Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

W Efekt Serii 2 Już dawno nie ma. A grę chcę sprzedać z dwóch powodów: brakuje mi kasy i wiedźmin mi się znudził. Wiem, że to świetna gra, ale wolę ją sprzedać puki jest coś warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:11, Czarek-k napisał:

W Efekt Serii 2 Już dawno nie ma. A grę chcę sprzedać z dwóch powodów: brakuje mi kasy
i wiedźmin mi się znudził. Wiem, że to świetna gra, ale wolę ją sprzedać puki jest coś
warta.


Obawiam się że niedługo może nie być zbyt warta, gdyż ludzie będą ją wystawiali masowo na allegro z powodu właśnie efektu serii 2, gdyż ludzie pozamawiali nawet po kilka sztuk na łeb, aby sprzedać właśnie na allegro. A przy dobrych wiatrach Twój egzemplarz sprzeda się za od 30 do 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:32, Karol44 napisał:

A ja mam wydanie premierowe to bym dostał więcej niż 50 zł ?


50zł to max. Przykro mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:39, Czarek-k napisał:

A skąd Ty wiesz po ile sztuk kto zamówił? Poza tym Wiedźminy z ES2 są nieużywane więc
droższe od używanych.


Mam kilku znajomych którzy pozamawiali po więcej sztuk niż 5, jednego i drugiego Wiedźmina dostępnego w efekcie serii 2, nie chce zdradzać po nickach ani ile sztuk zamówili ale bardzo dużo, właśnie aby sprzedać na allegro. Im te gry będą niepotrzebne w zupełności, dlatego opchną za ile się da na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:44, Kraju napisał:

Mam kilku znajomych którzy pozamawiali po więcej sztuk niż 5, jednego i drugiego Wiedźmina
dostępnego w efekcie serii 2, nie chce zdradzać po nickach ani ile sztuk zamówili ale
bardzo dużo, właśnie aby sprzedać na allegro. Im te gry będą niepotrzebne w zupełności,
dlatego opchną za ile się da na allegro.


No ot trzeba nasłać na nich Urząd Skarbowy, bo prawdopodobnie od tego nie zapłacą podatku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:44, Kraju napisał:

Mam kilku znajomych którzy pozamawiali po więcej sztuk niż 5, jednego i drugiego Wiedźmina
dostępnego w efekcie serii 2, nie chce zdradzać po nickach ani ile sztuk zamówili ale
bardzo dużo, właśnie aby sprzedać na allegro. Im te gry będą niepotrzebne w zupełności,
dlatego opchną za ile się da na allegro.

No właśnie. Ja sprzedam za 3, 4 dychy, a oni w cenie sklepowej. No chyba, że sprzedadzą za niska cenę i dopiszą "Idealny prezent!". Poza tym muszą zapłacic podatek jeśli im się uda sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:47, Piotrbov napisał:

No ot trzeba nasłać na nich Urząd Skarbowy, bo prawdopodobnie od tego nie zapłacą podatku ;)


Podatek płaci się również od darowizn, a z tego co wiem to CDP nam daje te gry, my nawet za przesyłkę płacić nie możemy. Więc na każdego z nas można nasłać Urząd Skarbowy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:49, Kraju napisał:

Podatek płaci się również od darowizn, a z tego co wiem to CDP nam daje te gry, my nawet
za przesyłkę płacić nie możemy. Więc na każdego z nas można nasłać Urząd Skarbowy. ;]


A ja tam jestem pewny, że od takich rzeczy to płacą podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:53, Piotrbov napisał:

A ja tam jestem pewny, że od takich rzeczy to płacą podatki.


A kto Ci płaci od darowizn? Ja nie widziałem jeszcze takiego głupca, który by poszedł do urzędu i zażądał zapłacenia podatku gdyż coś tam dostał od kogoś za darmo. Bądźmy realistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:55, Kraju napisał:

> A ja tam jestem pewny, że od takich rzeczy to płacą podatki.

A kto Ci płaci od darowizn? Ja nie widziałem jeszcze takiego głupca, który by poszedł
do urzędu i zażądał zapłacenia podatku gdyż coś tam dostał od kogoś za darmo. Bądźmy
realistami.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Darowizna
"nieodpłatne przysporzenie obdarowanemu korzyści"

Chciałbym zauważyć, że za gry z Efektu Serii II płacimy, tylko że w punktach, nie otrzymujemy towaru za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:57, Budyn napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Darowizna
"nieodpłatne przysporzenie obdarowanemu korzyści"


Heh, polecam dalej udawać że się umie korzystać z google i wikipedii. Zalecam przejrzeć jakieś polskie prawa czy coś, gdzie jest to opisane, bo wiem że podatek się płaci od datku.

Dnia 19.11.2009 o 21:57, Budyn napisał:

Chciałbym zauważyć, że za gry z Efektu Serii II płacimy, tylko że w punktach, nie otrzymujemy
towaru za darmo.


Ta punkty, które można je zdobyć za darmo drogą wymiany z kolegą. Heh, coś widzę kolego że nie bawiłeś się w efekt serii 2. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 22:06, Kraju napisał:

> http://pl.wikipedia.org/wiki/Darowizna
> "nieodpłatne przysporzenie obdarowanemu korzyści"

Heh, polecam dalej udawać że się umie korzystać z google i wikipedii. Zalecam przejrzeć
jakieś polskie prawa czy coś, gdzie jest to opisane, bo wiem że podatek się płaci od
datku.

Ale to nie jest datek ^^

Dnia 19.11.2009 o 22:06, Kraju napisał:

> Chciałbym zauważyć, że za gry z Efektu Serii II płacimy, tylko że w punktach, nie
otrzymujemy
> towaru za darmo.

Ta punkty, które można je zdobyć za darmo drogą wymiany z kolegą. Heh, coś widzę kolego
że nie bawiłeś się w efekt serii 2. ;]

Prawa NIE INTERESUJE czy wymieniasz się punktami z kolegą, żulem czy księdzem. A widzisz, bawiłem się, bo wziąłem od kumpli kody. A polskie prawo może być interpretowane różnorako i jestem pewien, że CDP nie bawiłby się w to, gdyby musiał dokładać do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 22:09, Budyn napisał:

Prawa NIE INTERESUJE czy wymieniasz się punktami z kolegą, żulem czy księdzem. A widzisz,
bawiłem się, bo wziąłem od kumpli kody. A polskie prawo może być interpretowane różnorako
i jestem pewien, że CDP nie bawiłby się w to, gdyby musiał dokładać do interesu.


Oczywiście że by się nie bawiło, gdyż same koszta wysyłki będą olbrzymie. Ale tak jak pisałem, płaci się podatek od datku, czyli od rzeczy dostawanej za darmo od drugiej osoby (tak dla mniej wtajemniczonych), ale ten podatek płaci osoba która dostała datek, a nie ten który dał. A kto z nas się przyzna że coś dostał? Nikt, bo nikt normalny o zdrowych zmysłach nie będzie płacił kasy za coś co dostał za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 22:13, Kraju napisał:

> Prawa NIE INTERESUJE czy wymieniasz się punktami z kolegą, żulem czy księdzem. A
widzisz,
> bawiłem się, bo wziąłem od kumpli kody. A polskie prawo może być interpretowane
różnorako
> i jestem pewien, że CDP nie bawiłby się w to, gdyby musiał dokładać do interesu.


Oczywiście że by się nie bawiło, gdyż same koszta wysyłki będą olbrzymie. Ale tak jak
pisałem, płaci się podatek od datku, czyli od rzeczy dostawanej za darmo od drugiej osoby
(tak dla mniej wtajemniczonych), ale ten podatek płaci osoba która dostała datek, a nie
ten który dał. A kto z nas się przyzna że coś dostał? Nikt, bo nikt normalny o zdrowych
zmysłach nie będzie płacił kasy za coś co dostał za darmo.

...''
No nic, spróbuję inaczej. Jeżeli CDP zawiera, powiedzmy, umowę z każdym z nas na obdarowanie ( czego nie robi, bo nie obdarowuje, ale ok ) to zostajemy umieszczeni w tzw. III grupie podatkowej, którego minimum wolne od podatku to chyba ca 5000 zł. Nie sądzę aby ktokolwiek był w stanie nabrać gier na taką kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 22:17, Budyn napisał:

No nic, spróbuję inaczej. Jeżeli CDP zawiera, powiedzmy, umowę z każdym z nas na obdarowanie
( czego nie robi, bo nie obdarowuje, ale ok ) to zostajemy umieszczeni w tzw. III grupie
podatkowej, którego minimum wolne od podatku to chyba ca 5000 zł. Nie sądzę aby ktokolwiek
był w stanie nabrać gier na taką kwotę.


Ja tam nie wiem o żadnych grupach i wogóle od ilu co i jak. Wiem że takie prawo istnieje. Nawet jak dostajesz 10 zł od ojca, to mogą Ci zabrać od podatku za datek/darowiznę. A co do nabrania gier za taką kwotę to jest to wykonalne, ale wtedy CDP by musiało wysłać śmigłowiec aby przetransportować tak dużą paczkę. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 22:42, MaccCry napisał:


Może ktoś mi powiedzieć, gdzie na bagnach znajdę obelisk Ghe''vrath?


Jeśli musisz tam włożyć sefirę ... to aktywuj quest na mapie, a znajdziesz obelisk :P Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować