Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 19:41, THE WITCHER1990 napisał:

Najwyższy wcale nie jest taki trudny (myślę, że następnym razem to spróbuję zagrać z
modem utrudniającym) wystarczy zainwestować kasę w wódkę i kupować ją za każdym razem
gdy jest taka możliwość. Zbierać ziółka (podstawa dla mnie to jaskółcze ziele, język
topielca-> ja jaskółkę nigredo i mózg utopca+biały mirt na puszczyka albedo) tych
eliksirów trzeba bardzo często używać (jeśli mamy dobre zapasy to nie ma strachu, że
braknie) i dobrze rozwinąć Igni (mocno przesadzony) wtedy problemy mogą być jedynie na
początku gry gdy mamy słabą postać i nawet 2-3 Bargeshty to duże wyzwanie. No a na koniec
gry jeśli będziesz tłukł sporo potworków wykonywał wszystkie zadania to 35poziom to nie
problem.

No tak, ale ja na przykład jak wydaje kase na wódke to ją pije, bo co ja na eliksiry będę. ;D I na razie (gram ponownie, bo ostanio nie przeszedłem całej - skończyłem przy napadziie na bank) w zasadzie całą grę chodze pijany ^^ Nawet sobie talent wykupiłem i mam lepsze jakieś staty. xd Chciałbym mieć ze 40 lvl na koniec na średnim, ale jeśli będę musiał wybijać respa dla expa to mi się nie chce. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:31, Don Zorro napisał:

Co?! Chyba wybijałeś wszystkie potwory jakie były... nawet bez questów. A może grałeś
na łatwym poziomie? Jak tak to się nie dziwię :P

może to nie był 22 a 20 jakoś tak ale gram na hardzie i dużo trudniej nie jest (wielkie kłamstwo ze bez eliksirów nie przejdę) specjalnie se utrudniam nie używając igni tylko miecza(igni to jedno wielkie ułatwienie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś gra na podobnym sprzęcie do tego:
3GB RAM, GF 9600GT 512MB, CPU AMD 4000+, Vista

jeśli tak, to plz o info czy gra na ww. configu pójdzie na najwyższych ustawieniach bez zacinki (szczególnie klasztorna i stara wyzima)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 09:23, moonman napisał:

czy ktoś gra na podobnym sprzęcie do tego:
3GB RAM, GF 9600GT 512MB, CPU AMD 4000+, Vista

jeśli tak, to plz o info czy gra na ww. configu pójdzie na najwyższych ustawieniach
bez zacinki (szczególnie klasztorna i stara wyzima)

nie
mam 2 gb ram radeon hd 4850 1024 mb ram i cpu 64 x2 3800(2000)@2200mhz
i chodzi z śmieszna szybkością 17-30 klatek ciężko sie tak gra ;// chociaż można się pomęczyć ;pp
wyzima caly czas 17 -20 klatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

wiedx1 & moonman

Tak mi się zdaje, że przyczyną tego jest procesor. Wystarczyłby jakiś X2 5000+. Do 9600GT a tym bardziej do 4850, procesor X2 3800+ czy X2 4000+ to ciut mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 10:36, mrosi napisał:

/.../

wiedx1 & moonman

Tak mi się zdaje, że przyczyną tego jest procesor. Wystarczyłby jakiś X2 5000+. Do 9600GT
a tym bardziej do 4850, procesor X2 3800+ czy X2 4000+ to ciut mało...

nom wiem
ja swojego zmieniam na 5400(brak budżetu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pomoc Zygfrydowi na bagnach z elfami na cmentarzu golemów jest jednoznaczny ze stanięciem po stronie zakonu? Czy ten jeden quest nic nie zmieni? Bo chce zakończyć grę będąc neutralny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, ale jezeli jestes po stronie elfow to raczej nie powinnes mu pomagac, choc ja bedac neutralny mu pomoglem, ale ostatecznie bedac po stronie elfow tez mu pomoglem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:25, Don Zorro napisał:

Czy pomoc Zygfrydowi na bagnach z elfami na cmentarzu golemów jest jednoznaczny ze stanięciem
po stronie zakonu?

Nie. Pomagając Zakonowi na cmentarzu golemów, zaskarbisz sobie wdzięczność Zakonu i będziesz mógł korzystać z usług płatnerza Zakonu w Wyzimie. Co do ostatecznego wyboru - czytaj poradnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:29, Don Zorro napisał:

Czyli na całość gry ten quest nie ma wpływu? Jak tak to ok :)


Ale jeżeli trzymasz stronę elfów to lepiej go nie wypełniaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 12:29, Don Zorro napisał:

Czyli na całość gry ten quest nie ma wpływu? Jak tak to ok :)


Ostateczną decyzję podejmiesz w IV akcie. Wtedy będziesz musiał się opowiedzieć po jakiejś stronie. Tzn. Zakon, Elfy lub neutralność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym byl nie mily ale chyba ci sie akty pomieszaly gdyz wyboru dokonuje sie w III akcie

Spoiler

W banku Vivaldiego, a nastepnie gdy wybieramy z kim wedrzemy sie do kryjowki Salamandry


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 13:26, Kur0 napisał:

Nie zebym byl nie mily ale chyba ci sie akty pomieszaly gdyz wyboru dokonuje sie w III
akcie

Spoiler

W banku Vivaldiego, a nastepnie gdy wybieramy z kim wedrzemy sie do kryjowki Salamandry



Tak jednak jeśli Don Zorro chce być neutralny to dla nie go obojętne jak wykona SPOLIER quest z napadem na bank w III akcie, bo później w IV będzie mógł wybrać : Elfy lub Neutralność, Zakon lub Neutralność SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W III Akcie wybiera się pomiędzy Zakonem a Scoia''tael, w IV Akcie trzeba wybrać czy będzie się dalej popierać stronę którą wybrało się w Akcie III czy pójdzie się ścieżką neutralności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 13:26, Kur0 napisał:

Nie zebym byl nie mily ale chyba ci sie akty pomieszaly gdyz wyboru dokonuje sie w III
akcie

Spoiler

W banku Vivaldiego, a nastepnie gdy wybieramy z kim wedrzemy sie do kryjowki Salamandry




micol ma rację :)

Spoiler

W dopiero w Akcie 4 zapada decyzja ostateczne, co do przyłączenia się do jednej z grup lub pozostania neutralnym. Jeśli w banku pomagałeś wiewiórkom, to w Odmętach masz możliwość dołączenia do nich właśnie lub pozostanie neutralnym. Podobnie gdy pomagałeś zakonowi, to możesz teraz też z nimi współpracować lub pozostać neutralnym. W obu przypadkach masz dwa wyjścia do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 10:36, mrosi napisał:

/.../

wiedx1 & moonman

Tak mi się zdaje, że przyczyną tego jest procesor. Wystarczyłby jakiś X2 5000+. Do 9600GT
a tym bardziej do 4850, procesor X2 3800+ czy X2 4000+ to ciut mało...


dzięki za re,
gdzieś czytałem (chyba na oficjalnym forum) że Wiedzmin w ogole nie obsluguje dwurdzeniowych cpu. Nie wiem ile w tym prawdy (tzn. nie korzysta z drugiego rdzenia)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem na dwurdzeniowym Athlonie i jakoś śmigał bez większych problemów, oczywiście na minimalnych, bo troszkę mało pamięci. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma sprawy. Nie mniej chodziło mi o to, że w 4000+ może spowalniać 9600GT i dlatego mogą być słabe osiągi grafiki w grze. Procesor też ma swoje zadania w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej nieboecności wróciłem do Wiedźmina, obecnie jestem w końcówce III Aktu i mam pewien problem. Gdzie się kupuje jakieś składniki na Jaskółkę w Wyzimie Handlowej bądź Klasztornej? Bo samej jaskółki już nie kupie ani nie znajdę, więc pozostaje tylko zrobienie jej, a kompletnie zapomniałem, jak to znaleźc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować