Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Nie. Miecz z meteorytowej rudy zawsze jest wykuwany z trzech kawałków. Tak samo miecz srebrny może zostać przekuty jedynie za pomocą trzech run.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 14:17, Radek19 napisał:

mam takie pytanie czy morzna do miecza stalowego wkuci więcei nisz 3 meteoryty?


Nie nie można.

PS. Ja bym na twoim miejscu zabrał się za ortografię, bo to co napisałeś, to boli jak się to czyta. Następnym razem odkupujesz mi oczy. 4 błędy na 12 słów to jednak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam taki przepis na olej Argentina
2x quebrith
1x hydragenum
1x rebis
Baza tłuszcz bardzo dobrej jakości
Robię ten olej wg tej receptury ale nie pojawia mi się gotowa receptura w dzienniku, a gdy nałożę go na srebrny miecz tracę 50% pkt ataku i tylko pojawia się na tym kółku, że to Argentina ale już w ekwipunku to smarowidło jest podpisane jako nieudany olej co jest? Może na ten jeden olej trzeba mieć gotową receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o save z końca 3aktu lub na samym początku aktu 4. Gdyz mój ostatni save jest z przed 7h po tym jak zaliczyłem R.I.P(Ciekawe te "autosave" w wiedzminie, które się robią raz w roku chyba). Będe wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:05, Solstheim napisał:

Prosiłbym o save z końca 3aktu lub na samym początku aktu 4. Gdyz mój ostatni save jest
z przed 7h po tym jak zaliczyłem R.I.P(Ciekawe te "autosave" w wiedzminie, które się
robią raz w roku chyba). Będe wdzięczny


wcale nie mi praktycznie robił się po każym wejsciu do innej lokacji czy wejściu do jakiegoś budynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:24, mariusz123 napisał:

> Prosiłbym o save z końca 3aktu lub na samym początku aktu 4. Gdyz mój ostatni save
jest
> z przed 7h po tym jak zaliczyłem R.I.P(Ciekawe te "autosave" w wiedzminie, które
się
> robią raz w roku chyba). Będe wdzięczny

> wcale nie mi praktycznie robił się po każym wejsciu do innej lokacji czy wejściu do jakiegoś

Dnia 27.06.2008 o 11:24, mariusz123 napisał:

budynku...

I będziesz się ze mną kłócił? Chyba lepiej wiem ze jednak nie. Byłem pewny ze się tak robi. Mój save(autosave) jest z godziny 11 z brzegu gdy ja skończyłem grać grubo po 18 i padłem. Wiem ze pewnie ktoś spyta dlaczego nie zapisałem, otóż grało mi się przyjemnie a tak po 2h poczułem ze jestem niezniszczalny i biłem po kilka mobów na raz, zapominając o eliksirach i leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:05, Solstheim napisał:

Prosiłbym o save z końca 3aktu lub na samym początku aktu 4. Gdyz mój ostatni save jest
z przed 7h po tym jak zaliczyłem R.I.P(Ciekawe te "autosave" w wiedzminie, które się
robią raz w roku chyba). Będe wdzięczny

Hm, dawno nie grałem, ale wydaje mi się, że oddzielny save robi sie dla każdej lokacji, czyli może patrzyłes nie na tego save co trzeba... sprawdź jeszcze raz, czy nie masz jakiegoś późniejszego o nazwie np. ,,pola - autosave''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież jeżeli byłeś na brzegu to przejście np na pola to był save jestem pewien bo grałem nie dawno

dokładnie może po prostu źle patrzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:42, Solstheim napisał:

I będziesz się ze mną kłócił? Chyba lepiej wiem ze jednak nie. Byłem pewny ze się tak
robi.


Wiec albo masz nie do konca oryginalna wersje, albo w opcjach cos poprzestawiales (a nie pamietam, zeby w opcjach mozna bylo wylaczyc autosave, ale na 100% pewny nie jestem). Gram w Wiedzmina i wiem, ze po wejsciu do nowej lokalizacji gra automatycznie sie zapisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 11:42, Solstheim napisał:

I będziesz się ze mną kłócił? Chyba lepiej wiem ze jednak nie. Byłem pewny ze się tak
robi. Mój save(autosave) jest z godziny 11 z brzegu gdy ja skończyłem grać grubo po
18 i padłem. Wiem ze pewnie ktoś spyta dlaczego nie zapisałem, otóż grało mi się przyjemnie
a tak po 2h poczułem ze jestem niezniszczalny i biłem po kilka mobów na raz, zapominając
o eliksirach i leczeniu.


Z tego co ja pamiętam, to jeśli nie namiesza się czegoś w opcjach to autosave robi się po wejściu do nowej lokacji, ale tylko wtedy gdy w lokacji z której wychodzimy zrobi się coś dla fabuły, ewentualnie gdy cokolwiek zostanie zmienione w statystykach np. nowy lvl (ale tego drugiego nie jestem pewien). Sam to zauważyłem dokładnie po takiej samej sytuacji, ale straciłem chyba tylko z godzinę gry.

Więc jeśli przez te kilka godzin tylko biegałeś i biłeś mobki (a nie zajmowałeś się fabułą, czy jakimikolwiek zadaniami), możliwe, że autosave ci się nie zrobił. Ale niestety z savem Ci nie bardzo pomogę, bo dawno grałem, i pewnie jakieś mam z wersji nie do końca spatchowanych. No ale w Wiedźmina się gra na tyle przyjemnie, że możesz podejść do tego raz jeszcze ;) tym razem pamiętając o savach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 12:15, Wojman napisał:

> I będziesz się ze mną kłócił? Chyba lepiej wiem ze jednak nie. Byłem pewny ze
się tak
> robi.

Wiec albo masz nie do konca oryginalna wersje, albo w opcjach cos poprzestawiales (a
nie pamietam, zeby w opcjach mozna bylo wylaczyc autosave, ale na 100% pewny nie jestem).
Gram w Wiedzmina i wiem, ze po wejsciu do nowej lokalizacji gra automatycznie sie zapisuje.


wcale nie autosave jest po każdym wykonanym zadaniu gdy przejdzie sie do innej lokacji a nie po każdym przejściu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 12:15, Wojman napisał:

> I będziesz się ze mną kłócił? Chyba lepiej wiem ze jednak nie. Byłem pewny ze
się tak
> robi.

Wiec albo masz nie do konca oryginalna wersje, albo w opcjach cos poprzestawiales (a
nie pamietam, zeby w opcjach mozna bylo wylaczyc autosave, ale na 100% pewny nie jestem).
Gram w Wiedzmina i wiem, ze po wejsciu do nowej lokalizacji gra automatycznie sie zapisuje.

Autosave nie robi się PO KAŻDYM wyjściu z lokacji. Robi się tylko po jakiś ważnych fabularnych momentach/lub zkończeniu zadania. Ja swoje zadania zakończyłem około godziny 11, wtedy też jak zobaczyłem jaki mój wiedzmin słaby i że nie ma nawet 1złotego talentu postanowiłem powbijać mu lvl. Robiłem runy w kolejności: wyspa z panią jeziora-pola. Przy ostatniej wizycie na polach odwiedziłem sobie krypte, niestety przeliczyłem swoje siły i zabiło mnie stado wampirów(co chwile byłem ogłuszony).
Jako moderator imho powinienes wszystkich którzy odpowiedzieli na mój post zwarnować/ostrzec. Wyraźnie zaznaczyłem ze proszę o save, a nie o filozoficzne rozważanie dlaczego nie mam autosave bo mi to pomogło jak sól na rane. Wiem że wszyscy się biją o rangi na forum ale bez przesady.
Co do orginalności mojego wiedzmina: http://img361.imageshack.us/my.php?image=wiedzmineczunieczekyb4.jpg
Mam nadzieję ze następnym razem nie będziesz rzucał oskarżeń na każdego kto ma jakiś problem z grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam trzy pytania dotyczące gry. Dodam że jestem w III aktcie.
1) Gdzie można znaleźć kuźnię w której można wykuć znaki runiczne na srebrny miecz
2) Mam zlecenie na krulikoliszki ( chyba tak to sie nazywało) i gdzie je można znaleźć, w kanałach gdzie jest loże krulikoliszka byłem i nic nie znalazłem.
3) Gdzie sie pałęta wilkołak na bagnach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 18:45, Szkarłatny Wilk napisał:

1) Gdzie można znaleźć kuźnię w której można wykuć znaki runiczne na srebrny miecz


Miecz runiczny może Ci wykuć każdy kowal który potrafi wykuć miecz z rudy meteorytowej, musisz jednak najpierw posiadać w plecaku przynajmniej 3 runy.

Dnia 29.06.2008 o 18:45, Szkarłatny Wilk napisał:

2) Mam zlecenie na krulikoliszki ( chyba tak to sie nazywało) i gdzie je można znaleźć,
w kanałach gdzie jest loże krulikoliszka byłem i nic nie znalazłem.


W III Akcie kuroliszki możesz znaleźć w jaskini na bagnach.

Dnia 29.06.2008 o 18:45, Szkarłatny Wilk napisał:

3) Gdzie sie pałęta wilkołak na bagnach ?


Wilkołak nie pałęta się po bagnach - spotkasz go w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2008 o 18:45, Szkarłatny Wilk napisał:

3) Gdzie sie pałęta wilkołak na bagnach ?

SPOJLER
Chodzi Ci o tą bestie co zleca Ci jej zabicie Wielki Łowczy ?? Jak tak to szukaj jej w nocy koło cmentarzyska golemów. Najlepiej chyba koło północy.
SPOJLER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>1) Gdzie można znaleźć kuźnię w której można wykuć znaki runiczne na srebrny miecz

Mi nie chodziło o rudy meteorytu, tylko o znaki runiczne które można znaleźć i je się wykuwa na srebrnym mieczu, tego na potwory. Te rudy meteorytowe to bezproblemu rozpracowałem tylko jeszcze ulepszanie srebrnego miecza nie rozpracowałem.

Joannita
Dzięki chodziło mi właśnie o tego wilkołaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2008 o 20:30, Szkarłatny Wilk napisał:

Mi nie chodziło o rudy meteorytu, tylko o znaki runiczne które można znaleźć i je się
wykuwa na srebrnym mieczu, tego na potwory. Te rudy meteorytowe to bezproblemu rozpracowałem
tylko jeszcze ulepszanie srebrnego miecza nie rozpracowałem.


Ulepszanie srebrnego miecza działa dokładnie tak samo jak wykucie meteorytowego z tym wyjątkiem że zamiast stworzenia nowej broni zamówiony miecz runiczny zastępuje już posiadany miecz srebrny. Powtarzam - aby u kowala pojawiła się opcja wykucia miecza runicznego musisz posiadać co najmniej 3 runy dowolnego typu (ale nie kamienie runiczne - to coś innego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować