Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam takie dosc nietypowe pytanie... Jak zrobic print screen z gry? Jak klikam print screen i wklejam do painta to mam czarny obraz tj czarny zupelnie nic na nim nie widac... Tak samo jest w przypadku roznych programow robiacych screeny... Czy ja cos robie nie tak? Czy to jakies zabezpieczenie czy co? Pliz help... Kilka dobrych walk chcialem udokumentowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 14:26, The-Darkest napisał:

Mam takie dosc nietypowe pytanie... Jak zrobic print screen z gry? Jak klikam print screen
i wklejam do painta to mam czarny obraz tj czarny zupelnie nic na nim nie widac... Tak
samo jest w przypadku roznych programow robiacych screeny... Czy ja cos robie nie tak?
Czy to jakies zabezpieczenie czy co? Pliz help... Kilka dobrych walk chcialem udokumentowac:(


ja robie xfirem i wszystko wychodzi cacy. Ale printscreenem też powinno być dobrze, musisz mieć coś namieszane w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 14:51, POZDRO-Grizzly napisał:

ja robie xfirem i wszystko wychodzi cacy. Ale printscreenem też powinno być dobrze, musisz
mieć coś namieszane w ustawieniach.


No ok, ale co moze byc namieszane??? I w jakich ustawieniach? Czego? Gra dziala, klawisze print screen tez, nawet programy do zrzutow gier nie robia zrzutow tzn robia ale zrzuty sa cale czarne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka!
Zakupiłem dzisiaj laptopa Acer Aspire 5737Z....i tu moje pytanie:
Czy pogram na tym lapku w Wiedźmina na średnich ustawieniach?
Jeśli nie to na jakich? i czy wogóle zagram?
Parametry tego laptopa to:
Intel Core2 Duo T6400 2.0 Ghz
Nvidia Geforce 9400M G
3Gb ram
320Hdd.
Pozdrawiam.

PS. Ostatnio przeinstalowałem system(z visty na xp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 08:52, amek11 napisał:

Siemka!
Zakupiłem dzisiaj laptopa Acer Aspire 5737Z....i tu moje pytanie:
Czy pogram na tym lapku w Wiedźmina na średnich ustawieniach?
Jeśli nie to na jakich? i czy wogóle zagram?


Ściągnij demo i zobacz. Na laptopach różnie bywa z wydajnością. Laptop o takich samych parametrach jak stacjonarny PC ma często gorszą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geralt z Bazin - nie wiem czy komukolwiek to coś mów, ale jestem na bagnach i nie wiem co robić dalej. Po pierwsze w Kudłatym Miśku nie ma tego kolesia, który miał coś wiedzieć o Salamandrze, po drugie "zniknął" mi quest z listem od Vivaldiego dla tego "elfa" w Gaju Druidów. Po trzecie o co chodzi z tymi obeliskami i gdzie powinienem się udać?
Wszelkie sugestię będą bardzo miło widziane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Jak mozna znalezc tego kaplana vodanoyi? Rozumiem, ze ma byc przy oltarzu... Nie ma go tam za cholere! Czy w dzien czy w nocy, zabilem wszystkie te ludki od zlego bozka, nadal sie nie pojawil... Czy jest jakis trik ewentualnie wpis w konsoli, ktory go tam przywroci? Czekalem chyba caly tydzien na niego, zuzylem wszystkie krzesiwa i nie wiem kurde co robic... Jestem w trakcie questu kregi na wodzie, mam zebrac dary dla pani jeziora, od justina wzialem figurke a od kaplana tez cos powinienem. Tylko ze go nie ma kurde flak! Help...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem ten problem i rozwiązał się kiedy powykonywałem questy w wiosce ;D Potem nawet ta mała dziewczyna jak cię spotka mówi, że ten "śmieszny ludek" wrócił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 22:25, Jedimax napisał:

Ja również miałem ten problem i rozwiązał się kiedy powykonywałem questy w wiosce ;D
Potem nawet ta mała dziewczyna jak cię spotka mówi, że ten "śmieszny ludek" wrócił...


Jak ja go spotkam to mu tak gleboko wbije ten srebrny miecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 19:45, Woo-Cash napisał:

Który to rozdział? Jeśli drugi, to facet zwyczajnie gryzie glebę ;)


A w którym miejscu się jej chwycił zębami? ;)
I czy to ruszy fabułą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 20:58, boduczek napisał:

Geralt z Bazin - nie wiem czy komukolwiek to coś mów, ale jestem na bagnach i nie wiem
co robić dalej. Po pierwsze w Kudłatym Miśku nie ma tego kolesia, który miał coś wiedzieć
o Salamandrze,

Jeśli w I akcie

Spoiler

pozwoliłeś Scoia''tel dostać się do zapasów, w II akcie niejaki Coleman nie żyje

. Gra powinna cię o tym poinformować cutscenką przy pierwszym wchodzeniu do Kudłatego Misia.

Dnia 08.10.2009 o 20:58, boduczek napisał:

po drugie "zniknął" mi quest z listem od Vivaldiego dla tego "elfa" w
Gaju Druidów.

Jeśli

Spoiler

zacząłeś ''trzymać'' stronę Zygfryda

(zlecenia na potwory się nie liczą), to normalne.

Dnia 08.10.2009 o 20:58, boduczek napisał:

Po trzecie o co chodzi z tymi obeliskami i gdzie powinienem się udać?

Tym pytaniem mnie rozwaliłeś. Nie czytasz dialogów? Nie zaglądasz do dziennika, listy zadań itp? Poczytaj pan sobie to i owo. Kliknij na śledzenie misji na minimapie. Generalnie Kalkstein powinien służyć dużą pomocą, od niego będą ''rozchodzić'' nitki do poszczególnych NPC - Vaska i książki na pewno pomogą. Co do reszty - nie pamiętam dokładnie. Quest jest tak rozbudowany, że trudno mi zgadywać, w którym miejscu jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 23:23, szypek26 napisał:

Jeśli w I akcie

Spoiler

pozwoliłeś Scoia''tel dostać się do zapasów, w II akcie niejaki Coleman nie żyje



A nie prawda.

Spoiler

Można pogadać z Colemanem mimo, że dało się wiewiórkom zapasy. Coleman ginie chyba dopiero po rozpoczęciu zadania "Świadek Koronny" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 23:52, Bambadil napisał:

A nie prawda.

Spoiler

Można pogadać z Colemanem mimo, że dało się wiewiórkom zapasy. Coleman
ginie chyba dopiero po rozpoczęciu zadania "Świadek Koronny" ;]


Okej, przyjmuję do wiadomości. Tylko raz

Spoiler

pozwoliłem im wziąć zapasy

, to i mogłem coś pokręcić z konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 23:23, szypek26 napisał:

Jeśli w I akcie

Spoiler

pozwoliłeś Scoia''tel dostać się do zapasów, w II akcie niejaki Coleman
nie żyje

. Gra powinna cię o tym poinformować cutscenką przy pierwszym wchodzeniu
do Kudłatego Misia.


Okej, kolesia już jakoś odnalazłem, a Coleman''a niedawno widziałem na grobli - chociaż dzisiaj się tam już nie

Dnia 09.10.2009 o 23:23, szypek26 napisał:

Tym pytaniem mnie rozwaliłeś. Nie czytasz dialogów? Nie zaglądasz do dziennika, listy
zadań itp? Poczytaj pan sobie to i owo. Kliknij na śledzenie misji na minimapie. Generalnie
Kalkstein powinien służyć dużą pomocą, od niego będą ''rozchodzić'' nitki do poszczególnych
NPC - Vaska i książki na pewno pomogą. Co do reszty - nie pamiętam dokładnie. Quest jest
tak rozbudowany, że trudno mi zgadywać, w którym miejscu jesteś.


Jasne. W ogóle to we Wiedźminie poruszam się, ujeżdżając różowego, niewidzialnego nosorożca... :)
Po pierwsze primo zaglądam do dziennika cholernie często, nie wspominając już o mapie. Aktualne mam tylko dwie misje - tą z Shanii (niestety jej babka albo chce pić, albo wyprasza mnie z domu. Nie chciała kwiatka, to kij jej w oczy. ) oraz misję z Vivaldim, który ma dać mi książkę dla Kalkstein''a. Niestety u Vivialdiego nie ma takiej opcji dialogowej, nawiązującej do tejże książki, a Kalkstein się na mnie obraził. I właśnie to utrudnia mi nieco przejście gry :-)
Vaska mówi o "wodnych panach", ale oprócz tego, że "oni przyjdą" nie dowiedziałem się niczego ciekawego... ;-)
I co masz na myśli pisząc o książkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś Wiedźmina w Polsce to musisz mieć poradnik ;] Skorzystaj z niego jeśli nie wiesz "ocobe" z obeliskami i już będziesz wiedział, że musisz

Spoiler

zebrać 10 sefir, które są porozrzucane po świecie i powkładać te sefiry do obelisków, aby otworzyć Wieżę na Bagnach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło dowiedzieć się takich rzeczy. Ale podejrzewam, że świat nie kończy się na Wyzimie i bagnach, które mogę zwiedzać :) Rozumiem więc, że dopiero po włożeniu wszystkich sefir wejdę do wieży i cokolwiek ruszy z fabułą?

I jeszcze jedno - co dać tej starej babie w domu Shani, żeby się ucieszyła?

PS. Nie czytam lektur szkolnych, bo nie mam czasu, a co dopiero poradnik do gry... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować