Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Okropnie, 4 razy już przeszedłem i cholernie ciągnie mnie do razu piątego. Za każdym przechodzeniem jedyną przerwą w graniu jest sen, dlatego tak cholernie dwójki się doczekać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 17:28, Slaverox napisał:

Tu się łazi W.S.A.D. czy myszką?


I tak i tak można, przed rozpoczęciem gry wybierasz sposób sterowania, w trakcie gry też możesz zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 17:29, Strange101 napisał:

> Tu się łazi W.S.A.D. czy myszką?

I tak i tak można, przed rozpoczęciem gry wybierasz sposób sterowania, w trakcie gry
też możesz zmienić.

Aha dzięki za odp. Jak kupię se nowego kompa w wakacje, to i tą grę kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2009 o 22:19, szypek26 napisał:

Albo poczekaj do 26 VI - będziesz miał to samo zawarte w patchu 1.5, a dodatkowo ten
patch usunie ci zabezpieczenia itd... Zresztą - poczytaj sam: http://www.thewitcher.com/community/pl/news/906.html


zakupiłbym sobie taki elegancki update do wersji 1.5 w osobnym wydaniu tak jak było z 1.4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 21:31, Teokrata napisał:

zakupiłbym sobie taki elegancki update do wersji 1.5 w osobnym wydaniu tak jak było z
1.4...

Nie no.. bez przesadyzmu :P Każdego patcha chcesz teraz mieć na płytce w sklepie? :P 1.4 to chyba z 9GB było licząc wszystkie dodatki... A tu - licząc dodatki, wyjdzie <2GB, może nawet <1GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 23:20, heyboy napisał:

Czy na premierówkę wystarczy zainstalować patcha 1.4, czy trzeba wszystkie po kolei?

Można bezpośrednio 1.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy patch do Wieśka wychodzi ;] To miło. Podstawkę przeszedłem. W edycję rozszerzoną też grałem (Przygody dodatkowe). Teraz ściągam właśnie fanowskie przygody. Razem z patchem 5 przygód dodatkowych będzie. No... Będzie się działo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 10:07, Mateuszencjowaty napisał:

Nowy patch do Wieśka wychodzi ;] To miło. Podstawkę przeszedłem. W edycję rozszerzoną
też grałem (Przygody dodatkowe). Teraz ściągam właśnie fanowskie przygody. Razem z patchem
5 przygód dodatkowych będzie. No... Będzie się działo ;]

Przygody w Wieśku jakoś mnie nie kręcą takie to dziwne... Może dlatego, że grałem w starszą wersję bez dialogów?
Innych nawet nie ruszyłem...
Jednak co mnie ciekawi- czy wraz z tym nowym patchem ekipa znowu założyła sobie za cel wyeliminowanie wszystkich niedoskonałości? Uciążliwe bugi, o których przecież wszędzie trąbiono miały być usunięte już w wersji 1.4 a tu co? Zonk! Więc poczekam aż udostępnią patcha w necie i może odświeżę sobie Wieśka ale pewnie dopiero gdy usłyszę kilka dobrych opinii o łatce 1.5 a nie puste zapewnienia. BTW rozumiem, ze można to instalować od razu na premierówkę czy jednak trzeba najpierw do ER updatować?
Przydałyby się jakieś konkretniejsze informacje na temat wersji 1.5- co poprawia i czy w ogóle coś poprawia bo już ER miała być "najdoskonalszą wersją Wiedźmina". Może i była najdoskonalszą ale wcale nie doskonałą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludkowie!
Przechodzę Wiedźmaka po raz drugi i po raz drugi mam to samo. Nie jest to błąd, wręcz przeciwnie rzecz, która poprawia komfort gry, ale cóż będę się rozwodzić, przejdę do rzeczy. Pewnego razu w czasie łażenia po bagnach i zbierania tych zakichanych kwiatków(których mam już na 50 eliksirów, a z tych bardzo oszczędnie korzystam), zapisuje grę podchodzę do kwiatka i ku mojemu zdziwieniu nie otwiera się ekwipunek rośliny, tylko tuż nad celownikiem(tą kropką na środku) pojawiają się ikonki tychże kwiatków i znikają. W moim ekwipunku zauważyłem, że dodało mi tą jedną roślinkę. Niestety po zapisaniu gry gra postanowiła zrobić mi na złość i z powrotem otwierało się okno ekwipunku zielonego ustrojstwa. Po ponownym zapisaniu powrócił jakże wygodny system zbierania bez okienkowego. Tak się zmieniało przez parę zapisów, aż wreszcie zdecydowało się zostawić okienka.
Czy ktoś miał już coś takiego? Jeżeli tak to może wie jak to włączyć na stałe?

Jeszcze jedna sprawa.

Spoiler

Jestem w trzecim akcie i aktualnie wykonuję zadanie "Wszyscy ludzie Foltesta". Utknąłem w miejscu gdzie Triss daje namiary na dom, w którym siedzi Radowid. Idę tam, a tu drzwi zamknięte.

Miał już ktoś tego typu problem? Ew. jakiś kod do wchodzenia do zamkniętych pomieszczeń(słyszałem, że do Wieśka nie ma kodów, ale pytać nikt nie zabroni)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 08:35, wrobel253 napisał:

Czy ktoś miał już coś takiego? Jeżeli tak to może wie jak to włączyć na stałe?


Z tego co pamietam, to trzymajac ctrl i klikajac na roslinach, zwlokach itd., nie otwiera sie okno tylko automatem pobierana jest cala zawartosc :-) Na drugie pytanie nie umiem jeszcze odpowiedziec bo ledwo zaczynam III akt ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 08:35, wrobel253 napisał:

"Wszyscy ludzie Foltesta"

Ten błąd zaczął pojawiać się chyba dopiero w Edycji Rozszerzonej. Ale nie musisz się martwić,

Spoiler

to zadanie i tak zostanie automatycznie zakończone pod koniec aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 10:28, argoth napisał:

> Czy ktoś miał już coś takiego? Jeżeli tak to może wie jak to włączyć na stałe?

Z tego co pamietam, to trzymajac ctrl i klikajac na roslinach, zwlokach itd., nie otwiera
sie okno tylko automatem pobierana jest cala zawartosc :-) Na drugie pytanie nie umiem
jeszcze odpowiedziec bo ledwo zaczynam III akt ;-)


Dziękować, podziałało, wielce ułatwiłeś mi rozgrywkę :)

Lfdracon -> Wiem, że

Spoiler

to zadanie i tak zostanie automatycznie zakończone pod koniec aktu.


"Przechodzę Wiedźmaka po raz drugi i po raz drugi mam to samo." Poza tym mam też poradnik. Chodzi mi o to, że ja chciałem pogadać z tym Radkiem. Właściwie zadając to pytanie chciałem się upewnić, że to przez ER, bo poprzednio bez niej nie miałem tego problemu. Czy to może mieć związek z tym, że zacząłem na save''ach z podstawki, a kontynuuję z ER? Gdzieś czytałem, że mogą być problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 21:28, Czempion9 napisał:

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=24261.0;topicseen
Co powiecie na to? Wiedźmin 2 w 2010 roku ?

Tiaa in my dreams...
Jak ich znam to kilka razy przełożą datę premiery i z 2010 zrobi się 2011. Co prawda teraz mają doświadczenie, silnik itp itd ale ja tego nie widzę wcześniej niż wiosna/lato 2011roku. Nie mniej oficjalnie potwierdzenie wieśka dwa cieszy. Ehh kurde na 1 czekałem blisko 5lat... Co prawda nie zawiodłem się, było warto ale czekać tyle czasu i dowiedzieć się, że przełożą datę premiery? Nóż w serce;/ Sam cdpred mówił, że nie poda zbyt wcześnie daty premiery i w ogóle info na temat gry właśnie po to żeby tak długo nie czekać... Mimo to dla mnie 2010 jest nierealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 20:51, sebastiano444 napisał:

Gdzie są zapiski elfiego minstrela w IV rozdziale w krypcie na polach bo nie mogę nigdzie
tego znaleźć


Zapiski elfiego minstrela znajdziesz dopiero w V akcie, w IV możesz znaleźć tylko elementy zbroi (ja zawsze tyle znajdowałem, zdaje się że reszta jest w V akcie. Nawet jeśli gdzieś w IV są te zapiski, to w V będziesz miał okazję i tak je znaleźć, tego zadania po prostu nie da się spieprzyć xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować