Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2007 o 20:03, Wasil12 napisał:

a co to są te opowiadania??

Są dwa tomy opowiadań o losach Geralta wprowadzające do sagi. W najnowszym wydaniu są oznaczone cyframi I i II. Czy Ty naprawdę nie czytałeś książek o Wiedźminie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 19:29, Magwisienka napisał:

Taa, trochę mnie to denerwuje. Niektórzy wykupili kilka sztuk i teraz na tym zarabiają, a prawdziwi
fani Wiedźmina mogą obejść się smakiem :/

Mnie też na początku troszkę to poirytowało, ale nie widzę przeszkód, by ci wykreowani przez ciebie "prawdziwi fani wiedźmina" zalicytowali na którejś aukcji... Jeśli naprawdę bardzo bardzo im zależy, wydadzą znacznie większą kasę niż pierwotnie zakładali, jeśli mniej im zależy lub ich nie stać, poczekają na pozostałości z niepotwierdzonych zamówień, albo zadowolą się standardem...
Ci "prawdziwi fani Wiedźmina" wcale nie muszą obchodzić się smakiem, będą mieli jeszcze z pewnością kilka szans na kupienie EK Witchera...
Nie chcę tu usprawiedliwiać w twoich oczach sprzedawców z allegro, ale naprawdę, nie widzę w tym wielce złych czynów. Niektórzy dzięki allegro zarabiają na życie, może ten sprzedawca jest jednym z takich osób, wyłapał okazję i teraz może cieszyć się dużym zyskiem? A może dodało mu się do koszyka o jedną sztukę za dużo (mnie dodało się 5, ale walczyłem z koszykiem dalej), nie chce anulować zamówienia, bo boi się, że straci szansę na EK i woli sprzedać jeden niepotrzebny egzemplarz?

Troszkę zszedłem z tematu, sorki za off topic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:06, SadraX napisał:

/.../

Uważam po prostu, że taka postawa jest nie fair. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale dlaczego ''prawdziwi fani Wiedźmina'' (no dobra, tu mnie może troszkę poniosło :P) mają na tym tracić? Prawa rynku, biznes, kasa, rozumiem rozumiem, ale dlaczego zarobek jeden osoby ma się odbywać kosztem drugiej? To mi się tutaj nie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:06, Magwisienka napisał:

> a co to są te opowiadania??
Są dwa tomy opowiadań o losach Geralta wprowadzające do sagi. W najnowszym wydaniu są oznaczone
cyframi I i II. Czy Ty naprawdę nie czytałeś książek o Wiedźminie? :D


czytałem sagę i dwa wprowadzenia więc mnie nie pouczaj !!!
opowiadania sprawdziłem i już wiem co to jest... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:13, Wasil12 napisał:

czytałem sagę i dwa wprowadzenia więc mnie nie pouczaj !!!

Yyy, teraz to już kompletnie nie rozumiem... Pytasz się, co to są opowiadania, więc Ci grzecznie odpowiadam, a Ty na mnie najeżdżasz...

Dnia 28.06.2007 o 20:13, Wasil12 napisał:

opowiadania sprawdziłem i już wiem co to jest... :p

No to fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 19:26, KannX napisał:

> kupiłem grę, choć jestem pewien że na moim sprzęcie
> nie ruszy.... hehe może to będzie dobry pretekst do upgrade... a może i jestem maniakiem...


Jesteś dziwny :D

Wiem... dziękuje, ale tak serio to do września/października mam szanse na nowy sprzęt, nie za wielką ale jednak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:11, Magwisienka napisał:

> /.../
Uważam po prostu, że taka postawa jest nie fair. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale dlaczego
''prawdziwi fani Wiedźmina'' (no dobra, tu mnie może troszkę poniosło :P) mają na tym tracić?
Prawa rynku, biznes, kasa, rozumiem rozumiem, ale dlaczego zarobek jeden osoby ma się odbywać
kosztem drugiej? To mi się tutaj nie podoba ;)


Ja ze swojej strony dodam, że w dzisiejszym świecie każdy zarabia kosztem innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:11, Magwisienka napisał:

> /.../
Uważam po prostu, że taka postawa jest nie fair. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale dlaczego
''prawdziwi fani Wiedźmina'' (no dobra, tu mnie może troszkę poniosło :P) mają na tym tracić?
Prawa rynku, biznes, kasa, rozumiem rozumiem, ale dlaczego zarobek jeden osoby ma się odbywać
kosztem drugiej? To mi się tutaj nie podoba ;)

Jeszcze raz napiszę, ale bez zbędnych epitetów: "prawdziwi fani Wiedźmina" wcale nie muszą tracić na tym, że ktośtam se na allegro wystawił edycję kolekcjonerską. Mogą stracić kupując na danej aukcji, jeśli chcą. Ale nie muszą! Przecież gram.pl współpracuje z allegro i wystawiają czasem jakieś pozostałe egzemplarze w cenach detalicznych (vide EK Gothica 3). Bez wątpienia EK Wiedźmina będzie jeszcze w sklepie gram.pl z niepotwierdzonych zamówień... Dużo egzemplarzy trafi ponownie do obrotu, więc nic nie jest stracone. A to, że postawa sprzedawców jest nie fair w stosunku do "prawdziwych fanów wiedźmina" też nie jest do końca pewne. Przecież nie masz pewności w jaki sposób uzyskano kolejny egzemplarz gry, może faktycznie był to jakiś błąd systemu? Choć jednak patrząc na większość takich sytuacji sprzedawcy faktycznie, specjalnie zamawiają więcej, żeby na tym zarobić... Ogólnie rzecz biorąc, droga Magczeresienko, zapamiętaj sobie: żadne pieniądze nie śmierdzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:22, Be-Yacz napisał:

Ja ze swojej strony dodam, że w dzisiejszym świecie każdy zarabia kosztem innych :)

Ja wcale nie mówię, że tak nie jest ;)
Po prostu wyrażam swoje zdanie na ten temat, czyli mówię, że mi się to nie podoba :)
SaNdraX---> No dobra... W takim razie: EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie książki i baaardzo mi się podoba. :) Zwłaszcza te niektóre sprośne fragmenty i ogólny humor który Sapkowski podaje w tak zręczn sposób :P Mam pytanie. Jako, że nie czytałem tych dwóch tomów z opowiadaniami: dużo straciłem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:11, Magwisienka napisał:

Uważam po prostu, że taka postawa jest nie fair. Ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale dlaczego
''prawdziwi fani Wiedźmina'' (no dobra, tu mnie może troszkę poniosło :P) mają na tym tracić? /.../

Wygrywa sprytniejszy, takie życie. :P Jeśli komuś brakuje czasu lub chęci, aby ślęczeć na gram.pl i klikać na czerwony button "zamawiam", to później pozostaje mu kupić drożej od tych, co byli od niego wytrwalsi. A przecież nikt nikomu nie zabrania kupić po kilka egzemplarzy EK, prawda? A że to trochę niemoralne? Kogo to obchodzi, gdy zysk liczy się w setkach złotych? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to myślałem że gra będzie wymagać 512 ram . No ale nic, jutro skoczę do miasta i kupię sobie tą kość 512, lub 1024 ram . Na kasę na grę będę musiał poczekać ( chociaż urodziny mam za niecałe 3 tyg., 18 lipca )

Wie ktoś ile jest dostępnych egzemplarzy wyjątkowej Edycji Podstawowej w dodatkowym etui i poradnikami na gram.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 20:29, Harvenar napisał:

Jestem w połowie książki i baaardzo mi się podoba. :) Zwłaszcza te niektóre sprośne fragmenty
i ogólny humor który Sapkowski podaje w tak zręczn sposób :P Mam pytanie. Jako, że nie czytałem
tych dwóch tomów z opowiadaniami: dużo straciłem? ;)

troche sporo :) Według mnie w opowiadaniach z książek "ostatnie życzenie" i "miecz przeznaczenia" są najfajniejsze sceny walk, opisane bardzo wyraziście, wprost soczyście z pokazaniem każdego cięcia... mmmm piękne :) Lecz może to być tylko wrażenie, że pierwsze walki robiły na mnie większe wrażenie. Poza tym opowiadania śa troche radośniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kur... ekipo CD Projekt. Dzięki temu żę tak zadbaliście o wasze serwery kupiłem sobie EK wiedźmina. Przez prawie dobę nie mogłem zamówić gry w wersji kolekcjonerskiej. Kiedy w końcu zmęczony siadłem po pracy by zamówić grę okazało sie że nakład sie wyczerpał. Powiem wam że jesteście naprawdę zajebiści. Jakby nie wy już w środę miałbym wymarzoną EK ( siedziałem na kompie w środę już od 14:30 czekając na grę) Straciłem do was szacunek, więcej już nie napisze bo brak mi kulturalnych słów by się na was krzyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:30, Joannita napisał:

Wielkie dzięki kur... ekipo CD Projekt. Dzięki temu żę tak zadbaliście o wasze serwery kupiłem
sobie EK wiedźmina. Przez prawie dobę nie mogłem zamówić gry w wersji kolekcjonerskiej. Kiedy
w końcu zmęczony siadłem po pracy by zamówić grę okazało sie że nakład sie wyczerpał. Powiem
wam że jesteście naprawdę zajebiści. Jakby nie wy już w środę miałbym wymarzoną EK ( siedziałem
na kompie w środę już od 14:30 czekając na grę) Straciłem do was szacunek, więcej już nie napisze
bo brak mi kulturalnych słów by się na was krzyknąć.

Moze zamowisz cos po zwrotach... ale rzeczywiscie mozna sie wkurzyc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 22:30, Joannita napisał:

Wielkie dzięki kur... ekipo CD Projekt. Dzięki temu żę tak zadbaliście o wasze serwery kupiłem
sobie EK wiedźmina. Przez prawie dobę nie mogłem zamówić gry w wersji kolekcjonerskiej. Kiedy
w końcu zmęczony siadłem po pracy by zamówić grę okazało sie że nakład sie wyczerpał. Powiem
wam że jesteście naprawdę zajebiści. Jakby nie wy już w środę miałbym wymarzoną EK ( siedziałem
na kompie w środę już od 14:30 czekając na grę) Straciłem do was szacunek, więcej już nie napisze
bo brak mi kulturalnych słów by się na was krzyknąć.


Nie miał byś jeszcze -.- Przysyłają przecież dopiero przed premierą. Ale zgadzam się z Tobą, to było wkurzające, chociaż jak człowiek chce, to ma, ja np.: zamówiłem EK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale i tak sobie jeszcze na tą grę poczekasz... ;)
przyślą Ci 2 dni przed premierą, a zanim odbierzesz to miną 2 dni więc to jakbyś odbierał w premierę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że mi się udało zamówić. Ok. godziny 17 udało mi się włożyć moje EK do koszyka, a o 22 już ją zamówiłem :D. Oczywiście bardzo mi przykro, że niektórzy nie zdążyli zamówić, ale... LAJF IZ BRUTAL, jak to mówią Czesi :D. Ja zdążyłem i już od kilku dni nie kontaktuję :D. Ale ciekaw jestem numerka... pewnie oscyluje wokół 1000 :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować