Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2009 o 20:39, technic napisał:

N razie mam trzy Aard, Inqi, i Yrden (te pułapki). Czy w drugim rozdziale to wszystkie?
;] Bo nie chce żadnego przegapić.

Jeśli nie chcesz zabić królowej kikimor w alternatywny sposób to nawet nie zaprzątaj sobie głowy znakami. Inwestuj jedynie w Igni i manę- później rzucisz go 1 raz i wszystkie topielce są martwe:)
Hmm chyba muszę spróbować ubić tą królową tymi znakami jak zacznę grać kolejny raz... Może we ferie? No i flesz mod:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc ;] I jeszcze coś. Medalion jest ustawiony na wykrywanie potworów mimo to w drugiej cześci zadania Tajemnice Wyzimy gdy wchodzimy do domu Raymonda ''''skacze'''' jak opętany. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 21:53, technic napisał:

Dzieki za pomoc ;] I jeszcze coś. Medalion jest ustawiony na wykrywanie potworów mimo
to w drugiej cześci zadania Tajemnice Wyzimy gdy wchodzimy do domu Raymonda ''''skacze''''
jak opętany. ;]

W książce medalion aktywował się gdy Geraltowi groziło niebezpieczeństwo. W grze to zbędny bajer bo np ja mam włączone podpisy nad wszystkim i potworki widzę z daleka;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 21:56, Witcher1990 napisał:

> Dzieki za pomoc ;] I jeszcze coś. Medalion jest ustawiony na wykrywanie potworów
mimo
> to w drugiej cześci zadania Tajemnice Wyzimy gdy wchodzimy do domu Raymonda ''''skacze''''

> jak opętany. ;]
W książce medalion aktywował się gdy Geraltowi groziło niebezpieczeństwo. W grze to zbędny
bajer bo np ja mam włączone podpisy nad wszystkim i potworki widzę z daleka;]

bylo ze reaguje na magie i na potwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie ;] Czy warto ulepszać podstawowe miecze? Czy w 2 rozdziale można kupic lepszy stalowy miecz niz ten który dostajemy w prologu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:46, technic napisał:

Kolejne pytanie ;] Czy warto ulepszać podstawowe miecze? Czy w 2 rozdziale można kupic
lepszy stalowy miecz niz ten który dostajemy w prologu?


Wydaje mi się, że nie opłaca się przez pierwsze dwa rozdziały czegokolwiek ulepszać. Najważniejsze jest ważenie mikstur i kupowanie książek niż wydawane kasy na ulepszenia.
Osobiście to bym inwestował w oleje na miecze które działają krótko jak już się tak napaliłeś:D Najlepiej kupić miecz w 3 rozdziale.

Spoiler

Dostajesz wtedy od łowcy nagrodę za zabicie 5 bestii chyba, ale czy to miecz? Nie wiem bo dawno nie grałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach


Jeżeli masz wersję premierową (czarne wielkie pudło:D) to tam jest poradnik i instrukcja i opis każdej mikstury. Zobacz jakie bazy (czyli jakiej jakości wódka) Jest najlepsza do robienia mikstur na niej. Nie jest to łatwe, ale bardzo przyjemne. Nie raz miałem kłopoty z zapełnionym ekwipunkiem dla roślinek (jeżeli masz wersję rozszerzoną bardzo ułatwia to zabawę) i robiłem "swoje" mikstury. Polecam zapisać grę przed takim warzeniem bo może się to dla Geralta źle skończyć:D Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 13:46, technic napisał:

Kolejne pytanie ;] Czy warto ulepszać podstawowe miecze? Czy w 2 rozdziale można kupic
lepszy stalowy miecz niz ten który dostajemy w prologu?

W II rozdziale najlepiej idź na bagna na wyspę wiwern wybij wszystkie gadziny i weź mieczyk który leży kolo posłańca. Chyba Harvall. Jeśli masz kilka run to warto wykuć srebrny mieczyk bo dobry dostaniesz dopiero w IV akcie. W sumie sensowny miecz z run to też IV akt... No i w IV akcie można zakupić na prawdę dobry stalowy miecz. Lepszy dopiero w V.
Z eliksirów podstawa to puszczyk, jaskółka i kot. Mówią, że dobra jest zamieć ale nie używałem. Poza tym później pełnia i ten zwiększający ilość many. Do tego dekokt rafarda białego w krytycznych sytuacjach. I zamiast olejów Igni albo grupowy i nikogo ni ma;] A jeśli już bardzo chcesz to osełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 15:50, ArkStorm napisał:

Jak sprawdzić wersję gry? :F

(folder Wiedźmina)\System\witcher.exe . PPM klik, Właściwości, Wersja. Nie wiem jak wygląda to w Viście.

20091112165124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam problem z bestią w pierwszym rozdziale gry. Nie pozwalam spalić Abigail, więc pomaga mi w walce, ale i tak po minucie walk ginie, a ja nie wiele później też. Próbowałem z 5 razy i zawsze ginę. Tak walka jest aż tak trudna, czy po prostu robię coś źle? Najbardziej przeszkadza mi to, że ta bestia co jakiś czas mnie ogłusza, gdyby nie to, to bym ją pokonał bez większych problemów :/ Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 19:06, MaccCry napisał:


Mam problem z bestią w pierwszym rozdziale gry. Nie pozwalam spalić Abigail, więc pomaga
mi w walce, ale i tak po minucie walk ginie, a ja nie wiele później też.


Abigail nie ginie w walce, tylko traci przytomność. Po skasowaniu bestii wstanie i będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pół biedy :) Ale i tak nie mam problem z ubiciem tego przerośniętego psa, więc ma ktoś jakieś szczególne rady, czy po prostu mam próbować do skutku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Styl silny (nie jak barghesty), olej przeciw upiorom (u Abigail za parę orenów), przed walką jaskółka i zamieć. Nie bij barghestów, bo po zabiciu wszystkich pojawiają się nowe, a Bestia odnawia swoje życie. Wal kombosami do skutku.
BTW
Mógłby ktoś podać listę takich ukrytych misji w Wiedźminie, jak np.

Spoiler

odkrycie tożsamości Pucybuta w Wyzimie dzięki schlanemu Talarowi

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 19:06, MaccCry napisał:


Mam problem z bestią w pierwszym rozdziale gry. Nie pozwalam spalić Abigail, więc pomaga
mi w walce, ale i tak po minucie walk ginie, a ja nie wiele później też. Próbowałem z
5 razy i zawsze ginę. Tak walka jest aż tak trudna, czy po prostu robię coś źle? Najbardziej
przeszkadza mi to, że ta bestia co jakiś czas mnie ogłusza, gdyby nie to, to bym ją pokonał
bez większych problemów :/ Jakieś rady?


Jeśli ulepszałeś Aard to spróbuj nim uderzyć. Jeśli będziesz miał szczęście to powalisz bestie "stun" i wtedy wystarczy ją dobić. Padnie na jedno uderzenie. Według mnie to jest najlepsza technika na BESTIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować