Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2009 o 15:06, MarcusBrutus napisał:

> To na pierwszym akcie spędziłeś pewnie 20-30 godzin:) Jaką postać miałeś na koniec
gry?
Sorki że znów piszę na ten sam post ale znalazłem swoje zrzuty ekranowe:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=21613

Lekko przesadziłem z tym poziomem - miałem 55 ;)

;| fajny jesteś fajnie masz;| Ehh chciałbym napisać, że mi by się tak nie chciało ale chyba kiedyś sam spróbuję nabić 50poziom xD i 2mln orenów o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2009 o 15:25, fearlord napisał:

Cena neutralności 30 minut (ale moim zdaniem przygoda jest beznadziejna)
Efekt uboczny około 3, 4 godzin



Ok, dzięki :) Nawet jeśli cena neutralności jest taka sobie, to dobrze, że jest krótka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może wie ktoś z Was czy srebrny miecz, który dostajemy - loszek w drugim rozdziale (do walki z kruliszkiem) jest jedynym w grze czy też możemy znaleźć, dostać lub wykuć inny lepszy. Pytam ponieważ mam dwa runy i nie wiem czy wkuć je w miecz, który posiadam czy też wstrzymać się do moment otrzymanie lub znalezienia lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten srebrny miecz, jest pierwszym jaki się dostaje, ale potem oczywiście masz możliwość wyekwipować się w lepsze srebrne. Na początek jednak starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 09:06, bart31 napisał:

Czy może wie ktoś z Was czy srebrny miecz, który dostajemy - loszek w drugim rozdziale
(do walki z kruliszkiem) jest jedynym w grze czy też możemy znaleźć, dostać lub wykuć
inny lepszy. Pytam ponieważ mam dwa runy i nie wiem czy wkuć je w miecz, który posiadam
czy też wstrzymać się do moment otrzymanie lub znalezienia lepszego?

Do tego co kolega napisał ja dodam tylko tyle, że z dwóch run miecza nie wykujesz- potrzeba 3. I nie jestem pewien ale wydaje mi się, że dopiero w IIIakcie można sobie wykuć miecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 10:07, Witcher1990 napisał:

Do tego co kolega napisał ja dodam tylko tyle, że z dwóch run miecza nie wykujesz- potrzeba
3. I nie jestem pewien ale wydaje mi się, że dopiero w IIIakcie można sobie wykuć miecz...


OK, dzięki za odpowiedź. Mam dwie runy i zastanawiałem czy je dodać do miecza. który mam - srebrnego I-go z drugiego aktu ale może faktycznie wstrzymam się i jak będę miał lepszy miecz to coś pokombinuję z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2009 o 11:13, bart31 napisał:


OK, dzięki za odpowiedź. Mam dwie runy i zastanawiałem czy je dodać do miecza. który
mam - srebrnego I-go z drugiego aktu ale może faktycznie wstrzymam się i jak będę miał
lepszy miecz to coś pokombinuję z tym.

Jeśli chcesz mieć miecz z run musisz posiadać 3 takie runy. Dopiero potem idziesz do kowala a on przekuwa ci miecz, który zastępuje ten obecnie posiadany. IMO w II i III akcie nie ma to sensu bo z run wtedy dostępnych nie stworzymy nic konkretnego. Ma to sens w IV akcie gdzie przyda się do szlachtowania mas potworków. No a pod koniec rozdziału (długiego zresztą) dostaniesz wypaśny mieczyk od Pni Jeziora. Aha w IV akcie polecam zakupić stalowe kozika od syna kowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 17:27, Witcher1990 napisał:

IMO w II i III akcie nie ma to sensu bo z run wtedy dostępnych nie stworzymy nic konkretnego. Ma to sens w IV akcie gdzie przyda się do szlachtowania mas potworków.

Chyba nie wiesz, co mówisz... nie wiem jak można w III akcie latać jeszcze z "gołym" srebrnym mieczem. Nie da się nic ciekawego skombinować? 2 runy Ziemi i 1 Słońca - miecz +30% obrażeń, +50% szans na Oślepienie, +25% do Powalenia i Precyzyjnego trafienia. Ja zazwyczaj wykonując większość questów, wykuwałem sobie taki miecz już pod koniec II, albo na początku III aktu...

Dnia 29.04.2009 o 17:27, Witcher1990 napisał:

No a pod koniec rozdziału (długiego zresztą) dostaniesz wypaśny mieczyk od Pni Jeziora

Więc po co wyrzucać kasę na miecz, którego będziemy używać tylko przez jeden rozdział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2009 o 20:01, Lfdracon napisał:

Nie da się nic ciekawego skombinować?

A po jaką cholerę, skoro i tak wszystko się zabija dwoma machnięciami miecza? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2009 o 20:01, Lfdracon napisał:

Chyba nie wiesz, co mówisz... nie wiem jak można w III akcie latać jeszcze z "gołym"
srebrnym mieczem. Nie da się nic ciekawego skombinować? 2 runy Ziemi i 1 Słońca - miecz
+30% obrażeń, +50% szans na Oślepienie, +25% do Powalenia i Precyzyjnego trafienia. Ja
zazwyczaj wykonując większość questów, wykuwałem sobie taki miecz już pod koniec II,
albo na początku III aktu...
> No a pod koniec rozdziału (długiego zresztą) dostaniesz wypaśny mieczyk od Pni Jeziora
Więc po co wyrzucać kasę na miecz, którego będziemy używać tylko przez jeden rozdział?

szypek26 ma rację na wszystko wystarczą dwa hity. Wystarczy rozwinąć Igni ew srebrny grupowy i tym mieczykiem można całą grę przejść. Ja gram nim aż do IV aktu i tam kuję miecz z run. Nie wiem czy da się zebrać te które wymieniłeś już w III akcie. Po to można kupić bo IV akcie jest najwięcej potworków. Poza tym powiedz mi na co ci ta kasa? Chyba po to się ją składa, żeby kupić coś ogarniętego? Normalnym mieczykiem tłukłem kokacydium na bagnach i nie miałem z tym wielkich problemów. Utopce i topielce to 2xIgni i leżą a więc można i to spokojnie;p Może trzeba by to wykuć gdyby się grało z modem utrudniającym ale tak? To ja już wolę uskładać dobre runy i wykuć porządny miecz taki jaki chcę:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W III akcie dostaje questa "Wszyscy ludzie Foltesta". Triss zaznacza mi na mapie dom, z którego plynął sygnał magicznego kamienia. Gdy tam idę, drzwi są zamknięte. Jestem już na końcu III aktu i chciałbym ukończyć wszystkie zadania poboczne. Przy okazji, gdzie mogę w III akcie znaleźć echinopsy i fledery(byłem na cmentarzu i żaden się nie pojawił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Echinopsy są na bagnach, a fledery.. hm, chyba w krypcie na cmentarzu, a jak nie, to bodajże jeden o północy wyskakuje koło szpitala, tam w zbożu i chyba jeden koło karczmy w slumsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, zadanie "Wszyscy ludzie Foltesta" tak czy siak ukończysz automatycznie na końcu rozdziału. Jeśli mi nie wierzysz - zajrzyj do poradnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może, które eliksiry, smarowidła czy petardy można sprzedać np. alchemikom? Wiem tylko, że można sprzedać Żoninie Łzy i ten eliksir uzdrawiający, a co z resztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 19:56, witkab napisał:

Czy wie ktoś może, które eliksiry, smarowidła czy petardy można sprzedać np. alchemikom?
Wiem tylko, że można sprzedać Żoninie Łzy i ten eliksir uzdrawiający, a co z resztą?


Cześć eliksirów można na pewno, ale się nie opłaca - cena jest czasem niższa od kosztów alkoholu użytego do ich wyrobu. Co do petard i smarowideł nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 23:32, Vandaeriel napisał:

W III akcie dostaje questa "Wszyscy ludzie Foltesta". Triss zaznacza mi na mapie dom,
z którego plynął sygnał magicznego kamienia. Gdy tam idę, drzwi są zamknięte. Jestem
już na końcu III aktu i chciałbym ukończyć wszystkie zadania poboczne. Przy okazji, gdzie
mogę w III akcie znaleźć echinopsy i fledery(byłem na cmentarzu i żaden się nie pojawił).



Jesteś pewien że to te drzwi?

Spoiler

Te od rynku, trochę za płotem?



Spoiler

Echinopsy są na bagnach: dwa dobre miejsca to odcinek pomiędzy jaskinią i dołami ceglarzy oraz odcinek bagna pomiędzy kapliczką Melitelle a domem Dziadka. Szczególnie nocą.

Wampiry znajdziesz w ktypcie na cmentarzu - idź w prawo od wejścia i do końcowej sali, lub w magazynie koło banku (o ile masz klucz od Velerada - zadanie Złoto dla Zuchwałych o ile się nie mylę) Czasem pojawiają się także nocą na polu koło szpitala, przez Misiem Kudłaczem lub w zaułku koło krasnoludzkiego kowala.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 19:56, witkab napisał:

Czy wie ktoś może, które eliksiry, smarowidła czy petardy można sprzedać np. alchemikom?
Wiem tylko, że można sprzedać Żoninie Łzy i ten eliksir uzdrawiający, a co z resztą?


Po co sprzedawać? Na pewno się przydadzą xD A jak brakuje kasy - polecam kościanego pokera. Nowy pancerzyk kupiłem w III akcie, a już pod koniec tegoż aktu nie miałem co robić z pieniędzmi. Grę skończyłem z 20000 orenów o ile mnie pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale zawsze to jakiś tam dochód,szczególnie na początku. Poker to jednak ryzyko. ;) A tak, to jedna znaleziona wódeczka, trzy ziółka, mieszamy i opychamy za 2 lub 4 dyszki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 14:08, witkab napisał:

Niby tak, ale zawsze to jakiś tam dochód,szczególnie na początku. Poker to jednak ryzyko.
;) A tak, to jedna znaleziona wódeczka, trzy ziółka, mieszamy i opychamy za 2 lub 4 dyszki.
;)


Poker to sama przyjemność xD. Po prostu zapisujemy przed "pojedynkiem", gramy o najwyższe stawki, jak przegramy - load i jedziemy od nowa. Osobiście wszystkich kładłem za pierwszym razem, problem miałem tylko z Duchem Kolekcjonera Kości. A co do eliksirów... moim zdaniem bezsens. Lepiej nie marnować składników (w V akcie cierpiałem na nagminny brak vitriolu i rebisu), zrobić pożyteczny eliksir ("Nie masz co zrobić? Zrób Jaskółkę" - sprawdza się xD). Warto również mieć w zanadrzu kilka Kotów, Białego Miodu (jak toksyczność po walce zbytnio wzrośnie, a musimy szybko wypić coś leczącego), Dekoktów (kilka razy uratowały mi tyłek, chociaż za nimi nie przepadam) i jak dla mnie - eliksiry pomocne w walce: Rosomak, Wilk, Zamieć, Grom, Pełnia, Wierzba. Żonie Łzy też mi się przydawały xD. Moim zdaniem te 3 czy 4 dyszki to nic. Tak naprawdę problem z kasą (i to wątpliwy) był tylko w I akcie, potem ta kasa sama przychodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam pytanie może banalne ale jakoś nie mogę sobie poradzić lub robię coś źle, a więc jestem obecni w osadzie odmęty i chcę umieścić runy w srebrnym mieczu mam trzy różne i nie wiem jak to zrobić - chyba, że kowal w tej wsi tego nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować