Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2008 o 20:34, Jabłoński napisał:

No nic. Idę grać. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę jak najszybszej zmiany kompa
(jesli mają takie marzenie.... bo pewno ja za rok będe narzekał, że mam starego kompa
... bo ma 4 rdzenie, a nie 8 jak teraz wszyscy kupują... ale koniec.. powiedziałem sobie,
że to ostatni komp.. potem juz tylko konsola... mam nadzieje, że słowa dotrzymam .. heh)


Ja chce mieć nowego kompa, mimo że ten nie jest zły, ale Crysis nie działa na maxa. Ja i tak wolę kompa od konsoli, chociaz chciałbym mieć konse.

Dnia 22.02.2008 o 20:34, Jabłoński napisał:

Ps. Kraju co do CoD4 to na razie katuje singla.. jak skończe, to zaczne multi.. podobno
wymiata...


Single po prostu czochra, fabuła jest super opowiedziana. Jak skończysz to powiedz, to umówimy się na multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:34, Jabłoński napisał:

... bo ma 4 rdzenie, a nie 8 jak teraz wszyscy kupują...


Nie rozumiem po co ci 8 rdzeni. Pewnie i tak ich nigdy nie wykorzystasz. Teraz chyba jedyną grą wykorzystującą 4 rdzenie procka jest Crisis a i tego nie jestem pewien. Nie widze w tym najmniejszego sensu chyba że dla picu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:41, Thalanthas napisał:

> ... bo ma 4 rdzenie, a nie 8 jak teraz wszyscy kupują...

Nie rozumiem po co ci 8 rdzeni. Pewnie i tak ich nigdy nie wykorzystasz. Teraz chyba
jedyną grą wykorzystującą 4 rdzenie procka jest Crisis a i tego nie jestem pewien. Nie
widze w tym najmniejszego sensu chyba że dla picu.


Żadna gra nie obsługuje 4 rdzeni, nawet Crysisi, i jeszcze długo żadna gra nie będzie obsługiwała, ja wole mieć mocniejszy procek 2-rdzeniowy niż 4-rdzeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po wywiadzie z Kasią Kuczyńską z CD Projektu wiele wyjaśniło się w sprawie Djinniego ^^ tutaj link: http://www.gram.pl/news_6wveH,4_Wywiad_z_Katarzyna_Kuczynska.html
szkoda że nowych lokacji nie da się tworzyć. Ale jak na razie jest bardzo obiecująco. Myślę że tworzenie nowych questów pobocznych nie będzie bardzo wymagające. Ja zamierzam zacząć od tworzenia jakichś nowych broni. Mam nadzieję że Djinni będzie obsługiwał większość formatów modeli 3d. Mam kilka bardzo ciekawych mieczyków na składzie, więc pewnie je wykorzystam :) A wy jak zamierzacie wykorzystać D''jiniiego? Bo ja na razie nie mam żadnych ciekawych pomysłów fabularnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwieję wątpliwości związane z trainerami. Jedynymi trainerami, które działają z polską wersją, 1.2, to 2 trainery ze strony stp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:22, Jabłoński napisał:

kolejne dwa screeny.. gra naprawde świetnie wygląda, nie chcę sie przechwalać, ale wyglada
jeszcze lepiej niż na tych screenach


Na screenach gra zawsze wygląda gorzej nisz w akcji. No ale to jest jedna z kilku małych wad screenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:41, Thalanthas napisał:

> ... bo ma 4 rdzenie, a nie 8 jak teraz wszyscy kupują...

Nie rozumiem po co ci 8 rdzeni. Pewnie i tak ich nigdy nie wykorzystasz. Teraz chyba
jedyną grą wykorzystującą 4 rdzenie procka jest Crisis a i tego nie jestem pewien. Nie
widze w tym najmniejszego sensu chyba że dla picu.


Stary, z tymi 8 rdzeniami to taka ironia była.
Szczerze mówiąc też wolałem procka 2 rdzeniowego, ale jakoś mnie tak znajomy sprzedawca w sklepie komputerowym przekonał do 4 rdzeni (bez dopłaty)...nie wiadomo a nuż kiedyś się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 21:56, Jabłoński napisał:

> > ... bo ma 4 rdzenie, a nie 8 jak teraz wszyscy kupują...
>
> Nie rozumiem po co ci 8 rdzeni. Pewnie i tak ich nigdy nie wykorzystasz. Teraz chyba

> jedyną grą wykorzystującą 4 rdzenie procka jest Crisis a i tego nie jestem pewien.
Nie
> widze w tym najmniejszego sensu chyba że dla picu.

Stary, z tymi 8 rdzeniami to taka ironia była.
Szczerze mówiąc też wolałem procka 2 rdzeniowego, ale jakoś mnie tak znajomy sprzedawca
w sklepie komputerowym przekonał do 4 rdzeni (bez dopłaty)...nie wiadomo a nuż kiedyś
się przyda

4 rdzenie są najlpiej wykorzystywane przy zawodowym tworzeniu grafiki, oraz jeśli korzystamy z wielu programów naraz (film, gra itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy profesjonalnym tworzeniu grafiki (czyli 3DStudio Max, Photoshop, Flash itd.) akurat wielordzeniowość ma małe znaczenie. Bardziej znacząca jest ilość RAM-u i rodzaj karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:41, Thalanthas napisał:

Teraz chyba
jedyną grą wykorzystującą 4 rdzenie procka jest Crisis a i tego nie jestem pewien.


Crysis wykorzystuje 4 rdzenie - teraz już jesteś pewien :). Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:45, Kraju92 napisał:

Żadna gra nie obsługuje 4 rdzeni, nawet Crysis


Mała korekta: Crysis obsługuje 4-rdzeniowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zardzewiałe.... mój proc nie ma nawet dwóch rdzeni a i tak jest w porządku.

@lothar-mb
Jak już musisz pisać do tylu osób to skorzystaj z opcji edit. Takie pisanie to czysty spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:16, sprite39 napisał:

Jak już musisz pisać do tylu osób to skorzystaj z opcji edit. Takie pisanie to czysty
spam.

To nie jest spam tylko nabijanie postów. A to jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie w I akcie (przed wejściem do Wyzimy) możemy znaleźć składnik alchemiczny:
Rebis z dodatkiem Nigredo ?
Składnik musi być z Nigredo, inaczej mój eliksir nie będzie miał żadnych dodatkowych właściwości (chodzi o wywar z oka przerazy).
Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:58, Gufs napisał:

po wywiadzie z Kasią Kuczyńską z CD Projektu wiele wyjaśniło się w sprawie Djinniego
^^ tutaj link: http://www.gram.pl/news_6wveH,4_Wywiad_z_Katarzyna_Kuczynska.html
szkoda że nowych lokacji nie da się tworzyć. Ale jak na razie jest bardzo obiecująco.
Myślę że tworzenie nowych questów pobocznych nie będzie bardzo wymagające. Ja zamierzam
zacząć od tworzenia jakichś nowych broni. Mam nadzieję że Djinni będzie obsługiwał większość
formatów modeli 3d. Mam kilka bardzo ciekawych mieczyków na składzie, więc pewnie je
wykorzystam :) A wy jak zamierzacie wykorzystać D''jiniiego? Bo ja na razie nie mam
żadnych ciekawych pomysłów fabularnych...


Mam nadzieję że będzie można robić nowe potwory, co do lokacji to szkoda bo muszę w głowie ułożyć nowego moda, a przynajmniej przerobić istniejącego w mojej głowie, tak że wykorzystam tylko te istniejące lokacje.

lothar-mb myślałem że Crysis nie wykorzystuje 4-rdzeni, ale na takim procku i super kartą graficzną to Crysis chyba lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, tutaj masz wszelkie składniki:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=19772

Taka przydatna ściągawka zrobiona przez usera szczenę. Bardzo przydatna zwłaszcza jak się chce zrobić eliksir z odpowiednią dominantą np. nigredo. Jak sie okazuje w pierwszym akcie jest sporo rebisu z dodatkiem nigredo w pospolitym jaskółczym zielu, którego rośnie całe mnóstwo w okolicy. Trzeba tylko się nauczyć zielarstwa (talent spod inteligencji) i przeczytać odpowiednią księgę. Kilka sztuk jaskółczego ziela ma bodaj Zielarz z Wyzimy, ale lepiej pozbierać samemu zwłaszcza, że i tak prędzej czy później umiejętności tej nauczyć się będziesz musiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:16, sprite39 napisał:

Wszystko zardzewiałe.... mój proc nie ma nawet dwóch rdzeni a i tak jest w porządku.

Co nie zmienia faktu że znacznie przyspiesza przy wykorzystaniu 2 a nawet 4 rdzeni - aplikacja napisana jest wielowątkowo.

Dnia 23.02.2008 o 10:16, sprite39 napisał:

Jak już musisz pisać do tylu osób to skorzystaj z opcji edit. Takie pisanie to czysty
spam.


Rozumiem co masz na myśli, z tym że odpisując do kilku osób naraz nie dostaną one informacji obok posta o odpowiedzi (a tak każdy ma informację). Ale fakt, bedę pamiętał o EDIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 14:07, Kraju92 napisał:

Mam nadzieję że będzie można robić nowe potwory, co do lokacji to szkoda bo muszę w głowie
ułożyć nowego moda, a przynajmniej przerobić istniejącego w mojej głowie, tak że wykorzystam
tylko te istniejące lokacje.


Można robić wszystkie rdzaje postaci, możesz też tworzyć zupełnie nowe jeśli masz modele. A nowe potwory można też tworzyć poprzez zmienianie parametrów tych już istniejących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 16:15, Gufs napisał:


> Mam nadzieję że będzie można robić nowe potwory, co do lokacji to szkoda bo muszę
w głowie
> ułożyć nowego moda, a przynajmniej przerobić istniejącego w mojej głowie, tak że
wykorzystam
> tylko te istniejące lokacje.

Można robić wszystkie rdzaje postaci, możesz też tworzyć zupełnie nowe jeśli masz modele.
A nowe potwory można też tworzyć poprzez zmienianie parametrów tych już istniejących.


To dobrze, przynajmniej tutaj ni muszę wymyślać nowych elementów do mojego moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować