Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam wieśka z Gamebooka (edycja w opakowaniu wyglądającym jak książka), spatchowanego do wersji "nie wymagającej płyty dvd w napędzie", i niezależnie od tego, czy ta płyta jest w czytniku, czy nie, gra nie chce się uruchomić. Po kliknięciu na skrót/ikonę gra komputer przez kilka sekund próbuje grę włączyć, ale nic się nie dzieje. Ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż jak wczytuje jakiegokolwiek save''a to postać leży na ziemi i...właściwie tyle. Można jedynie zrobić alt+F4 ewentualnie ctr+alt+del. Próbowałęm tego Save Editora, ale u mnie on nie działa. Więc stąd mam pytanko czy ktoś obecnie gra w tą grę i może mógłby mi przejść jakiś tam krótki etap i przesłać save ponownie. Wiem, że nie u wszystkich jest ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie grałem z Talarem w II akcie to czy mogę w III ? Bo uratowałem go podczas interwencji strazy miejskiej ale nigdzie nie mam opcji zeby zagrac z nim w kosci :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOze mi ktoś podesłac sejva gdzie:
Abigail nie zyje
cały czas pomagam elfom
kochanka shani
Geralt nie zabija berengara
ada zabita
krol gonu zabiera dusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy Wiedźmin w edycji Gamebook ma na płycie wszystkie patche które wyszły i dodatkowe przygody, czy coś trzeba jednak ściągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 12:49, Thalanthas napisał:

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy Wiedźmin w edycji Gamebook ma na płycie wszystkie
patche które wyszły i dodatkowe przygody, czy coś trzeba jednak ściągać?


Na 99,9% jest zaktualizowany.
Na Twoim miejscu bym nie kupował Gamebooka. To wydanie jest baardzo biedne... Poszukaj Edycji Rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gamebook jest w wersji rozszerzonej. Poza tym myślę o tym tylko dlatego bo prawdopodobnie na giermaszu w Biedrze mają być po 10 zł a chciałbym mieć całość na 1 płycie by nie musieć ściągać kolejnych patch itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 18:07, Thalanthas napisał:

Ale gamebook jest w wersji rozszerzonej. Poza tym myślę o tym tylko dlatego bo prawdopodobnie
na giermaszu w Biedrze mają być po 10 zł a chciałbym mieć całość na 1 płycie by nie musieć
ściągać kolejnych patch itp.


Mi chodzi o dodatki typu mapa, poradnik, soundtrack... Gamebook przy tym to kicha na całego...
Ale rozumiem, dać 10zł a 40zł...
Czasem ktoś wystawia używki po taniości. Może pomyśl o tym?

Co do aktualizacji.
Wiesiu z Gamebooka jest pewnie w wersji 1.5 (najnowsza)
ER jest w wersji 1.4 (1 "patch" do tyłu)
Różnica jest taka, że patch 1.5 pozwala na granie bez płyty a przy okazji (wg. mnie) bardziej psuje niż naprawia grę - np. przesunięty dźwięk w intro...
Ja gram na wersji 1.4

Decyzję pozostawiam Tobie ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2014 o 12:44, Thalanthas napisał:

Ale ja mam premierówkę Wieśka. :D Przeszedłem go kilka razy. Chodzi mi tylko o to by
mieć całość na 1 płycie.


-_-
No to kupuj
-_-
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę sobie znowu Wiedźmina i w sumie chętnie rozwiązałbym kilka technicznych problemów z którymi borykałem się grając wcześniej.
Gra mi chodzi za szybko, to po pierwsze. Geralt śmiga tak, że aż go nie widać. Czasem jak wejdę do pomieszczenia (na przykład do zamku w Kaer Morhen po zebraniu składników z ciała Przerazy) zaczyna działać normalnie, to znaczy Geralt biega z normalną prędkością.
Co zrobić, żeby ta gra chodziła płynnie? Spełniam wymagania zalecane i nawet powyżej nich, a FPSy schodzą często do 15-20. Na przykład przerywnik filmowy na samym początku gry. Walka z Bestią. Pola w IV rozdziale, przy korzystaniu ze znaków. Zmieniłem zasięg widoczności, ale wydaje mi się że nie w tym rzecz.
No i jak jest oznaczona najnowsza wersja gry? Windows pokazuje mi 1.4.5, pobrałem patch http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=2049 to znaczy, że już mam najnowszą wersję gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zainstalowałem dziś patcha do Wieśmaka i w menu dodatkowych przygód nie ma żadnej z obiecanych pięciu (o ile się nie mylę). Wie może ktoś z was jak to naprawić?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W menu dodatkowych przygód?
Z tego co wiem, to w dodatkowe przygody można zagrać poprzez rozpoczęcie nowej gry; wtedy jest wybór fabuły, lub jednej z dodatkowych przygód.
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek skończony poraz pierwszy. Ogólnie gra szczerze wybitna, tylko końcówka szczerze męcząca. Nie uważam, bym źle bohatera rozwinął ale w końcówce V aktu i epilogu było zdecydowanie za dużo walki :P Może ten system walki był wybitny 7 lat temu, ale teraz przy ciągłych potyczkach denerwował.
Mam pytanie, co do tej zbroi wykonywanej przez kalksteina w V akcie po zebraniu paru elementów. Dobra była? Bo porobiłem questy, ale nieświadomie zamiast wrócić spowrotem do Wyzimy to poszedłem rozwalić sami wiecie co, i włączył się epilog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować