Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2008 o 10:11, Pablo09 napisał:

Mam małe pytanko.... gram tak sobie w wiedźmina i na tablicy ogłoszeń na obrzeżach Wyzimy
znajduje sie zlecenie o dostarczeniu 3 mózgów utopców... no więc idę nad rzekę i zabijam
te utopce.... no ale kiedy zaglądam w szczątki to tam ich nie ma... są natomiast jakieś
małowarte eliksiry.... proszę o pomoc....

Musisz szukać dalej. Bo nie wszystkie utopce mają dane składniki. Czasami ma a czasami nie. Ale także radziłbym przeczytać książkę o utopcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie przeczytałem niusa na GOLu na temat tego ,że Wiedźmin na konsole stał się faktem.I teraz już mogę się pośmiać z zapewnień , iż jest to gra tylko i wyłącznie na PC i o konsolach nie ma mowy.No to niniejszym to czynię : cha , cha , cha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 13:53, KrzychW napisał:

A ja właśnie przeczytałem niusa na GOLu na temat tego ,że Wiedźmin na konsole stał się
faktem.I teraz już mogę się pośmiać z zapewnień , iż jest to gra tylko i wyłącznie na
PC i o konsolach nie ma mowy.No to niniejszym to czynię : cha , cha , cha.



Tylko że w newsie dotyczącym edycji na konosole nic oficjalnie nie jest potwierdzone, więc na razie są to nasze spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 13:53, KrzychW napisał:

A ja właśnie przeczytałem niusa na GOLu na temat tego ,że Wiedźmin na konsole stał się
faktem.I teraz już mogę się pośmiać z zapewnień , iż jest to gra tylko i wyłącznie na
PC i o konsolach nie ma mowy.No to niniejszym to czynię : cha , cha , cha.


ja tam sie nie dziwie - skoro zrobili wiedxmina na komórki to dlaczego nie na konsole? zreszta styl walki w tej grze wyglada tak jakoś ...konsolowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 14:04, castlerock napisał:

zreszta styl walki w tej grze wyglada tak jakoś ...konsolowo ;)


No i tu trafiłeś w sedno.Zapewnienie o którym wspomniałem miało miejsce właśnie wtedy , gdy pisaliśmy o pewnych aspektach gry , które przypominają rozwiązania znane z konsol.Ktoś z pracowników CP Projektu napisał o tym , że Wiedźmin to gra na wskroś PC-towa i troszkę się oburzył na takie wymyślanie.No i mamy.

------>fish13
Co prawda wiadomość nie jest potwierdzona oficjalnie , ale pisze o tym fakcie człowiek , który obecnie pracuje dla CDP , więc prawdopodobieństwo jest spore.

A przed chwilą na stronie gram.pl znalazłem sprostowanie wspomnianego niusa , które właściwie sprostowaniem nie jest:
"Informacje na temat konsolowej edycji Wiedźmina są mocno przesadzone. Faktem jest oczywiście, że poszukujemy ludzi znających się na konsolach (szczególnie programistów), na naszej stronie umieściliśmy nawet ogłoszenie w tej sprawie. - powiedział Łukasz Mach. - Mamy też różne pomysły wykorzystania potencjału konsol, ale nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone."
Czyli nic oficjalnie , ale bez zaprzeczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę... opłacało się przechodzić Wiedźmina po raz kolejny. Znalazłem krytyczny błąd przez który nie można ukończyć gry. A mam obydwa patche zainstalowane. Mianowicie nie mogę wyjść ze starożytnej krypty w zadaniu "Zbroja: Wynalazek Gnomów". Uderzam wszystkimi możliwymi kombinacjami znaków w Kamień drogi a nie mogę wyjść. Wg poradnika powinno być Igni Igni Aard. Kilka razy próbowałem. Także po restarcie kompa... Nie wiem co mógłbym robić nie tak... Ktoś z CD Projekt! Pomocy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:31, Gufs napisał:

No proszę... opłacało się przechodzić Wiedźmina po raz kolejny. Znalazłem krytyczny błąd
przez który nie można ukończyć gry. A mam obydwa patche zainstalowane. Mianowicie nie
mogę wyjść ze starożytnej krypty w zadaniu "Zbroja: Wynalazek Gnomów". Uderzam wszystkimi
możliwymi kombinacjami znaków w Kamień drogi a nie mogę wyjść. Wg poradnika powinno być
Igni Igni Aard. Kilka razy próbowałem. Także po restarcie kompa... Nie wiem co mógłbym
robić nie tak... Ktoś z CD Projekt! Pomocy! :)


Napisz maila w tej sprawie do RED''ów lub poszukaj na oficjalnym forum gry Wiedźmin, tematu na którym byś mógł napisać o tym błędzie, w następnym patchu możliwe że to zostanie naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zgrać save z przed wejścia do krypty i spróbować przejść ten fragment gry jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:51, szerszeń45 napisał:

A próbowałeś zgrać save z przed wejścia do krypty i spróbować przejść ten fragment gry
jeszcze raz?


tak, nawet zacząłem od Starej Wyzimy ale to nic nie dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***spojler***

Wczoraj pisałem tutaj o problemie ze zdobyciem dwufunkcyjnego reculkulatora. :D igni igni ard ( taką kombinację podał mi kransnoludzki kowal ze starej wyzimy ) nie działało na kamieniu wskazanym przez grę, który to kamień znajdował się w starej kopalni.

Oto co zrobiłem.
Obszedłem wszystkie kamienie i na każdym ćwiczyłem każdą kombinację znaków ard i igni .

I co ?

W krypcie zadziałała kombinacja ard ard igni i zdobyłem litania św grzegorza.
Tylko na cholerę mi te litania jak jestem po stronie elfów i gra nadal chce żebym zdobył recylkulator.

Wniosek z tego taki: Nie będę miał zbroi, bo nie zdobędę recylkulatora. Litania , które zdobyłem na nic mi się nie przydadzą bo nie jestem bo stronie zakonu. Jednym słowem kiszka.

Postanowiłem olać tą całą zbroję i wyruszyłem do starego dworzyszcza.

Mam teraz pytanie do Was drodzy Forumowicze. Czy da się skończyć grę nie zaliczając zadania zbroja kruka - to jest jedno z głównych zadań dlatego pytanie ?


***koniec spojlera***


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Mi udało się bez problemu użyć wszystkich trzech kamieni drogi - być może patch 1.2 coś z tym namieszał albo też trafiłeś na jakiegoś wrednego buga:(
Na całe szczęście Zbroja Kruka nie jest wymagana do ukończenia gry i na pewno uda Ci się przejść Wiedźmina, choć pewnie będzie to nieznacznie trudniejsze...
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 20:41, Karharot napisał:

SPOILER
Mi udało się bez problemu użyć wszystkich trzech kamieni drogi - być może patch 1.2 coś
z tym namieszał albo też trafiłeś na jakiegoś wrednego buga:(
Na całe szczęście Zbroja Kruka nie jest wymagana do ukończenia gry i na pewno uda Ci
się przejść Wiedźmina, choć pewnie będzie to nieznacznie trudniejsze...
KONIEC SPOILERA


Uff - dzięki, uspokoiłeś mnie :D z tym skończeniem gry.


łehehemati - masz chyba rację :) , sprawdzę wieczorkiem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis udalo mi sie wrescie zainstalowac i troszeczke pograc w Wiedzmina. I pomimo iz moj komputer nie do konca spelnia wymagania gry (laptop, procesor Intel Pentium M 1,6 GHz, karta graficzna ATI Mobility Radeon 9600, 512 mb RAM) to jednak gra uruchamia sie i dziala bez jakis wiekszych problemow. I bardzo sie ciesze. :) Cos czuje, ze dzis po raz pierwszy od ponad 17 miesiecy spedze noc przy grze... a jutro bede niewyspany siedzial w pracy. Na razie trudno mi ocenic grywalnosc tej produkcji (jestem jeszcze praktycznie na samym poczatku) to juz teraz moge jednak powiedziec, ze gra wciaga. Choc niestety mam pewne zastrzezenia co do glosow w polskiej wersji jezykowej. Nie o to chodzi, ze sa zle, chodzi o to, ze sa takie ograne. Dla przykladu jeden z bandytow mowi glosem, ktory poslugiwal sie Bezimienny z gry Gothic. I to u mnie jakas taka konsternacje wywoluje, ze ten sam glos w jeden grze nalezy do glownego bohatera, a w innej do jakiegos bandziora. No, ale moze czepiam sie na sile. Tak czy inaczej - widze, ze warto w Wiedzmina pograc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2008 o 23:11, Sand Wraith napisał:

Opętany Alvin rządzi! To będzie nowy głos IVONY :D


lol już widze te wszystkie przerobki teleturnieje i bajek na youtube:p

Aha, Kolejny dowód na bezczelność CDp ? ;] Tylna okładka Insidera - " UWAGA!!! To ostatnia okazja na zakup egzemplarza edycji premierowej" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 20:25, Karharot napisał:

Nie wiem czy można ten znak zdobyć gdzieś w Akcie IV...


Jak pisał Asthariel Igni można się nauczyć na Polach - o ile pamiętam niedaleko Kręgu Druidów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 15:31, Gufs napisał:

Mianowicie nie mogę wyjść ze starożytnej krypty w zadaniu "Zbroja: Wynalazek Gnomów". Uderzam wszystkimi
możliwymi kombinacjami znaków w Kamień drogi a nie mogę wyjść.


Miałem to samo w wersji 1.1, też się odgrywałem i nic ... ale udało mi się wejść i wyjść za 3 razem - chyba po tym jak odpocząłem przy ognisku. Tylko nie pamiętam czy odpoczywałem przed wejściem, czy już w lokacji.

Potem wchodziłem bez problemów do wszystkich trzech lokacji z kamieniami drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować