Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2010 o 23:34, Bezi_113 napisał:

Hymmm. może to kwesta poziomu trudności ?
Gram na średnim, nie wiem, czy to coś zmienia .

Spoiler

Ja na przykład na łatwym miałem problemy ze wszystkim, pierwszego bosa nie mogłem zabić, nie mówiąc już o Ghulu który jest na końcu korytarza w krypcie. Po dojściu do Azara javeda miałem zero eliksirów, zero jakichkolwiek mazi, nie miałem rozpałki no to i go pokonać nie mogłem. Na średnim pokonałem wszystko z łatwością, ale jednak w tej grze trzeba myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 09:19, Bithda napisał:

> Hymmm. może to kwesta poziomu trudności ?
> Gram na średnim, nie wiem, czy to coś zmienia .

Spoiler

Ja na przykład na łatwym miałem problemy ze wszystkim, pierwszego bosa nie mogłem
zabić, nie mówiąc już o Ghulu który jest na końcu korytarza w krypcie. Po dojściu do
Azara javeda miałem zero eliksirów, zero jakichkolwiek mazi, nie miałem rozpałki no to
i go pokonać nie mogłem. Na średnim pokonałem wszystko z łatwością, ale jednak w tej
grze trzeba myśleć.


Jak nie robiłeś eliksirów, olejków czy osełek na miecze to co się dziwisz?
A myślenie w Wieśku sprowadza się do tego jakie eliksiry zrobić i czy lepiej zabić Utopce jednym hitem z Igni czy może sieknąć je dwa razy grupowym.
Miksturki natomiast najlepiej robić z tymi dodatkowymi składnikami. Np albedo i nigredo. Albedo robiłem puszczyka chyba z białego mirtu i czegoś od utopca (cheba mózg). Jaskółki nigredo- bodaj topielce, jaskółcze ziele. Pijesz Puszczyka albedo i później możesz się faszerować większą dawką trutki bo obniżyło ci toksyny. A nigredo daje sporo do ataku. A jaskółę tak czy siak się pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgraj poprzedni sejw i uwarz więcej (jak masz autosave to w jaskini jest ognisko). Sugeruję wrzucić widok izometryczny i robić unik/cios/unik/cios, uwaga na płonący krąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 11:02, Ostrowiak napisał:

Wgraj poprzedni sejw i uwarz więcej (jak masz autosave to w jaskini jest ognisko). Sugeruję
wrzucić widok izometryczny i robić unik/cios/unik/cios, uwaga na płonący krąg


Udało się uciekałem przed bestią , a wieśniacy ją bili , jak mi się troche życie zregenerowało to ją dobiłem ardem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 11:48, Net_com napisał:

> Wgraj poprzedni sejw i uwarz więcej (jak masz autosave to w jaskini jest ognisko).
Sugeruję
> wrzucić widok izometryczny i robić unik/cios/unik/cios, uwaga na płonący krąg

Udało się uciekałem przed bestią , a wieśniacy ją bili , jak mi się troche życie zregenerowało
to ją dobiłem ardem ;P

Od kiedy to aard zadaje obrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, mam problem z alchemią. Kompletnie jej nie rozumiem. Wiem, jak uwarzyć miksturę, ale nie wiem, o co chodzi z tymi składnikami. Może ktoś na spokojnie mi wytłumaczyć?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie materiały alchemiczne zawierają jeden z kilku pierwiastków podstawowych, do tego mozliwe substancje dodatkowe. Wrzucasz bazę (alkohol lub Biała Mewa) i dorzucasz składniki (aby zbełtać Albeda, Rubedo lub Nigredo, musi być też jeden z tych pierwiastków, co najmniej 3 aby uzyskać efekt).

Oczywiście składniki masz wymienione w receptach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 13:05, Witcher1990 napisał:

> > Wgraj poprzedni sejw i uwarz więcej (jak masz autosave to w jaskini jest ognisko).

> Sugeruję
> > wrzucić widok izometryczny i robić unik/cios/unik/cios, uwaga na płonący krąg

>
> Udało się uciekałem przed bestią , a wieśniacy ją bili , jak mi się troche życie
zregenerowało
> to ją dobiłem ardem ;P
Od kiedy to aard zadaje obrażenia?

No nie zadaje , ale jak ją powaliłem to akurat jeden wieśniak ją dobił ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że bardziej niż składniki, liczą się zawarte w nich substancje podstawowe?
Hmm, czyli podstawą jest alkohol. Dorzucam składniki i mam? Bo chciałem zrobić jaskółkę, a nie umiałem:/
Czyli pod rysunkiem (Załóżmy Jaskółki w Składnikach) są te właśnie rzeczy zawarte do zrobienia jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, raczej w normalnej chemii nie mówi się "Wrzucę kawałek roweru to retorty!" tylko ewentualnie "wrzucę kawałek aluminium do retorty" - tam samo w Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 14:29, Ezio napisał:

Czyli mam rozumieć, że bardziej niż składniki, liczą się zawarte w nich substancje podstawowe?
Hmm, czyli podstawą jest alkohol. Dorzucam składniki i mam? Bo chciałem zrobić jaskółkę,
a nie umiałem:/
Czyli pod rysunkiem (Załóżmy Jaskółki w Składnikach) są te właśnie rzeczy zawarte do
zrobienia jej?


A nie lepiej po prostu z menu po prawej stronie w ekranie alchemii wybrać interesujący Cię eliksir i jeśli będziesz miał wystarczającą liczbę składników to zostaną one automatycznie umieszczone a jedyną rzeczą którą będzie trzeba jeszcze zrobić to kliknąć aby się wszystko uwarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 15:31, Nufiko napisał:

A nie lepiej po prostu z menu po prawej stronie w ekranie alchemii wybrać interesujący
Cię eliksir i jeśli będziesz miał wystarczającą liczbę składników to zostaną one automatycznie
umieszczone a jedyną rzeczą którą będzie trzeba jeszcze zrobić to kliknąć aby się wszystko
uwarzyło.


Takie automatyczne pobieranie składników nie uważam za najlepsze, ponieważ przez odpowiedni ich dobór można uzyskać fajne premie (np. niższą toksyczność eliksirów, dodatkową regenerację życia czy premię ?? do ataku ?? o ile się nie mylę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 22:08, jadam napisał:

> A nie lepiej po prostu z menu po prawej stronie w ekranie alchemii wybrać interesujący

> Cię eliksir i jeśli będziesz miał wystarczającą liczbę składników to zostaną one
automatycznie
> umieszczone a jedyną rzeczą którą będzie trzeba jeszcze zrobić to kliknąć aby się
wszystko
> uwarzyło.

Takie automatyczne pobieranie składników nie uważam za najlepsze, ponieważ przez odpowiedni
ich dobór można uzyskać fajne premie (np. niższą toksyczność eliksirów, dodatkową regenerację
życia czy premię ?? do ataku ?? o ile się nie mylę).

Jak się gra na poziomie średnim i niższym to nie ma to znaczenia. Ogólnie wtedy alchemia raczej nie jest potrzebna. No i nie każdemu się chce po kolei robić te eliksiry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 22:08, jadam napisał:

Takie automatyczne pobieranie składników nie uważam za najlepsze, ponieważ przez odpowiedni
ich dobór można uzyskać fajne premie (np. niższą toksyczność eliksirów, dodatkową regenerację
życia czy premię ?? do ataku ?? o ile się nie mylę).


Ale nie każdemu może to być potrzebne a poza tym takie automatyczne tworzenie jest idealne dla osoby, która nie wie jak stworzyć eliksir i w ten sposób może się nauczyć (coś jak przykład do teorii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo, powiem, że na średnim alchemia jest nawet bardzo pomocna.
Ja na łatwym nie miałem żadnych problemów, chociaż raz zabiły mnie topielce ma bagnach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że mnie alchemia nużyła. :) Przecież jestem Wiedźminem - mistrzem miecza itd. więc co będę łykał 100 eliksirów na jednego utopca. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować