Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2009 o 13:50, Lfdracon napisał:

> gdzie znajdę: liście blekotu, 3 kły fledera i 5 kości graviera?
Blekot - okolice zawalonej wieży na bagnach, rośnie tam dość gęsto.
Kość graveira - również przy zawalonej wieży, ale około północy, no i rzecz jasna na
cmentarzu.
Kły fledera - czasem przy szpitalu Lebiody, koło Misia Kudłacza i przed bramą na cmentarz(około
godziny 21), częściej na cmentarzu.

A co do nagrody: zgaduję, że chodzi o zadanie Piękna i bestia? Nagrodą jest trochę PD,
i

Spoiler

po walce w karczmie

będzie inny flashback. Poza tym, fajnie szuka się składnika
do eliksiru na lykantropię ;]


Pani, czy jesteś dziewicą? Hehe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 13:50, Lfdracon napisał:

i

Spoiler

po walce w karczmie

będzie inny flashback. Poza tym, fajnie szuka się składnika
do eliksiru na lykantropię ;]


Jak przechodziłem 2 i 3 raz to w II akcie zebrałem już ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno zacząłem grać w Wiedźmina i w związku z tym chciałbym zadać następujące pytanie: Czy talentów wystarczy nam by nauczyć się zarówno wiedźmińskiej magii jak i zdolności bojowych czy też trzeba inwestować w jedną określoną drogę? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 19:38, Desann235 napisał:

Witam. Niedawno zacząłem grać w Wiedźmina i w związku z tym chciałbym zadać następujące
pytanie: Czy talentów wystarczy nam by nauczyć się zarówno wiedźmińskiej magii jak i
zdolności bojowych czy też trzeba inwestować w jedną określoną drogę? Z góry dzięki za
odpowiedź.

Zależy kim chcesz grac,albo Wiedźminem-Magiem albo Wiedźminem-Wojownikiem(taka moja terminologia ^^).Np.jak chcesz walić mieczem po łbach bandziorów i wszelkie plugastwo warto zainwestować 1/3 talentów w Magię a resztę w różne style,siłę i zręczność.Wg mnie szczerze opłaca się zainwestować w znaki Aard i Ignii,gdyż są one najlepiej opłacalne w całej grze,one się zawsze opłacają gdy grasz bardziej jako wojak.Grać bardziej po stroniej "mocy" się nieopłaca,gdyż większośc przeciwników jest za silnych na znaki,często już dobrze ulepszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 19:38, Desann235 napisał:

Witam. Niedawno zacząłem grać w Wiedźmina i w związku z tym chciałbym zadać następujące
pytanie: Czy talentów wystarczy nam by nauczyć się zarówno wiedźmińskiej magii jak i
zdolności bojowych czy też trzeba inwestować w jedną określoną drogę? Z góry dzięki za
odpowiedź.



Nie można być doskonałym jednocześnie w walce jak i magii. Nie wystarczy talentów, chyba że będziesz na kodach grał (czyt. expił na kuroliszkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 19:56, JanoP napisał:

Nie można być doskonałym jednocześnie w walce jak i magii. Nie wystarczy talentów, chyba
że będziesz na kodach grał (czyt. expił na kuroliszkach).

A czemu expienie na kuroliszkach to granie na kodach... ? o0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w IV akcie i mały problem. Pomagam Pani Jeziora i chcę zabrać od kapłana ten dar (od Julka już wziąłem ;p). Jednak go tam nie ma, mimo że odgoniłem wyznawców i kapłanów Dagona. Czekałem tam ok. 10 minut i nic. Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:02, polskavaenk napisał:

Ja jestem w IV akcie i mały problem. Pomagam Pani Jeziora i chcę zabrać od kapłana ten
dar (od Julka już wziąłem ;p). Jednak go tam nie ma, mimo że odgoniłem wyznawców i kapłanów
Dagona. Czekałem tam ok. 10 minut i nic. Co jest?

A o jakiej porze dnia do niego przychodzisz? Później to on pojawia się tylko za dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:30, plada napisał:

> Ja jestem w IV akcie i mały problem. Pomagam Pani Jeziora i chcę zabrać od kapłana
ten
> dar (od Julka już wziąłem ;p). Jednak go tam nie ma, mimo że odgoniłem wyznawców
i kapłanów
> Dagona. Czekałem tam ok. 10 minut i nic. Co jest?
A o jakiej porze dnia do niego przychodzisz? Później to on pojawia się tylko za dnia.


Ja przychodziłem tylko w nocy, bo poradniku napisane, że tylko wtedy można się z nim spotkać. Zobaczę za dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:58, polskavaenk napisał:

Ja przychodziłem tylko w nocy, bo poradniku napisane, że tylko wtedy można się z nim
spotkać. Zobaczę za dnia.

Później to on pojawia się tylko za dnia.

Spoiler

Rezolutna dziewczynka Cię o tym powiadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 19:55, Revar napisał:

> Witam. Niedawno zacząłem grać w Wiedźmina i w związku z tym chciałbym zadać następujące

> pytanie: Czy talentów wystarczy nam by nauczyć się zarówno wiedźmińskiej magii jak
i
> zdolności bojowych czy też trzeba inwestować w jedną określoną drogę? Z góry dzięki
za
> odpowiedź.
Zależy kim chcesz grac,albo Wiedźminem-Magiem albo Wiedźminem-Wojownikiem(taka moja terminologia
^^).Np.jak chcesz walić mieczem po łbach bandziorów i wszelkie plugastwo warto zainwestować
1/3 talentów w Magię a resztę w różne style,siłę i zręczność.Wg mnie szczerze opłaca
się zainwestować w znaki Aard i Ignii,gdyż są one najlepiej opłacalne w całej grze,one
się zawsze opłacają gdy grasz bardziej jako wojak.Grać bardziej po stroniej "mocy" się
nieopłaca,gdyż większośc przeciwników jest za silnych na znaki,często już dobrze ulepszone.


Jak się gra(jak to nazwałeś - całkiem trafnie) WW warto walnąć do 4-5 w Yrden, pomaga w walkach.
Jeśli wolisz WM - często korzystaj z Lasu mariborskiego, puszczyka, pełni i filtru petriego.(oczywiscie inne mikstury bardzo wskazane)
Wal kolejno w Aard(do 3) Ingi (max), Yrden (max), Quen (Do 3)
Pamiętam o intelgencji i wytrzymałości.
To tyle jesli chodzi o moja propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:02, polskavaenk napisał:

Ja jestem w IV akcie i mały problem. Pomagam Pani Jeziora i chcę zabrać od kapłana ten
dar (od Julka już wziąłem ;p). Jednak go tam nie ma, mimo że odgoniłem wyznawców i kapłanów
Dagona. Czekałem tam ok. 10 minut i nic. Co jest?


mialem podobnie - w sumie wyznawcow Dagona przepedzalem chyba z trzy razy za dnia - dopiero rezolutna dziewczynka poinformuje Cie ze dobry kaplan wrocil

btw: next time bede musial sprawdzic jak to jest pracowac wlasnie dla niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W I i II akcie udało mi się zdobyc jakieś eliksiry które są niezidentyfikowane. Kiedy lub jak można się dowiedzieć co one robią? Dopiero jak poznam odpowiednia recepturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 10:18, argoth napisał:

W I i II akcie udało mi się zdobyc jakieś eliksiry które są niezidentyfikowane. Kiedy
lub jak można się dowiedzieć co one robią? Dopiero jak poznam odpowiednia recepturę?


dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 10:18, argoth napisał:

W I i II akcie udało mi się zdobyc jakieś eliksiry które są niezidentyfikowane. Kiedy
lub jak można się dowiedzieć co one robią? Dopiero jak poznam odpowiednia recepturę?

Tak, dopiero kiedy poznasz receptury, chociaż jak je wypijesz to też będziesz miał te efekty (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 10:48, plada napisał:

> W I i II akcie udało mi się zdobyc jakieś eliksiry które są niezidentyfikowane.
Kiedy
> lub jak można się dowiedzieć co one robią? Dopiero jak poznam odpowiednia recepturę?

Tak, dopiero kiedy poznasz receptury, chociaż jak je wypijesz to też będziesz miał te
efekty (chyba).


Mi się jednak wydaje, że to będzie tak jak z nieznanymi roślinami. Nie wypije, dopóki nie będzie wiedział co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Może wypić nieznany eliksir, bo sam tak robiłem. A skutki będą te same, i bodajże nazwę po wypiciu pozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 12:20, Arkads napisał:

Nie. Może wypić nieznany eliksir, bo sam tak robiłem. A skutki będą te same, i bodajże nazwę po wypiciu pozna.

Dodam tylko od siebie, że nie wszystkie nieznane eliksiry działają poprawnie. Jeśli posiadamy ''dobry'' eliksir, to Geralt otrzyma standardowy efekt tego eliksiru, a do dziennika zostanie dodany przepis na niego - tak samo jest przy tworzeniu olei i petard. Jeśli zaś w wyniku eksperymentu powstanie nam eliksir, który nie ''istnieje'' w grze... Geralt się zatruje, co skutkuje DRASTYCZNYM spadkiem żywotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 14:11, Lfdracon napisał:

Dodam tylko od siebie, że nie wszystkie nieznane eliksiry działają poprawnie. Jeśli posiadamy
''dobry'' eliksir, to Geralt otrzyma standardowy efekt tego eliksiru, a do dziennika
zostanie dodany przepis na niego - tak samo jest przy tworzeniu olei i petard. Jeśli
zaś w wyniku eksperymentu powstanie nam eliksir, który nie ''istnieje'' w grze... Geralt
się zatruje, co skutkuje DRASTYCZNYM spadkiem żywotności.


Nie koniecznie żywotności, czasem wystąpi efekt bólu czy inne równie ciekawe, spadek życia jest tylko kedną z możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować