Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Zbroja jak zbroja, jest dobra ale kijowato wygląda :D O ile dobrze pamiętam dodaje sporo punktów trafień i dodatkowe miejsce na eliksir. No i samo doświadczenie zebrane przy i po wykonywaniu zadania, myślę że to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, racja.
Ogólne wrażenie po przejściu jest b., dobre. Może dziś nie dałbym jej 9+ jak większość Polskich mediów w dniu premiery z jednego względu. Gra się zestarzała... a może to mnie dzisiejsze gry przyzwyczaiły do innego stylu rozgrywki? Silnik pierwszego Neverwintera nie domagał już w 2007 i ograniczał gameplay. Nie pisałbym tego, gdyby Wiedźmin w ostatnim akcie i epilogu to prawie hack n slash. A Geralt tak się zapierał, że walka to ostateczność :) Nie mniej klimat, fabuła, świat, postacie, dubbing naprawiają wszystko. Grałem w to po wiele godzin dziennie i odchodziłem bo bolała mnie głowa :P Starałem się robić większość questów pobocznych, szkoda jednak że nie są tak ciekawe jak w drugim Wiedźminie. Na pewno CDPowi trzeba przyznać, że obie części stoją fabularnie na b. wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada i chciałby się podzielić sejwem z Wiedźmina? Konkretnie chodzi mi o sam początek rozdziału 5, czyli powrót do Wyzimy. Bo grałem w Wiedźmina dawno temu, doszedłem właśnie do końca rozdziału 4 i przestałem (już nie pamiętam dokładnie dlaczego) i chciałbym wreszcie skończyć tę grę. Jeśli ktoś ma sejwa właśnie z tego momentu to byłbym bardzo wdzięczny. Mój mail:
markubik[at]gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na modzie Full Combat Rebalance 1.6a, czy mógłby mi ktoś doradzić w co mam inwestować? Bo szczerze mam problemy z potworami, jestem w pierwszym rozdziale a muszę uciekać przed bargestami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 14:14, Isildur napisał:

Gram na modzie Full Combat Rebalance 1.6a, czy mógłby mi ktoś doradzić w co mam inwestować?
Bo szczerze mam problemy z potworami, jestem w pierwszym rozdziale a muszę uciekać przed
bargestami xD


Na tym polega urok tego modu, początek jest po prostu pioruńsko trudny, nie to żeby potem było dużo łatwiej ale na pewno nie każda walka będzie kończyła się ucieczką. Do tej pory pamiętam koszmar jakim była pierwsza walka z Ghulem na tym modzie, niezapomniane wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 00:30, Xsaw napisał:

Na tym polega urok tego modu, początek jest po prostu pioruńsko trudny, nie to żeby potem
było dużo łatwiej ale na pewno nie każda walka będzie kończyła się ucieczką. Do tej pory
pamiętam koszmar jakim była pierwsza walka z Ghulem na tym modzie, niezapomniane wrażenie.


Jestem już w drugim rozdziale, mod jest świetny a wiesz może czy mogę zainstalować moda "Powrót Białego Wilka"? Czy będę musiał zaczynać grę od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 00:33, Isildur napisał:

Jestem już w drugim rozdziale, mod jest świetny a wiesz może czy mogę zainstalować moda
"Powrót Białego Wilka"? Czy będę musiał zaczynać grę od nowa?


Możesz zainstalować, ale będziesz musiał grać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 13:23, erwins napisał:

Możesz zainstalować, ale będziesz musiał grać od nowa.


Kurcze a jestem już tak daleko ;s
A jak zainstaluje teraz i uruchomię swój zapis to co się stanie, mocno się posypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 13:25, Isildur napisał:

Kurcze a jestem już tak daleko ;s
A jak zainstaluje teraz i uruchomię swój zapis to co się stanie, mocno się posypie?


Obstawiam, że się wysypie na ekranie ładowania. Miałem tak, jak zainstalowałem moda i chciałem kontynuować rozgrywkę na nim. W Wiedźminie jest tak, że albo grasz z tym, co masz, albo instalujesz moda i cofasz się do początku, żeby poprawnie zadziałał.

Miałem tak z FCR i Flash Modem (a apropo, to moim zdaniem Flash Mod jest lepszy. Przynajmniej Geralta mogę na maksa podpakować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy już w temacie modów, naszła mnie ochota na ponowne przejście Wiedźmina. Czy jest jakiś niepisany zestaw podstawowych modów do tej gry? Nie zależy mi na poprawianiu czy zmienianiu pojedynczych elementów gry. Wolałbym raczej jakieś ogólne zestawy wpływające na całość, dające po prostu więcej uciechy z grania. Powrót Białego Wilka wpadł mi w oko, ale czy jest coś dodatkowego tudzież alternatywnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wyżej wspomniany Full Combat Rebalance lub jego wcześniejsza trochę inna wersja Flash mod ( polecam jednak FCR, jest bardziej dopracowany i jak sama nazwa wskazuje zbalansowany, Flash mod niekiedy stawał się po prostu niemożliwie trudny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 20:10, Xsaw napisał:

/.../

W takim razie, skoro jeszcze nie zacząłem gry, mogę zainstalować kombo FCR + Powrót Białego Wilka, bo z tego co widzę, mody powinny ze sobą współdziałać. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy FCR daje nam możliwość dobicia Wiedźminiem do maksymalnego poziomu i zdobycia wszystkich talentów (jak FM)?

A jeśli nie, to czy FM działa z Powrotem Białego Wilka ?
Czy zapisy z takiej zmodowanej wersji (grałbym na Steamie), działałyby z Wiedźminem 2 (też wersją na Steam).

A przy okazji. Czy wersja steam Wiedźmina 2 może być modowana i te mody nie blokują osiągnięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 21:28, Heartbreaker napisał:

Czy FCR daje nam możliwość dobicia Wiedźminiem do maksymalnego poziomu i zdobycia wszystkich
talentów (jak FM)?


Niestety nie.

Dnia 14.06.2014 o 21:28, Heartbreaker napisał:

A jeśli nie, to czy FM działa z Powrotem Białego Wilka ?


Nie, mod działa z FCR i z czystym Wiedźminem.

Dnia 14.06.2014 o 21:28, Heartbreaker napisał:

Czy zapisy z takiej zmodowanej wersji (grałbym na Steamie), działałyby z Wiedźminem 2
(też wersją na Steam).


Raczej tak.

Dnia 14.06.2014 o 21:28, Heartbreaker napisał:

A przy okazji. Czy wersja steam Wiedźmina 2 może być modowana i te mody nie blokują osiągnięć?


Może być i nie blokują bo niby jak miałyby blokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 21:08, Isildur napisał:

To proszę tutaj linki do modów:

O, super. Podziękował :) Dokończę grać w Arkham Asylum i biorę się za Wiedźmina.

Swoją drogą, kilka dni temu postanowiłem przypisać swoje fizyczne kopie Wiedźmina i Wiedźmina 2 do konta na GOG-u, ale kod z pierwszej części gry nie działał. Wystarczyło jednak zrobić zdjęcie oryginalnych płyt na tle kartki z własnoręcznym podpisem i na drugi dzień miałem wiadomość od CDPR z nowym, działającym już kodem. Jak miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 21:33, Sandro napisał:

> To proszę tutaj linki do modów:
O, super. Podziękował :) Dokończę grać w Arkham Asylum i biorę się za Wiedźmina.

Nie ma sprawy, jedynie w modzie Powrót Białego Wilka wybierz wersję pod FCR i też patch zainstaluj.

Kolejność instalacji to ja instalowałem 1. FCR i potem Powrót Białego Wilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

Trochę to dziwne, że FCR bierze wszystkie usprawnienia z FMa, a jednocześnie blokuje rozwinięcie Geralta do maksimum. Pamiętam, jak świetnie mi się grało we Flash Moda. Początkowo było ciężko, czasem nawet tragicznie (archespory i echinopsy dawały w kość), ale grę ukończyłem.

Cóż, może czas sprawdzić tego moda... bo ciężej już raczej nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! Proszę o ukrywanie tekstu zawierającego spoilery dotyczące fabuły gry

Wsparcie Techniczne: http://pl.cdprojektred.com/support/?support-product=wiedzmin

Ciekawe mody:

Full Combat Rebalance 1.6 - http://ifrit.pl/projekty/full-combat-rebalance
Powrót Białego Wilka - http://www.nexusmods.com/witcher/mods/669/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować