Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2009 o 13:52, moonman napisał:

takie pytanie: czy jak np. robiąc questa - pominę jakieś tam rzeczy do wykonania i przejdę
od razu do sedna np.

Spoiler

to zadanie z krasnalami, zamiast zdobywać najpierw informacje od guślarki/Abigail,
szukać uprzęży kota w krypcie itd. od razu włożę flaszkę do posążka



dostanę mniej expa czy tyle samo za dane zadanie?


Wydaje mi się, że exp jest przyznawany dopiero po wykonaniu zadania, choć możliwe że dostajesz też za rozmowy. Ja zawsze rozmawiałem, dopiero później robiłem, chociaż kilka zadań zrobiłem od razu i skończyłem grę na 38 czy 39 poziomie na średnim poziomie trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 16:31, JayC napisał:

> takie pytanie: czy jak np. robiąc questa - pominę jakieś tam rzeczy do wykonania
i przejdę
> od razu do sedna np.
>
>

Spoiler

to zadanie z krasnalami, zamiast zdobywać najpierw informacje od guślarki/Abigail,

> szukać uprzęży kota w krypcie itd. od razu włożę flaszkę do posążka


>
> dostanę mniej expa czy tyle samo za dane zadanie?

Wydaje mi się, że exp jest przyznawany dopiero po wykonaniu zadania, choć możliwe że
dostajesz też za rozmowy. Ja zawsze rozmawiałem, dopiero później robiłem, chociaż kilka
zadań zrobiłem od razu i skończyłem grę na 38 czy 39 poziomie na średnim poziomie trudności.


Jest przyznawany za zakończenie zadania, ale w niektórych wypadkach również za poszczególne etapy... poza tym co to za radocha biegać tak i przeskakiwać wszelkie sekwencje bez wysłuchania dialogów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 18:48, katrin20km napisał:

poza tym co to za radocha biegać tak i przeskakiwać wszelkie sekwencje bez wysłuchania
dialogów :)


O i tu sie z toba zgodze ;] Co jak co ale w Wiedzminie dialogi to powalaja na kolana, w innych grach to specjalnie mi sie tego sluchac czy tez czytac nei chcialo no ale tutaj nie dosc ze sa po Polsku to jeszcze milo sie ich slucha i tutaj aktorzy podkladajacy glosy durzych problemow miec nie powinni. Nie to co przelozenie takie dupne jak np. w Turoku tam to sie tego nawet sluchac nie chcialo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 18:57, Kur0 napisał:

O i tu sie z toba zgodze ;] Co jak co ale w Wiedzminie dialogi to powalaja na kolana,
w innych grach to specjalnie mi sie tego sluchac czy tez czytac nei chcialo no ale tutaj
nie dosc ze sa po Polsku to jeszcze milo sie ich slucha i tutaj aktorzy podkladajacy
glosy durzych problemow miec nie powinni. Nie to co przelozenie takie dupne jak np. w
Turoku tam to sie tego nawet sluchac nie chcialo ;p


W Turoku to akurat zbyt wielu dialogów nie było ;) Co do Wiedźmucha... muszę przyznać, że w wersji podstawowej polskie dialogi były znacznie bardziej dopracowane niż angielskie... ale też się ich fajnie słuchało :) natomiast nie wiem jeszcze jak jest w wersji rozszerzonej, bo nie miałam czasu posprawdzać i posłuchać... choć słyszałam, że wypadają dużo lepiej ;) tak czy inaczej niektóre dialogi powaliły mnie na kolana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku II rozdziału. Jeszcze nie rozmawiałem z Talarem. Czy upijając go dostanę jakieś szczególne informacje? Chcę tylko wiedzieć czy tak można zrobić. Jak tak czy musi to być jakiś specjalny alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upijając go, w dowód "przyjaźni" dostaniesz od niego książkę "Ludzie z cienia"(czy jakoś tak) o temerskich szpiegach - książka dodaje jedynie wpis o Talarze do dziennika, fabularnie nic się nie dzieje. Zysk z tego żaden, bo tej książki nawet Antykwariusz nie będzie chciał od Ciebie odkupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 23:35, 143872 napisał:

A jakimś specjalnym alkoholem go upić czy obojętnie czym?

Rodzaj alkoholu nie ma żadnego znaczenia. Chociaż nie mam pewności, czy będzie chciał pić Białą Mewę :P oprócz niej, każdy przeciętny alkohol(piwo, wino, wódka) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku w głównym wątkiem to mało, ale na przykład

Spoiler

posłańca w gospodzie czy też Zoltana i resztę na bibie u Shani :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 23:27, Lfdracon napisał:

Upijając go, w dowód "przyjaźni" dostaniesz od niego książkę "Ludzie z cienia"(czy jakoś
tak) o temerskich szpiegach - książka dodaje jedynie wpis o Talarze do dziennika, fabularnie
nic się nie dzieje. Zysk z tego żaden, bo tej książki nawet Antykwariusz nie będzie chciał
od Ciebie odkupić.



A ja miałem z tej książki zysk ;)

Spoiler

Daj ją pucybutowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wrócić do Wieśka - tym razem na modzie (80% krótsze loadingi i inne duperele). Skąd ściągnąć to rozszerzenie i czy trzeba przed tym zainstalować jakiś inny patch? :P
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 12:08, Zabujca_Smokuf napisał:

Postanowiłem wrócić do Wieśka - tym razem na modzie (80% krótsze loadingi i inne duperele).
Skąd ściągnąć to rozszerzenie i czy trzeba przed tym zainstalować jakiś inny patch? :P
Dzięki za odpowiedź.

Jakim znowu modzie...? To najnormalniej w świecie duży patch jest. Nazywa się Edycja Rozszerzona :PP
http://www.thewitcher.com/community/pl/www/installation_of_twee_in_four_easy_steps.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 12:03, MarcusBrutus napisał:

> Upijając go, w dowód "przyjaźni" dostaniesz od niego książkę "Ludzie z cienia"(czy
jakoś
> tak) o temerskich szpiegach - książka dodaje jedynie wpis o Talarze do dziennika,
fabularnie
> nic się nie dzieje. Zysk z tego żaden, bo tej książki nawet Antykwariusz nie będzie
chciał
> od Ciebie odkupić.


A ja miałem z tej książki zysk ;)

Spoiler

Daj ją pucybutowi.



Była na to jakaś specjalna reakcja?... bo nie pamiętam żeby btł z tego jakiś profit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 12:03, MarcusBrutus napisał:


A ja miałem z tej książki zysk ;)

Spoiler

Daj ją pucybutowi.


Napisz jaki to był zysk:)
Od siebie dodam, że tak książka pojawiła się w książkowym wiedźminie. Pisał ją zdaje się Dijkstra (albo jego sekretarz Oli). Sapkowski powiedział, że dzieło mogło być bardzo ciekawe ale zaginęło. A tu taka niespodzianka twórcy umieszczają to w grze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w III rozdziale.... Poparłem w banku scoatel ( nie wiem jak się to pisze ) czyli negocjowałem zamiast walczyć. Teraz mam problem bo mam znaleźć Yeavina i nie wiem gdzie on jest. Szukałem u druidów ,ale go tam nie ma.Jakieś propozycje gdzie mógłby być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:57, Heralf napisał:

Jakieś propozycje gdzie mógłby być?

Najprawdopodobniej w domu Vivaldiego w dzielnicy Klasztornej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam oridżinal wiedźmina, i z chęcią wymieniłbym go na kasę. Totalne dno w sterowaniu. Skończyłem zanim wszedłem do Wyzimy, bo już mnie odrzuciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować