Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2009 o 11:25, JayC napisał:

Mów co chcesz, jestem zwolennikiem tandemu Intel + nVidia i poglądów nie zmienię xD.

A proszę cię bardzo... Jedź sobie nawet na zintegrowanych Intelach graficznych i procesorze z Iphone''a, ale nie wygaduj, że jak ATI to od razu problem o.O

@N_o_s - Wiedźmin z zasady działa na W7, nie wiem dlaczego akurat u ciebie nie chce odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 13:17, N_o_s napisał:

taki mam problem z wiedźminem.Chociaż jestem administratorem


Vista... I wszystko jasne.
Nie znam się na tym prześwietnym-i-przebezpieczynym systemie, ale mój kolega go ma. On też ma problemy z "nie byciem administratorem" i aplikacje uruchamia z menu włączanego PPM i "uruchom jako administrator". Zazwyczaj nie miał później problemów.
Współczuję posiadania Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 15:31, wrobel253 napisał:

Współczuję posiadania Visty.

Nie ma czego współczuć :P Dobry system, nieidealny, ale dobry.

@N_o_s: Kliknij na ikonkę Wiedźmina prawym przyciskiem myszy->właściwości->zgodność i zaznacz "Uruchom ten program jako administrator". Miałem podobny problem przy PoP Dwa Trony, ten sam numer błędu i to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 12:55, szypek26 napisał:

A proszę cię bardzo... Jedź sobie nawet na zintegrowanych Intelach graficznych i procesorze
z Iphone''a, ale nie wygaduj, że jak ATI to od razu problem o.O


Nie powiedziałem tak, po prostu słyszałem o problemach z grami z określonymi kartami graficznymi. A że do tej pory słyszałem najwięcej o kartach ATI... czasem też kwestia sterowników, wymiana załatwia sprawę, ale nie w tym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 16:04, JayC napisał:

Nie powiedziałem tak

"Jak ja nienawidzę Radeonów.... ja na GF nie miałem jeszcze problemów z żadną grą" - Sorry, ale dla mnie mówisz "ATI=problemy z grami"

Dnia 17.06.2009 o 16:04, JayC napisał:

po prostu słyszałem o problemach z grami z określonymi kartami graficznymi. A że do tej pory słyszałem
najwięcej o kartach ATI...

To źle słyszałeś. Co kto lubi - jego sprawa, ale twierdzenie, że sterowniki ATI powodują problemy z grami to bzdura. Taka sama, jak twierdzenie nVidii, że jej sterowniki poprawiają wydajność o 80% ^^
Stery zarówno od ATI jak i nVidii są w porządku. I tyle. Do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 16:38, szypek26 napisał:

"Jak ja nienawidzę Radeonów.... ja na GF nie miałem jeszcze problemów z żadną grą"
- Sorry, ale dla mnie mówisz "ATI=problemy z grami"


O właśnie, pozostaje jeszcze kwestia interpretacji. Chodziło o moją niechęć do ATI i stwierdzenie, że na GFach nie miałem jeszcze problemów z żadną grą, od roku 2001 (bo od tego roku gram i ciągnę na GFach).

Dnia 17.06.2009 o 16:38, szypek26 napisał:

To źle słyszałeś. Co kto lubi - jego sprawa, ale twierdzenie, że sterowniki ATI powodują
problemy z grami to bzdura. Taka sama, jak twierdzenie nVidii, że jej sterowniki poprawiają
wydajność o 80% ^^
Stery zarówno od ATI jak i nVidii są w porządku. I tyle. Do widzenia.


A tu już bym polemizował. Był swego czasu problem ze sterownikami do ATI, zdaje się że kiedy wyszły karty z serii HD - to jeden ze świeższych przykładów. Wcześniej słyszało się, że albo gra na ATI ma kiepską wydajność, albo nie działa w ogóle. Nie powiedziałem sobie "ATI jest do bani, sterowniki też, gry na nich nie działają" zupełnie bezpodstawnie. Problemy były i tego nie zaprzeczysz. A to że sterowniki nVidii nie zwiększają wydajności o 80% z żalem muszę potwierdzić xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 15:31, wrobel253 napisał:

Vista... I wszystko jasne.
Nie znam się na tym prześwietnym-i-przebezpieczynym systemie, ale mój kolega go ma. On
też ma problemy z "nie byciem administratorem" i aplikacje uruchamia z menu włączanego
PPM i "uruchom jako administrator". Zazwyczaj nie miał później problemów.
Współczuję posiadania Visty.

Człowieku i na cholerę narzekasz na Vistę i wymyślasz historyjki jak to twój kolega też ma takie na niej problemy skoro N_o_s wyraźnie napisał w swoim poprzednim poście, że ma taki problem pod "siódemką"? A zresztą nawet, gdyby ww. kolega miał Vistę to takie problemy by nie istniały. Wiem to z doświadczenia, bo sam jestem zadowolonym posiadaczem Visty i u mnie żadnych problemów niema. Idź więc sobie lepiej na dwór i krytykuj przelatujące wróble zamiast szukać tylko okazji, aby wyładować się na tym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 20:11, N_o_s napisał:

ma w to gdzieś człowieku on mi pomógł a ty jęczysz ze jesteś posiadaczem pierwszego
płatnego betowca M$

On, znaczy kto? ;)
A jeśli cały czas masz problemy, to na mnie liczyć nie możesz- myślałem, że masz Viste, a tu niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 20:11, N_o_s napisał:

ma w to gdzieś człowieku on mi pomógł a ty jęczysz ze jesteś posiadaczem pierwszego
płatnego betowca M$


Zgubiłem się w waszych postach...
N_o_s -> Ty masz w końcu Viste czy 7?
plada -> wydaje mi się, że chodziło mu o mnie, ale ty niewątpliwie też mu pomogłeś.
Noristias -> Sugerowałem się screenem. Nie czytałem jego poprzedniego posta. Nawet jeżeli bym czytał, to to, że mu nie chce odpalić na W7 musi oznaczać, że z tego systemu korzysta? Poza tym moja porada się sprawdziła i na W7 skoro mówi, że mu pomogłem.
A na Viste narzekam niebezpodstawnie, ale to nie jest temat o niej, nie będę robił offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 10:44, Skie napisał:

czy nadchodząca platynowa edycja ''wiedźmina'' to będzie ta, gdzie nie będzie DRMa?

Jawohl! Zostanie on zdjęty razem z patchem.
Tak na marginesie: to były w Wieśku jakieś zabezpieczenia o_O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 11:06, plada napisał:

Jawohl! Zostanie on zdjęty razem z patchem.
Tak na marginesie: to były w Wieśku jakieś zabezpieczenia o_O?


To podstawowe czyli granie z płytą i raczej nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 11:19, Jedimax napisał:

To podstawowe czyli granie z płytą i raczej nic więcej.

Też mi się tak wydaje... dzięki za olśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 18:19, Noristias napisał:

Człowieku i na cholerę narzekasz na Vistę i wymyślasz historyjki jak to twój kolega też
ma takie na niej problemy skoro N_o_s wyraźnie napisał w swoim poprzednim poście, że
ma taki problem pod "siódemką"? A zresztą nawet, gdyby ww. kolega miał Vistę to takie
problemy by nie istniały. Wiem to z doświadczenia, bo sam jestem zadowolonym posiadaczem
Visty i u mnie żadnych problemów niema. Idź więc sobie lepiej na dwór i krytykuj przelatujące
wróble zamiast szukać tylko okazji, aby wyładować się na tym systemie.


Zaprawdę należy pochylić czoła przed taka argumentacją: "wiem z doświadczenia, że u kogoś innego takie problemy by nie istniały, bo u mnie nie istnieją".
Czyli, zakładając że dobrze zrozumiałem tę logikę, skoro jakaś gra u Ciebie nie ma bugów, to nie ma ich też u nikogo innego? I skoro tobie dyski twarde nie padają, to innym ludziom to się w ogóle nie zdarza?
Zaprawdę powalająca logika - i wszyscy chylą przed nią czoła ... bo się aż skulili ze śmiechu.


Vista działa całkiem przyzwoicie, o ile się ją dobrze skonfiguruje, ale niestety jest jednym z gorszych systemów dostępnych na rynku. A twierdzenie że ludzie o Viście "wymyślają historyjki" jest po prostu przezabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 11:31, MarcusBrutus napisał:

Zaprawdę należy pochylić czoła przed taka argumentacją: "wiem z doświadczenia, że u kogoś
innego takie problemy by nie istniały, bo u mnie nie istnieją".
Czyli, zakładając że dobrze zrozumiałem tę logikę, skoro jakaś gra u Ciebie nie ma bugów,
to nie ma ich też u nikogo innego? I skoro tobie dyski twarde nie padają, to innym ludziom
to się w ogóle nie zdarza?
Zaprawdę powalająca logika - i wszyscy chylą przed nią czoła ... bo się aż skulili ze
śmiechu.


Vista działa całkiem przyzwoicie, o ile się ją dobrze skonfiguruje, ale niestety jest
jednym z gorszych systemów dostępnych na rynku. A twierdzenie że ludzie o Viście "wymyślają
historyjki" jest po prostu przezabawne.


No, po tym jak podsumowałeś moją wypowiedź to muszę przyznać, że masz rację. Może i logika mojego myślenia nie była powalająca, ale ciągłe czytanie o tym jaka ta Vista zła i beznadziejna, kiedy większość nie ma takich problemów może wkurzyć. Kończę już pisać, bo to temat o Wiedźminie, a nie o Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować