Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Jako że to temat ogólny, chciałem zapytać się o karciankę dołączoną do EK. Oto fragment instrukcji:

Regeneracja

Wiedźmin może zagrać odpowiednie karty działające "po zakończonej walce", a następnie zregenerować rany. Aby wyleczyć i odrzucić kartę ciosu o sile 1, musi obrócić Umiejętność I poziomu. Cios o sile 2 odrzuca się tylko poprzez obrócenie Umiejętności II poziomu[...]

Niby wszystko super, są dwie karty "Miejsce mocy", czy jakoś tak. Ale one leczą ciosy o sile 1. I o co kaman z odwracaniem umiejętności? Czy to oznacza, że wiedźmin nie będzie mógł tej umiejętności użyć w następnej potyczce? Bardzo bym prosił o jakieś jasne wytłumaczenie, bo w instrukcji jest parę niedomówień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!!!
pobrałem łatę 1.2 a tu żadnych zmian!!! wie ktoś po co ona była???
i jeszcze jedno jak poderwać driadę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 23:03, moonman napisał:

1. pielegniarka zlecila mi ''odczarowac'' babcie... zabilem potwora w piwnicy babci... ale
nie moge spotkac pielegniarki.. nigdzie jej nie ma.. w domu.. w szpitalu.. nie ma... - gdzie
ja znajde?


Pielęgniarkę można spotkać o określonej porze dnia. dokładnie nie pamietam, ale chyba koło 13

Dnia 31.01.2008 o 23:03, moonman napisał:

2. w wyzimie handlowej mieszczka chciala dac za pazur kikimory... pozniej za chustke... - to
ta sama? czy za kazdym razem wymysla cos innego? czy moze trafilem na dwie chyze?


Ja spotkałem tylko tą co chciała pazur kikimory

Dnia 31.01.2008 o 23:03, moonman napisał:

3. juz mam dosyc bagien i klasztornej (handlowej tez - bo mi wyjatkowo muli w tej planszy)
- czy IV akt tez bedzie odgrywany na tych planszach... czy moze Geralt opusci juz Wyzime i
okolice i juz tu nie wroci?


4 akt to zupełnie inna sceneria, ale do wyzimy jeszcze wrócisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do łaty - zmiany ponoć są - szybszy loading, bugfixing itp itd. "ponoć" bo ja grałem od razu na 1.2 i nie wiem jak w poprzednich wersjach to było

SPOILER
jeśli mówisz o tej z Gaju Druidów - poczekaj aż Vaska da ci zadanie, żebyś znalazł chłopca, polecisz do Gaju się o niego wypytać. przy okazji pogadaj z driadą na tematy o dzieciach, potem przynieś jej skórę wilka (ubij jednego, łażą 50 metrów na północ od Gaju) i "nawet seks bez prokreacji..." oraz "seks rozładowuje napięcie..." :)
PO SPOILERZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 10:40, szypek26 napisał:

SPOILER
jeśli mówisz o tej z Gaju Druidów - poczekaj aż Vaska da ci zadanie, żebyś znalazł chłopca,
polecisz do Gaju się o niego wypytać. przy okazji pogadaj z driadą na tematy o dzieciach,
potem przynieś jej skórę wilka (ubij jednego, łażą 50 metrów na północ od Gaju) i "nawet
seks bez prokreacji..." oraz "seks rozładowuje napięcie..." :)
PO SPOILERZE


skórę wilka trzeba mieć przy sobie od razu, w trakcie pierwszej rozmowy - bug polega na tym, ze driada wysyla Cie po skore wilka, zebys udowodnil ze jestes dobrym mysliwym i nadajesz sie na ojca - niestety jesli wyruszysz po skore wilka, to przy ponownej rozmowie nie ma juz mozliwosci powrotu do dialogu o dzieciach ... ta szansa jest tylko za pierwszym razem... wiec przed zagadaniem pierwszy raz do driady trzeba sie upewnic ze ma sie skore przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER
Jestem w Akcie III, w zadaniu "Wszyscy ludzie Foltesta" jednym z podzadań jest spotkanie Patrolu w nocy. Po pierwszym wyjściu z domu Trisss, w dzień, spotkałem patrol i sprawdzili mi glejt. Poszedłem na przyjęcie i je ukończyłem. po wyjściu z karczmy pomogłem Talarowi. Podzadanie odnośnie spotkania patrolu w nocy mówi, że spotkam patrol, który będzie sprawdzał glejt. Jest już północ, a żaden patrol mnie nie zaczepił. Czy ktoś wie o co chodzi ?
SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 22:40, xardas akrobata napisał:

Hej ludzie mam problem ze zrobieniem eliksiru Upiornego Psa, mimo że mam wzystkie składniki.


Hmm... na czym ten problem polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 15:42, Gufs napisał:

> Hej ludzie mam problem ze zrobieniem eliksiru Upiornego Psa, mimo że mam wzystkie
składniki.

Hmm... na czym ten problem polega?

moge sie zalozyc ze niemasz dobrego alkoholu (przynajmniej piec okienek powiinien miec !!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 14:21, AdrianC1987 napisał:

SPOJLER
Jestem w Akcie III, w zadaniu "Wszyscy ludzie Foltesta" jednym z podzadań jest spotkanie
Patrolu w nocy. Po pierwszym wyjściu z domu Trisss, w dzień, spotkałem patrol i sprawdzili
mi glejt. Poszedłem na przyjęcie i je ukończyłem. po wyjściu z karczmy pomogłem Talarowi.
Podzadanie odnośnie spotkania patrolu w nocy mówi, że spotkam patrol, który będzie sprawdzał
glejt. Jest już północ, a żaden patrol mnie nie zaczepił. Czy ktoś wie o co chodzi ?
SPOJLER


Ty masz z nimi porozmawiać, nie oni z tobą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 16:00, wiedźmin65 napisał:

mam pytanie. w V rozdziale trzeba odczarować strzyge lub ją zabić.. ja ją zabiłem.. no
i właśnie co bym dostał gdybym ją odczarował???


SPOILER
jakiś dobry mieczyk i kasę - 8000 jeśli nie dostałeś po zabiciu jej
KONIE SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 16:04, wiedźmin65 napisał:

a zna ktoś może jakieś eliksiry które samemu można zrobić?? bo ja jak zrobie to mi nigdy
nie wyjdzie taki dobry..


samemu można zrobić tylko trucizny. ale one się nie przydają. Chyba że chcesz popełnić samobójstwo :D Na wszystkie korzystne eliksiry są recepty: masz tutaj linka z wszystkimi receptami

http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Lista_Receptur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER
W dzień obok domu Triss, tam gdzie jest błazen i muzykanci, spotkałem szlachciankę, która powiedziała, że jak jej przyniosę dowód zabicia jakiegoś potwora to sie ze mną umówi. Wziąłem kilka rzeczy od karczmarza, ale teraz nie moge znaleźć tej kobiety. Czy ktoś wie gdzie ona zazwyczaj przebywa ?
SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 16:54, AdrianC1987 napisał:

SPOJLER
W dzień obok domu Triss, tam gdzie jest błazen i muzykanci, spotkałem szlachciankę, która
powiedziała, że jak jej przyniosę dowód zabicia jakiegoś potwora to sie ze mną umówi.
Wziąłem kilka rzeczy od karczmarza, ale teraz nie moge znaleźć tej kobiety. Czy ktoś
wie gdzie ona zazwyczaj przebywa ?
SPOJLER


SPOJLER
Musisz jej oddać pazury kikimory. Ja jej od razu oddałem, więc nie miałem problemu z jej odnalezieniem.
SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 16:54, AdrianC1987 napisał:

SPOJLER
W dzień obok domu Triss, tam gdzie jest błazen i muzykanci, spotkałem szlachciankę, która
powiedziała, że jak jej przyniosę dowód zabicia jakiegoś potwora to sie ze mną umówi.
Wziąłem kilka rzeczy od karczmarza, ale teraz nie moge znaleźć tej kobiety. Czy ktoś
wie gdzie ona zazwyczaj przebywa ?
SPOJLER


Jeśli pamiętasz o której godzinie ją spotkałeś to pochodź po dzielnicy haandlowej następnego dnia o tej samej godzinie to powinieneś ją gdzieś znaleźć. Ona jest zwykłym mieszkańcem więc raczej nie ma przypisanego miejsca pobytu, godziny możliwe że również ale szlachcianki bywają też koło banku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
Czy jeśli daruję Vincentowi życie (III akt co spotykam go jako wilkołaka) to będę miec okazję jeszcze go zabic? Bo mu darowałem i gwardziści się do mnie burzą :D
Ale zrestartowałem kompa i mogę to jeszcze zmienic reloadem gry :D
To jak to jest? I tak będę musiał go zabic? A sierśc wilkołaka skąś indziej da się wziąśc?
KONIEC SPOLERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 18:57, Matias16162 napisał:

Spoiler
Czy jeśli daruję Vincentowi życie (III akt co spotykam go jako wilkołaka) to będę miec
okazję jeszcze go zabic? Bo mu darowałem i gwardziści się do mnie burzą :D
Ale zrestartowałem kompa i mogę to jeszcze zmienic reloadem gry :D
To jak to jest? I tak będę musiał go zabic? A sierśc wilkołaka skąś indziej da się wziąśc?
KONIEC SPOLERA


SPOILER

Jeżeli darujesz mu życie, pod koniec aktu wspomoże cię w jednej z walk, jeżeli nie to po prostu będziesz musiał walczyć sam. Później nie będziesz miał już okazji go zabić, będziesz mógł wykonać tylko questa z odczarowaniem jego klątwy. Niestety sierści wilkołaka nie da się zdobyć w inny sposób, ale tę stratę da się przeżyć. Sam za każdym razem jak grałem to oszczędzałem Vincenta :)

KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Ale ona jest potrzebna do mutagenu..... I ma to wpływ na decyzję co do wstawienia się za zakonem a nieludźmi? Tak myślę bo ci gwardziści się fafrolą :D
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować