Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2013 o 14:39, NuuGGet napisał:

Tak. Jest zainstalowany.


Zainstaluj patch 1.5 (usuwa zabezpieczenia i gra uruchamia się bez płyty w napędzie). Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem "Wieśka" nr. 1. Przyznam się, początek mnie specjalnie nie zachwycił. Ba, irytowało mnie sterowanie postacią(wybrałem widok z góry), blokowanie się na schodach czy też ogólnie nie mogłem się połapać w mechanice gry. Jednak zmieniłem widok kamery(na ten z nad ramienia), przeszedłem samouczek oraz ogarnąłem zasady gry i... grało się bardzo fajnie. Fajna fabuła, złożone zadania, miły dla oka system walki, klimat, udźwiękowienie(świetny dubbing), na swój sposób grafika czy grywalność powodowało, że od gry nie mogłem się oderwać. Natomiast do minusów zaliczyłbym brak możliwości wykonania skoku. Ile razy przyłapałem się na tym, że naciskałem spację żeby skoczyć a tu rozgrywka się zatrzymuje :P A i te blokowanie się bohatera na schodach np. gdy jakaś postać tam stała. Moja ocena: mocna dziewiątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 14:03, diabolo20 napisał:

no i brak napoczatku wszystkich mocy co jest durnotą oraz brak miecza na potworyw akcie
1


Z punktu widzenia projektanta gry był to prawdopodobnie jedyny logiczny wybór- nie każdy kojarzy zdolności z książek, nie każdy potrafi od razu każdą grę załapać no i niszczy argument często słyszany na zagranicznych forach, że Geralt ma zbyt dużo mocy... a potem nie dostaje żadnych 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 14:08, Boguslav4 napisał:

Z punktu widzenia projektanta gry był to prawdopodobnie jedyny logiczny wybór- nie każdy
kojarzy zdolności z książek, nie każdy potrafi od razu każdą grę załapać no i niszczy
argument często słyszany na zagranicznych forach, że Geralt ma zbyt dużo mocy... a potem
nie dostaje żadnych 0_o


jaki logiczny sposób bo w tym logiki nie widzę szczegulnie z tym mieczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 14:38, diabolo20 napisał:

> /.../> jaki logiczny sposób bo w tym logiki nie widzę szczegulnie z tym mieczem

Każdy, kto przeczytał książki Sapkowskiego o Wiedźminie miał swoje własne wyobrażenie o tym, jak Wiedźmin powinien wyglądać, jak się zachowywać, jak i czym walczyć.
Ale gra, to nie książka, tym bardziej, że po grę sięgnęli nie tylko ci, co powieści i opowiadania o Wiedźminie czytali, ale także ci, którzy o twórczości Sapkowskiego dotąd pojęcia nie mieli. I takich, zwłaszcza w obcych krajach, była i nadal jest większość. A gra jest dla wszystkich, tylko spróbuj wytłumaczyć im wszystkim, co to takiego Wiedźmin, skąd się wziął i po co. Dlatego, podobnie jak Boguslav4 uważam, że z punktu widzenia projektantów gry właściwie nie było innego wyjścia, jak zrobić grę tak, jak ją zrobiono - oczywiście pomijając drobne niedoskonałości, które starano się wyeliminować w kolejnych poprawkach. I, z punktu widzenia przeciętnego gracza, gdyby Gerałt od samego początku dysponował wszystkimi "mocami" i miał doskonały ekwipunek, no to gra musiałaby być zupełnie inna, znacznie krótsza i... nudniejsza. No bo jak nie można rozwinąć własnej postaci, to po co grać? Rekordy można bić i w Terisa...

Dnia 17.10.2013 o 14:38, diabolo20 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 15:36, diabolo20 napisał:

> /.../ > w wiedzminie 2 wszystkie moce i miecze były dostępne od początku da się?

Nie, nie da się. Zaczynasz wprawdzie z mieczami z pierwszej części i dysponujesz pewnymi umiejętnościami, ale to przecież nowa gra i w nowej grze też musisz się rozwijać i zdobywać lepszy ekwipunek, prawda? Zresztą gotówki doprawdy niewiele Ci zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 15:36, diabolo20 napisał:

w wiedzminie 2 wszystkie moce i miecze były dostępne od początku da się?


Tja, w Gothicu 3 zaczynasz z mieczem o jakieś tam unikalnej nazwie godnej zabójcy smoków. I gniesz od pierwszego zlekceważonego przeciwnika.
To, że uważasz, że sięda to przykął jak świetnie projektańci to zaplanowali. :)
Po za tym markę trzeba wyrobić, zanim możesz zmuszać konsumentów do zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 18:34, Boguslav4 napisał:

Tja, w Gothicu 3 zaczynasz z mieczem o jakieś tam unikalnej nazwie godnej zabójcy smoków.
I gniesz od pierwszego zlekceważonego przeciwnika.
To, że uważasz, że sięda to przykął jak świetnie projektańci to zaplanowali. :)
Po za tym markę trzeba wyrobić, zanim możesz zmuszać konsumentów do zmian.


W Gothicu byle większy komar może cię zabić i wyssać krew... całą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 16:15, BluesBoy napisał:

W Gothicu byle większy komar może cię zabić i wyssać krew... całą :)


Krwiopijce- już zapomniałem, że były takie nie tylko z nazwy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem, że czasami podczas zmiany lokacji/zapisywania_gry, wyskakiwał błąd, że gra przestała działać? Bo już w przeciągu 3 godzin grania zdarzyło mi się to ze 3 razy : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 12:02, Murith napisał:

Miał ktoś problem, że czasami podczas zmiany lokacji/zapisywania_gry, wyskakiwał błąd,
że gra przestała działać? Bo już w przeciągu 3 godzin grania zdarzyło mi się to ze 3
razy : /

No mi niestety ale czesto zapisuje wiec olewam ten błąd a gram na viscie 64 bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2013 o 14:03, diabolo20 napisał:

no i brak napoczatku wszystkich mocy co jest durnotą oraz brak miecza na potworyw akcie
1


Przecież Geralt dopiero wraca do KM, stracil pamięc, to jak ma miec wszystkie umiejetnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 12:02, Murith napisał:

Miał ktoś problem, że czasami podczas zmiany lokacji/zapisywania_gry, wyskakiwał błąd,
że gra przestała działać? Bo już w przeciągu 3 godzin grania zdarzyło mi się to ze 3
razy : /

Mam to samo, gram na lapku i gra mi się wysypuje najczęściej przy zapisie/wczytywaniu się lokacji, szczególnie gdy gram ponad godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, kiedys jak grałem na patchu 1,4 to nei miałem takich problemów, a i komputer miałem o wiele słabszy. Teraz gram na szybszym ( ale nadal 32 bity ) i patch 1.5, czy jest to wina patcha? Bo szczerze powiedziawszy robi się to coraz bardziej denerwujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować