Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2009 o 18:39, laki13 napisał:

Hmm... dziwne. Wcześniej gra Ci dobrze działała?
Co do drugiego pytania, to nie da się ominąć launchera.


A owszem da się ominąć. Nie wiem jak na innych patch''ach ale na 1.5 wystarczy że wejdziesz tak:

np. C:/program files/Nazwa folderu z grą/system


Tam masz plik witcher i uruchamia Ci się gra bez launcher''a od wielka filozofia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra już działa. Launcher również... Nie wiem, o co chodziło. W każdym razie po usunięciu starych save''ów gra zaczęła działać. Aż dziwne... 0.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 14:44, tykus napisał:

Zainstalowałem patcha 1.5, EAX nie włączałem, bo działa i tak nieciekawie, ale problem
jest taki, że pochłonęło mi dźwięk w intrze - raz po raz coś tam trzaśnie, poza tym cisza...

Sig zawsze w takich sytuacjach radzi odinstalować wszystkie kodeki, które mogą próbować odtworzyć intro w grze. Taki problem miałem z WMM bo się zawieszał a po odinstalowaniu kodeków działał już normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 14:44, tykus napisał:

Zainstalowałem patcha 1.5, EAX nie włączałem, bo działa i tak nieciekawie, ale problem
jest taki, że pochłonęło mi dźwięk w intrze - raz po raz coś tam trzaśnie, poza tym cisza...

Też tak miałem. Odnistalowałem wszystkie kodeki, potem zainstalowałem K-Lite codecs pack. Pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem w trzecim akcie, w zasadzie już kończę i mam problem. Od razu przepraszam za pomyłki albo literówki w imionach postaci ale piszę z pracy i nie wszystko pamiętam :)
Po rozmowie z Louvardenem mam załatwić wsparcie albo Zakonu Róży albo Wiewiórek. Jako, że jakiś czas wcześniej wsparłem tych drugich więc, jak wynika z poradnika, mogę liczyć na ich pomoc. Problem jest taki, że nigdzie nie mogę znaleźć ich dowódcy Yeavina czy jak mu tam mama dała :) Wg poradnika powinien być w kanałach przy wejściu do takiej dużej okrągłej sali ze schodami w dół, urwanymi w połowie. Przynajmniej tak to zrozumiałem analizując mapkę w poradniku. Tyle, że nikogo tam nie ma (poza kilkoma potworkami, których też już tam nie ma dzięki mnie :)

Mógłby koś podpowiedzieć co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 11:38, GeoT napisał:

Mógłby koś podpowiedzieć co dalej?


No więc tak, grałem w grę jakiś czas temu, więc wszystkiego nie pamiętam, jednakże:

Yaevin zazwyczaj przebywa w obozie Scoi''atel na bagnach lub w gaju druidów (pewno driada mu się spodobała :P) jednak z tego co wnioskuje twój poradnik (chodzi dokładnie o miejsce) to chyba właśnie

Spoiler

obrabiają bank Vivaldich (odblokowałeś już Dzielnice Kupiecką, tą bogatą?). Jeśli tak to musisz udać się pod bank i spotkasz tam Zygfryda który będzie próbował szturmem odzyskać bank, możesz go poprosić żeby z tym poczekał i iść do środka porozmawiać z Wiewiórkami, jeśli zgodzisz się im pomóc, znajdziesz Yaevina w kanałach do którego powadzi sekretne wejście w banku. Tak to pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 13:06, Paluch_222 napisał:

/.../


Dzięki za poradę. Mam wrażenie, że coś ominąłem mimo, iż jadę dokładnie z papierowym poradnikiem.

Spoiler

Tego momentu z bankiem w ogóle nie kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny dopiero po tym, gdy pomożesz na bagnach którejś ze stron i niezależnie od wcześniejszego wyboru, determinuje to z kim oficjalnie trzymasz do końca gry. Radziłbym też porozwiązywać wcześniej wszystkie poboczne questy, bo o ile dobrze pamiętam po zajęciu się tym przechodzisz automatycznie do następnego rozdziału (ale głowy i niczego innego uciąć sobie nie dam).

EDIT:

Kwazis -
Proces instalacji dla systemu operacyjnego Windows XP:
Skopiuj plik ADV do Shared Documents/folder Wiedźmina/. Najlepiej znaleźć go klikając na mój komputer. Powinieneś zobaczyć już plik "m1_module.adv" w tym folderze. Jeśli plik się nie pojawił wybrałeś zły folder. Możesz spróbować użyć ścieżki C:Documents and settingsAll UsersDocumentsFolder Wiedźmina

Instalacja dla systemu operacyjnego Windows Vista:
Skopiuj plik ADV (nazwa.adv) do katalogu PublicPublic DocumentsFolder Wiedźmina.
Możesz spróbować wyszukać plik m1_module.adv aby odnaleźć właściwy folder, do którego przekopiuj plik z nową przygodą.

Miłej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kiedyś miałem już zainstalowaną grę Wiedźmin i uaktualniałem ja do wersji rozszerzonej 1.4 Potem odinstalowałem Obecnie zatęskniłem za przygodami Wiedźmina i postanowiłem zainstalować grę Instalacja przebiega bez problemów ale jak chce zainstalować łatkę 1.4 edycje rozszerzoną to wyskakuje mi błąd że nie mam odpowiedniej paczki językowej i żebym ją ściągnął Paczkę językową mam ściągniętą ale nie mogę jej zainstalować bo gra musi być najpierw uaktualniona do wersji rozszerzonej 1.4 Pomóżcie co mam teraz zrobić bo zgłupiałem

20090928151542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 15:15, DevilQ napisał:

Witajcie Kiedyś miałem już zainstalowaną grę Wiedźmin i uaktualniałem ja do wersji rozszerzonej
1.4 Potem odinstalowałem Obecnie zatęskniłem za przygodami Wiedźmina i postanowiłem zainstalować
grę Instalacja przebiega bez problemów ale jak chce zainstalować łatkę 1.4 edycje rozszerzoną
to wyskakuje mi błąd że nie mam odpowiedniej paczki językowej i żebym ją ściągnął Paczkę
językową mam ściągniętą ale nie mogę jej zainstalować bo gra musi być najpierw uaktualniona
do wersji rozszerzonej 1.4 Pomóżcie co mam teraz zrobić bo zgłupiałem


A może przy odznaczaniu języków przy instalacji ER rozpędziłeś się i odznaczyłeś polski? (nie wiem, czy to możliwe, podsuwam tylko myśl :)) Chyba że Twoja wersja Wiedźmina to na przykład anglojęzyczna wersja albo coś takiego. Spróbuj może ściągnąć patcha 1.4 na nowo ze strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dosc nietypowy problem... Otoz podczas grania w kosci moj komp szaleje :| mianowicie wszystkie wiatraki zaczynaja mu chodzic na maxa i brzmi tak jakby mial odleciec. Dzieje sie tak tylko podczas gry w kosci a nie podczas zwyklej rozgrywki:/ dodam, ze mam program Asus Six Engine ktory sam automatycznie dostosowuje zuzycie energii i predkosc wiatrakow w miare obciazenia podzespolow. Troche mnie to dziwi i martwi. Any idea? Help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 22:24, Karol44 napisał:

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Gry-Fabularne-RPG-Wiedzmin__Edycja_rozszerzona/4407
Łap jak ściągniesz to włóż do tego samego folderu co instalatora patcha .

Wątpię czy to coś pomoże bo wszystkie pacze mam w tym samym katalogu i nie działa a jak wcześniej instalowałem grę to spaczowałem wszytko bez problemów Ale spróbuje bo zauważyłem że moja łatka językowa ma 300 z hakiem mb a ta ma ponad 500 Nadmienię ze wszystkie pacze mi wchodza bez problemu aż do 1.4 wersji rozszerzonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Otóż mam pewien problem, który utrudnia mi skończenie gry. W V rozdziale nie mogę użyć żadnego znaku. Dzieje się to dokładnie po zabiciu całej przedostatniej grupy ghuli, ahguli, cementar podczas

Spoiler

wychodzenia ze Starej Wyzimy z Shani.

Od tego momentu nie mogę używać znaków (prawy przycisk myszy działa).Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 17:12, Manto napisał:

Witam.Otóż mam pewien problem, który utrudnia mi skończenie gry. W V rozdziale nie mogę
użyć żadnego znaku. Dzieje się to dokładnie po zabiciu całej przedostatniej grupy ghuli,
ahguli, cementar podczas

Spoiler

wychodzenia ze Starej Wyzimy z Shani.

Od tego momentu
nie mogę używać znaków (prawy przycisk myszy działa).Proszę o pomoc!

Pamiętam, że zaraz po premierze okazało się, że nie można ukońiczyć gry bo był bug uniemożliwiający rozwalenie barykady. Naprawiono to w łatce 1.1a ale nie sądzę żebyś grał na premierówce... Poza tym twój problem wygląda inaczej... Proponuję reinstall jeśli nie pojawią się inne propozycje ew poszukaj czegoś na google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 17:39, Manto napisał:

No gram na edycji rozszerzonej i działo się to na patchu 1.5 więc może na czystej edycji
rozszerzonej będzie działało.

Nie sądzę żeby patch psuł grę. Z założenia to ma ją poprawić a nie popsuć:) Być może coś się źle zainstalowało nie wiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować