Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Ściągnąłem sobie Wiedźmin Update wczoraj, wszystko okej, 909 mb na dysku, ale gdy otworzyłem tą instalkę pojawił się komunikat:

>setupNew\setup.cpp(138)
PAPP
PVENDOR
PGUID
#
@Windows XP Service Pack 3 (2600) Non IE/Netscape 11.0

O co chodzi?

Pytałem też w pomocy technicznej, ale tam nikt nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Wiedźmina i mam trochę głupie pytanie. Mianowicie - czy kupując Wiedźmina + Update, mogę liczyć na taką samą ilość dodatków (czyli wszystkie pudełka, dodatkowe płytki itp.), co kupując Edycję Rozszerzoną? Od razu tłumaczę skąd te pytanie - Wiedźmin + Update = 70 złotych, natomiast Wiedźmin ER = 80 złotych ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 11:11, milten6 napisał:

Przymierzam się do zakupu Wiedźmina i mam trochę głupie pytanie. Mianowicie - czy kupując
Wiedźmina + Update, mogę liczyć na taką samą ilość dodatków (czyli wszystkie pudełka,
dodatkowe płytki itp.), co kupując Edycję Rozszerzoną? Od razu tłumaczę skąd te pytanie
- Wiedźmin + Update = 70 złotych, natomiast Wiedźmin ER = 80 złotych ;).


A nawet więcej puedełek, ER nie różni się niczym od Wiedźmin + Update

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 11:11, milten6 napisał:

Przymierzam się do zakupu Wiedźmina i mam trochę głupie pytanie. Mianowicie - czy kupując
Wiedźmina + Update, mogę liczyć na taką samą ilość dodatków (czyli wszystkie pudełka,
dodatkowe płytki itp.), co kupując Edycję Rozszerzoną? Od razu tłumaczę skąd te pytanie
- Wiedźmin + Update = 70 złotych, natomiast Wiedźmin ER = 80 złotych ;).


Może Cię zainteresuje: http://www.gram.pl/news_8gjqH,C3_Wiedzmin_w_Platynowej_Kolekcji.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 11:42, Laid_back napisał:


Słyszałem o tym, słyszałem :). Niestety muszę przyznać się, że mam małą manię. Manię kolekcjonowania gier w edycjach premierowych :D. Co więcej, wszelkiej maści dodatki (mapa, opowiadanie) wolałbym mieć w postaci fizycznej, niż na płycie DVD. Z tego co zrozumiałem, wraz z pojawieniem się Wiedźmina w PK, pojawi się patch 1.5 (ER zawiera 1.4), czy wiadomo już co będzie poprawiał, oprócz likwidowania zabezpieczeń, które wymagają obecności płyty w napędzie?
Czy jeśli kupię wcześniejszą wersję Wiedźmina, to będę mógł ściągnąć sobie tą łatkę (nienawidzę wsadzać płyty przy każdym uruchamianiu gry :))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa, że wersja 1.4(czyli Edycja Rozszerzona) nie wymaga obecności płyty w napędzie. Co do drugiego pytania - Edycję Rozszerzoną można instalować na starsze wersje Wiedźmina.

Ale o patchu 1.5 nie słyszałem...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 14:15, Lfdracon napisał:

Ale o patchu 1.5 nie słyszałem...:o




Najnowsza wersja 1.5 gry Wiedźmin pozbawiona została uciążliwych zabezpieczeń DRM oraz pozwala na rozgrywkę bez umieszczania płyty DVD w czytniku /.../.


Cytat z:
http://www.gram.pl/news_8gjqH,C3_Wiedzmin_w_Platynowej_Kolekcji.html

Prawdopodobnie to błąd autora, albo zapowiedź nowego patcha :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 14:29, milten6 napisał:

Prawdopodobnie to błąd autora, albo zapowiedź nowego patcha .

(błąd autora)
Powinno być Najnowsza wersja 1.4 gry Wiedźmin pozbawiona została uciążliwych zabezpieczeń DRM oraz pozwala na rozgrywkę bez umieszczania płyty DVD w czytniku /.../.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 14:46, Karol44 napisał:

> Prawdopodobnie to błąd autora, albo zapowiedź nowego patcha .
(błąd autora)
Powinno być Najnowsza wersja 1.4 gry Wiedźmin pozbawiona została uciążliwych zabezpieczeń
DRM oraz pozwala na rozgrywkę bez umieszczania płyty DVD w czytniku /.../.


Niekoniecznie. Z tego co się orientuję, to gra nie wymaga płyty gdy zrobi się update 1.x=>1.4, jednak jeśli od razu kupi się 1.4 (jak sam to uczyniłem) to płyta musi być w napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 15:00, tykus napisał:

Niekoniecznie. Z tego co się orientuję, to gra nie wymaga płyty gdy zrobi się update
1.x=>1.4, jednak jeśli od razu kupi się 1.4 (jak sam to uczyniłem) to płyta musi być
w napędzie.


tykus
Dokładnie tak. Trochę to jest bez sensu.

Orientuje się ktoś czy w takim razie można gdzieś znaleźć jakiś plik umożliwiający grę bez płyty w napędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 15:56, Karol44 napisał:

tykus - to chyba jedynie u ciebie
Ja mam ściągniętą edycje rozszerzoną z oficjalnej strony wiedźmin i mi bez płyty działa


Oczywiście, specjalnie na złość mi zrobili. Więc może łopatologicznie:
- Jesteś posiadaczem edycji premierowej Wiedźmina, robisz update do wersji 1.4 (znanej też jako edycja rozszerzona) poprzez zakupienie Wiedźmin Update za 20 zł czy też ściągnięcie patcha - gra chodzi bez płyty.
- Kupujesz od razu edycję rozszerzoną Wiedźmina, w instalację są już wszystkie patche zaimplementowane - gra chodzi z płytą.

Simple?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem edycji premierowej Wiedźmina, zrobiłem update do wersji 1.4 (znanej też jako edycja rozszerzona) poprzez ściągnięcie patcha - gra chodzi bez płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I czego nie rozumiesz? :o GDYBYŚ KUPIŁ EDYCJĘ ROZSZERZONĄ, KTÓRA MA WBUDOWANY PATCH 1.4 TO BYŚ MUSIAŁ MIEĆ PŁYTĘ! Ot taki psikus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego taki, że lepiej kupić podstawkę Wiedźmina + Update i cieszyć się grą bez płyty, z większą ilością pudełeczek i o 10 złotych taniej ;). Dziękuję wszystkim za radę :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zagrać w wiedźmina na wysokim poziomie trudności. Wszystko wydaje się być ok, ale... nie mogę zrywać żadnych, absolutnie żadnych roślin ^^

Kupiłem i przeczytałem wszystkie możliwe książki o roślinach i porozmawiałem z kim się tylko da na ten temat. W dzienniku mam info o kilku ziołach. To jakiś błąd, czy może ten wysoki poziom trudności jest taki specyficzny, że w 1. akcie nie mogę nic zbierać? Wcześniej grałem w wiedźmina na średnim poziomie trudności, mój brat na niskim i można było zrywać rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 18:00, oskiiq napisał:

Musisz wykupić umiejętność w drzewku inteligencji o zrywaniu ziół(zbieraniu)


Hah, zupełnie zapomniałem, że potrzebne jest wymienienie talentu na tę umiejętność. Bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować