Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2006 o 10:56, TYHE napisał:

dla mnie za trudny ;P


Dla mnie niestety też :(

Dnia 06.02.2006 o 10:56, TYHE napisał:


Hej konkurs jeszcze trwa. Zna może ktoś odpowiedzi na pytania :
1. Jaką ''''oficjalną'''' nazwę nosi świat wykreowany przez Sapkowskiego?

2. Wymień pięć królestw wchodzących w skład Królestw Północnych

3. Kto jest autorem przepowiedni głoszącej nadejście ''''wieku miecza i topora, wieku wilczej zamieci''''?

4. Wyjaśnij jak najdokładniej czym były ''''Utopce''''?

5. Czym odznacza się Kościej i czy kiedykolwiek w cyklu opowieści traktujących o wiedźmińskim świecie pojawił się ten potwór? Jeśli tak to, w którym opowiadaniu?

6. Jakie były różnice w zastosowaniu srebrnego miecza wiedźmińskiego od drugiego wykonanego z żelaza pochodzącego z meteorytu?

7. Czy Geralt z Rivii od początku miał być głównym bohaterem gry The Witcher? Jeśli nie to kto nim miał być?

8. Które ze znaków wiedźmińskich będą zaimplementowane w grze?

9. Które z postaci znanych nam z sagi spotkamy w grze? Wymień przynajmniej cztery....

10. Przedstaw w formie w krótkiej opowieści swoje domysły na temat tego jak Geralt powrócił z Avalonu.

Ten kto zna to niech poda tutaj na forum odpowiedzi :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wie ktoś może nawet w dużym przybliżeniu kiedy gra ma wyjść? Byle się okazało, że ukaże się jak będzie oprawa ciutkę przestarzała lub też kilka dni po premierze Duke Nukem Forever;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 21:28, maniekk napisał:

Witam.
Wie ktoś może nawet w dużym przybliżeniu kiedy gra ma wyjść? Byle się okazało, że ukaże się
jak będzie oprawa ciutkę przestarzała lub też kilka dni po premierze Duke Nukem Forever;)
Pozdrawiam.


Może tak....produkcja gry ma się raczej na pewno zakończyć w tym roku, a co daty jego wydania to będzie to już tylko i wyłącznie zależeć od wydawcy. Niemniej jednak jakąś logiczną datą wydania gry na teraz jest jesień 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 10:56, TYHE napisał:

konkurs! :-)
komu plakaciki?

dla mnie za trudny ;P

http://elkander.join.pl/konkurs5.php


Tyhe-> Dzięki za pomoc w reklamie :)

Grizzly -> Jak masz jakieś wątpliwości to jakieś małe sugestie mogę zarzucić, małe podpowiedzi czy coś, tylko spytaj się o coś konkretnie, bo do wszystkich pytań to raczej na pewno podpowiedzi Ci nie podam na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się na pierwszym wywaliłem :) Jaką ''''oficjalną'''' nazwę nosi świat wykreowany przez Sapkowskiego?
Odp a skąd mam wiedzieć :D ? skoro nie wiem co to jest związek frazelogiczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 14:15, kamilimaciek1 napisał:

Ja się na pierwszym wywaliłem :) Jaką ''''oficjalną'''' nazwę nosi świat wykreowany przez Sapkowskiego?
Odp a skąd mam wiedzieć :D ? skoro nie wiem co to jest związek frazelogiczny :)


Poszukaj na sapkowski.pl albo na elkander w recenkach, którejś z książek o cyklu wiedźmińskim. A ta nazwa jest naprawdę bardzo prosta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiazek frazeologiczny to kilka slow, ktore polaczone razem daja inne znaczenie niz poszczegolne slowa w takim zwiazku. Hmm, moze latwiej to bedzie na przykladzie:
Zwiazkiem frazeologicznym jest np. wyrazenie :''kopnac w kalendarz'' - oczywiscie nie chodzi o to, by wziac prawdziwy kalendarz i go kopnac, tylko o to, ze ktos umarl, czyli ''kopnal w klendarz'' ;P

==>> http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_frazeologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś mi to wytłumaczył :) ucze się 10 lat polskiego i żaden nauczyciel mnie tego nie nauczył wielki dizęki :) A pytania są bardzo trudne za takie pytania to powinna być nagroda nie plakat tylko gra wiedźmin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 15:26, kamilimaciek1 napisał:

Bardziej mnie interesuje co to jest związek frazelogiczny ;) ale dobra poszukam i spróbuję
:)


W sumie to po kiego grzyba jest Ci potrzebna znajomość pojęcia związek frazeologiczny do rowzwiązania tego konkursu i co to ma do pierwszego pytania? :)

A tak odnośnie pytania 10, to nie musi być koniecznie opowiadanie, może to być swobodne wyłożenie własnego poglądu na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:06, Kubeczek77 napisał:

Kiedy będzie premiera tej gry??

wiem z pewnego źródła ze juz niedługo podobno skończyli czytać książke jeszcze ze dwa razy obwjrzą film i biorą się do pracy nad gra:)) nie martw się pewnie do końca roku się wyrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 19:06, Kubeczek77 napisał:

Kiedy będzie premiera tej gry??


W pełni oficjalna data premiery niestety nie jest jeszcze znana.

Nieoficjalnie koniec tego roku, początek przyszłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy do E3, tam z pewnością będzie garść informacji na temat Wiedźminka, bo domyślać się każdy może przełom tego i następnego roku, ja po cichu obstawiam jesień tego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 15:59, Grizzly. napisał:



Ten kto zna to niech poda tutaj na forum odpowiedzi :))))))


Kilk pytan jest latwych, ale nie mam niestety pojecia jak odpowiedziec na te zwiazane z gra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować