Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2008 o 21:00, albinskia napisał:

Mam trochę Noobiarskie pytanie: Jakby co mówię ,ze ostatnio grałem pare dni po premierze.

Mam trzy czerwone meteory, jeden niebieski, dwie runy sfarog i runę ziemi i nie pamiętam
jak zlecało się kowalowi by wykuł mi miecz z tych składników. Może mi ktoś szczególowo
napisać bo pamięć nie taka jak kiedyś xD
ps: W poradniku ani samouczku nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. ;)

Pozdr. ;]



Idziesz do kowala i klikasz opcję wykuj miecz.Wyskoczy okienko.W tym okienku o ile dobrze pamiętam masz mu"sprzedać" te 3 meteoryty czy jak tam się zwie i automatycznie się miecz tworzy(dodaje się do ekwipunku), ale tak szczerze to ja żałowałem robienia mieczy więc nie radzę, ale jak chcesz


Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 21:00, albinskia napisał:

Mam trochę Noobiarskie pytanie: Jakby co mówię ,ze ostatnio grałem pare dni po premierze.

Mam trzy czerwone meteory, jeden niebieski, dwie runy sfarog i runę ziemi i nie pamiętam
jak zlecało się kowalowi by wykuł mi miecz z tych składników. Może mi ktoś szczególowo
napisać bo pamięć nie taka jak kiedyś xD
ps: W poradniku ani samouczku nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. ;)

Pozdr. ;]


Po prostu idzesz do kowala np. z 3 czerwonymi meteorami i naciskasz kupuj-tam pojawia się mieczyk z meteorytów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa ;P Ale jakoś znaki runiczne inaczej się wyrabiało ? :P

mateuszencja Moji koledzy to grają zazwyczaj z podstawowym mieczem a ja potrzebuję miejsca w ekwipunku bo tego mam sporo więc jak miecz wykuję to zawsze i miejsce i lepszy miecz ^^

No to się zapisze i popróbuję sobie z tymi mieczami, ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz się udać do kowala i mieć w plecaku przynajmniej 3 runy, wtedy w jego ofercie pojawią się wszystkie możliwe kombinacje miecza runicznego jakie można wykonać z posiadanych przez Ciebie run.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kupiłem Updatera i oczywiście mam problem - katastrofalny błąd. Nie pomogło nawet odinstalowanie AVG antywirusowego. I co robić.

Ponawiam pytanie, szukając jakiegoś dobrego człowieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem przygodę "Cena neutralności" i powiem, że super była! Ach, to Kaer Morhen... :]
Zacząłem natomiast przygodę "Efekt uboczny" . Fajnie się prezentuje... ogólnie to obie przygody są fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jak na mój pierwszy kontakt z Wiedźminem dopiero w ER to jak na razie jest bardzo dobrze. Mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej :)

Madfrog - Tylko mi nie pisz, że to ty jesteś Hex_fm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 19:28, LTM napisał:

A ja powiem jeszcze raz i też więcej nie będę - w/g mnie walka powinna być realizowana
z większym rozmachem i winna być bardziej efektowna. Wolę mieć średnią fabułę ze znakomitą
walką, niż dobrą fabułę, pomimo której każda walka będzie dla mnie udręką...


stary, prince of persia jest dla ciebie, mass effect, jade empire, a z erpegami daj sobie spokój, odpuść sobie nadchodzący drakensang (dla każdego fana rgp zapowiada się niezwykle dobrze), bo to będzie kompletna nuda dla ciebie - w walce decydują jakieś współczynniki, nie ma combosów, postacie podczas walki nie fruwają w powietrzu jak anioły, do tego nie da sie przeskoczyc płotka. to już w ogóle dyskwalifikuje dobre rpg...tak powazniej - polecałbym tomb raidera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ty fajnie gothica ! xD

Powiem wam coś dziwnego. Jak grałem w ,,podstawkę wiedźmina to granie nie sprawiało mi tyle radości co w ER. Nie wiem czy chodzi o to ,że gra jest wtedy lepsza czy mi się sobie to uświadamiam w głowie ,że w ER fajniej się gra. Takie dziwne uczucie ;P

Jak pierwszy raz spotkałem dziadka na bagnach uznałem go za najfajniejszą(najmilszą) postać w grze tylko ta misja kanibal, poczułem się wtedy taki rozdarty ... Też mieliście takie uczucie ?

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 23:03, albinskia napisał:

Ej ty fajnie gothica ! xD

:P

Dnia 13.10.2008 o 23:03, albinskia napisał:

Powiem wam coś dziwnego. Jak grałem w ,,podstawkę wiedźmina to granie nie sprawiało mi
tyle radości co w ER. Nie wiem czy chodzi o to ,że gra jest wtedy lepsza czy mi się sobie
to uświadamiam w głowie ,że w ER fajniej się gra. Takie dziwne uczucie ;P

Ja kupiłem ER, nie miałem okazji mieć normalnej ani update, ponieważ wtedy miałem za słaby PC. Teraz mam mocny, a akurat jak chciałem Wieśka zamówić wyszła ER. :]
Świetnie się gra, tylko tak co godzinę wywala do Windowsa. :)

Dnia 13.10.2008 o 23:03, albinskia napisał:

Jak pierwszy raz spotkałem dziadka na bagnach uznałem go za najfajniejszą(najmilszą)
postać w grze tylko ta misja kanibal, poczułem się wtedy taki rozdarty ... Też mieliście
takie uczucie ?

Ja również... faaajny był, ale ogólnie to mięso dziwne było, ale po rozmowie z dziadkiem i dowiedzeniu się, że jest kanibalem (ale nie je dzieci! to jego żelazna zasada! :P ) to poczułem się... dziwnie... lubiłem go, a on się okazał potworem, i te ciała przy drodze.. pomyślałem, że to on to zrobił, a wieczorem tam umarlaki były... musiałem go zabić, taka bestia jak on nie zasługuje na życie! człowieka zabić i zjeść umie, a dojść do kapliczki już nie. :/

Ogólnie to w tej grze jest piękno wyborów i brak podziału na dobro-zło. :]

Dnia 13.10.2008 o 23:03, albinskia napisał:

Pozdr.

Hehe, od paru postów widzę, że styl zmieniłeś. 8]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem mala przygode... zgubilem plyte z wiedzminkem :S:S
Szukalem wszedzie ale znalesc niemoglem, naszczescie po miesiacu przez przypadek znalazlem ;p Myslalem ze 100 zl ~poszlo mi na marne ;p
No i w kazdym razie o co chodzi z ta ER??
Sciagnelem zainstalowalem i mam teraz przy wybieraniu nowej gry mozliwosc wlaczenia gry standardowej i tych nowych przygod, sek w tym ze jak wlaczam nowe przygody to nie mam nic do wyboru...moge sie tylko cofnac do menu. Zeby moc wlaczyc tam jakis scenariusz, to musze przejsc gre? To sie jakos odblokuwuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 23:42, diablolod napisał:

Mialem mala przygode... zgubilem plyte z wiedzminkem :S:S
Szukalem wszedzie ale znalesc niemoglem, naszczescie po miesiacu przez przypadek znalazlem
;p Myslalem ze 100 zl ~poszlo mi na marne ;p
No i w kazdym razie o co chodzi z ta ER??
Sciagnelem zainstalowalem i mam teraz przy wybieraniu nowej gry mozliwosc wlaczenia gry
standardowej i tych nowych przygod, sek w tym ze jak wlaczam nowe przygody to nie mam
nic do wyboru...moge sie tylko cofnac do menu. Zeby moc wlaczyc tam jakis scenariusz,
to musze przejsc gre? To sie jakos odblokuwuje?


nie, musisz poprostu sciagnac nowe przygody.
No a ja mam pytanie, gram teraz od nowa, jestem w drugim akcie, mam 2,5k Orenów ( zrobiłem quest na tego ducha wdowy, z obroną ''dziewcząt'' [XD], i to z Colemanem. I tu mam pytanie, jak mam zarobić na Nowy pancerz ? ;). Co jest bardzo dochodowego? :D. I jeszcze jedno, Gdzie mogę sprzedać te wina stare najdrożej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 23:53, Pernia napisał:

Co jest bardzo dochodowego? :D.


Gra w kości i trofea. Ja Talara łącznie naciągnąłem na ponad 4000 orenów. A win nie sprzedawałem, wypiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 20:12, Maciek2194 napisał:

> > O.K poradziłem se bez waszej pomocy i mam takie pytanie czemu nie mam dod przygód

> w wiedźminie
> > : O mam edycje rozszerzoną(patch edycji rozszerzonej)
> jak masz ściągniętego z neta to musisz je osobno ściągnąć.
Aha tylko na stronie wiedźmina jest tylko jedna przygoda do ściągnięcia "efekt uboczny"
a ceny neutralności nie widzę

mogę się założyć ze cena neutralności tez jest (pod ikonom) jest taka strzałeczka i nią przewijasz miedzy tymi przygodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 23:53, Pernia napisał:

No a ja mam pytanie, gram teraz od nowa, jestem w drugim akcie, mam 2,5k Orenów ( zrobiłem
quest na tego ducha wdowy, z obroną ''dziewcząt'' [XD], i to z Colemanem. I tu mam pytanie,
jak mam zarobić na Nowy pancerz ? ;). Co jest bardzo dochodowego? :D. I jeszcze jedno,
Gdzie mogę sprzedać te wina stare najdrożej ?

Wina najprościej chyba u karczmarki w Misiu Kudłaczu... bodajże 80 za sztukę. A co do pancerza... lepiej trochę poczekać i kupić ją w III Akcie u zbrojmistrza koło Nowego Narakortu - wtedy nie grozi nam niedobór finansowy, bo w II Akcie pieniądze mogą się jeszcze przydać do niektórych zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 22:40, jaceloth napisał:

stary, prince of persia jest dla ciebie, mass effect, jade empire, a z erpegami daj sobie
spokój, odpuść sobie nadchodzący drakensang (dla każdego fana rgp zapowiada się niezwykle
dobrze), bo to będzie kompletna nuda dla ciebie - w walce decydują jakieś współczynniki,
nie ma combosów, postacie podczas walki nie fruwają w powietrzu jak anioły, do tego
nie da sie przeskoczyc płotka. to już w ogóle dyskwalifikuje dobre rpg...tak powazniej
- polecałbym tomb raidera.


Ehhh, Ty nie rozumiesz, nie?
Napisałem już kilka postów temu, iż fabuła to sprawa oczywista i nie ma tutaj co dyskutować.
Miłym i dużym dopełnieniem tej fabuły jest walka, od której wiele zależy.
Robiąc dodatkowo ciekawszy tryb walki, producenci RPG tylko by sobie pomogli...
Jedna ekipa od walki, jedna od fabuły i sukces gry murowany...

Myślisz, że dlaczego o Wiedźminie się tyle mówi?
Owszem, przede wszystkim dlatego iż to nasza rodzima produkcja, ale z drugiej strony też dlatego, że ma dość ciekawy system walki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować