szczególnie po północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanie. Może trochę n00bowskie, ale na prawdę nie wiem :P
Jak ulepszyć miecz np. czerwonym meteorytem ? Mam taki na stanie, idę do kowala, klikam na ikonkę z młotkiem i pojawia się tradycyjne okno handlu. I co dalej ? Próbuję przeciągać ten meteoryt na miecz, itp. Po prostu różne kombinacje. Jak to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować