Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2015 o 14:18, Firefly94 napisał:

Wybaczcie za post pod postem. W grę wchodzi również save na początku 2. rozdziału, zaraz
po wyjściu z kanałów.

To napisz mi na GS maila to podrzucę Ci, bo mam wszystkie z żyjącą Abi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 13:48, Plamciak napisał:

z ktorym lvl konczycie zazwyczaj wieśka? ja farmaic IV akt jak glupi i koniec końców
znudzodzy po epilogu mialem 41lvl.


To słabiutko farmiłeś. W 3 akcie na bagnach najlepiej mordować kuroliszki w jaskini. Jak je zabijesz, to wychodzisz, siadasz przy ognisku na 12 godzin i wracasz do jaskini. I tak w kółko. Wystarczy że pod koniec 3 aktu dobijesz do 35 poziomu. Następnie w 4 akcie na Wyspie Rybitw do oporu będziesz zabijał bazyliszki (odradzają się kilka razy, potem przestają). Po tych zabiegach i robieniu wszystkich questów pobocznych pod koniec gry będziesz miał 50 maksymalny poziom. Sprawdzone osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grind to nie dla mnie. Może na wyższym poziomie trudności by się to sprawdziło, ale teraz kiedy przechodzę sobie wieśka z dziewczyną (obencie kończymy drugą część) to i tak nie mogę sobie pozwolić na wyższy poziom niz "średni" czy jak tam się nazywa, bo bedzie narzekała, że jej za trudno (niesamowite jak może brakować koordynacji - myszka - klawiatura - oko).
Ale z drugiej strony, wlasnie nie grindując w ogole, tylko po prostu robiąc po kolei zadania, bezproblemowo wszystko zabijałem w pierwszej części, o ile pamiętam skończyłem w okolicach 40-42 poziomu postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co?
Ja przeszedłem grę (część pierwszą) na najwyższym poziomie trudności bez żadnych takich zabaw i nawet z petard nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trafiłem na buga. W momencie, gdy

Spoiler

"Raymond" daje nam sefirę winna pojawić się informacja, że znalazłem kolejną, czy tak? Bo niestety nic takiego mi się pojawia. Trzeba zbierać je w odpowiedniej kolejności?

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 09:36, Firefly94 napisał:

Wydaje mi się, że trafiłem na buga. W momencie, gdy

Spoiler

"Raymond" daje nam sefirę winna
pojawić się informacja, że znalazłem kolejną, czy tak? Bo niestety nic takiego mi się
pojawia. Trzeba zbierać je w odpowiedniej kolejności?

.

Ym, chyba nie. Sam nie jestem pewien czy miałem informację, że ją znalazłem - natomiast kiedy juz miałem wszystkie nagle gra mi to oznajmiła... chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. No nic, pozbieram wszystkie i się zobaczy. Aha, jeszcze jedno pytanko: pamiętam, że roślinka na bagnach (nazwy nie wspomnę), jest dość wymagającym przeciwnikiem. Jakieś porady co do walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 10:01, Firefly94 napisał:

Rozumiem. No nic, pozbieram wszystkie i się zobaczy. Aha, jeszcze jedno pytanko: pamiętam,
że roślinka na bagnach (nazwy nie wspomnę), jest dość wymagającym przeciwnikiem. Jakieś
porady co do walki?

Ja o ile pamiętam zaspamowałem ją Igni (plus eliksiry puszczyk+filtr petriego) i chyba styl silny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to echinopsy i archespory są bardzo podatne na znak Igni. Reszta to kwestia tego kto ma większe szczęście, ale generalnie to kiedy tylko dostaje się zadanie na archespora na bagnach powinno się być już w stanie go pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że słabiutko, ale rozrywka była nużąca strasznie - wyrosłem chyba z tego całego grindowania i farmienia. Warto dodać to, iż Wiedźmin 1 nawet na hardzie jest po prostu strasznie prosty, zwłaszcza dla kogoś, kto go ukończył kilka razy i ma mechanikę, technikę oraz wiedzę o grze w jednym paluszku. Ta gra nabiera nowego tchnienia na modach - polecam serdecznie FCR. Nigdy nie byłem tak wczuty w rozgrywkę jak właśnie na tym modzie.

Poza tym, czy lvl z Wiedźmina 1 oraz dokonane wybory, zdobyte EQ i tak dalej ma wpływ na Wiedźmina 2 jeżeli użyjemy sejwa z prequela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem cienki Bolek i żadnych modów utrudniających nigdy nie wgrywałem. Zawsze jak przechodzę Wiesława, to na średnim poziomie trudności i gra mi się niezwykle przyjemnie. Jedynie farmię w 3 epizodzie i troszkę w 4 jak pisałem i to wszystko. Zacna gra, jedna z moich ulubionych :)

A co do sejwa z pierwszego Wiesława i użycia go w drugim, to ma to owszem wpływ, ale marginalny. W sumie sprowadza się to do posiadania broni z jedynki (która w dwójce jest tak osłabiona, że aż bez sensu ;)). I jeśli w jedynce przeżył Zygfryd, to w dwójce go spotkamy i to chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze tylko kilka wpisów w dzienniku (np. o Shani) i to cały efekt importu sejwa :) W dodatku jest też bug, że otrzymuje się list od Talara, niezależnie od tego czy żył lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 02:43, Arcling napisał:

Do tego jeszcze tylko kilka wpisów w dzienniku (np. o Shani) i to cały efekt importu
sejwa :)

Jeszcze chyba na początku Foltest wspomina coś o odczarowaniu królewny. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2015 o 16:00, Plamciak napisał:

Ta gra nabiera nowego tchnienia na modach - polecam
serdecznie FCR. Nigdy nie byłem tak wczuty w rozgrywkę jak właśnie na tym modzie.


Mógłbyś napisać coś więcej o tej modyfikacji? Mam zamiar za jakiś czas ogarnąć oba Wieśki, w "jedynkę" grałem już wcześniej, ale porzuciłem grę jakoś na początku trzeciego aktu i nigdy więcej do niej nie wróciłem. Miło natomiast wspominam system walki z pierwszego Wiedźmina, który bardzo mi się podobał, dlatego też pytam, jak wygląda on w modzie? Nie trzeba się już klikać LPM w odpowiednim momencie? Są jakieś rodzaje ataków poza zwykłym sieknięciem, np. poprzeczne cięcie czy pchnięcie? Są jakieś kombosy a może jeszcze coś innego wyróżnia tego moda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować