Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2008 o 20:32, Deejay napisał:

Jak to jest z tymi patchami?
Zainstalowałem wersję premierową, po czym z menu płyty otworzyłem stronę z uaktualnieniami.
Czy dobrze rozumiem, że patch 1.4 ważący ~900MB to to całe rozszerzenie, któro nie tak
dawno było do kupieniaz za bodajże 12 zł?

edit...
aha właśnie w przypiętym pości doczytałem :P
tylko nie rozumiem, po co ktoś miałby kupować za te 20zł jak może ściągnąc...

Ja, bo jest ładne pudełko.... i w sumie (prócz muzyki inspirowanej grą) to wszystko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 20:32, Deejay napisał:

Jak to jest z tymi patchami?
Zainstalowałem wersję premierową, po czym z menu płyty otworzyłem stronę z uaktualnieniami.
Czy dobrze rozumiem, że patch 1.4 ważący ~900MB to to całe rozszerzenie, któro nie tak
dawno było do kupieniaz za bodajże 12 zł?


W skład uaktualnienia przydatnego do samej gry wchodzą patch 1.4 (900MB), przynajmniej 1 paczka językowa, np. polska (po ok. 500MB), dwie dodatkowe przygody (2 x ok. 300 MB).
W sumie do gry potrzebujesz ok. 2GB danych z internetu, reszta rzeczy to materiały dodatkowe.
A minimum do pobrania to patch i 1 paczka językowa (1400 MB).

Dnia 26.10.2008 o 20:32, Deejay napisał:

edit...
aha właśnie w przypiętym pości doczytałem :P
tylko nie rozumiem, po co ktoś miałby kupować za te 20zł jak może ściągnąc...


Jedni dla edycji pudełkowej, inni aby pobawić się różnymi wersjami językowymi (np. dialogi niemieckie a napisy po angielsku - zapewniam, że są tacy chętni a każda paczka językowa to ok. 500 MB).
Znajdą się pewnie też gracze, którzy kupią wersję update dla materiałów dodatkowych.
No i wielu kupi ze względu na ilość danych do ściągnięcia oraz rodzaj posiadanego połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 00:02, Dark Energy napisał:

Ja, bo jest ładne pudełko.... i w sumie (prócz muzyki inspirowanej grą) to wszystko
:/


I nowy poradnik - co prawda nie chciało mi się ich porównywać i szukać różnic, ale jest;p
Ja miałem pierwotnie ściągniętą EK, ale teraz wydałem te 20 złociszy aby cieszyć się pełnym kompletem na półce:)

-> Deejay
>> dwie dodatkowe przygody (2 x ok. 300 MB).

Dnia 27.10.2008 o 00:02, Dark Energy napisał:

ale jeżeli gram pierwszy raz, to chyba mogę sobie je darować...?


Możesz, bo to niezależne moduły wybierane w menu. Tym niemniej to oficjalne przygody wydane przez CDP z pełnym udźwiękowieniem i naprawdę warto się z nimi zapoznać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 12:11, ChrisBgnr napisał:

> Ja, bo jest ładne pudełko.... i w sumie (prócz muzyki inspirowanej grą) to wszystko

> :/

I nowy poradnik - co prawda nie chciało mi się ich porównywać i szukać różnic, ale jest;p
Ja miałem pierwotnie ściągniętą EK, ale teraz wydałem te 20 złociszy aby cieszyć się
pełnym kompletem na półce:)

Kolekcjonerkę ? Też mam. W sumie ja też tyle wydałem. Poradnik - taa , zapomniałem o nim , i zmodyfikowane nieco bonusy są (nieco , to nie znaczy dużo)

Dnia 27.10.2008 o 12:11, ChrisBgnr napisał:


-> Deejay
>> dwie dodatkowe przygody (2 x ok. 300 MB).
> ale jeżeli gram pierwszy raz, to chyba mogę sobie je darować...?

Możesz, bo to niezależne moduły wybierane w menu. Tym niemniej to oficjalne przygody
wydane przez CDP z pełnym udźwiękowieniem i naprawdę warto się z nimi zapoznać:)

Udźwiękowienie jest super.
Ja specjalnie kupiłem nowego kompa...
I dodatkowe przygody, łatka itp. instalowała mi się półtorej godziny, zapomniałem powiedzieć że także instalowałem to na goły system bo przy moim AV i FW to nic nie trybiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 12:20, Dark Energy napisał:

> Ja miałem pierwotnie ściągniętą EK, ale teraz wydałem te 20 złociszy aby cieszyć
się
> pełnym kompletem na półce:)

Żeby mi ktoś nie zarzucił zaraz piractwa, że sobie "ściągam EK" - chodziło oczywiście o ER^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jak myślicie, opłaca się wydać te 20 zł na edycję rozszerzoną, czy lepiej olać i ściągnąć sobie za free z netu?
Dodam, iż poradniki itepe mnie nie interesują, stąd moje pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO opłaca się, w końcu zawsze lepiej jest mieć to pod ręką i móc zainstalować natychmiast jak Ci na to przyjdzie ochota i bez uzależnienia od podłączenia do netu czy tego że akurat coś padnie na stronie z której można to ściągnąć. 20 PLN to naprawdę niewielka kwota (filiżanka kawy czasem kosztuje więcej:) i nie powinna stanowić przeszkody nawet przy ograniczonych funduszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 12:42, Karharot napisał:

IMO opłaca się, w końcu zawsze lepiej jest mieć to pod ręką i móc zainstalować natychmiast

Zawsze też można ściągnąć wszystkie patche oraz inne dodatkowe rzeczy i nagrać je na płytę. Za zaoszczędzona kasę można np. zjeść pizze popijając piwkiem. Jeśli ktoś ma dobre łącze to wybór jest chyba oczywisty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od założeń. Dobra pizza z piwkiem w dobrym towarzystwie to frajda. Ja wolę mieć fajne pudełeczko z materiałami od CDPR.
Wiedźmin jest na tyle dobrą grą, że stawiam ją na równi z Diablo2 czy Civ4 i mi osobiście nie żal 20zł na płytkę do Wieśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja także zakupiłem wersję pudełkową, mimo ,że już mam ściągnięty update. za 20zł naprawdę opłaca się miec całkiem bogate wydanie. poza tym w razie reinstalek gry od razu masz wszystko na płycie, bez ponownego pobierania z netu.
--> Karharot - 20zł? to chyba filiżanka Blue Mountain;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 12:42, Karharot napisał:

IMO opłaca się, w końcu zawsze lepiej jest mieć to pod ręką i móc zainstalować natychmiast
jak Ci na to przyjdzie ochota i bez uzależnienia od podłączenia do netu czy tego że akurat
coś padnie na stronie z której można to ściągnąć. 20 PLN to naprawdę niewielka kwota
(filiżanka kawy czasem kosztuje więcej:) i nie powinna stanowić przeszkody nawet przy
ograniczonych funduszach.


Może i masz rację, coś w tym jest...

W każdym razie dzięki za radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam starego Insidera gdzie jest spis utworów zawartych na płycie z muzyką inspirowaną grą, wydaną jako samodzielny produkt. Zaciekawiła mnie pewna rzecz: choć liczba utworów się zgadza, to juz nie one same. Na tamtej płycie miał być Godare "Abandoned thoughts" a na tej dodanej do ER jest Believe "The Witcher Theme".
W związku z tym mam pytanie do posiadaczy tamtej wersji: czy tamten utwór był tak niezaspecjalny, że nie zamieścili go w ER, czy też w ogóle nie znalazł się na tamtej płycie i zamiast tego dali Believe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo zwykle trwa ta modyfikacja plików gry przy instalowaniu patcha 1.4? Czekam już godzinę i nic :/ Pasek postępu mogliby chociaż zrobić..

Wiem, że napisane, że może trwać nawet 2h ale myślałem, ze to grubo na wyrost jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 14:26, tylor2 napisał:

jak zdobyć w II rozdziale ten serafin z posągu Melitele?


Gdy włożysz do posągu jakieś jedzenie wtedy automatycznie, do ekwipunku otrzymasz 3 sefiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować