Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2008 o 20:29, Xanas napisał:

Mam pytanko jestem w 1 akcie i zapomniałem wsiąść z ciała bandyty pudełko do gry w kości
gdzie można je kupić badz znaleźć jeszcze w 1 akcie? i jeszcze jedno pytanie czy pies
Oda czegos pilnuje czy jest on tak dla picu? xd


Spróbuj pogadać z Zoltanem na temat kości - może on ma jakieś pudełko. A co do psa -

Spoiler

Generalnie po ukończeniu

zadania z roślinami w ogrodzie Oda powinna pojawić się animacja, w której rzeczony pies zaczyna ujadać i pojawia się Bestia. Więc ten pies jest chyba po to, by wzmocnić tło pojawiania się barghestów w fabule;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:40, THE WITCHER1990 napisał:

> Mam pytanko jestem w 1 akcie i zapomniałem wsiąść z ciała bandyty pudełko do gry
w kości
> gdzie można je kupić badz znaleźć jeszcze w 1 akcie? i jeszcze jedno pytanie czy
pies
> Oda czegos pilnuje czy jest on tak dla picu? xd
SPOJLER

Spoiler

Kości są u bandytów atakujących Yarpena później też chyba można znaleźć. Nie jestem
pewien gdzie... Być może w krypcie z kultystami lwiogłowego pająka. Co psa- Odo zabił
brata i prawdopodobnie zakopał w ogródku a teraz pies tam węszy:)



a gdzie jest ten yarpen bo nie pamiętam już grałem w wiedzmina pare miechów temu xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego Yarpena, koledze chodziło o Zoltana Chivaya. Jeśli nie chcesz zabierać zestawu startowego do gry w kości teraz, dostaniesz je

Spoiler

na początku II aktu od elfiego skazańca w lochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOJLER

Spoiler

Nad brzegiem rzeki, koło tych wszystkich domków niedaleko jest dom wielebnego, a najbliżej jest do domu tego handlarza. Zoltanowi możesz pomóc wykonując zadanie rasiści. Spotykasz go jak kłóci się z kilkoma ludźmi. W wersji do 1.3 będzie krótki dialog w ER tylko wstawka filmowa. Przy ciałach bandytów znajdziesz kilka egzemplarzy kości do gry:p



KONIEC

EDIT
Lfdracon ma rację chodziło mi o Zoltana. Yarpen jest w książce i to też krasnolud stąd ta pomyłka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 19:37, Lfdracon napisał:

E. Wtedy styl grupowy traci swoją przepiękną cechę siekania wszystkiego wokół Geralta
i zostawiania strug krwi na podłożu :)


W sumie to racja, ale wtedy wszystkich zabija się zbyt szybko.

Dnia 17.12.2008 o 19:37, Lfdracon napisał:

PS. Atak specjalny w stylach grupowych: <3


Tu się zgadzam.
>W jednym(nie pamiętam już, czy srebrnym, czy stalowym), Geralt bierze do ręki drugi miecz i wywija oboma <3

W którym!? Nie pamiętam takiej akcji, a byłaby bardzo widowiskowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 16:10, Xanas napisał:

> > możesz inwestować byś potem miał łatwiej
> a skoro nie mam srebrnego miecza czym lać potwory...? tym zwykłym?

no , trochę głupie pytanie xd, możesz spróbować pięściami xd

spadówa... :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2008 o 21:10, nazgul47 napisał:

>W jednym(nie pamiętam już, czy srebrnym, czy stalowym), Geralt bierze do ręki drugi
miecz i wywija oboma <3

W którym!? Nie pamiętam takiej akcji, a byłaby bardzo widowiskowa.

To jest przy V poziomie w stylu grupowym dla obydwu mieczy, na pewno dla srebrnego. Jak levelowałem na kuroliszkach to się trochę naoglądało tej pięknej rzeźni, dla takich widoków warto trochę posiedzieć nad zdobyciem doświadczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 16:02, nazgul47 napisał:

Musze to zobaczyć! Jeszcze dzis odpalam Wiedźmina, wczytuję sejw i zaczynam grupową krwawą
łażnię! :D


http://pl.youtube.com/watch?v=pLV82BUKruY
Tak, ale Geralt zamiast drugiego miecza wziął sztylet, czyli dodatkową broń. Nie mógłby walczyć naraz mieczem srebrnym i stalowym, bo ten drugi jest dwuręczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 16:37, Reaper65 napisał:

Muszę jak najszybciej to odblokować. ;)


Sypię proch na głowę.<sypie proch na głowę i podpala go> O, jaki fajny dy... BUUM! ;] Jednak Geralt jest w stanie walczyć dwoma mieczami naraz. Tylko że nie w samym stylu grupowym (czyli walczyć tak w ostatnich sekwencjach), a w ciosie specjalnym. Czyli nie musisz się męczyć z odblokowywaniem całego stalowego grupowego.
http://pl.youtube.com/watch?v=jhNJEdZ2rVQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 16:50, McFlash napisał:

Jednak Geralt jest w stanie walczyć dwoma mieczami naraz. Tylko że nie w samym stylu grupowym (czyli walczyć tak w ostatnich sekwencjach), a w ciosie specjalnym.

Przecież tak napisałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 18:12, McFlash napisał:

A kto by tam czytał posty niejakiego Lfdracona? ;P


Kogo? ;)

A wracając: odpaliłem dziś starego save''a i rzeczywiście: przy ciosie specjalnym Geralt szlachtuje wrogów dwoma mieczami. Tylko dla takiego widoku warto przejść tę grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 18:12, McFlash napisał:

A kto by tam czytał posty niejakiego Lfdracona? ;P


Kogo? ;)

A wracając: odpaliłem dziś starego save''a i rzeczywiście: przy ciosie specjalnym Geralt szlachtuje wrogów dwoma mieczami. Tylko dla takiego widoku warto przejść tę grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde moze i jestem ulomny ale Wieska juz raz przeszlem, przechodze go drugi raz
ale ani razu nie widzialem tego co opisujecie powyzej :l i nie mam pojecia jak uzywac tych ciosow specjalnych
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 19:05, Kur0 napisał:

Kurde moze i jestem ulomny ale Wieska juz raz przeszlem, przechodze go drugi raz
ale ani razu nie widzialem tego co opisujecie powyzej :l i nie mam pojecia jak uzywac
tych ciosow specjalnych
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
????????????????????

Trzymaj PPM prze pewien czas aż naładuje się pasek (tak jak w przypadku rzucania znaków dystansowych).
Wczytałem sava z pierwszego przejścia gry (ponad rok temu!!) tam pamiętam, że rozwijałem mocno style walki no i mam oba szybkie na 5poziomie. Muszę przyznać, że to co Geralt robi zapiera dech w piersi;| Normalnie masakra! Filmik też widziałem, wygląda to... no kurde super:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 16:50, McFlash napisał:

Sypię proch na głowę.<sypie proch na głowę i podpala go> O, jaki fajny dy... BUUM!
;] Jednak Geralt jest w stanie walczyć dwoma mieczami naraz. Tylko że nie w samym stylu
grupowym (czyli walczyć tak w ostatnich sekwencjach), a w ciosie specjalnym. Czyli nie
musisz się męczyć z odblokowywaniem całego stalowego grupowego.
http://pl.youtube.com/watch?v=jhNJEdZ2rVQ


Aha. No to fajnie. Myślałem, że będę musiał się bawić w odblokowywanie talentów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THE WITCHER1990 znów źle mówi :P

Żeby móc użyć ciosu specjalnego, musisz mieć wykupiony czwarty poziom stylu(drugi srebrny talent). Przytrzymujesz LPM, ładuje się pasek, po naładowaniu puszczasz, i wyprowadzasz uber mega pro cios :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem grę, koniec całkiem ciekawy, filmik też. Przeszedłem grę starając się być neutralny, potem dokonałem wyboru i "trzymałem" z zakonem, jednak po spotkaniu z Zoltanem w Starej Wyzimie i jego "alergią", jakoś tak dziwnie się poczułem, tak jakbym przyjaciela kopnął w rzyć :/ To chyba dobrze świadczy o grze, jeśli wciąga na tyle, że zaczynasz utożsamiać się po części z głównym bohaterem.
Dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła, chyba pierwszy Baldurs tak zadziałał. Ogólnie gra wg mnie jest świetna, nie idealna, bo takich gier nie ma, ale pod względem fabularnym nie mam nic do zarzucenia - gra pełna wyborów, które nie są jednoznaczne. Po pewnym czasie zacząłem dokonywać tych wyborów jako ja, co znowu wg mnie dobrze o grze świadczy.
Czuję jednak lekki niedosyt, może to tylko złudzenie, ale gra jakoś za szybko się skończyła :/ Za jakiś czas zrobię zapewne drugie podejście, tym razem "trzymając" z nieludźmi.

[edit] Jakim cudem niektórzy robią poziomy większe niż 50? Starałem się wykonywać wszystkie zadania, a mimo to doszedłem tylko do 38 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować