Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2010 o 21:59, Kraju napisał:

Trzy szybkie pytanka.
1. Gdzie znajdę najlepszy srebrny i stalowy miecz w grze (Akt i jaka lokacja, najlepiej
dokładnie)?
2. Gdzie znajdę najlepszą zbroję w grze, którą mogę kupić (Zbroja Kruka zatem odpada
bo o niej doskonale wiem)?
3. Jak ulepszyć broń?


Ulepszanie broni.
Stalowy możesz wykuć u kowala z 3 meteorytów i otrzymujesz nowy miecz, stary stalowy miecz można sprzedać.
np.
--
Miecz z meteorytowej stali
Obrażenia +13%
Szansa na efekt krytyczny: Ból +20%
Szansa na efekt krytyczny: Ogłuszenie i Precyzyjne trafienie +10%
-
Miecz wykonany z czerwonej, niebieskiej oraz żółtej stali meteorytowej Używany do walki z ludźmi. Nieskuteczny w walce z większością potworów. Używany w wiedżmińskich stylach walki.

---


Runy wykuwa się na istniejącym mieczu srebrnym (nowe właściwości z run kasują stare cechy). Przykład - masz miecz, który daje jakiś procent szans na ogłuszenia, wykuwasz na nim u kowala 3 runy to tracisz to ogłuszenie ale masz nowe cechy np. szanse na otwarcie ran.
----
np.
Runiczny miecz
Obrażenia +15%
Szansa na efekt krytyczny: Oślepienie +25%
Szansa na efekt krytyczny: Powalenie i Precyzyjne trafienie +50%

Srebrny miecz z runą ziemi I dwoma runami słońca. Używany do walki z potworami. Nieskuteczny w walce z ludźmi.

----

przykłady za witcher.phx.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, pomogłeś mi bardzo. A do tego rozjaśniłeś i przypomniałeś już dokładnie co i jak i najważniejsze gdzie się znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się rozczarowałam Wiedźminem, co to za cRPG w którym nie da się skakać i zdjąc ubrań bohaterowi? Ja lubie biegać nago bo miastach średniowiecza (np. w Dragon Age) a w Wiedźminie nie moge. 2 na pewno nie kupie. I czemu nie można zmienić płci Geralta? To jest jakaś dyskryminacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 14:12, DzbaniakMorderca napisał:

Strasznie się rozczarowałam Wiedźminem, co to za cRPG w którym nie da się skakać i zdjąc
ubrań bohaterowi? Ja lubie biegać nago bo miastach średniowiecza (np. w Dragon Age) a
w Wiedźminie nie moge. 2 na pewno nie kupie. I czemu nie można zmienić płci Geralta?
To jest jakaś dyskryminacja.


Jeśli piszesz poważnie to mi przykro jeśli trolujesz to nawet bardziej.

Pytanie o skakanie i zmianę ubrań pominę, a co do płci Geralta to możliwe że nie wiesz ale Wiedźmin to najpierw było opowiadanie, później książka i nawet trylogia, a gra jest na podstawie tych oto tworów literackich pana Sapkowskiego. Z tego prostego powodu Geralt nigdy nie był i nie będzie kobietą ani niczym pomiędzy, to zawsze będzie facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahaha ale wyszedł mod na prima aprilis w którym można było rozebrać Triss:D Okazał się fakiem:)
Wiedźmin z racji na swą "chuć nienasyconą", urok osobisty i umięśnioną klatę nie mógłby biegać nago. Już teraz wszystkie panny, a co gorsza, o ZGROZO, mężatki patrzą na niego z pożądaniem. Strach pomyśleć co by było gdyby się rozebrał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2010 o 18:47, Piter_Fersin napisał:

Jeśli piszesz poważnie to mi przykro jeśli trolujesz to nawet bardziej.

Pytanie o skakanie i zmianę ubrań pominę, a co do płci Geralta to możliwe że nie wiesz
ale Wiedźmin to najpierw było opowiadanie, później książka i nawet trylogia, a gra jest
na podstawie tych oto tworów literackich pana Sapkowskiego. Z tego prostego powodu Geralt
nigdy nie był i nie będzie kobietą ani niczym pomiędzy, to zawsze będzie facet.


Z tą trylogią to chyba się trochę zapędziłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 19:51, Witcher1990 napisał:

Ahaha ale wyszedł mod na prima aprilis w którym można było rozebrać Triss:D Okazał się
fakiem:)

Na gram.pl tenże mod faktycznie był fakiem. Ale jak masz ochotę rozebrać Triss, Shani, Addę... to już dawno przez rzeczonym kwietniem pojawił się odpowiedni mod. Wystarczy poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas walki potrafi skakać, nawet i to bardzo dobrze nie raz mi to głowę uratowało jak mnie chorda okrążyła.

Edit
W Divinity 2 można "być" kobietą lub facetem i można latać w samej koronkowej bieliźnie(jak się jest kobietą).
No więc chyba odpowiedni RPG dla ciebie DzbaniakMorderca. Skakać też można :P czyli full wypas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, chciałem sobie się wreszcie wziąśc za te dodatkowe przygody stworzone przez redów a tu lipa. Nie mam ich choć mam zainstalowaną oczywiście wersję rozszerzoną, ponad to w creditsach są obie przygody wymienione wraz z jej twórcami :/
Dodatkowo przygoda "wesele" nie działa mi poprawnie, podczas filmików Geralt jest jak Mort z Tormenta a i po karczmie kręcą mi się tułowia z samymi gałkami ocznymi i szczęką :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie straciłeś, po podstawie będąc na fali i te przygody chciałem zaliczyć.
Ale są tak nudne, krótkie i ogólnie lipa że chyba po 2 sobie totalnie odpuściłem.

No jeszcze jak by postać z końca gry była do nich eksportowana i nią się grało, chyba po coś nabijam xp. A tu znowu jest się leszczem w koszuli tego było za dużo jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 19:14, DawidsonPRO napisał:

No jeszcze jak by postać z końca gry była do nich eksportowana i nią się grało, chyba
po coś nabijam xp. A tu znowu jest się leszczem w koszuli tego było za dużo jak dla
mnie.

Też na to liczyłem, ale sobie chyba te przygody przejdę.

btw

Spoiler

Jak ktoś wybrał Shani. Wiadomo co się z nią stało? Chciałem po pokonaniu Javeda pójść do niej, więc sobie specjalnie sejwa zostawiłem, ale oczywiście pomyliłem i niestety skasowałem nie tego co trzeba. Czy może jednak dowiemy się więcej grając w Wieśka 2.?
Wiadomo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WG książki Shani dożyła sędziwej starości (ok70lat), była rektorką uniwerka i powtarzała żart Rustego "Zszyj białe z białym, żółte z żółtym, czerwone z czerwonym, a na pewno będzie dobrze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 11:23, Witcher1990 napisał:

WG książki Shani dożyła sędziwej starości (ok70lat), była rektorką uniwerka i powtarzała
żart Rustego "Zszyj białe z białym, żółte z żółtym, czerwone z czerwonym, a na pewno
będzie dobrze"


Knigę to pamiętam ;)
Interesowała mnie ta kwestia pod kątem gry,

Spoiler

bo tu prowadzimy z nią romans i nagle co? Finito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mężczyźni to świnie, nie widziałeś? Poczekajmy na II część, tam już jest Triss może i Shani będzie choć wydaje mi się, że to się tak skończy- Gerlat pociupciał i koniec wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 13:04, Witcher1990 napisał:

Mężczyźni to świnie, nie widziałeś? Poczekajmy na II część, tam już jest Triss może i
Shani będzie choć wydaje mi się, że to się tak skończy- Gerlat pociupciał i koniec wątku.


Używaj spoilerów. Myślę, że ta kwestia będzie regulowana przez save''y z jedynki. A przynajmniej chciałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Dokładnie i ja mam taka nadzieję.

Dnia 21.08.2010 o 13:27, Piotrbov napisał:

Taaa, tylko trzeba tego sejwa znaleźć.


Mam wszystkie pod ręką, bo gra jest zainstalowana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować