Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2006 o 08:42, Tibor napisał:

> Nie obchodzi mnie cyz ta gra wygreyzie Obliviona,czy Gothica.Nie obchodzi mnie to.I tak

> kupie,bo fabuła,oraz akcja naprawdę świetnie się zapowiadają. I jeszcze te momenty wyboru...


Taka uwaga ogólna :) -> Wiedźmin jest troszkę inaczej "skonstuowany" niż na przykład Oblivion.
Mamy tutaj inny silnik graficzny (przerenderowana Aurora - z oryginału niewiele zostało, a
podczas prezentacji Wiedźmina na E3 ludzie z BioWare nie mogli uwierzyć, że Wiedźmin śmiga
na ich silniku :} ) i o wiele lepszą optymalizację. Jak zapewnia Żbiku pomiędzy graniem na
najniższych detalach, a najwyższych nie będzie jakiejś wielkiej przepaści - oczywiście, pewnie
efekty będą niedostępne, ale nie będziemy mieli wrażenia takiego jak w Oblivionie, że porównując
grę z najwyższych do najniższych detali będziemy się zastanawiać czy to na pewno ta sama gra
:P

tu sie z toba zgadzam... Thw Withcer... ma całkiem inny silknik..... i inna bydowa... ale jast jednak RPG....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 08:49, marlin15 napisał:

tu sie z toba zgadzam... Thw Withcer... ma całkiem inny silknik..... i inna bydowa... ale jast
jednak RPG....


Teraz to już w ogóle Cię nie rozumiem... Owszem, Wiedźmin jest grą RPG. Ale, co z tego? I w ogóle, co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się przednia gierka. Polska przednia gierka, co jest obecnie rzadkością. RPG w klimatach ASa? To brzmi wspaniale... Martwi mnie tylko jednak silnik Wiedźmina. Ma on już trochę czasu, a do przyszłego roku będzie już troszkę przestarzały. Gdy ukazały się pierwsze screeny można było się zachwycać, zaś teraz... Jest dobrze i nic więcej. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Pożyjemy - zobaczymy. Pozostaje tylko odświerzyć sobie przygodę z tym "papierowym" Wiedźminem... Do premiery się wyrobię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 19:50, Bumber napisał:

Zapowiada się przednia gierka. Polska przednia gierka, co jest obecnie rzadkością. RPG w klimatach
ASa? To brzmi wspaniale... Martwi mnie tylko jednak silnik Wiedźmina. Ma on już trochę czasu,
a do przyszłego roku będzie już troszkę przestarzały.


Silnik byłby przestarzały, gdyby była to tylko zwykła Aurora... ale ze starej Aurory obecnie niewiele zostało, więc bez obaw i obczaj najnowsze screeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 20:10, Tibor napisał:

Silnik byłby przestarzały, gdyby była to tylko zwykła Aurora... ale ze starej Aurory obecnie
niewiele zostało, więc bez obaw i obczaj najnowsze screeny :)


No tak, tak... Ale jednak się martwię. Pamiętaj, że premiera za dość długi czas. A wtedy na rynku będzie już Crysis... A po nim, podobno, nic nie ma już być takie same. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 20:19, Bumber napisał:

> Silnik byłby przestarzały, gdyby była to tylko zwykła Aurora... ale ze starej Aurory obecnie

> niewiele zostało, więc bez obaw i obczaj najnowsze screeny :)
>

No tak, tak... Ale jednak się martwię. Pamiętaj, że premiera za dość długi czas. A wtedy na
rynku będzie już Crysis... A po nim, podobno, nic nie ma już być takie same. ;)


Ale Crysis raczej nie jest bezpośrednim konkurentem dla Wiedźmina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 21:28, Tibor napisał:

Ale Crysis raczej nie jest bezpośrednim konkurentem dla Wiedźmina :)


Pod względem gatunkowym oczywiście nie, ale pod względem graficznym... Chodzi mi o to, że po tym co, wegług twórców, ujżymy w Crysisie wszystko inne nie będzie już tak ładnie wyglądać. Wiesz do czego pnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 21:35, Bumber napisał:

Pod względem gatunkowym oczywiście nie, ale pod względem graficznym... Chodzi mi o to, że po
tym co, wegług twórców, ujżymy w Crysisie wszystko inne nie będzie już tak ładnie wyglądać.
Wiesz do czego pnę?


Tak, wiem. Ale uważam, że to bezsensowne porównanie. Bo to tak jakby porównywać rower do najnowszego modelu Ferrari i mieć pretensje, że ten pierwszy nie jest tak szybki jak ten drugi :)

A ja i tak nadal będę się upierał przy stwierdzeniu, że tych dwu gier nie można bezpośrednio porównywać do siebie. Zważ proszę na to, że przynajmniej częściowo inny jest target Wiedźmina, a inny Crysisa. W Wieśku otrzymamy fajną fabułę, interesującego głównego bohatera, który ma gdzieś czyjeś problemy, troszczy się tylko o siebie, stara się zachowywać neutralność. Mówiąc krótko - Wiesiek, to RPG, w którym pierwszym skrzypiec nie gra grafika; w Crysisie zaś i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chc porwnzwa tzch dwch gier. Może nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Chodzi mi o to, że po tym, co zobaczę w Crysisie, żadna gra nie bedzie już wyglądać tak ładnie. Czyli do Wiedźmina będę czuł pewien niedosyt pod względem graficznym. Jednak... Nie mówmy o tym, co bedzie, bo możemy się grubo pomylić. Przekonamy się o tym w roku 2007. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 20:35, Bumber napisał:

Ja nie chc porwnzwa tzch dwch gier. Może nie wyraziłem się dostatecznie jasno. Chodzi mi o
to, że po tym, co zobaczę w Crysisie, żadna gra nie bedzie już wyglądać tak ładnie. Czyli
do Wiedźmina będę czuł pewien niedosyt pod względem graficznym. Jednak... Nie mówmy o tym,
co bedzie, bo możemy się grubo pomylić. Przekonamy się o tym w roku 2007. :)


Do 2007 pewnie już niewiele się zmieni w grafice Wiedźmina, co najwyżej kilka rzeczy zostanie doszlifowanych, poprawionych. Ale przecież chyba nie może powiedzieć, że graficznie jest źle? Spójrz na Wieśka na samym polu gier RPG - w takim wypadku, okaże się, że grafika Witchera zalicza się do ścisłej czołówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 20:42, Tibor napisał:

Do 2007 pewnie już niewiele się zmieni w grafice Wiedźmina, co najwyżej kilka rzeczy zostanie
doszlifowanych, poprawionych. Ale przecież chyba nie może powiedzieć, że graficznie jest źle?
Spójrz na Wieśka na samym polu gier RPG - w takim wypadku, okaże się, że grafika Witchera zalicza
się do ścisłej czołówki :)


Nie napisałe, że jest źle. Kiedyś było cudownie, teraz jest tylko bardzo dobrze. Wiedźmin się nie zmieni, ale do 2007 mogą się trochę zmienić standardy graficzne. A to przez, omawianego prez nas, Crysisa. Ale Witcher i tak znajdzie we mnie nabywcę, bez obawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... standardy graficzne... ale ja mimo wszystko nadal nie rozumiem, dlaczego chcesz ujednolicić standardy graficzne dla RPG i FPS-a? To przecież nie jest i nie będzie to samo. To tak jakby zarzucać, że w najnowszej wersji Pasjansa nie ma Pixel Shaderów a la Doom 3 ;) Owszem, grafika w Wiedźminie, podobnie jak w każdej innej grze jest istotna, ale nie najważniejsza jak w przypadku wspominanego przez Ciebie po wielokroć Crysisa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 20:19, Bumber napisał:

> Silnik byłby przestarzały, gdyby była to tylko zwykła Aurora... ale ze starej Aurory obecnie

> niewiele zostało, więc bez obaw i obczaj najnowsze screeny :)
>

No tak, tak... Ale jednak się martwię. Pamiętaj, że premiera za dość długi czas. A wtedy na
rynku będzie już Crysis... A po nim, podobno, nic nie ma już być takie same. ;)

No raczej w wiedźminie nie można będzie ściąć mieczem wszystkich drzew.... kaszana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 14:08, flymar napisał:

No raczej w wiedźminie nie można będzie ściąć mieczem wszystkich drzew.... kaszana ;)


Ale będzie można ściąć głowe naszemu znajomemu jak informuje nas serwis IGN w filmie zapowiadającym gre ;] Swoją drogą nawet ciekawie gra została tam przedstawiona. Ehh ... ja już chce w to pograaaać ;P xD

PS. Dla tych co mineli sie z newsem: http://www.gram.pl/news.asp?id=2486

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra będzie brutalna i krwawa (w określonych granicach) to się cieszę, bo tak to wyglądało w świecie wiedźmińkim. Swoją drogą dziwię się, że w FPS-ach nie stosuje się zastosowanego w Solldier of Fortune "traktowania" ciał przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 17:10, marlin15 napisał:

takie przyjeto załozenie... widziałes filmiki i sposób wykanczanie wrogów... to sie nazwywa....
bez skrupółow..

Widziałem parę różnych filmików i muszę stwierdzić, że na razie mi się nie podoba. Ale poczekam na produkt finalny, ew. demo i wtedy będę oceniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 12:20, Abi Dalzim napisał:

wie ktoś może coś o dacie wydania demka?

ostatni newsletter jest z września... ale 2005 roku. Może to będzie The Witcher Forever?;) Na stronie śladu brak o dacie wydania.
Jedyne co nie pociesza to ostatni trailer z CDA. Co prawda nie wiem kiedy on został zrobiony, ale bardzo mi się podobało. No i "Wiedźmin" a nie "The Witcher":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 13:56, flymar napisał:

No i "Wiedźmin" a nie "The Witcher":D

Ludzie z CDP mówili, że będzie w dwóch wersjach językowych (chyba, choć pamięć może mnie mylić :)).
A samej gry już się nie mogę doczekać! Mam tylko nadzieję, że nie skaszanią tak znakomitego pomysłu i postaci jaką jest Wiedźmin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować