Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2009 o 12:21, bart31 napisał:

Witam!! Mam pytanie może banalne ale jakoś nie mogę sobie poradzić lub robię coś źle,
a więc jestem obecni w osadzie odmęty i chcę umieścić runy w srebrnym mieczu mam trzy
różne i nie wiem jak to zrobić - chyba, że kowal w tej wsi tego nie zrobi.


Muśisz mieć 3 runy jednakowego koloru, wtedy kowal umieszcza je jak kupujesz miecz , a jak masz 3 różne to nic nie zrobisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 12:21, bart31 napisał:

Witam!! Mam pytanie może banalne ale jakoś nie mogę sobie poradzić lub robię coś źle,
a więc jestem obecni w osadzie odmęty i chcę umieścić runy w srebrnym mieczu mam trzy
różne i nie wiem jak to zrobić - chyba, że kowal w tej wsi tego nie zrobi.


Musisz mieć w ekwipunku miecz i runy. Wtedy, gdy otwierasz okno zakupów u kowala masz do kupienia srebrny miecz z runami. Płacisz i masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 12:37, dark_mesiah napisał:

> Witam!! Mam pytanie może banalne ale jakoś nie mogę sobie poradzić lub robię coś
źle,
> a więc jestem obecni w osadzie odmęty i chcę umieścić runy w srebrnym mieczu mam
trzy
> różne i nie wiem jak to zrobić - chyba, że kowal w tej wsi tego nie zrobi.

Muśisz mieć 3 runy jednakowego koloru, wtedy kowal umieszcza je jak kupujesz miecz ,
a jak masz 3 różne to nic nie zrobisz .



Oczywiście że zrobisz! Trzy dowolne runy wystarczą by przekuć srebrny miecz na nowy - tyle że jego statystyki będą wypadkową statystyk tych run, więc możliwe iż będzie to miecz dość ... uniwersalny, że tak powiem. Trzy runy tego samego typu dają zaś miecz o bardzo dobrych statystykach, ale jednej lub dwóch. Na przykład miecz wykonany z 3 run ziemi będzie miał dobry bonus do obrażeń i do powalenia.


@bart31

Kowal we wsi Odmęty przekuje Ci miecz. Musisz mieć przy sobie te trzy runy, miecz i gotówkę (nie pamiętam ale chyba około 800 orenów). Po rozpoczęciu rozmowy kliknij na ikonkę z mieczem, a nie handlu. Pojawi się okno podobne do handlu ale tylko z jednym mieczem "do kupienia". Gdybyś miał więcej run byłoby tam więcej mieczy - tyle ile kombinacji tych run. Miecz przekuwasz po prostu klikając na niego dwa razy - zupełnie jakbyś go kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 13:08, MarcusBrutus napisał:

Kowal we wsi Odmęty przekuje Ci miecz. Musisz mieć przy sobie te trzy runy, miecz i gotówkę
(nie pamiętam ale chyba około 800 orenów). Po rozpoczęciu rozmowy kliknij na ikonkę z
mieczem, a nie handlu. Pojawi się okno podobne do handlu ale tylko z jednym mieczem "do
kupienia". Gdybyś miał więcej run byłoby tam więcej mieczy - tyle ile kombinacji tych
run. Miecz przekuwasz po prostu klikając na niego dwa razy - zupełnie jakbyś go kupował.


Dzięki za podpowiedź ... byłem u niego jak miałem kilka tych run i po kliknięciu ikonki z młotkiem podczas rozmowy wyśiwetliło mi kilka mieczy w różnych cenach tak jakby do kupienie czyli pokazał mi tak jak napisałeś wszystkie konfirguracje mieczy z tymi runami w różnych cenach, a także nazwach. Myślałem, że będzie tak jak w innych grach np daję miecz potem trzy runy i on przekuwa jego, a nie na zasadzie kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!
Wczoraj odebrałem kompa z naprawy i przy okzazji powiększylem RAM.
I tu moje pytanie: Czy na takim sprzęcie pogram na nisko-średnich detalach
w Wiedźmina? Czy jest sens instalować? Czy ktoś z Was próbował grać na podobnej
konfiguracji?
AMD ATHLON 2400+ 2Ghz
Geforce 5200fx 128mb
1,0 GB RAM
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
PS.Jeśli znacie jakieś inne gry w stylu GOTHIC 3,Wiedźmin,które pójdą mi
na kompie to możecie coś zaproponować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 16:11, amek11 napisał:

Witam Wszystkich!
Wczoraj odebrałem kompa z naprawy i przy okzazji powiększylem RAM.
I tu moje pytanie: Czy na takim sprzęcie pogram na nisko-średnich detalach
w Wiedźmina? Czy jest sens instalować? Czy ktoś z Was próbował grać na podobnej
konfiguracji?
AMD ATHLON 2400+ 2Ghz
Geforce 5200fx 128mb
1,0 GB RAM
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
PS.Jeśli znacie jakieś inne gry w stylu GOTHIC 3,Wiedźmin,które pójdą mi
na kompie to możecie coś zaproponować :)



Lista nieobsługiwanych kart graficznych:

1. Nvidia - GeForce 2; 4 MX; FX; 6100; 6200;.

Tak więc w gre raczej nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 16:11, amek11 napisał:

Witam Wszystkich!
Wczoraj odebrałem kompa z naprawy i przy okzazji powiększylem RAM.
I tu moje pytanie: Czy na takim sprzęcie pogram na nisko-średnich detalach
w Wiedźmina? Czy jest sens instalować? Czy ktoś z Was próbował grać na podobnej
konfiguracji?
AMD ATHLON 2400+ 2Ghz
Geforce 5200fx 128mb
1,0 GB RAM
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
PS.Jeśli znacie jakieś inne gry w stylu GOTHIC 3,Wiedźmin,które pójdą mi
na kompie to możecie coś zaproponować :)


Na identycznym sprzęcie, tylko z mniejszą ilością pamięci, doszedłem do końca II aktu. Dalej mnie trafił szlag, bo na najmniejszych detalach gra się nieźle cięła, ale przypominam, było to przed updatem i z mniejszą ilością pamięci. Możesz spróbować xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh tylko że już kiedyś gdy miałem 512mb ram GRAŁEM i grało się "średnio" bo zamulało więc nie wiem teraz czy da coś większa ilość pamięci RAM?
DO:LoLo84
Dziwne,nie obsługuje a grałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 13:50, bart31 napisał:

daję miecz potem trzy runy i on przekuwa jego, a nie na zasadzie kupna.

Nie ma co prawda scenki przekuwania, ale działa to właśnie na zasadzie przekucia starego miecza - nie dostaniesz drugiego srebrnego miecza, tylko twój obecny zostanie ulepszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2009 o 16:27, amek11 napisał:

Dziwne,nie obsługuje a grałem :p

Wiesz sam, że podają oni te minimalne na wyrost żeby gracze się nie pruli. A z takiego obrotu sprawy trzeba się cieszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak sobie wyciągnąłem jakiś stary numer CDA, z 2004 roku i znalazłem w nim pięciostronicowy artykuł o Wiedźminie. Naprawdę ciekawie z perspektywy czasu się to czyta. Screeny, choć wszystko jest niemiłosiernie kanciaste, a wszelkie tekstury wyglądają co najmniej śmiesznie, to i tak prezentują wręcz bliźniaczy styl graficzny do tego znanego nam z ostatecznej wersji. Co ciekawe - opisywana jest grywalna wersja gry. Walkę można było prowadzić w 3 trybach: ofensywnym (2 miecze), defensywnym (miecz i tarcza) oraz zrównoważonym (miecz i znaki). Ale już sama mechanika walk była dosyć podobna do ostatecznej - trzeba było klikać w odpowiednim momencie, z tą różnicą jednak że najpierw w trybie aktywnej pauzy kolejkowało się ataki wybierając je z całej palety, a każdy atak miał inne współczynniki, działanie (typu obniżenie obrony przeciwnika, powalenie) a także inny koszt punktów wytrzymałości ;)
Co ciekawe, pierwsze lata tworzenia Wieśka odbywały w małym pięcioosobowym studiu (a potem rozrośniętym do oszałamiającej liczby piętnastu osób) ''Red Studio''.
:)
PS. Aha, i główny bohater prezentowany na screenach ma czerwonego irokeza, połączonego z jakimiś frędzlami, co sugeruje że na początku wcale nie planowano że głównym bohaterem będzie Geralt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 16:27, amek11 napisał:

Heh tylko że już kiedyś gdy miałem 512mb ram GRAŁEM i grało się "średnio" bo zamulało
więc nie wiem teraz czy da coś większa ilość pamięci RAM?


ooo da wiele. ja miałem 1 gb ramu i gdy wychodziłem z np. karczmy to normalnie masakra bo ile musiałem czekać aż w koncu będę mógł się ruszyc. A teraz gdy mam 2 gb to śmiga i to pięknie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedtem tak obleciałem pobieżnie tekst, ale po przeczytaniu go w całości mogę jeszcze dopisać że faktycznie gra miała opowiadać historię innego, młodego wiedźmina, nie Geralta. A scenariusz gry był napisany i zajmował ''kilkaset'' stron. Może wykorzystają go w dwójce;)? A w nagraniu motion-capture brał udział ''młody polski aktor'' Borys Szyc.
PS. studio jednak nie nazywało się ''Red Studio'' (co mogło sugerować że początkowo Wiesiek miał mieć niewiele wspólnego z cpd) tylko ''CD Projekt Red Studio''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,dzięki wszystkim szczególnie KamyK_84 bardzo mi pomogłeś :P
A tak nawiasem, jesli mam oryginalną wersję Wiedźmina tzn. nie rozszerzoną
to czy jest mozliwość "dokupienia" tych dodatków(tzn. gra szybciej się ładuje itp.).
Słyszałem że cos takiego kosztuje 20 złotych.Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 20:59, misioo napisał:

Heh, tak sobie wyciągnąłem jakiś stary numer CDA, z 2004 roku i znalazłem w nim pięciostronicowy
artykuł o Wiedźminie. Naprawdę ciekawie z perspektywy czasu się to czyta. Screeny, choć
wszystko jest niemiłosiernie kanciaste, a wszelkie tekstury wyglądają co najmniej śmiesznie,
to i tak prezentują wręcz bliźniaczy styl graficzny do tego znanego nam z ostatecznej
wersji.

Jak się patrzyło na stare filmiki na stronie wiedźmina (zanim jeszcze zrobili osobne community) to właśnie z grafą było kiepsko. Nie mówię o filmikach typu pokaz jak się walczy ale np coś ala trailer. Widziałem zdaje się dwa takie i utopce były hmm zielone i kanciate:)

Dnia 07.05.2009 o 20:59, misioo napisał:

Co ciekawe - opisywana jest grywalna wersja gry. Walkę można było prowadzić w
3 trybach: ofensywnym (2 miecze), defensywnym (miecz i tarcza) oraz zrównoważonym (miecz
i znaki).

Ta pamiętam na stronie sapkowski.pl założyli temat o grze. Tam jeden z twórców powiedział, że chętnie usłyszałby co mają do powiedzenia fani wieśka odnośnie walki i ekwipunku. Większość stwierdziła, że zbroja owszem ale nie jakaś ciężka (wiadomo nie mogła krępować ruchów) tylko np na zasadzie skórzanej ćwiekowanej kurtki. O tarczy nic sobie nie przypominam ale to najgorszy pomysł o jakim słyszałem o_O Dużo osób powiedziało też, że chętnie zobaczyli by np dwa srebrne miecze.

>Ale już sama mechanika walk była dosyć podobna do ostatecznej - trzeba było

Dnia 07.05.2009 o 20:59, misioo napisał:

klikać w odpowiednim momencie, z tą różnicą jednak że najpierw w trybie aktywnej pauzy
kolejkowało się ataki wybierając je z całej palety, a każdy atak miał inne współczynniki,
działanie (typu obniżenie obrony przeciwnika, powalenie) a także inny koszt punktów wytrzymałości
;)

Też całkiem możliwe

Dnia 07.05.2009 o 20:59, misioo napisał:

Co ciekawe, pierwsze lata tworzenia Wieśka odbywały w małym pięcioosobowym studiu (a
potem rozrośniętym do oszałamiającej liczby piętnastu osób) ''Red Studio''.
:)

Hmm nie wiem czy tylko 5 osobowym...

Dnia 07.05.2009 o 20:59, misioo napisał:

PS. Aha, i główny bohater prezentowany na screenach ma czerwonego irokeza, połączonego
z jakimiś frędzlami, co sugeruje że na początku wcale nie planowano że głównym bohaterem
będzie Geralt ;]

Był swego czasu taki program game box. W nim po raz pierwszy usłyszałem o Wiedźminie (było to ok 2004 roku). Tam jeden z twórców mówił, że bohaterem będzie całkiem inny wiedźmin bo jak wiadomo

Spoiler

w książce Geralt zginął a dokładnie powiedział: "Jak wiemy Sapkowski uśmiercił wiedźmina"

więc pierwotnym zamysłem była gra o całkiem innym wiedźminie i całkiem innej historii. Ale z kolei w innym wywiadzie ktoś powiedział, że jeden z twórców miał sen i powiedział, że Geralt być głównym bohaterem. Nie wiem czy miał sen wiem, że doznał swego rodzaju olśnienia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 21:25, amek11 napisał:

Heh,dzięki wszystkim szczególnie KamyK_84 bardzo mi pomogłeś :P
A tak nawiasem, jesli mam oryginalną wersję Wiedźmina tzn. nie rozszerzoną
to czy jest mozliwość "dokupienia" tych dodatków(tzn. gra szybciej się ładuje itp.).
Słyszałem że cos takiego kosztuje 20 złotych.Czy to prawda?

Tak to prawda, choćby w sklepie gram ( http://www.gram.pl/sk7_9wnfGu0_Wiedzmin_Update.html ). Równie dobrze można tego update''a jednak ściągnąć za darmo z oficjalnej strony Wieśka http://www.thewitcher.com/community/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 21:25, amek11 napisał:

Heh,dzięki wszystkim szczególnie KamyK_84 bardzo mi pomogłeś :P
A tak nawiasem, jesli mam oryginalną wersję Wiedźmina tzn. nie rozszerzoną
to czy jest mozliwość "dokupienia" tych dodatków(tzn. gra szybciej się ładuje itp.).
Słyszałem że cos takiego kosztuje 20 złotych.Czy to prawda?

Możesz pobrać za darmo z neta jeśli zarejestrowałeś grę. Oczywiście na oficjalnej stronie
Albo kupić za 20zł np w MM czy Empiku. Tylko z tym updatem były kłopoty nie wiem czy to się jeszcze dostanie. Możesz też na gram.pl oczaić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 21:27, Witcher1990 napisał:

Był swego czasu taki program game box. W nim po raz pierwszy usłyszałem o Wiedźminie
(było to ok 2004 roku).

Na Hyperze (czy jak ten kanał tam się nazywał wcześniej..)? Jeśli tak to chyba też to oglądałem, ale pamiętam jak przez mgłę. Jedyne co sobie przypominam to że prezentowali kawałek rozgrywki (udowadniając tezę jakoby gra obfitowała w wiele miejsc w których możemy postąpić różnorako) w którym główny bohater miał przejść przez bramę strzeżoną przez strażników. Jednym z rozwiązań bodajże było przekupienie ich alkoholem. Ale to pamiętam ''o tyle o ile''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 21:40, amek11 napisał:

a coś czytałem że dzięki temu własnie "dodatkowi" szybciej wczytują się poziomy,lokacje
itp. tak?

Ja osobiście tego nie odczułem, ale prawie wszyscy tak piszą. Generalnie sporo różnych poprawek ten update serwuje, jedną z nich jest właśnie poprawienie wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować