Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2011 o 09:20, Ecko09 napisał:

Dodam, że Declan również skupuje biżuterię.

Tylko w II akcie. W III akcie nie rusza się z Nowego Narakortu i bynajmniej nie ma czasu na skupowanie błyskotek od wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do premiery dwójki miesiąc, a ja w W1 kończę powoli akt 5 (strona elfia) - została wyprawa do Dworzyszcza.
Jeden problem - Gerka przed 50 tam nie puszczę, a jako, że to hard i levelowanie jest irytująco spowolnione (największa w sumie hardość w hardzie), zostało mi 12lv jeszcze. Pamiętam jak na normalu latałem kilkanaście razy po Krypcie Kruka, aby poziom dobić - teraz liczba wędrówek chyba by w setkę szła Oo. Wie ktoś jakie są w ogóle różnice w zdobywaniu XP na poziomach trudności? Zauważyłem, że z awansowaniem za przeciwników punktów jest coraz mniej, czy więc progi są inne?
Jeśli znudzi mi się raidowanie, chyba po prostu skorzystam z tego save editora (wrzuciłem sobie w nim wcześniej sierść wilkołaka, bo nie chciałem moda instalować i zęby zjadarki, bo mi eliksir wciął te dla Zahina :/) i wbiję level w parę sekund...
I tak najbardziej mnie rozczarowało gdy zamiast bonusu 150 do energii jak było w poradniku i perspektywy ignispamu, Elfia Zbroja Kruka dała tylko +25 ;( To byłoby takie piękne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 10:54, donard napisał:

> Kiedy będę mógł zagrać z Veleradem w pokera?
W poradniku masz. Ograj jaskra talara i munro bruysa.


Munro był w 2 rozdziale...a z Jaskrem też chyba ni miałem opcji grania w pokera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał po skończeniu etapu, na którym możesz grać z Veleradem. Nie pamiętam już jak idą te etapy. Ale z Jaskrem będziesz mógł zagrać jeszcze w akcie IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 10:38, Ecko09 napisał:

Kiedy będę mógł zagrać z Veleradem w pokera?

Opcja grania z Veleradem i de Wettem pojawi się po zakończeniu przyjęcia w Nowym Narakorcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdro, walka z 4 upiorami naraz. A raczej napierdzielanie mnie 4 upiorów, bo cały czas nie mogłem sie poruszać.....jak nie jedno to oglsuzenie to nastepne..noz k...mac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię quest Zbroja. Jestem w starej koaplnii przy tym kamieniu drogi, spróbowałem chyba każdej kombinacji, a Geralt ciagle gada, żebym innej spróbował...w poradniku wyczytałem, że muszę użyć igni, igni, ard, tylko, że on gada o innej kombinacji zawsze po 2 rzuconych znakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 13:08, Ecko09 napisał:

Robię quest Zbroja. Jestem w starej koaplnii przy tym kamieniu drogi, spróbowałem chyba
każdej kombinacji, a Geralt ciagle gada, żebym innej spróbował...w poradniku wyczytałem,
że muszę użyć igni, igni, ard, tylko, że on gada o innej kombinacji zawsze po 2 rzuconych
znakach.


nie pamiętam dokładnie ale jest naprzemiennnie.
spróbuj Aard, Igni, Aard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 18:20, RamiroPL napisał:

Skąd wytrzasnąć pod koniec 2 aktu brosze salamandry? Mam dwie, potrzebuję trzech, sprzedałem
18. Jest szansa na zdobycie jeszcze jednej?


Może spróbuj w nocy w Wyzimie? Tam kręcą się rzezimieszki Salamander,mają brosze. Ale głowy za ten sposób nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 00:01, Liqid napisał:

Do premiery dwójki miesiąc, a ja w W1 kończę powoli akt 5 (strona elfia) - została wyprawa
do Dworzyszcza.


Wylevelowanie Geralta na 50 z 39 to jakies 9 godzin grindowania Krypty Kruka na hard. Z kazdym poziomem dostajesz po 5xp mniej za stwory co jakas wielka roznica nie jest. Wbicie 40 lvl to byly 3 przejscia po krypcie, wbicie 50 to 6 - 7 obejsc. Nic nadzwyczaj trudnego, wystarczy odrobina samozaparcia. Warto dobrze rozplanowac wydawanie talentow, ja skonczylem z jednym niewykorzystanym zlotym, bo zabraklo srebrnych na dobicie skilla:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki dziwny problem z tą grą. Mam edycję podstawową zaktualizowaną do 1.5 i czasami podczas gry zdarza się, że nie wyświetlają się napisy lub ekrany a pojawiają się kropki a gra zawiesza się. Pomaga tylko twardy reset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko które dręczy mnie już od sześciu miesiecy. otóz skończyłem wiedźmina i mam pytanko, gdyz nie dokońca zrozumiałem o co chodzi na końcu gry.

Spoiler

Kim w końcu tak naprawde jest Alwin? Czy on przezył, czy co? No i o co tak naprawde chodzi z tym medalionem mistrza Jakuba?


Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem za pierwszym razem, ale teraz jak kończę grę powtórnie, wydaje mi się to jaśniejsze, pełniejsze. Tak więc:

Spoiler

Waląc z grubej rury - to ta sama osoba. Spójrz na podobne rysy (włosy mu pociemniały jak to z dorastaniem), wyjątkowe magiczne zdolności (Źródło), wspomnienie o naukach Geralta przy pierwszym spotkaniu, wreszcie wizja świata przy ostatecznym spotkaniu (nawet na ostatniej stronie poradnika jest o tym). Znajdując medalion przy Jakubie, znajdujemy ten sam dwimeryt, który mu wręczyliśmy kiedyś. A, że kiedyś było nie tak dawno, bo w 4 akcie? Saga się kłania, z wątkiem Ciri co przez czas wędrowała. Tu jest dużo niejasności, co z Alwinem/Jakubem przez ten czas się działo, pewnie uczył się stopniowo kontrolować moc, dlaczego współpracował z Salamandrą, która odpowiadała za przykre jego losy w dzieciństwie (może musiał się w ten sposób nakierować na swą przyszłość, pies wie) - ostateczna konkluzja jest jednak jedna - to historia tajemnicza, ale zamknięta. Świata przed Białym Zimnem przez nas nie uratował...
W dwójce może być nawiązanie do tego, ale raczej wątpię, Zabójcy Królów będą mieli dość nowych wątków by nie musieć wracać do starych. Chociaż spotkać gdzieś przypadkiem nieco doroślejszego Alwina...
Moja teoria jest taka, że Alwin stał się zły/fanatyczny przez Triss, która postacią niesympatyczną jest samą w sobie, ew. z tęsknoty za Shani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować