Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2010 o 15:12, Lfdracon napisał:

> No chyba, że W2 wymaga sejwów z wersji 1.5 a nie 1.4 czyli ER
Nie sądzę. Save''y zawierają postęp w grze, zdobyte przedmioty, umiejętności, dokonane
wybory, etc. Tych elementów gry patche nie modyfikują ;)

To dlaczego sejwy np z wersji 1.1 nie działają na ER skoro to ta sama gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem bardzo dziwny błąd. Akt I. Wykonuję zadanie dla Mikula. Zabiłem ghule, idę na most. Spotykam Kalksteina i pachołków salamandry. Włącza się pogadanka, filmik i... nagle wychodzę z karczmy wraz z Kalksteinem. Mogę z nim pogadać. Gdy chcę wrócić do Milkula most jest zablokowany ścianą ognia. Nie mogę dostać się na most = nie mogę zabić ludzi salamandry.

Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Wczytywałem grę przed rozmowę z Mikulem, ale to nic nie zmienia.

Nie widzę możliwości rozpoczynania gry od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz najnowszego patcha?

Dnia 27.12.2010 o 14:38, Myniek_rp napisał:

Nie widzę możliwości rozpoczynania gry od początku.


Takiej możliwości to mógłbyś nie widzieć w 4 czy 5 akcie, ale nie w pierwszym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 14:40, KannX napisał:

Masz najnowszego patcha?


Tak.

Dnia 27.12.2010 o 14:40, KannX napisał:

Takiej możliwości to mógłbyś nie widzieć w 4 czy 5 akcie, ale nie w pierwszym :D


Nie mam czasu na przechodzenie tego samego po kilka razy. Prędzej zrezygnuję z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 14:42, Myniek_rp napisał:

Nie mam czasu na przechodzenie tego samego po kilka razy. Prędzej zrezygnuję z gry.


No to musisz zrezygnować :) Rada na przyszłość: rób save''a na początku każdego rozdziału. Ja zawsze tak robię i wielokrotnie mnie to ratowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 14:49, KannX napisał:

No to musisz zrezygnować :)


Aha. Wiedźmin -> usuń.

>Rada na przyszłość: rób save''a na początku każdego rozdziału. Ja zawsze tak robię i wielokrotnie mnie to ratowało.

Grałem w wiele gier i jakoś nigdy nie byłem zmuszony do robienia tysięcy zapisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 15:27, Ostrowiak napisał:

Patrz peszek, pierwsza gra wymuszająca robienie kilku/nastu zapisów.

Ile do tej pory przegrałeś że już odpuszczasz, 10h? :3


Mniej niż 10. Gra nie wciągnęła mnie jednak na tyle, aby zaczynać od początku. Znam ciekawsze sposoby na spędzenie czasu, niż gra w grę, w której aż roi się od błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duża nadinterpretacja. Wiedźmin w wersji 1.5 nie ma żadnych bugów poza systemowymi, to co ci się wydarzyło to przypadek.

Jeżeli masz przegrane mniej niż 10 i już sobie odpuszczasz, może to i lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość dziwne pytanie jako że już raz przeszedłem grę. Teraz postanowiłem grać jako "mag", i w związku z tym mam pytanie. Czy jeżeli ładujemy znak, to najsilniejszy jest on kiedy puścimy go na środku, tam gdzie pole jest najszersze czy też to tylko taki ozdobnik i trzeba ładować do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli puścisz na środku paska, to chyba w ogóle nie użyjesz znaku(albo użyjesz jego zwykłej wersji) - żeby użyć wzmocnionego znaku, pasek trzeba załadować do końca (po załadowaniu można jeszcze go "trzymać" w oczekiwaniu na najlepszy moment).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 21:22, gendi-88 napisał:

Zainstalowałem własnie Wiedzmina jaki patch mam wgrac? 1.4 czy 1.5 czy jeszcze moze 1.1?
:)

Od jakiej wersji zaczynasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 20:11, Lfdracon napisał:

Jeśli puścisz na środku paska, to chyba w ogóle nie użyjesz znaku(albo użyjesz jego zwykłej
wersji) - żeby użyć wzmocnionego znaku, pasek trzeba załadować do końca (po załadowaniu
można jeszcze go "trzymać" w oczekiwaniu na najlepszy moment).

A to nie jest przypadkiem tak, że musisz naładować większość paska i puścić w takim momencie aby był jak najbardziej załadowany, a jednocześnie nie zapełniony? Ja w ten sposób przeszedłem grę. Za każdym razem gdy puściłem znak po naładowaniu paska na 100% pojawiał się napis "niepowodzenie przy rzucaniu czaru".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 22:01, Sandro napisał:

> Jeśli puścisz na środku paska, to chyba w ogóle nie użyjesz znaku(albo użyjesz jego
zwykłej
> wersji) - żeby użyć wzmocnionego znaku, pasek trzeba załadować do końca (po załadowaniu

> można jeszcze go "trzymać" w oczekiwaniu na najlepszy moment).
A to nie jest przypadkiem tak, że musisz naładować większość paska i puścić w takim momencie
aby był jak najbardziej załadowany, a jednocześnie nie zapełniony? Ja w ten sposób przeszedłem
grę. Za każdym razem gdy puściłem znak po naładowaniu paska na 100% pojawiał się napis
"niepowodzenie przy rzucaniu czaru".


Bullshit. Ładuje się do końca, po czym pasek znika, a Geralt "trzyma" w dłoni żywioł (np: puszczając ulepszone Igni Geraltowi pali się dłoń). Można jakiś czas trzymać naładowany znak w dłoni, ale tylko przez chwilę. Nie trzeba starać się, by nie puścić za późno, wystarczy trzymać do oporu. To, że nie powodziło ci się rzucanie znaku mogło być spowodowane niewystarczającą ilością energii albo sam nie wiem... Ja przechodząc ostatnio Wiedźmina trzymałem do oporu i zawsze się udawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 22:26, JayC napisał:

/.../

No to może faktycznie, bo ja próbowałem ładować pasek do końca jakoś tak na początku gry. Po kilku nieudanych próbach uznałem, że to nie działa w ten sposób i do końca gry ładowałem pasek tak na 99%. Fajnie że dopiero teraz się o tym dowiaduję... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować