Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2010 o 15:56, 143872 napisał:

Chodzi za mną cały czas krowa czempionka a dagona już zabiłem. Co mam zrobić żeby to
krówsko za mną nie chodziło bo irytuje mnie to straszine.

Nic się nie da zrobić za mną też chodziła xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Wiedźmina drugi raz i staram się robić wszystko inaczej niż za pierwszym razem.Doszedłem do momentu gdzie Raymond każe mi zabić Baraninę.Ale nie chcę tego robić, bo to absurd żeby najpierw udowodnić jego niewinność , a potem lecieć do niego go zabić, bo tak mi kazał detektyw.Za 1 razem zdecydowałem się zabić Baraninę, mimo, że nie ufałem Raymondowi.Ale chciałem popchnąć fabułę do przodu.Jednakże teraz nie chcę znów zabijać Baraniny, jest jakiś sposób, żeby fabuła poszła do przodu bez wykonania tego polecenia?Może da się szybciej zdemaskować Raymonda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 17:20, Erykknesz napisał:

Gram w Wiedźmina drugi raz i staram się robić wszystko inaczej niż za pierwszym razem.Doszedłem
do momentu gdzie Raymond każe mi zabić Baraninę.Ale nie chcę tego robić, bo to absurd
żeby najpierw udowodnić jego niewinność , a potem lecieć do niego go zabić, bo tak mi
kazał detektyw.Za 1 razem zdecydowałem się zabić Baraninę, mimo, że nie ufałem Raymondowi.Ale
chciałem popchnąć fabułę do przodu.Jednakże teraz nie chcę znów zabijać Baraniny, jest
jakiś sposób, żeby fabuła poszła do przodu bez wykonania tego polecenia?Może da się szybciej
zdemaskować Raymonda?

Jeśli pójdziesz pogadać z Baraniną możesz tak pokierować rozmową żeby go nie zabijać a on da ci kilka przydatnych informacji. Poza tym gdy odkryjesz tożsamość detektywa też możesz do niego iść. Baranina nie jest do niczego potrzebny, a już zwłaszcza do popychania fabuły. Graj i się nim nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi?
Mam kompa Intel core2 duo 8400, geforce 9800gtx+, 2gb ramu 800mhz. Według mnie wiedźmin powinien bez problemu chodzić mi na wysokich detalach ( biorąc pod uwage, że na o wiele gorszym kompie działał b.dobrze na średnich), tymczasem podczas gry mam srednio 30 fps, a w wizimie spada mi do 15. Gram na patchu 1.5. Moze mi ktoś jakąś rade dać ^^? Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:23, 143872 napisał:

Mam pytanie odnośnie fabuły, a konkretniej ostatniego filmu z gry:

Spoiler

Co to za postać która walczyła z Geraltem w zamku?



Spoiler

Heh. To jest po prostu jakiś zabójca, który miał zlecenie zabić króla i tyle. Domniemywa się, że to jest jakiś wiesiek z innej szkoły itd. Po więcej info. trzeba czekać do nowych informacji nt. Wiedźmina 2


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 17:28, Witcher1990 napisał:

Jeśli pójdziesz pogadać z Baraniną możesz tak pokierować rozmową żeby go nie zabijać
a on da ci kilka przydatnych informacji. Poza tym gdy odkryjesz tożsamość detektywa też
możesz do niego iść. Baranina nie jest do niczego potrzebny, a już zwłaszcza do popychania
fabuły. Graj i się nim nie przejmuj.

Cóż...dzięki, zobaczymy jak mi pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 21:17, 143872 napisał:

Spoiler

No raczej wiedźmin, widać bylo po poziomie walki. Jeszcze jedno, co się stało z Alvinem?




Nie wiadomo....

Spoiler

Wiem tyle, że to on był tym "wielkim mistrzem" którego zabijało się pod koniec gry, ale to chyba każdy wie (każdy kto ukończył wiedźmina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło kurde to już tyle razy było wałkowane. To prawdopodobnie udany eksperyment salamandry czy innych typów- jak wskazuje podtytuł wieśka 2 zabójca królów.
***
Skoro oo Wieśku 2 mowa- kto jest cwaniak i kupi CDA i wklei skany odnośnie zapowiedzi Wiedźmina 2?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:48, Witcher1990 napisał:

Skoro oo Wieśku 2 mowa- kto jest cwaniak i kupi CDA i wklei skany odnośnie zapowiedzi
Wiedźmina 2?;>

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=26784.msg5376922#msg5376922

A skoro o W2 mowa - ja na oficjalnym forum Wiedźmina mam ustawione linki pod profile najaktywniejszych REDów i regularnie monitoruję ich wypowiedzi. I wychodzę na tym lepiej niż CDA i ich źródła z sufitu wzięte (serio - CDA w swoim artykule całkowicie pominęło parę ciekawych kwestii, których można dowiedzieć się chociażby z w/w postów). Czuję się jak "as wywiadu", co i wam polecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, może zwrócił ktoś uwagę - czy wiedźmini z Kaer Morhen mają pionowe źrenice? Nigdy nie zwróciłem uwagi, ale wydają się "normalne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2010 o 00:25, szypek26 napisał:

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=26784.msg5376922#msg5376922

A skoro o W2 mowa - ja na oficjalnym forum Wiedźmina mam ustawione linki pod profile
najaktywniejszych REDów i regularnie monitoruję ich wypowiedzi. I wychodzę na tym lepiej
niż CDA i ich źródła z sufitu wzięte (serio - CDA w swoim artykule całkowicie pominęło
parę ciekawych kwestii, których można dowiedzieć się chociażby z w/w postów). Czuję się
jak "as wywiadu", co i wam polecam :P

Dzięki ci:) Jak uruchomią oficjalną stronę wieśka II to zacznę się interesować teraz nie chce mi się czytać wszystkiego odnośnie jednej gry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fff ale ten Smuggler pierdoły gada;| Artykuł niby fajny ale te wszystkie pisma o grach w moich oczach tracą coraz więcej. CDA dające Wieśkowi 9+ i G3 też 9+ to dla mnie pomyłka ale to nie temat na ten wątek.

Co do reszty- wygląda na to, że w WII spełni moje wszystkie oczekiwania co do I części. Zapowiada się na prawdę dobrze. A nie czaję motywu z tym co piszą na końcu- jak rozwiązać problem żeby Geralt nie był "napakowanym" Killerem. Jak dla mnie można zaczynać od pewnego poziomu a później zdobywać kolejne hpki, mpki i inne punkty np wzmacniające ciosy lub przyspieszające ich zadawanie. Można też zrobić coś na kształt wprowadzenia powiedzmy na 3-4godzinnego gdzie uczymy się interfejsu itp (taki prolog jak w I). Na końcu spotykamy jakiegoś tam bossa, który nas troszkę obije ale jakoś udaje nam się uciec/daruje nam życie (coś jak na Thanned gdzie Geralt dostał łomot od tego czarodzieje) W kolejnych rozdziałach Geralt powoli wraca do zdrowia ale nie jest w pełni sprawny i to tłumaczy rozwój postaci (Ale nie tak drastyczny jak w I tylko np szybkość i siła).

Poza tym gdyby twórcy chcieli być fajni mogliby dać motyw z możliwością załadowania postaci z I części. Wtedy wystarczyłoby utrudnianie świata i kolejnych starć (a nie jak w I Igni remedium na wszystko) Kolejni bossowie pomimo, że mamy mocną postać mogą być załatwieni sposobem np rzucenie znaku w odpowiednim momencie co np oślepi wroga itp.

Nie głupi jest też tak jak w G3 motyw, że kradną nam ekwipunek choć tutaj musiałoby to być inaczej rozwiązane np tak- kradną nam eliksiry a bez nich starcie z większym potworkiem to pewna śmierć. Wtedy alchemia miałaby większe znaczenie bo np udaje nam się odzyskać część trutek i możemy rozwalić jakiegoś typa.
Jednak wskazany byłby umiar żeby tego nie spartolili. Już w I było zbyt łatwo (nawet pomimo poziomu toksyczności)

No i boję się tej wzmianki o broniach... IMO jeden dwa miecze na całą grę albo taki max jak w I. Ale może dlatego tak mówię bo chciałbym żeby to było tak jak w książce...
Trzymajmy kciuki żeby twórcom wyszła dobra produkcja a nie komercha. No i za te 2lata premiera:) Pewnie komp już nie da rady tego uciągnąć bo dysponuję tylko laptopem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 10:46, Witcher1990 napisał:

Trzymajmy kciuki żeby twórcom wyszła dobra produkcja a nie komercha. No i za te 2lata
premiera:)

Za dwa lata? Ja aż tak pesymistyczny nie jestem :P Skoro "ujawnienie" produkcji W2 nastąpi najpóźniej do kwietnia tego roku, to w mojej opinii datą premiery raczej nie będzie grudzień 2011. Chociaż, jeśli będą obsuwy... Oby nie :p
Jeśli to ma być AAA, to muszą narobić strasznego hype''a. Popatrzmy na Modern Warfare 2 - narobili szumu na nie więcej niż 9 miesięcy przed premierą - bo więcej nie da rady utrzymywać dużego zainteresowania grą przy w miarę rozsądnych (taa...) wydatkach na marketing. Czyli - wychodziłoby, że Wiesiek wyszedłby na święta tego roku. Patrząc na wyciek z września - nie ma mowy. Ale popatrz, jaka różnica między filmikiem z września, a tym z Rosji - jeśli prace będą szły w tym kierunku, moja teoria nie jest aż tak całkowicie do (_!_)
Chociaż z drugiej strony patrząc, 2011 to jednak nie taka głupia data. Jeśli gra miałaby zostać wydana w 2010, czekałaby na nią tylko jedna seria targów (E3 i inne) - to jednak trochę mało.
Trzeba popatrzeć na działania marketingu już PO zapowiedzi. Jeśli wezmą się do roboty i promocja będzie intensywna - święta 2010 robią się coraz pewniejszym terminem. Jeśli nie - cóż, witaj 2011 :P

Edit: A co do CDA - cóż, nie postarało się. Ja, jako zwykły użytkownik (co prawda z lekką manią na temat Wiedźmina - gry, ale to nic) wyciągnąłem z sieci więcej informacji od nich. Nie przetłumaczyłem tylko filmiku z Rosji - ale to wielki problem nie byłby, u mnie cała rodzina gawari pa ruski :P A informacja na temat kitki jest "średnio na jeża" wiarygodna. Ja jakoś ostatnio zacząłem się do tego uczesania przekonywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Wydaje mi się, że święta odpadają niezależnie w którym roku. IMO CDP będzie celować raczej w okres wiosenny albo zaraz po zimie czyli np marzec/kwiecień 2011. Plus przekładanie premiery czyli jesień 2011 lub wiosna 2012 xD

Dnia 25.01.2010 o 11:27, szypek26 napisał:


Edit: A co do CDA - cóż, nie postarało się. Ja, jako zwykły użytkownik (co prawda z lekką
manią na temat Wiedźmina - gry, ale to nic) wyciągnąłem z sieci więcej informacji od
nich. Nie przetłumaczyłem tylko filmiku z Rosji - ale to wielki problem nie byłby, u
mnie cała rodzina gawari pa ruski :P A informacja na temat kitki jest "średnio na jeża"
wiarygodna. Ja jakoś ostatnio zacząłem się do tego uczesania przekonywać...

Do tego artykułu nie mam nic ale często gęsto w tych gazetach piszą o wszystkim i o niczym czyli tak na prawdę lepiej przeczytać reckę w necie. Dobrze, że Clicka już nie ma bo tylko kase na pierdoły traciłem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować