Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2009 o 22:57, qrex napisał:

No właśnie że nie(przynajmniej przez kilka dni mi się nie zrespawnowały) a ten przy druidach
to nie Archespor tylko ta wyższa forma bez soków.


Wróć na inną mapę, porób inne questy i na pewno się zrespią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wredne z tymi mobami, co do echinopsów i archesporów to przez pewien czas miałem wrażenie, że jest ich dokładnie tyle, żeby na questa było. Ale znalazłem maleńką wysepkę nieopodal wyspy wyvern, gdzie znalazłem kilka roślinek. Polataj, szukaj na każdym skrawku ziemi, kiedyś znajdziesz. Koło chatki dziadka może jeszcze znajdziesz (choć nie gwarantuję, one pojawiają się chyba tylko podczas walki z dziadkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 20:13, JayC napisał:

To jest wredne z tymi mobami, co do echinopsów i archesporów to przez pewien czas miałem
wrażenie, że jest ich dokładnie tyle, żeby na questa było. Ale znalazłem maleńką wysepkę
nieopodal wyspy wyvern, gdzie znalazłem kilka roślinek. Polataj, szukaj na każdym skrawku
ziemi, kiedyś znajdziesz. Koło chatki dziadka może jeszcze znajdziesz (choć nie gwarantuję,
one pojawiają się chyba tylko podczas walki z dziadkiem).


Sprawdzałem i niestety nie wszystkie potwory się respawnują a część z nich np. tylko określoną część razy.(mi np. bazyliszki z 4 rozdziału kilka razy się zrespawnowały a potem przestały. Minął tydzień i nic. Pewnie dlatego że dużo Expa jest za nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 22:17, qrex napisał:

Sprawdzałem i niestety nie wszystkie potwory się respawnują a część z nich np. tylko
określoną część razy.(mi np. bazyliszki z 4 rozdziału kilka razy się zrespawnowały a
potem przestały. Minął tydzień i nic. Pewnie dlatego że dużo Expa jest za nie).


Bardzo możliwe, ja ani echinopsa, ani archespora nie znalazłem dwa razy w tym samym miejscu. Musisz po prostu latać po bagnach, ja znajdowałem najczęściej przypadkiem, ale wykonałem wszystkie zlecenia/questy na nie (co prawda po drodze kląłem, że jest ich wyliczona ilość, ale i to nieprawda xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć zakończenie? Chodzi mi o tę scenę, gdy

Spoiler

Geralt odbiera zapłatę od króla, którego po chwili atakuje zabójca, ale wiedźmin go pokonuje. I tu moje pytanie: kim jest ta tajemnicza postać? Bo sytuacja wskazywałaby na to, że jest to ktoś znany, ale tej gęby na oczy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Najpewniej jest to jakiś Wiedźmin, oczy, mikstury i doskonała znajomość fechtunku ;] Tylko nie wiadomo kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 22:42, Arkads napisał:

Spoiler

Najpewniej jest to jakiś Wiedźmin, oczy, mikstury i doskonała znajomość fechtunku
;] Tylko nie wiadomo kto.



Spoiler


Może okaże się w drugiej części. ;)


Tak czy inaczej, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 22:42, Arkads napisał:

Spoiler

Najpewniej jest to jakiś Wiedźmin, oczy, mikstury i doskonała znajomość fechtunku
;] Tylko nie wiadomo kto.



Raczej wiedzmin odpada "wiedzmini nie zabijaja ludzi" - moze to troche naciagniete ale ten tekst chyba kazdy zna. Bynajmneij nei zabijaja ludzi, a zwlaszcza za pieniadze.

Spoiler

Najbardziej prawdopodobne jest to iz jest to jeden z "udanych" wytworow Javeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zainstalowałem wiedźmina, pograłem sobie 2 godziny i już mi się spodobało ale uważam że sterowanie postacią jest to dupy. Na początku atakowałem tak że klikam LPM na przeciwnika a następnie klikam kilka razy PPM... no i kiedy miałem zabić maga to niestety wtedy doszedł mi znak i klikając w tej kolejności LPM i PPM uzywalem znaku... 5minut sie bawilem aż dopiero znalazlem ze teraz musze klikac LPM na przeciwnika a potem ~. No i jeśli chodzi to biore widok na postac to mam ze widze do tak z bliska tj. ze zaraz za jego plecami albo troche dalej wyzej lub troche dalej nizej no i moge tylko tą opcję że widok z za postaci zaraz bo jesli wybieram inna opcje to w zaden sposob nie moge zmienic kierowac postacia na boki. Tylko moze wtedy chodzic do tylu do przodu lub bokiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra nic nie zrozumiałem... Ale jest tak, ataki mieczem wykonujesz wciskając LPM a znaki PPM. LPM wciskasz dopiero wtedy jak kursor zmieni się na symbol miecza, a najlepiej po ciosie na symbol płonącego miecza. Dla mnie najlepiej grało się z widokiem izometrycznym i wtedy przemieszczasz się też za pomocą LPM, a wciskając go 2 razy robisz unik/przeskok nad przeciwnikiem (ewentualnie na wsadzie ale obracać się trzeba przy pomocą kamery, zdaje się z wciśniętym scrollem myszki, wtedy przeskoki i unuiki wykonujesz wciskając 2x klawisz kierunku, działa też przy widoku znad ramienia). Widoki z kamery zmieniasz klawiszami f1-f3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie kiedy mam widok izometryczny to mogę się poruszać tylko do przodu, tyłem chodzić i w boki tj. twarzą w jednym kierunku... nie wiem czemu tak mam a co do ataku to LPM sam nic nie daje... musze kliknąć na przeciwnika LPM a potem kiedy juz na niego kliknę to muszę wciskać (~) to ten przycisk pod esc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 16:06, Nevrac napisał:

u mnie właśnie kiedy mam widok izometryczny to mogę się poruszać tylko do przodu, tyłem
chodzić i w boki tj. twarzą w jednym kierunku... nie wiem czemu tak mam a co do ataku
to LPM sam nic nie daje... musze kliknąć na przeciwnika LPM a potem kiedy juz na niego
kliknę to muszę wciskać (~) to ten przycisk pod esc


W izometrycznym chodzi się za pomocą klikania myszą na ziemi wtedy chodzisz normalnie ewentualnie wciskasz LPM i trzymając go przesuwasz wokół Geralta i on biegnie w tym kierunku. A jak klikniesz na wrogu LPM to musisz najpierw poczekać aż wiedźmin podejdzie do wroga i wykona atak. A potem znów LPM po sekwencji i znów. Ja nie spotkałem się żeby to nie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 22:42, Arkads napisał:

Spoiler

Najpewniej jest to jakiś Wiedźmin, oczy, mikstury i doskonała znajomość fechtunku
;] Tylko nie wiadomo kto.


Wiedźmin to nie jest na pewno, a przynajmniej nie z tych starych "książkowych". AS co prawda mówi (przez Vesemira bodaj) że znał jeszcze dwie szkoły wiedźmińskie ale dalej mówi, że każdy wiedźmin ma dwa miecze srebrny i stalowy. To jest bodaj scena gdy Geralt leczy się u Nenneke. Ten koleś miał sztylety coś jak zabójca do wynajęcia (taki jak w AC :)) więc może to być udany eksperyment, człowiek specjalnie wyszkolony do takich zadań. Poza tym outro jest chyba jednym z lepszych jakie widziałem w grach o_O
****
Wszedłem na oficjalną stronę wieśka oczywiście nic się nie dzieje. Ale z boku mają zakładki "Zobacz nas na" i z ciekawości kliknąłem na NK. NO i z tego co widzę twórcy wyliczyli, że Geralt ma 96lat. Dla nie zorientowanych dodam, że są dwie teorie wieku Geralta. Jedna wg której ma gdzieś ok 50lat (której jestem zwolennikiem) i druga wg której ma on ok 100lat. Takie rozbieżności wynikają z niekonsekwencji ASa po kilkukrotnym przeczytaniu książki widać różne niedociągnięcia. Oczywiście Geralt spokojnie może mieć 100lat. Mutageny spowolniły proces starzenia, poza tym ciągle żyje Vesemir, który uczył Geralta a już wtedy był on tzw "starszym" czyli swego rodzaju nauczycielem. Już nie wiem czy to AS czy twórcy gry napisali,że mógł on być starszy niż całe Kaer Morhen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wlaśnie jak już jestem koło przeciwnika to klikam LPM i wiedźmin robi tylko taki ruch jakby miał zaatakować ale nie atakuje a zaraz po tym dostaje po mordzie -.- i tak mogę sobie LPM klikać aż mi myszka siądzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 14:10, Nevrac napisał:

No ja wlaśnie jak już jestem koło przeciwnika to klikam LPM i wiedźmin robi tylko taki
ruch jakby miał zaatakować ale nie atakuje a zaraz po tym dostaje po mordzie -.- i tak
mogę sobie LPM klikać aż mi myszka siądzie....


Bo klikasz za szybko musisz kliknąć we właściwym momencie (kiedy kursor miecza zacznie się "palić" albo później, to jak grasz na poziomie łatwym bądź normalnym a jak na trudnym to wysłuchuj świśnięcia miecza). To nie Diablo i jak klikasz za szybko to przerywasz atak i dostajesz po mordzie a jak zrobisz to z wyczuciem to przeciwnik nie będzie miał kiedy wyprowadzić kontry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie Diablo i jak klikasz za szybko to przerywasz

Dnia 27.05.2009 o 15:08, Nufiko napisał:

atak i dostajesz po mordzie


Może raczej Diablo z dodatkowym elementem zręcznościowym.Przecież też tylko klikamy (jak dla mnie niezbyt ciekawe rozwiązanie) , ale musimy to robić w odpowiednim tempie.Spryt tu nie jest potrzebny , a raczej zręczne palce i wyczucie rytmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka!
Zakupiłem dzisiaj laptopa Acer Aspire 5737Z....i tu moje pytanie:
Czy pogram na tym lapku w Wiedźmina na średnich ustawieniach?
Jeśli nie to na jakich? i czy wogóle zagram?
Parametry tego laptopa to:
Intel Core2 Duo T6400 2.0 Ghz
Nvidia Geforce 9400M G
3Gb ram
320Hdd.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 17:46, amek11 napisał:

Siemka!
Zakupiłem dzisiaj laptopa Acer Aspire 5737Z....i tu moje pytanie:

>[...]

Na średnich sobie pograsz w 1024, a tak w ogóle to czemu sobie dema nie ściągniesz i nie sprawdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno chodzić nawet sprawnie w nie dużej rozdzielczości. Polecam ściągnąć demo, a wtedy najlepiej jest się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować