Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Jest mnóstwo graczy na tym świecie, którzy wolą dobrego singla niż jakiegokolwiek multiplaya w RPG. Why?? A no "because" w multi nie da sie stworzyć dobrej fabuly a właśnie fabuła jest głównym filarem dobrego RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile razy przejdziesz gre na singlu? ;)
Grywam w Nwn po sieci na serwerach rpg i gra się świetnie, gra ma olbrzymie pokłady żywitności, a jesli gra je ma, sprzedaje się lepiej, prawda? ;)
Wiedzmin się sprzeda bardzo dobrze, nie wątpie, ale nwn 2 sprzeda się lepiej bo dużo ludzi będzie liczyć na te wszystkie dodatki, moduły, serwery które imitują swiaty fantasy, eh ;)
Modowanie nwn, potęzne narzędzie które zapewnia sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A skąd wiesz, że CDP nie da nam możliwości tworzenia modów w Wiedzminie. Chociaż, szanse na takiecoś są małe, to i tak można mieć jakąś nadzieję.

A tak BTW. nie załamuj się, było mówione, że kamerę można ustawić dowolnie, więc jak ktoś woli grać z perspektywy rzutu izometrycznego to będzie mógł ją tak ustawić, a jak ktos woli widok z za pleców postaci, to też nic nie stoi na przeszkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Gry-online pojawiła się wiadomość, że Wiedźmin będzie korzystać z technologii SpeedTree: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=26915 Dziwne, że twórcy jakoś się tym nie chwalili, może myśleli że to jest oczywiste ;) Mam nadzieję że dzięki temu gra będzie wyglądać naprawdę realistycznie, tak jak zapowiadają twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 19:19, Raylin napisał:

Dzisiaj na Gry-online pojawiła się wiadomość, że Wiedźmin będzie korzystać z technologii SpeedTree:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=26915 Dziwne, że twórcy jakoś się tym nie chwalili, może
myśleli że to jest oczywiste ;) Mam nadzieję że dzięki temu gra będzie wyglądać naprawdę realistycznie,
tak jak zapowiadają twórcy.


Sorry za offtopa: Widać, że Polacy zaczynają zajmować istotne miejsce w świecie gier. Aż 2 firmy polskie z tych kilku :). Pierwsze słysze o nowym tworze Painkillera :). Będzie fajnie :).

Non-offtop: Teraz już wiem, że na Wiedźmina muszę kupić nowego kompa :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 19:26, mikim napisał:

Non-offtop: Teraz już wiem, że na Wiedźmina muszę kupić nowego kompa :(...

Może aż tak źle to nie będzie, w końcu gra jest na leciwym (chociaż przerobionym od podstaw) silniku; wymagania do jego ruszenia nie mogą wzrosnąć jakoś drastycznie ;) Mam taką nadzieję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 19:31, Raylin napisał:

> Non-offtop: Teraz już wiem, że na Wiedźmina muszę kupić nowego kompa :(...
Może aż tak źle to nie będzie, w końcu gra jest na leciwym (chociaż przerobionym od podstaw)
silniku; wymagania do jego ruszenia nie mogą wzrosnąć jakoś drastycznie ;) Mam taką nadzieję
...


Ja też mam taką nadzieję. Ale nie wiem, bo to debiut CDP Red Studio, więc ja się wolę bać :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za "Sage" Sapkowskiego - i jestem zachwycony...Wiedźmin wymiata :) - Czym prędzej zacząłem ściągać trailery związane z grą "The Witcher" - wcześniej wydawało mi się, że gra będzie słabym RPG''iem, a teraz... Uważam, że będzie to średni RPG :) -Mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt krótki i "liniowy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czym prędzej

Dnia 29.06.2006 o 12:25, KrisK91 napisał:

zacząłem ściągać trailery związane z grą "The Witcher" - wcześniej wydawało mi się, że gra
będzie słabym RPG''iem, a teraz... Uważam, że będzie to średni RPG :) -Mam tylko nadzieję,
że nie będzie zbyt krótki i "liniowy"...


A czy ściągnąłeś tylko Trailery czy również filmy z cyklu " Making of ... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 17:53, Selv napisał:

ale nie będzie zestawu do budowania świata ;)

Błąd. Coś mi sie obiło o ucha, że będzie jakies narzedzia, ale nie wiedzą jeszcze jakie, więc sie tym nie chwalą zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzędzi nie będzie ponieważ Witcher nie jest budowany title setem a manualnie czyli recznie jest wstawiany każdy domek, modelowany i dopasowywany do reszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może powiedziałem troche na wyrost, ale jednak nadzieja jest:
Wywiad dla NWVault z 24.04.2006 ze strony http://www.tlumacze.thewitcher.prv.pl (tłumaczenie)

"10) Czy wiecie już może coś na temat narzędzi, jakie będą dostępne dla graczy do tworzenia własnych modułów?

Mamy już zarys planów dotyczących tej kwestii i poinformujemy was o ostatecznej ich wersji nieco później."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się naprawdę dobrze, byle tylko CDP zdąrzył ją wydać na czas (premiera jednak ciągle się przesuwa). Kiedy wyjdzie Gothic III, The Witcher nie będzie robił już takiego wrażenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2006 o 20:11, Markus89 napisał:

Gra zapowiada się naprawdę dobrze, byle tylko CDP zdąrzył ją wydać na czas (premiera jednak
ciągle się przesuwa). Kiedy wyjdzie Gothic III, The Witcher nie będzie robił już takiego wrażenia...

Będzie robił, nie będzie robił... a co mnie to obchodzi? Nieważne dla mnie która z nich będzie lepsza i tak będe miał obywdwie.

Może graficznie będzie gorzej niż w gothicu3,ale mnogość pomysłów w grze podoba mi się. A grafika ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2006 o 20:11, Markus89 napisał:

Gra zapowiada się naprawdę dobrze, byle tylko CDP zdąrzył ją wydać na czas (premiera jednak
ciągle się przesuwa). Kiedy wyjdzie Gothic III, The Witcher nie będzie robił już takiego wrażenia...

CDP nie podało żadnej dokładnej daty wydania (oprócz zapowiedzi że będzie to 2007 rok, ew. jego początek), więc nie wiem na jaki czas mają ją wydać. Wydadzą kiedy skończą, wszystko dopracują, po co mają prowadzić jakiś głupi wyścig z Gothickiem? Jeśli lubisz gry RPG i tak kupisz obydwie gry, a jeśli nie to już nie ich problem... Nie wiem też o jakie wrażenie ci chodzi - jeśli o grafikę, to mimo że w Wiedźminie ma być ładna, to może się okazać gorsza od tej w Gothicu (zresztą chyba nie o to w RPG chodzi), za to jeśli twórcy spełnią swoje zapowiedzi odnośnie questów, to będą one lepsze niż te w Gothicu (chociaż i do tych nic nie mam; po prostu w Wiedźminie będą to zadania innego typu, z nastawieniem raczej na moralną stronę wyborów i ich późniejsze skutki). Na tobie może to nie zrobi wrażenia, a na innych zrobi, nie widzę tu żadnego problemu. I tak podobnie jak Darkstar181 i sporo innych osób zamierzam kupić obie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że gra narobiła szumu (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) na E3. Data premiery jest przesuwana, ja rozumiem, że nie chcą wypuścić na rynek niedopracowanej gry itp ale jeżeli ciągle będzie się przesuwać jej data premiery może się stać z tą grą tak jak się stało ze S.T.A.L.K.E.R. Czyli jak się o niej mówiło była zachwycająca a jak się pojawiła to jest średniak - bo tak teraz jest oceniana ta gra przez ludzi którzy byli na E3. Wiem, że trochę to głupie bo w grę nie grali itp. jednak po jakimś czasie produkcji jeśli gra wyjdzie to nie spełnia oczekiwań bądź po prostu pomysły zawarte w niej są przedawnione.
Ja wiem, że wiele osób w Polsce kupi tę grę, ale The Witcher ma zamiar stać się chyba tytułem dostepnym poza granicami naszego kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2006 o 08:30, Markus89 napisał:

(...) bądź po prostu pomysły zawarte w niej są przedawnione.

S.T.A.L.K.E.R. to zupełnie inna historia - miała to być gra RPG/FPS z różnymi pojazdami, cudownym AI, piękną grafiką (parę lat temu, kiedy widziałem filmik z gry grafika robiła wrażenie) a na E3 okazało się, że z zapowiedzi twórców niewiele wyszło - jest to zwykły FPS (elementy RPG zaniedbano), pojazdów ma być niewiele (a poza tym widzieliśmy je już w wielu innych grach, np. w Far Cry), AI jest przeciętne (dobre AI było już w F.E.A.R.), grafika się zestarzała; gra została zubożona, a jej nowatorskie pomysły mające być podstawą jej sukcesu pojawiły się w produkcjach, które już wyszły. Z Wiedźminem sytuacja jest zupełnie inna - nie ma co się przedawnić, bo grafika nie jest tu najważniejsza (a mimo to jest bardzo dobra), tu chodzi o fabułę, o budowę questów i właśnie to chcą zobaczyć fani tego typu gier. W Gothicu zadania są fajne, ciekawe, ale nie będzie w nich jakiejś głębi moralnej jaka ma być w Wiedźminie. Sukces jednej gry nie oznacza porażki drugiej, na rynku z pewnością jest miejsce dla nich obu. Zresztą ludzie przejdą Gothica raz, potem drugi, w końcu na pewien czas się znudzą i na ten okres przypadnie pewnie premiera Wiedźmina, wtedy ma szansę odnieść sukces. Nie byłoby nawet sensu wypuszczać go wcześniej do bezpośredniej rywalizacji, bo ludzie mając do wyboru wspaniale się zapowiadającą kontynuację wspaniałej gry i dobrze zapowiadającą się nowość wybiorą oczywiście to pierwsze (wszyscy wolą rzeczy wypróbowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 16:30, Dante Dy`nei napisał:

A tak BTW. nie załamuj się, było mówione, że kamerę można ustawić dowolnie, więc jak ktoś woli
grać z perspektywy rzutu izometrycznego to będzie mógł ją tak ustawić, a jak ktos woli widok
z za pleców postaci, to też nic nie stoi na przeszkodzie.


(jeśli to do mnie :]) Widok TPP mnie ciut pociesza :), ale nadal nie jestem pewien czy walka będzie wymagała sporo naszej inwencji (bloki, straifowanie, przerowty, skoki) czy (jak na filmiku) będzie to rozbudowana "klikanka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować