Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2008 o 18:49, Kalejdoskop86 napisał:

Walka w Wiedźminie jest dla mnie jedną z najlepszych! :)

W zasadzie nie jedną z najlepszych,a raczej najlepszą.Oprócz tego,że każdy miecz(prócz tych co nie da sie używac w wiedźmińskich stylach walki) ma trzy style walki,a kążdy styl na 5 poziomów uleszeń,to do tego dochodzą znaki,które też mają dużo ulepszeń,dzięki czemu w czasie walki użycie ich oraz miecz komponuje fajny trick,jednym słowem walka w "Wiedźminie" jest przepiękna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 18:49, Kalejdoskop86 napisał:

Walka w Wiedźminie jest dla mnie jedną z najlepszych! :)

Jedną z najlepszych? Dla mnie zdecydowanie najlepszą, pokaż mi chociaż jednego rpega który ma lepszy styl walki :)
Taki Bezi z Gothica III to sie przy Gearalcie kładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zgadzam się z Paułkiem, Geratl za jedym pełnym hitem rozwaliłby Bezimiennego xD, ale dla mnie Gothic i Wiedźmin są na mojej tabeli równo na pierwszym miejscu, jako najlepszy RPG i jako najlepsza gra. Czy dużo zmienia się w Edycji Rozszeżonej? Chodzi mi o to czy gra staje się JESZCZE przyjemniejsza i w jak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie zakupiłem sobie Wieśka ER i zacząłem instalować :)
Co prawda będzie mi chodził najprawdopodobniej na najniższych detalach (o ile w ogóle pójdzie) ale co tam :D
Już się nagrałem w Anglii u kumpla na max detalach, to starczy. Najbardziej ciekawią mnie dwie dodatkowe przygody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 19:15, Paułak napisał:

Jedną z najlepszych? Dla mnie zdecydowanie najlepszą, pokaż mi chociaż jednego rpega
który ma lepszy styl walki :)
Taki Bezi z Gothica III to sie przy Gearalcie kładzie.

Cóż, jeśli miałbym wybrać najlepszy system walki w grach RPG to zdecydowanie ten w Wiedźmina! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 19:42, Incantatoris napisał:

Hmm... zgadzam się z Paułkiem, Geratl za jedym pełnym hitem rozwaliłby Bezimiennego xD,
ale dla mnie Gothic i Wiedźmin są na mojej tabeli równo na pierwszym miejscu, jako najlepszy
RPG i jako najlepsza gra. Czy dużo zmienia się w Edycji Rozszeżonej? Chodzi mi o to czy
gra staje się JESZCZE przyjemniejsza i w jak bardzo.


Cóż... częściej się zdarza, że wyjątkowe postaci mają "swoje" twarze. Tak mi się przynajmniej wydaje... Np. Carmen lub Siemko (jemu to chyba tylko wąsy dorobili, ale dawno nie grałem w podstawową wersję więc mogę się mylić). Ekwipunek jest znacznie lepszy, ale to pewnie już wiesz... Starczy powiedzieć, że nie trzeba znajdujących się w nim przedmiotów specjalnie segregować, można je poustawiać jednym przyciskiem wg. typu.

Gdzieniegdzie chyba dialogi pozmieniali, wydaje mi się, że Talar w podstawowej wersji więcej przeklinał ;) Poza tym jest masa innych poprawek, które dobrze wpływają na grę. Warto zainstalować :)

To może teraz napiszę coś od siebie... właśnie po raz drugi ukończyłem Wiedźmina, tym razem po stronie nieludzi (wcześniej grałem po stronie zakonu). Ogólnie było fajnie, trochę rzeczy się pozmieniało, ale w większości po prostu zakon pozamieniał się z elfami. Choć nie wszędzie i są różnice. Jak grałem za pierwszym razem poprowadziłem swoją postać... beznadziejnie. Zabicie Kościeja było dla mnie niemożliwe... a teraz zabiłem go za pierwszym podejściem :) W piątek załączę save''a z Odmętów i zagram jeszcze jako zupełnie neutralny koleś... i się dopełni :P Potem już tylko dodatkowe przygody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm kupilem kiedys oryginalka, dowiedzialem sie ze Edycje rozszerzona moge pobrac z netu po rejestracji produktu, totez zrobilem, tylko ze jak instaluje patcha to to juz gra w ogole mi sie nie uruchamia, problem typu "nie wysylaj" :/ Za pomoc z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 20:53, Araondoion napisał:

hmm kupilem kiedys oryginalka, dowiedzialem sie ze Edycje rozszerzona moge pobrac z netu
po rejestracji produktu, totez zrobilem, tylko ze jak instaluje patcha to to juz gra
w ogole mi sie nie uruchamia, problem typu "nie wysylaj" :/ Za pomoc z gory dzieki.

Najbardziej oczywista rada: reinstalka. Ja przed wgraniem patcha najpierw usunąłem grę i save''y, dopiero potem zainstalowałem ER na świeżo zainstalowaną grę... i nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 19:15, Paułak napisał:

> Walka w Wiedźminie jest dla mnie jedną z najlepszych! :)
Jedną z najlepszych? Dla mnie zdecydowanie najlepszą, pokaż mi chociaż jednego rpega
który ma lepszy styl walki :)
Taki Bezi z Gothica III to sie przy Gearalcie kładzie.

Jak mi kolega tak gadał, to go wyśmiałem. Dopiero jak kupiłem nowy PC i Wiedźmina - Edycję Rozszerzoną dotarło do mnie, że Geralt rozwali z łatwością Beziego z Gothica. :)
Sięgnąłem po pierwszy tom sagi o Wiedźminie z biblioteki. Super jest! :>

Geralt z Rivii zajął miejsce najlepszych bohaterów obok Conana Barbarzyńcy. Oczywiście dla mnie osobiście. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 18:46, Nufiko napisał:

Chcę się jeszcze dowiedzieć jak wprowadziłbyś system z gier zręcznościowych do RPG żeby
wziąć pod uwagę wszystkie statystyki.

kolega LTM nie może zrozumieć, że przy typowo zręcznościowym systemie walk sól rpg, czyli umiejętny rozwój postaci traci sens, skoro najważniejsze to szybko klikać. stąd można go sprowadzić do paru cech i odfajkowane.

Dnia 14.10.2008 o 18:46, Nufiko napisał:

Na koniec dodam od siebie, że najbardziej odpowiada mi w RPGach turowy system walki jaki
był w Falloucie bądź w ŚPZ gdyż z odrobiną zmysłu taktycznego można było wygrać z założenia
przegrane walki.

jak chyba każdemu graczowi lubiącemu rpg. po prostu ten system w optymalny sposób kładzie nacisk na umiejętności i możliwości postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 18:46, Nufiko napisał:

Dla mnie system walki w wiedźminie był idealnym kompromisem pomiędzy takim Baldurem w
stylu kliknij i zapomnij i bezsensownym klikaniem z diablo. Wykorzystywał też to co w
RPG powinno być najważniejsze czyli w zasadzie tylko i wyłącznie umiejętności postaci
a nie gracza.

Chcę się jeszcze dowiedzieć jak wprowadziłbyś system z gier zręcznościowych do RPG żeby
wziąć pod uwagę wszystkie statystyki.

Po prostu zmieniłbym animacje walki i ciosów na bardziej urozmaicone, ot co.

Dnia 14.10.2008 o 18:46, Nufiko napisał:

Na koniec dodam od siebie, że najbardziej odpowiada mi w RPGach turowy system walki jaki
był w Falloucie bądź w ŚPZ gdyż z odrobiną zmysłu taktycznego można było wygrać z założenia
przegrane walki.

Mi tam się turowy średnio podobał, choć np. w KotORze sprawdzał się świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Często zapominają niestety o walce... :/

Tak? To podaj przykład RPG-a totalnie bez walki.
Prawda jest taka że nie zapominają, tylko tobie akurat przyjęte przez nich rozwiązanie się nie podoba. I wiesz co? Wcale nie musi.

> Bo w ten sposób otrzymamy grę niemal idealną, która nie będzie ani trochę nudna, a nie
> dość, że fabularnie będzie świetna, to elementy dodatkowe takie jak walka,będą równie
> świetnie dopracowane

My "otrzymamy"??? Chyba ty otrzymasz.

> Dlaczego sądzisz, iż "nie wmówię żadnemu fanowi gier RPG, że rozbudowany system walki
> to "ulepszenie" tego typu gier", skoro to prawda?

Pewnie dlatego, że trzej fani gier RPG (a nie Action RPG, czy Adventure) mówią Ci, że nie masz racji.


> Nie zmienia to jednak faktu, iż też jest zręcznościowy jak na grę Stricte RPG.
> Mass Effect to już Action RGP, więc porównywanie obydwu tytułów nie ma sensu...

No patrzcie Państwo: porównywanie systemu walki z gry "Stricte RPG" z tym z gry "Action RGP" nie ma sensu, ale zaimplementowanie systemu walki z gry "Action Adventure" do gry "Stricte RPG" to niby ma sens?

Pytałeś czy taka walka to rzecz która psuje rozgrywkę, więc Ci odpowiem - na przykładzie Jade Empire, czy Mass Effecta widać, że jednak tak, przynajmniej dla mnie i jak widać dla kilku innych osób tutaj także.

Mass Effecta okrzyknięto RPG-iem roku (dowód jak nisko upada przemysł gier), a jest to gra gdzie większość czasu nie głowiłem się jak wykonać główne zadanie (bo pobocznych wątków było niezbyt wiele), tylko jak przejść następne 50 metrów korytarza, bo bez tego gra w ogóle nie posunęła by się do przodu. Zresztą korytarza niemal identycznego z innymi korytarzami spotkanymi w innych lokacjach i przy okazji zapełnionego najczęściej przeciwnikami tego samego typu. Bo walka nie zależała w głównym stopniu od tego jak rozwinąłem postać (czyli kim jestem w grze), a nawet nie od posiadanego sprzętu, ale od tego czy potrafię szybko nawalać w klawiaturę i dobrze operować myszką. Więc zamiast wczuwać się w postać (czyli grać nią w stylu "role-play"), miałem typową zręcznościówkę przez 90% czasu. Całe szczęście, że grałem u kolegi i nie wydałem pieniędzy na tę przeciętną grę (jeśli chodzi o element RP to jest ona co najwyżej przeciętna).

Podstawowa więc różnica pomiędzy "zręcznościowym" stylem z Wiedźmina, a systemem walki z Mass Effecta jest taka, że w tej pierwszej grze, jak mi się zachciało, to ubiłem Alghula pochodnią (na początku III aktu), a w drugiej moja postać była w pełni uzależniona, nie tylko od broni jaką posiadała, ale także od moich realnych zdolności manualnych. I przez całą grę (o ile nie nabijałem poziomów, by zostać Legendarnym Wiedźminem) walka była elementem dopełniającym grę, a nie jej główną "atrakcją" pod względem interakcji gracza ze światem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 16:59, px333 napisał:

Zamierzam kupić grę Wiedzmin Edycja Rozszerzona. Jakie i w jakiej kolejności instalować
patchy.

Edycja Rozszerzona [nie Update, tylko Edycja Rozszerzona], jak sama nazwa wskazuje, ma w sobie wszystkie najnowsze łatki i uaktualnienia. Instalujesz i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 16:56, px333 napisał:

mam pytanie czy gra wiedzmin ER pójdzie mi na mojej karcie graficzanej ATI Radeon 9600
PRO
jesli gothic 3 działał (trochę się zacinając) to chba powinien działać

Kolego, co ma Gothic do Wiedźmina?!
Zamiast zadawać głupie pytania, przeczytaj przypiętego posta. Jeśli twój komputer spełnia wymagania minimalne, gra będzie działać. A jeśli nie - może zadziałać, ale nie musi - i nikt ci tego nie zagwarantuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem "Wiedźmina" już po raz drugi,tym razem po stronie Scoia''tel.Wnioski?-Zupełnie inna gra niż by sie wydawało,konsekwencje niektórych wyborów są zupełnie inne niż te,które wybierałem na rzecz Zakonu.Ogólnie wszystkie questy fabularne wykonywałem inaczej niż wtedy gdy grałem po raz pierwszy.Jednym słowem-Zupełnie "inna" gra :D.Teraz namyślam sie czy przejśc go po raz trzeci ;D
Co do "asassyna" w ostanim filmiku-gość walczył chyba wiedźmińskimi stylami,a i jego oczy były takie jak u wiedźmina.Raczej więc był to wiedźmin,ale kto to wie?(Na pewno nie był to Berengar,gdyz mogliśmy go zabić już w IV akcie,więc chyba nie sobie nie wstał z grobu :P )
Na dole załączam obrazek z moimi "osiągnięciami"(Choć gdy przechodziłem gre po raz pierwszy miałem już ostatnią kropke jako "Doświadczony Wiedźmin")

20081015181617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, zdecydowalem sie grać w kości, tylko że jest mały problem... nie wiem z kim teraz grać x_X. Pokonałęm Vaskę i Carmen, i nie wiem co dalej... ktoś pamięta?
Btw: W tym pokerze za dużo od szczęścia zależy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować