Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Taka walka to niekoniecznie, ale oglądanie legendarnego wiedźmina, to już całkiem niezła frajda musi być. Ja na początku III aktu mam poziom 16. To dobrze? Czy źle? Poradzę sobie dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 04.01.2008 o 23:14, Serafin42 napisał:

Gdzie można znaleśc shilla?

Pamiętam dwa (ale chyba był jakiś trzecie jeszcze...):
1) w IV akcie znaleźć go na Polach (nie można opuścić lokacji, jakiekolwiek wyjście powoduj zniknięcie sihilla)
2) zdobyć wszystkie trofea, przy oddawaniu ostatniego, dziesiątego, będziemy mogli wybrać sihilla jako jedną z nagród
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER
Użycie opcji szukaj nie boli, Sihil z patchem 1.2 przestaje leżeć na polach ot tak, wg. mnie to było beznadziejne. Zdobyć go można po wykonaniu questa Nie Będzie Bolało lub po zdobyciu wszystkich trofeów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 17:06, grzegorzek7 napisał:

> > Mój komputer:
> >
> > Athlon xp 1,8 GHz, Radeon X800 GTO 256 mb vram, 1GB RAM. Czy ta gra będzie działać
na
> takim
> > sprzęcie chociaż na niskich ustawieniach?
>
> Athlon 1,8Ghz. nVidia 6600GT, 1GB RAM działa na średnio-wysokich :)

"działa" jest równoznaczne z "działa płynnie"?


tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Wiedźmina na 35 levelu i zabiłem króla gonu :)
PS: o tym jak sie wykuwa runy na mieczu dowiedziałem sie dopiero w epilogu od kolegi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 19:52, Asthariel napisał:

JA jestem już w epilogu , na 33 levelu , Azar mi sprawił trochę trudności , KOścieja pokonałem
za pierwszym razem z Igni. Czy sprawia wam przyjemnośc kilkugodzinna walka z respawnującymi
się potworami dla nabijania leveli , kiedy gra tylko na hardzie jest wymagająca?



Kilkugodzinna? Hah, powiedź kilkudziesięcio-godzinna, a będziesz bliżej prawdy.

Przyjemność, przynajmniej dla mnie, jest taka sama jak przy grze w każdą zręcznościówkę (a w to wliczam FPS-y, wyścigi samochodów, itp.) - czyli wykonać misję, zgrać stan i nie myśleć przy tym dużo = nic specjalnego. Obecnie gram po 1-2 godziny na dzień - bo więcej czasu nie mam i jest to dla mnie swego rodzaju oderwanie się od potrzeby myślenia - wejść, zabić, zebrać składniki, wyjść i powtórzyć prostą procedurę. Nie bardzo mam czas zacząć inną grę, więc ciągnę tę, tak po prostu żeby zrobić wszystko co możliwe i się trochę zrelaksować przy okazji.

Gra nie jest i nie była dla mnie wymagająca na żadnym poziomie, poza kilkoma momentami w I i II akcie. Obecnie gram po raz 3 (2 na hardzie) i w II Akcie na 20 poziomie nie ma walki, która by była problemem. Nie często się zdarza zeby moja żywotność spadła poniżej połowy. Zadania od początku nie były strasznie trudne - dziennik prowadzi gracza niemal za rękę (poradnika nie używałem wcale na początku, a w drugiej grze tylko sprawdzałem czy misje wszystkie mam). W sumie poziom trudności gry, dla mnie i dla sporej części graczy, o ile się mogę zorientować z ich wypowiedzi, jest dość niski.

Nie chodzi nam więc tyle o przyjemność z samego grania, co o poczucie i przyjemność osiągnięcia wszystkiego co możliwe w tej grze. I nie mówimy o tym by inni koniecznie szli w nasze ślady - po prosu wymieniamy informacje co jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER
Jak dostać się na cmentarz ?
Sytuacja taka : detektyw na bagnach, alchemik obrażony a od Talara ani Vincenta przepustki dostać nie mogę.
Grabarzowi zaniosłem sadło psów a Baraninę utłukłem. Został do pokonania Strażnik. Wygląda że wejdę dopiero w 3 rozdziale chyba że ktoś ma jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać się na cmentarz musisz pogadać z Grabarzem po otrzymaniu questa z sekcją zwłok i zapytać się go czy pomaga czasami detektywowi w śledztwach, następnie musisz powiedzieć że nie powinien on mu całkowicie ufać a wtedy Grabarz powie Ci że nie wpuści Cię na cmentarza bez przepustki u Vincenta lub anulowania jego długów u Talara (dopiero wtedy pojawią się u tych dwóch odpowiednie opcje dialogowe). Jeśli ani Vincent ani Talar nie chcą z tobą rozmawiać to faktycznie ma cmentarz dostaniesz się dopiero w III Akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2008 o 23:14, Serafin42 napisał:

Gdzie można znaleśc shilla?


windows00 nie podał ci pełnych informacji (pomimo że jest tu kilka postów o tym z Grudnia) , więc ja to zrobię:

<SPOILER>

1) w wersji 1.2 nie można już znaleźć Sihila na Polach w IV Akcie - było to możliwe w poprzednich wersjiach jeśli od razy przeszukałeś tę lokację nie wchodząc do żadnego budynku / krypty;
2) W V akcie są dwa sposoby zdobycia Sihila (informacja z drugiej ręki jeśli chodzi o wersję 1.2 więc nie gwarantuję na 100%, na 1.1a na pewno tak jest):
- Po zebraniu 10 trofeów (po 2 na Akt) Łowczy oferuje go jako nagrodę do wyboru z Księżycowym Ostrzem - mieczem srebrnym zadającym 100% obrażeń;
- Kransoludzki dentysta siedzacy w wieży kata da ci go, jeśli wypełnisz zadanie "Nie będzie bolało" - aby to zrobić musisz zabrać ze sobą do Starej Wyzimy zęby zjadarki - bo w V akcie ich nie zdobędziesz. Zakładam że kły bestii, czaszkę berghesta, kły fledera, żuchwę cmentara, kły alpa i ząb Zdenka (pięściarz z V aktu) też dałeś, lub masz.

</SPOILER>

Na przyszłość radzę najpierw samemu poszukać informacji, a potem pytać - unikniesz przykrych komentarzy.


@ windows00

Te informacje są już w tym temacie, podobnie jak kupa innych typu: lista pań do poznania, jak wykuwać miecze, gdzie znaleść broń i jak wykonać "ciężkie" zadania (że nie wspomnę o "czy mi pójdzie"). Są powtarzane od czasu do czasu, ale ile można?

Jak wyszukiwarka na stronie się zatnie, to dla ciebie oznacza że nie można skorzystać z google, albo po prostu z wyszukiwania informacji na stronach (Ctrl-F)? Ten temat ma już ponad 19 000 postów, właśnie dlatego że jest tak dużo powtórzeń. Niektórych to denerwuje - na przykład mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2008 o 10:05, Karharot napisał:

Jeśli ani Vincent ani Talar nie chcą z tobą rozmawiać
to faktycznie ma cmentarz dostaniesz się dopiero w III Akcie.


Nie ma takiej opcji. ;( Ale dzięki za odpowiedź.
Pewnie każdy wszedł na cmentarz w II rozdziale tylko ja pójdę w III ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vincent lub Talar będą chcieli o tym porozmawiać o ile wcześniej ich się uniewinniło w zadaniu Podejrzany: Vincent lub Podejrzany: Talar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

windows00 ma rację twierdząc że wyszukiwarka wewnątrz tematów nie działa. Moim zdaniem jeśli zadaje się jakieś pytanie to powinno się sprawdzić czy nie było one zadane przez ostatnie 20-30 postów, sprawdzanie przy pomocy ctrl+f kilkuset stron tematu to trochę zbyt ekstremalne, tym bardziej że zadający pytanie w przeciwieństwie do stałych bywalców nie wie czy padła już na nie odpowiedź.
Osobiście też trochę mnie męczy odpowiadanie na ta to samo pytanie czasami 3xdziennie ale pamiętaj że jeśli nie chcesz udzielić jakiejś odpowiedzi to nie musisz tego robić:) Naskakiwanie na innych za to że czegoś nie wiedzą do niczego Cię nie doprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 09:59, HMRpG_MODED napisał:

SPOJLER
Jak dostać się na cmentarz ?
Sytuacja taka : detektyw na bagnach, alchemik obrażony a od Talara ani Vincenta przepustki
dostać nie mogę.
Grabarzowi zaniosłem sadło psów a Baraninę utłukłem. Został do pokonania Strażnik. Wygląda
że wejdę dopiero w 3 rozdziale chyba że ktoś ma jakiś pomysł.

SPOJLER
Wypełniłeś zadanie przyjaciółka z dawnych lat ?? Bo widzę że anatomię zbrodni też ??? Przyjaciółkę z dawnych lat wypełnisz jeśli zrobisz zadanie anatomia zbrodni. Po wypełnieniu przyjaciółki Shani powie ci nieco o Talarze i będzie on wtedy niewinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 10:27, Karharot napisał:

/.../

Najlepszym wyjściem byłoby zredagowanie FAQ i wklejenie odpowiedniego linka w przypiętym poście. Jednak wtedy też pojawiłby się problem, bo nie wszyscy ten post widzą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2008 o 10:35, Joannita napisał:

SPOJLER
Wypełniłeś zadanie przyjaciółka z dawnych lat ?? Bo widzę że anatomię zbrodni też ??? Przyjaciółkę
z dawnych lat wypełnisz jeśli zrobisz zadanie anatomia zbrodni. Po wypełnieniu przyjaciółki
Shani powie ci nieco o Talarze i będzie on wtedy niewinny.


W tym sęk że są uniewinnieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować