Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Powtarzam pytanie: czy macie tak, że jak zaczyna się scenka rozmowy albo jak Geralt "spuszcza ostry łomot" pięściarzowi to obraz jest jakby w niższej rozdzielczości? Mnie się tak czasami dzieje... dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ogłaszam uroczyście, że we Wrocławskim Media Markt (galeria dominikańska) jest update. Jednak pracownik z obsługi powiedział, że jest tylko 50 sztuk (zakupiłem 2) więc radzę się spieszyć a najlepiej przed wybraniem się tam zadzwonić.

Druga sprawa to gdzie jest edytor? Zainstalowałem patch 1.4 a potem dodatkowe języki i przygody z płyty ale edytora nie ma... Jest na jakiejś płytce jeszcze czy zapomnieli go dorzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 22:12, Lfdracon napisał:

Edytor instaluje się z patchem i można go uruchomić przez launcher("Uruchom grę Wiedźmin").


Faktycznie! Wcześniej było to inaczej zrobione dlatego nawet nie patrzyłem na launcher. Dzięki i przepraszam za kłopot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję, to tak, wprowadza sporo dobrego. Skraca też czas wczytywania i gdzieś widziałem informację, że zmniejsza nieco wymagania, choć nie wiem do końca, czy to prawda. Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 10:20, Abok napisał:

Gdzie w 2 rozdziale mogę znaleźć Alghule i Echinopsy??

Echinopsy są na bagnach, a Aghule zabijesz później gdy dostaniesz się na cmentarz, na bagnach równiez można spotkać aghule ale trudno znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 10:29, Gorn7 napisał:

> Gdzie w 2 rozdziale mogę znaleźć Alghule i Echinopsy??
Echinopsy są na bagnach, a Aghule zabijesz później gdy dostaniesz się na cmentarz, na
bagnach równiez można spotkać aghule ale trudno znaleźć.


Na cmentarzu byłem i znalazłem tylko 1 na końcu krypty, a dokładniej gdzie na bagnach mogę spotkać te roślinki??

I jeszcze jedno pytanie gdzie mogę dostać proch bardzo dobrej jakości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 10:32, Abok napisał:

> > Gdzie w 2 rozdziale mogę znaleźć Alghule i Echinopsy??
> Echinopsy są na bagnach, a Aghule zabijesz później gdy dostaniesz się na cmentarz,
na
> bagnach równiez można spotkać aghule ale trudno znaleźć.

Na cmentarzu byłem i znalazłem tylko 1 na końcu krypty, a dokładniej gdzie na bagnach
mogę spotkać te roślinki??


Idź z przystani w stronę gaju druidów. Natrafisz na 4-5 sztuk. Co do alghuli do szukaj ich po północy na bagnach przy ognisku (nr 28 na załączonej mapce).

Dnia 03.10.2008 o 10:32, Abok napisał:


I jeszcze jedno pytanie gdzie mogę dostać proch bardzo dobrej jakości??


Kalkstein? Jeśli on nie ma, to w 2 rozdziale chyba nigdzie nie kupisz.

20081003104117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!
Zainstalowałem tego update''a i w ogóle nie mam głosu w grze... W opcjach dźwięk jest włączony i wszystkie suwaki są przesunięte maksymalnie w prawo, a mimo to jest całkowicie głucho. Zreinstalowałem na wszelki wypadek Wiedźmina i jest to samo. Bez tego updata z dźwiękiem było wszystko ok. Moja karta dźwiękowa to jakiś zintegrowany Realtec. Miał ktoś może ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 16:00, misioo napisał:


Ale gdzie nie ma ?? W dodatkowych przygodach w ogóle nie ma dźwięku w dialogach. Jeśli jednak w "podstawowym" wiedźminie nie ma głosu to spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do płyty głównej czy tam karty dźwiękowej. Lub pogrzeb w ustawieniach systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Pobrałeś również paczkę językową do Twojej wersji? Tam są wszystkie nagrania dla danej wersji językowej. W dodatkowych przygodach jest głos (tzn. w Cenie Neutralności i Efekcie Ubocznym), jeśli wszystko zostało poprawnie zainstalowane. Nie było go przed premierą wersji rozszerzonej.
2. Skoro masz kartę zintegrowaną, to opcja EAX nie powinna w ogóle być do uruchomienia u Ciebie, ale jeśli jakimś cudem jest zaznaczona, to ją wyłącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 16:10, GanD napisał:

1. Pobrałeś również paczkę językową do Twojej wersji? Tam są wszystkie nagrania dla danej
wersji językowej. W dodatkowych przygodach jest głos (tzn. w Cenie Neutralności i Efekcie
Ubocznym), jeśli wszystko zostało poprawnie zainstalowane. Nie było go przed premierą
wersji rozszerzonej.

Mam wersję pudełkową. I nie chodzi o to że nie mam dialogów mówionych tylko o to że w ogóle nie mam dźwięku. W intro, w menu, w grze, wszędzie po prostu.

Dnia 03.10.2008 o 16:10, GanD napisał:

2. Skoro masz kartę zintegrowaną, to opcja EAX nie powinna w ogóle być do uruchomienia
u Ciebie, ale jeśli jakimś cudem jest zaznaczona, to ją wyłącz.

Nie da się jej włączyć.

Ściągam właśnie najnowsze sterowniki ze strony Realteka, zobaczę czy to coś da. Tylko transfer jest tak mały że 30 megabajtów będę pobierał w godzinę ;) No nic, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 16:08, Joannita napisał:

Ale gdzie nie ma ?? W dodatkowych przygodach w ogóle nie ma dźwięku w dialogach. Jeśli
jednak w "podstawowym" wiedźminie nie ma głosu to spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki
do płyty głównej czy tam karty dźwiękowej. Lub pogrzeb w ustawieniach systemu.


mylisz się, w update mamy również udźwiękowienie dialogów dodatkowych przygód. zdecydowanie umila to grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 16:20, misioo napisał:

Ściągam właśnie najnowsze sterowniki ze strony Realteka, zobaczę czy to coś da. Tylko
transfer jest tak mały że 30 megabajtów będę pobierał w godzinę ;) No nic, trzeba się
uzbroić w cierpliwość.

Uff.. w końcu pobrałem, zainstalowałem i.. jest! Jest dźwięk! Szczerze mówiąc zdziwiłem się bo z pół roku temu ściągałem sterowniki i nie sądziłem że wydano coś nowego. No nic, idę grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***********Spoiler*********
Czy można w III akcie dostać tego zęba zjadarki dla tego dentysty?
Właśnie kończę III akt, a tego zadania jeszcze nie zrobiłem.
Będzie można w późniejszych aktach dostać się do tego
Zahina jakiegoś tam dentysty?
***********Koniec spoilera**********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 21:31, lordrafalf napisał:

***********Spoiler*********
Czy można w III akcie dostać tego zęba zjadarki dla tego dentysty?
Właśnie kończę III akt, a tego zadania jeszcze nie zrobiłem.
Będzie można w późniejszych aktach dostać się do tego
Zahina jakiegoś tam dentysty?
***********Koniec spoilera**********



***********Spoiler*********

Ząb zjadarki dla dentysty dostaniesz dopiero w IV akcie a zadanie skończysz dopiero w V akcie

***********Koniec spoilera**********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie mam patcha! EMPIK to największy syf. Najpierw data była na 30, później na 3 oczywiście w czewie nie ma do tej pory (płyta metki była o 10zł tańsza w media czyli 70zł a nie 80).

Co do patcha mam mieszane uczucia najpierw pudełko:
1. Niby wszystko ładnie (zaskoczyło mnie to otwierane pudełko na rzep) ale w pudełkach z płytami brak jest tych uchwytów na papierki więc wszystko lata gdzie samo chce. No i ta książeczka na instrukcje i poradnik jest za mała! Tam wejdzie tyko jedna z tych książek... Logo ładniejsze na oryginale... Kurde pomysł fajny ale wykonanie spierniczone:/

Co do samej gry:
2. Bugi już w prologu- gdy Triss została zraniona podszedłem do niej i widziałem jak kładzie się na podłodze i podkłada sobie rękę pod głowę jak do snu!! Później jakoś dziwne się ruszała (jak już się filmik złączył) i po jakimś czasie dopiero zaczęła się zwijać.
3. Faktycznie mało urozmaicone są te postacie. Niektóre mają tylko dodatkowe kapturki i w sumie nie jest to zmiana jaką zapowiadali (może z potworami będzie lepiej te jednak są w sumie takie same więc kolor skóry sporo zmieni) Dobrze jednak wyszło urozmaicenie tego małego bandyty on w kilku wersjach wygląda całkiem spoko
4. Przenikanie, to już może wina mojej karty, ale na filmiku Triss miała włosy W RAMIENIU!
5. Instalacja- bez problemów choć chyba długa (nie wiem bo wyszedłem na jakieś 3 godzi się instalowało ale był komunikat, że może potrwać dwie godz)
6. Wydaje mi się, że lepiej mi działa, mniej się przycina itp (choć to i tak na moim lapie tylko minimalne)
7. Czas wczytywania i zapisu teraz jest super szybki (szybszy nawet jak w patchu 1.3) choć ten kursor nadal się pojawia zanim lokacja się wczyta.
8. Fajna opcja z tymi przedmiotami w ekwipunku
9. Dialogi... Hmm w sumie to mimika chyba się nie zmieniła bo nadal jakoś tak dziwnie mówią;/ Natomiast gesty są teraz fajne (grożenie palcem odwracanie głowy w kierunku osoby do której postać mówi)

Ogólnie spodziewałem się więcej choć nie jest źle ale nie wiem czy jak ktoś zamówi to na gram.pl to mu się opłaci dać za to 36zł. Polecam natomiast zakup w zwykłym sklepie za 20zł wtedy się opłaca. Nie jest źle choć na takie zapewnienia jakie pojawiały się przed premierą to IMO mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować