Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2009 o 21:36, Revar napisał:

> Ja tam nie wiem, ale jak utopce dawały mi 1XP i nie miałem ochoty na zbieranie dropa

> z nich to kupiłem wstążkę odstraszającą, a doświadczenie wbijałem na nieco większych

> potworkach i zasobniejszych w XPki...
Ale tak na początku aktu II zawsze coś z tych Utopców jest,bo postać jest słaba...Mi
się najlepiej expiło na Ghulach,Bazyliszkach,Fledrach i Wywernach.Wie ktoś gdzie jest
miejsce gdzie te pierwsze się zawze odradzają,w ilościach odpowiednich dla Wiedźmina
z aktu III/IV.


Może mi ktoś przypomnieć mniej więcej ile idzie expa na 35 lvlu(w zwykłym Wieśku) od:
bazyliszka?(fm - 1450 expa)
garkaina? (fm - 1200/1300 expa)
zjadarki? (fm - 650/750 expa)
cmentara? (fm - 850 expa)
Chce porównac z flash modem przyrost expa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoiler IV akt

Spoiler

co się stanie jeśli nie pokłonimy się posągowi Bogini (zapomniałem jak ona się nazywa) - tylko ten kapłan nie będzie chcial z nami gadac (jakies szczegolne konsekwencje) - czy moze jest mozliwosc opowiedzenia sie po stronie Dagona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 08:53, moonman napisał:

spoiler IV akt

Spoiler

co się stanie jeśli nie pokłonimy się posągowi Bogini (zapomniałem jak ona się nazywa)
- tylko ten kapłan nie będzie chcial z nami gadac (jakies szczegolne konsekwencje) -
czy moze jest mozliwosc opowiedzenia sie po stronie Dagona?



Jak przeszłeś gre to wiesz,że

Spoiler

Dagona trzeba zabić

,obojetnie z kim jesteś(chyba nie mam takiej opcjii,by przyłączyć się do Vodianoy ^^).Jak nie pokłonisz się przy tym posągu to Kapłan nie będzie chciał z tobą gadac i musisz się pokłonić następnym razem jak będzie przy ołtarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 11:18, BoloMaster napisał:

warto ulepszać Harvall czy Wiedźmiński miecz srebrny, czy w późniejszej fazie gry znajdujemy
lepszą broń?


Jak ulepszysz Harvall za pomocą meteorytó to uzyskasz: miesz stalowy z meteorytu!! Czyli nie warto. Miecz srebrny można ulepszyć aczkolwiek pod koniec IV aktu można dostać IMO najlepszy miecz srebrny w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 11:18, BoloMaster napisał:

warto ulepszać Harvall czy Wiedźmiński miecz srebrny, czy w późniejszej fazie gry znajdujemy
lepszą broń?


Harvalla nie ulepszysz, możesz co najwyżej wykuć inny miecz z kawałków meteorytów. Co do srebrnego miecza to nowy (i najlepszy) dostaniesz dopiero pod koniec IV Aktu więc warto wcześniej wzmocnić ten posiadany runami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby, ta gra jest na tyle łatwa, że przeżyjesz do V aktu, gdzie masz wybór 3 mieczy stalowych

Spoiler

W krypcie kruka, od Velerada oraz od dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy ghul nie powinien pojawić się na drogach podgrodzia dopiero pod koniec 1 aktu? A mam tu delikwenta już drugiej nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 11:50, Don Zorro napisał:

Hmm... czy ghul nie powinien pojawić się na drogach podgrodzia dopiero pod koniec 1 aktu?
A mam tu delikwenta już drugiej nocy...

Jakiś kanibal,który żywił się zwłokami swych znajomych,coż,potwory wszędzie się pojawiają...Tak jak np.Fleder o północy koło "Misia Kudłacza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 11:24, Nufiko napisał:

> warto ulepszać Harvall czy Wiedźmiński miecz srebrny, czy w późniejszej fazie gry
znajdujemy
> lepszą broń?

Jak ulepszysz Harvall za pomocą meteorytó to uzyskasz: miesz stalowy z meteorytu!! Czyli
nie warto. Miecz srebrny można ulepszyć aczkolwiek pod koniec IV aktu można dostać IMO
najlepszy miecz srebrny w grze.


Najlepszy srebrny miecz to Księżycowe Ostrze i dostajemy go od Wielkiego Łowczego. Sihilla nie warto brać bo dostajemy od dentysty.
Acha
I może mi ktoś wyjaśnic JAKIM CUDEM można zabić Jean Pierre? Bo widziałem tutaj taki tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w wieśka już trzeci raz tym razem na najwyższym poziomie i jak na razie jestem w I akcie wbiłem 10 lvl. Czeka mnie jeszcze zadanie odszukaniem ziomka w jaskini pod murami miasta, wycieczka do Oda i musze jeszcze iść do Abigail bo zrobiła już miksture dla Alvina, więc myśle, że jak skończe I akt to będemiał coś około 11lvl.

A co do posta Don Zorro to umnie ghul stał między dwoma domkami jak sie idzie z gospody do łowczego i był on chyba nawet od początku aktu a czasami pojawiały się dwa.

Leos8
z tego co pamiętam trzeba odpowiednio przeprowadzić z nim rozmowe w V akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:06, Leos8 napisał:

Najlepszy srebrny miecz to Księżycowe Ostrze i dostajemy go od Wielkiego Łowczego.


Już parę razy toczyła się tu dyskusja czy lepszy jest Aerondight czy Księżycowe Ostrze. Sporo zależy od tego czego się oczekuje od miecza, Księżycowe Ostrze zadaje więcej czystych obrażeń ale za to Aerondight ma więcej bonusów do krytycznych efektów i premię do trafienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:06, Leos8 napisał:

Najlepszy srebrny miecz to Księżycowe Ostrze i dostajemy go od Wielkiego Łowczego. Sihilla
nie warto brać bo dostajemy od dentysty.


Ja wolę Aerondight (obrażenia +60%, atak +10% szansa na efekt krytyczny: ból, oślepienie, podpalenie, precyzyjne trafienie +50%) niż Księżycowe Ostrze (obrażenia +100%). Bonusy przy ataku jakoś lepiej moim zdaniem działają niż dodatkowe 40% obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem ale przypuszczam, że jeżeli nie pomożesz mu w II akcie ze skórą wilków to V będzie chciał cię zabić. Bo już we na początku V aktu mówi, że dzięki tobie został łowczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 15:06, Leos8 napisał:

I może mi ktoś wyjaśnic JAKIM CUDEM można zabić Jean Pierre? Bo widziałem tutaj taki tekst.

Możesz z nim walczyć, jeśli przyjmiesz zadanie Aksamit i błoto

Spoiler

od Antoinette w zamku Foltesta

, i zameldujesz mu, że pieniądze dałeś jednemu lub dwóm kuzynom i odmówisz oddania pozostałych pieniędzy.
Spoiler

Opcja ''jeden'' lub ''dwaj'' jest dostępna nawet wtedy, gdy dasz pieniądze wszystkim kuzynom.



fearlord, jak czegoś nie wiesz, to nie gadaj głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 16:37, BoloMaster napisał:

gdzie mogę znaleźć wilka Worefa? szukam go na bagnach i nic, czy ta bestia pojawia się
tylko o wyznaczonej porze?

Spoiler

Poszukaj go koło lokacji, gdzie walczyłeś z golemem. Będzie chodził ze swoim stadkiem wilków w towarzystwie właśnie blisko tego miejsca.


A od siebie mam pytanie: gdzie jest ten wielki ghul, co bo Wielki Łowczy Królewski chce mieć ubitego? W krypcie go nie spotkałem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2009 o 16:38, Kalejdoskop86 napisał:

mieć ubitego? W krypcie go nie spotkałem... :/


Z tego co pamiętam to jest w krypcie ale po przedostaniu się w jej drugą część (odkrywaną z jakimś zadaniem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować