Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2007 o 00:08, Fum4R napisał:

Napewno cala masa fanow sagi Sapkowskiego bedzie czekac na ten film... ;)


Film obleci pod warunkiem, że nie czytało się opowiadań. Ostatnio przeczytałem opowiadania i obejrzałem film. Jaka kaszana. Eh... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 00:14, heyboy napisał:

Film obleci pod warunkiem, że nie czytało się opowiadań. Ostatnio przeczytałem opowiadania
i obejrzałem film. Jaka kaszana. Eh... :D

To muszę sprawdzić, bo filmu jak na razie to tylko urywki widziałem. A opowiadania jak i całą sagę mam już dawno za sobą. Czas porównać ekranizację do książki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 00:20, Bumber napisał:

To muszę sprawdzić, bo filmu jak na razie to tylko urywki widziałem. A opowiadania jak i całą
sagę mam już dawno za sobą. Czas porównać ekranizację do książki. ;)


Szczerze, to jak oglądałem film, to co chwilę wzdychałem jak można spartolić tak fajną książkę ;D A już tak pomieszanych wątków, to chyba w żadnym filmie nie było. Zresztą sam zobaczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 00:28, heyboy napisał:

Szczerze, to jak oglądałem film, to co chwilę wzdychałem jak można spartolić tak fajną książkę
;D A już tak pomieszanych wątków, to chyba w żadnym filmie nie było. Zresztą sam zobaczysz...

Kurczę, jak tak czytam Wasze wypowiedzi to aż się zaczynam bać tego filmu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 00:30, Magwisienka napisał:

Kurczę, jak tak czytam Wasze wypowiedzi to aż się zaczynam bać tego filmu :D


A boj sie, unikaj jak ognia :P Bo to naprawde kiepski film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 01:25, Fum4R napisał:

A boj sie, unikaj jak ognia :P Bo to naprawde kiepski film...

Obawiam się, że przymiotnik "kiepski" nie obrazuje, jaką porażką jest ten film....

PS. Jeżeli się dobrze przyjrzycie to w pierwszym ujęciu filmu, podczas konnej jazdy paru mężczyzn, widać Obserwatorium na Śnieżce xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 02:08, Firaxo napisał:

> A boj sie, unikaj jak ognia :P Bo to naprawde kiepski film...
Obawiam się, że przymiotnik "kiepski" nie obrazuje, jaką porażką jest ten film....

PS. Jeżeli się dobrze przyjrzycie to w pierwszym ujęciu filmu, podczas konnej jazdy paru mężczyzn,
widać Obserwatorium na Śnieżce xD

A jak serial (ten 12-sto odcinkowy)? To jest rozszerzona wersja filmu czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się skończył Wiedźmin na tvp 2. Porażka totalna. W książkach tyle akcji, tyle się dzieje, a film taki nudny, że no ja cie nie moge. Ale jest nadzieja, wyjdzie gra, książki wydadzą w US i A to się taki Peter Jackson zainteresuje i zrobi porządne kino ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 02:55, otc napisał:

Właśnie się skończył Wiedźmin na tvp 2. Porażka totalna. W książkach tyle akcji, tyle się dzieje,
a film taki nudny, że no ja cie nie moge. Ale jest nadzieja, wyjdzie gra, książki wydadzą w
US i A to się taki Peter Jackson zainteresuje i zrobi porządne kino ;D

Hmm..Nie każdemu musi się podobać, ja osobiście podzielam Twą opinią ale wielu osobom się ekranizacja Wiedźmina się podoba, nie mów że niektóre sceny walki były nudne? Bo nie były...
A co do Petera...To mógłby nakręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 02:33, Be-Yacz napisał:

A jak serial (ten 12-sto odcinkowy)? To jest rozszerzona wersja filmu czy jak?


O tak, to jest rozszerzona wersja filmu... Zamiast 90 minut masz 12 razy po około 50 minut NUDY...

Ale abstrahując od układu odniesienia - nasz Witcher wylądował jako Today''s #1 Game na Gamespot... Zdaje się, że tommy''s ostrzą sobie pazury na gierkę...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar obejrzeć wczoraj Wiedźmina. Po godzinie filmu zasnąłem. Zmarzłem cholernie, bo okno otwarte było... ;) Tyle poświęceń na marne.
Film był naprawdę nudny. Z tego co tu czytam, to były to okrojone odcinki połączone w całość. Oglądając odnosiłem wrażenie, że czegoś mi tu brakuje... Były dziwne urywki, czasem wcale do siebie niepasujące. Ktoś, kto nie czytał opowiadań, z pewnością nie załapałby o co w tym wszystkich chodzi. Zbyt dużo pomieszanych ze sobą wątków.
Pomijając tą nudę, muszę stwierdzić, że film był całkowicie wyprany z klimatu. Nie było w nim nic z magii, która wręcz biła od książki. Walka sprowadzała się do kilku machnięć mieczem. Dialogi były drętwe i pozbawione polotu. I trochę nasze polskie krajobrazy nie pasowały mi do wiedźmińskiego świata. Były zbyt... codzienne. Nie kojarzyły mi się z licznymi potworami na szlakach, niezbadanymi puszczami... Oklepane i tyle. Może niepotrzebnie przyzwyczaiłem się do licznych efektów specjalnych w dzisiejszcyh filmach. Przecież trzeba wziąć poprawkę na rok, w którym film był kręcony.
Podsumowując, obejrzeć można. Tylko nie po uprzednim przeczytaniu sagi. Ktoś, kto nie czytał, niech się lepiej za film nie bierze, tylko obejrzy wszystko w odcinkach. Film ma zbyt wiele nieścisłości i urywanej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wytrwać o obejrzeć cały film. Był nudny - fakt, ale najgorsze było to, że zupełnie nie trzymał się kupy, chodzi mi o fabułę. Nie żałuję, że obejrzałam Wiedźmina - przynajmniej wiem, że drugi raz tego nie zrobię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film też oglądałem bardzo dawno i nie za bardzo.
Film kariery nie zrobił. Ale książka tak i jeszcze do tego gra to będzie coś przepięknego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 11:57, Magwisienka napisał:

Udało mi się wytrwać o obejrzeć cały film. Był nudny - fakt, ale najgorsze było to, że zupełnie
nie trzymał się kupy, chodzi mi o fabułę. Nie żałuję, że obejrzałam Wiedźmina - przynajmniej
wiem, że drugi raz tego nie zrobię :P


czyli w wypożyczalni jak ma się wybór to nie brać wiedźmina... ??
kapuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 11:57, Magwisienka napisał:

Udało mi się wytrwać o obejrzeć cały film. Był nudny - fakt, ale najgorsze było to, że zupełnie
nie trzymał się kupy, chodzi mi o fabułę. Nie żałuję, że obejrzałam Wiedźmina - przynajmniej
wiem, że drugi raz tego nie zrobię :P

LOL, ja też tego drugi raz za boga nie zrobię, ale ten serial był jeszcze gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw obejrzałem cały serial w telewizji a potem dopiero w tamtym roku książkę przeczytałem. Powiem wam że film jest tak strasznie zagmatwany że nie wiedziałem co gdziei jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film poucinany, to fakt. Więkaszość imho twierdzi, że film był kiepski bo nie było bullet time''ów i innych bajerów. Ale kto o tym myślał w Polsce na początku tego milenium? I kogo było stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

film jest tak żenująco słaby, że aż śmieszny. pękałem ze śmiechu patrząc na gumowego smoka ( w latach 50 tworzono lepsze efekty), na stroje elfów (jakichś hipisów z nich zrobili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować