Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 06.02.2010 o 11:10, darth_16 napisał:

A ja powiem, że mnie alchemia nużyła. :) Przecież jestem Wiedźminem - mistrzem miecza
itd. więc co będę łykał 100 eliksirów na jednego utopca. :P

Utopiec to akurat zawsze w grupie jest, więc srerny miecz, styl szybki grupowy, raz, dwa, i powinno być po kłopocie:D Zgadzam się z tym:)
mam pytanie:

Spoiler

Czy Berengar ZAWSZE umrze w walce z Azarem javedem jeżeli nie zabijemy go na wyspie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 22:08, jadam napisał:

Takie automatyczne pobieranie składników nie uważam za najlepsze, ponieważ przez odpowiedni
ich dobór można uzyskać fajne premie (np. niższą toksyczność eliksirów, dodatkową regenerację
życia czy premię ?? do ataku ?? o ile się nie mylę).


Zgadzam się po części - uważam, że mogliby zrobić coś takiego, jak automatyczne tworzenie eliksirów... ale przy określonych przez nas recepturach. To by mogło być dobre :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 12:13, Karol44 napisał:

Nie jeśli będziesz ściągał javeda ardem co chwile i sam z nim walczył

proponuję

Spoiler

spojlerować

:P Naprawdę? A Tobie przeżył? I co r
Spoiler

ozmawiają ze sobą po walce czy jak

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 12:19, Bithda napisał:

Spoiler

ozmawiają ze sobą po walce czy jak

?

Jeśli można to nazwać rozmową...

Spoiler

Berengar mówi jedynie: "Przemyślałem parę spraw." i stoi w miejscu jak kołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 09:25, Nufiko napisał:

Ale nie każdemu może to być potrzebne a poza tym takie automatyczne tworzenie jest idealne
dla osoby, która nie wie jak stworzyć eliksir i w ten sposób może się nauczyć (coś jak
przykład do teorii)


Dla osoby nie potrafiącej tworzyć eliksiry lub dla osoby, dla której one są jedynie nieistotnym dodatkiem faktycznie automatyczna alchemia wystarczy.
Dla mnie to jest jeden z aspektów ciekawej gry. Ja staram się poznać swoje gry jak najlepiej i korzystać z ich możliwości.
Dla tych, którzy mają na kompie kilkadziesiąt gier i muszą się spieszyć z ich przechodzeniem bo mają w planie następne, pewnie nie są istotne takie drobiazgi jak szczegółowa alchemia.
Rozumiem, także hardcorowców którzy ze scyzorykiem starają się przejść całą grę na trudnym poziomie.
Sam grałem na trudnym ale nie korzystałem z modu Flasha.
Dla mnie gra to bardziej frajda niż superwyzwanie.

Dla jasności, nikogo nie chciałem urazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu w drugim rozdziale nie radzę sobie z jednym echinopsem, a w pierwszym potrafiłem trzy na raz rozgromić?:/
PS I ta moja alchemia..Co to znaczy: "Potrzebujesz lepszej bazy alchemicznej?". Chcę uwarzyć jaskółkę, a nie mogę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 23:42, Ezio napisał:

Czemu w drugim rozdziale nie radzę sobie z jednym echinopsem, a w pierwszym potrafiłem
trzy na raz rozgromić?:/
PS I ta moja alchemia..Co to znaczy: "Potrzebujesz lepszej bazy alchemicznej?". Chcę
uwarzyć jaskółkę, a nie mogę:/



Nie jestem pewien ale poziom trudności chyba lekko się podnosi z rozdziału na rozdział. A lepsza baza alchemiczna oznacza tyle że na lepsze eliksiry potrzebujesz lepszych alkoholi. Przy każdym masz napisane dobra/bardzo dobra baza alchemiczna. Jaskółka o ile dobrze pamiętam składa się z 4 składników a większość alkoholi ma tylko 3 sloty na składniki. Polecam uwarzenie najpierw Białej mewy, która jest doskonałą bazą alchemiczną, a sama wymaga zwykłych alkoholi dostępnych wszędzie gdzie się rozejrzysz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w rozdziale 4 można kupić książkę traktującą o alpach? Bo jest na nie quest, a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego tekstu...

PS: Czy są jakieś specjalne miecze srebrne, takie jak np. Harvall (które mają specjalną nazwę i ew. dodatki)?
Mam kilka run, jak je "wkuć" na miecz? Można tylko jedną czy więcej run wkuć na jeden mieczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 00:07, Jackal-pl napisał:

Gdzie w rozdziale 4 można kupić książkę traktującą o alpach? Bo jest na nie quest, a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego tekstu...

U Juliana patrzyłeś? On ma chyba parę książek. I nie będzie to książka tylko o alpach, ale o alpach i bruxach. Niestety dokładnego tytułu ani dokładnej lokalizacji nie pamiętam.

Dnia 07.02.2010 o 00:07, Jackal-pl napisał:

PS: Czy są jakieś specjalne miecze srebrne, takie jak np. Harvall (które mają specjalną nazwę i ew. dodatki)?

Są dwa. Aerondight:

Spoiler

+60% obrażeń i parę dobrych bonusów do różnych efektów(krwawienie, oślepienie etc.). Dostajesz go od Pani Jeziora po zabiciu Dagona i rozwiązaniu problemu południcy

, i Księżycowe ostrze:
Spoiler

możesz otrzymać od Wielkiego Łowczego w V akcie jako nagrodę za dostarczenie wszystkich 10 trofeów(po 2 w każdym akcie). Dość potężny, z bonusem +100% obrażeń. I nietypowy wygląd.

Dnia 07.02.2010 o 00:07, Jackal-pl napisał:

Mam kilka run, jak je "wkuć" na miecz? Można tylko jedną czy więcej run wkuć na jeden mieczyk?

Runy na mieczu wykuwasz u kowala, używa się dokładnie TRZECH run. Jeśli w ekwipunku masz ich więcej, wyświetlą się wszystkie możliwe kombinacje. Jeśli będziesz chciał wykuć runy jeszcze raz na mieczu, który ma już runy, stracisz dotychczasowe bonusy. To samo tyczy się ww. "specjalnych" mieczy srebrnych - nie opłaca się wykuwać na nich run, bo tracą wtedy swoje pierwotne bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 00:07, Jackal-pl napisał:

Gdzie w rozdziale 4 można kupić książkę traktującą o alpach? Bo jest na nie quest, a
nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego tekstu...

PS: Czy są jakieś specjalne miecze srebrne, takie jak np. Harvall (które mają specjalną
nazwę i ew. dodatki)?
Mam kilka run, jak je "wkuć" na miecz? Można tylko jedną czy więcej run wkuć na jeden
mieczyk?

Uuu w IV rozdziale to będzie problem z książkami co się tak późno zabrałeś? Jest taki talent, że Geralt przypomina sobie trochę informacji o bestiach może to podziała. A jeśli nie to próbuj szukać u pustelnika.
Jeśli jesteś w IV akcie to dwa dobre miecze srebrny i stalowy można kupić u syna kowala.
Jeśli chcesz wykuć miecz to idziesz do kowala z 3runami lub więcej wybierasz opcję przekuj i pokażą ci się wszystkie możliwe kombinacje. Wybierasz, płacisz i masz miecz. Z kasą w sumie nie ma co robić to kupuj. A na koniec aktu dostaniesz ładną srebrną kosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 00:20, Witcher1990 napisał:

> Gdzie w rozdziale 4 można kupić książkę traktującą o alpach? Bo jest na nie quest,
a
> nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego tekstu...
>
> PS: Czy są jakieś specjalne miecze srebrne, takie jak np. Harvall (które mają specjalną

> nazwę i ew. dodatki)?
> Mam kilka run, jak je "wkuć" na miecz? Można tylko jedną czy więcej run wkuć na
jeden
> mieczyk?
Uuu w IV rozdziale to będzie problem z książkami co się tak późno zabrałeś? Jest taki
talent, że Geralt przypomina sobie trochę informacji o bestiach może to podziała. A
jeśli nie to próbuj szukać u pustelnika.
Jeśli jesteś w IV akcie to dwa dobre miecze srebrny i stalowy można kupić u syna kowala.
Jeśli chcesz wykuć miecz to idziesz do kowala z 3runami lub więcej wybierasz opcję przekuj
i pokażą ci się wszystkie możliwe kombinacje. Wybierasz, płacisz i masz miecz. Z kasą
w sumie nie ma co robić to kupuj. A na koniec aktu dostaniesz ładną srebrną kosę.


Ten talent mam od 1 aktu. Nie działa tak jak bym tego chciał. Zobaczę u Juliana i i Pustelnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 23:46, M_S_13 napisał:

> Czemu w drugim rozdziale nie radzę sobie z jednym echinopsem, a w pierwszym potrafiłem

Nie jestem pewien ale poziom trudności chyba lekko się podnosi z rozdziału na rozdział.

Ojojojoj! To nie był echinops - to jakieś kokacydium, jest bardzo silne, nie mogę sobie poradzić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2010 o 23:42, Ezio napisał:

Czemu w drugim rozdziale nie radzę sobie z jednym echinopsem, a w pierwszym potrafiłem
trzy na raz rozgromić?:/

Jest to Kokacydium i pewnie natrafiasz na niego gdy odprowadzasz dziadka. To twardy przeciwnik i radziłbym ulepszyć Ingi zanim z nim powalczysz;)

Dnia 06.02.2010 o 23:42, Ezio napisał:

PS I ta moja alchemia..Co to znaczy: "Potrzebujesz lepszej bazy alchemicznej?". Chcę
uwarzyć jaskółkę, a nie mogę:/

Pod każdym alkoholem pisać jaki sprawuje się jako baza alchemiczna. Temerska Żytnia to chyba słaba baza, Biała Mewa średnia itp. itd. Kupuj alkohole (ale tylko do robienia BAZ dla mikstur,. nie do picia bo szkoda kasy, na to jest piwo:)) i gdy klikniesz na miksturę np. Wierzba w panelu po lewej, powinna automatycznie wybrać składniki i bazę- czyli odpowiednio mocny alkohol, im mocniejszy, tym więcej składników może wymieszać;P łatwe, proste i przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 09:44, Bithda napisał:

> Czemu w drugim rozdziale nie radzę sobie z jednym echinopsem, a w pierwszym potrafiłem

> trzy na raz rozgromić?:/
Jest to Kokacydium i pewnie natrafiasz na niego gdy odprowadzasz dziadka. To twardy przeciwnik
i radziłbym ulepszyć Ingi zanim z nim powalczysz;)

Igni już ulepszyłem, i to w pierwszym rozdziale, ale jeszcze na niego nie próbowałem. A najgorsze jest to, że raz go pokonałem, to sobie nie zapisałem, i mnie stwory jak dalej zatłukły..(Jak jeszcze mikstur nie umiałem warzyć).
A co do baz alchemicznych, to już rozumiem o co biega:)
PS Argh. To Kokacydium mnie wykańcza. Najpierw go podpalić, a potem atakować? Bo jak od razu atakuję, to mnie zabija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubiłem Kokacydium! Puszczyk + Olej przeciw trupojadom + ostrze miecza 20% to świetny efekt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 11:17, Ostrowiak napisał:

Trupojady? Argentię się bierze na Kokacydium >.<

Nie miałem Argentium..A to było pod ręką.
Ok, problem rozwiązałem..(Z golemem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 10:45, Ezio napisał:

Ubiłem Kokacydium! Puszczyk + Olej przeciw trupojadom + ostrze miecza 20% to świetny
efekt:)

Nie marnuj oleju przeciw trupojadom na roślinki! :P Czytaj opisy eliksirów i olejów bo widzę, że źle na tym wyjdziesz (marnujesz olej, który i tak nie podniesie twoich statystyk w walce z roślinką, bo to nie jest trupojad taki jak np. Ghul. Jeżeli masz wydanie premierowe *Czarne Pudełko* to masz poradnik i instrukcję, a wszystko jest tam po prostu PIĘKNIE!! opisane;)) To tak jakbyś do zabicia zwierzęcia brał olej przeciwko roślinkom:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować