Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Nie wiem jak wy, ale ja odnoszę dziwne wrażenie że wiedźmin będzie bardzo podobny do KOTORA. Patrzę na tą grafikę i od razu KOTOR mi przychodzi do głowy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 22:11, gothix13 napisał:

Ach ja tam czekam na demo jak mi się spodoba to kupie sobie ta gre , no ale wkurza mnie to
ze bedize z widoku tak jak w bards tale

Uważaj bo dema może w ogóle nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest własnie najdziwnisze CDP reklamuje Wiedzmina jako super gre ale jakoś nie chce wydać nawet krótkiego dema - czyżby się bali że im nie wyszedł i próbują ratować reputacje gry nie dając żadnych wersji demostracyjnych -by sprzedała się lepiej bo ludzie myślać że to bardzo dobra gra kupi na pewno - gdyby było demo na pewno ucieszyło by to fanów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko polityka CDP. Wszyscy polscy producenci mają jakieś dziwne podejście do dem. Deom earth 2160 wyszłoa ze 3 miesięce po premierze!!:/ Kupowałem w ciemno:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 22:23, KonradRębkowski napisał:

I to jest własnie najdziwnisze CDP reklamuje Wiedzmina jako super gre ale jakoś nie chce wydać
nawet krótkiego dema - czyżby się bali że im nie wyszedł i próbują ratować reputacje gry nie
dając żadnych wersji demostracyjnych -by sprzedała się lepiej bo ludzie myślać że to bardzo
dobra gra kupi na pewno - gdyby było demo na pewno ucieszyło by to fanów .


Nie wiem czy wiesz ale robienie dema to nie jest ot tak że ucinamy to ucinamy tamto i po 30 min mamy demo. Demo jest to zupełnie osobna aplikacja do której trzeba starannie wyselekcjonować składniki i wybrać jakiś fragment linii fabularnej, albo utworzyć nową fabułę na potrzeby dema. Zajmuje to dość dużo czasu nie jednej osobie ale kilku, co może się odbić negatywnie na grze. Zresztą nie pamiętam by ostatnio jakiś rpg miał swoje demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 22:23, KonradRębkowski napisał:

I to jest własnie najdziwnisze CDP reklamuje Wiedzmina jako super gre ale jakoś nie chce wydać
nawet krótkiego dema (...)

Powinieneś zdawać sobie sprawę, że zrobienie dema to dodatkowa praca dla twórców, którzy zamiast zająć się dopracowywaniem finalnej wersji muszą oddelegować część zespołu do jego zrobienia. Tym bardziej, że ekipa CDP Red nie jest jakoś specjalnie liczna i taka decyzja spowodowałaby niewątpliwie dalsze przesunięcie premiery albo wydanie gry niedopracowanej. Inna kwestia, że zrobienie dema gry RPG też nie jest rzeczą prostą - zauważ, że dema zagranicznych gier RPG również zbyt często się nie pojawiają (np. Fallout, Oblivion, NWN itp.), więc nie jest to wina tego, że gra powstaje w Polsce (no i nie uogólniaj - polskie studia też robią dema np. Call of Juarez, Infernal - są to jednak FPSy i wycięcie z nich fragmentu nie jest pewnie zbyt trudne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ja nic nie mówiłem o tym że Wiedzmin jest wydawany w polsce - nasz kraj nie różni sie za mocno od innych ( no może poza licznymi strajkami ) - ani też nie miałem żadnych zastrzeżeń że nie pisałem coś w stylu .

EEEE w innym kraju np. w francji wydali by na pewno niezle demo a u nas to nic .

Siemomysł mówił o tym nie ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 22:46, KonradRębkowski napisał:

Siemomysł mówił o tym nie ja .

Sorry, oczywiście że tak, ale odpisywałem zbiorczo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 20:00, heyboy napisał:

Ale skórzanej podkładki o jakiej pewien smerf wspominał w niej nie znajdziemy... niestety ;)


I bardzo dobrze - niepotrzebny by mi byl drugi egzemplarz tej podkladki. :) Swego czasu dalo sie ja (podkladke) kupic w sklepie gram.pl, a w zestawie jesli dobrze pamietam byla jeszcze teczka i plakat. I mam to wszystko do dzisiaj - czekaja jeszcze tylko na EK Wiedzmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 22:36, Nufiko napisał:

Zajmuje to dość dużo czasu nie jednej osobie ale kilku, co może się odbić negatywnie na grze.


Skoro tworcy gry w wersji dla dziennikarzy twierdza, ze gra jest ukonczona to moga teraz popracowac nad demem. Zwlaszcza, ze takowe... istnieje - dostaja je dziennikarze z pism i portali internetowych. Ale o tym sie glosno nie mowi.

Dnia 17.07.2007 o 22:36, Nufiko napisał:

Zresztą nie pamiętam by ostatnio jakiś rpg miał swoje demo.


A ja pamietam - Dawn of War, nowiutki RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 23:29, Wojman napisał:

Skoro tworcy gry w wersji dla dziennikarzy twierdza, ze gra jest ukonczona to moga teraz popracowac
nad demem. Zwlaszcza, ze takowe... istnieje - dostaja je dziennikarze z pism i portali internetowych.
Ale o tym sie glosno nie mowi.


Temu nie przeczę, ale mogą dostawaćteż wersję beta albo tą na której testy można się było zapisywać, co zaoszczędziło by twórcom pracy.

Dnia 17.07.2007 o 23:29, Wojman napisał:

> Zresztą nie pamiętam by ostatnio jakiś rpg miał swoje demo.

A ja pamietam - Dawn of War, nowiutki RPG.


Z tego co wiem to Dawn of War to RTS z serii Warhammer 40000, chyba chodziło Ci o zręcznościówkę z elementami RPG Dawn of Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 23:41, Nufiko napisał:

Temu nie przeczę, ale mogą dostawaćteż wersję beta albo tą na której testy można się było zapisywać,
co zaoszczędziło by twórcom pracy.


Wiadomo, ze by bylo latwo, a dziennikarze z przyjemnoscia by pograli w wersje beta. A wersja demo powstaje po to, zeby ja pokazac na targach czy dla dziennikarzy a nie po to, zeby tworcy mieli co robic.

Dnia 17.07.2007 o 23:41, Nufiko napisał:

Z tego co wiem to Dawn of War to RTS z serii Warhammer 40000, chyba chodziło Ci o zręcznościówkę
z elementami RPG Dawn of Magic.


Tak chodzilo mi od Dawn of Magic. Co nie zmienia faktu, ze podalem przyklad nawet nie szukajac w zrodlach tylko polegajac na wlasnej pamieci. Ale jesli chcesz to pare przykladow dem gier RPG moge poszukac. W kazdym razie miem jest twierdzenie, ze robienie wersji demo odciaga tworcow od robienia gry. Szczegolnie, ze bardzo czesto dema gier to poprostu wydzielona czesc dosc wczesnego kodu gry. Dlatego bardzo czesto w wersjach demo znajduja sie misje i zadania, ktore pozniej wystepuja w pelnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 23:58, Wojman napisał:

Tak chodzilo mi od Dawn of Magic. Co nie zmienia faktu, ze podalem przyklad nawet nie szukajac
w zrodlach tylko polegajac na wlasnej pamieci. Ale jesli chcesz to pare przykladow dem gier
RPG moge poszukac. W kazdym razie miem jest twierdzenie, ze robienie wersji demo odciaga tworcow
od robienia gry. Szczegolnie, ze bardzo czesto dema gier to poprostu wydzielona czesc dosc
wczesnego kodu gry. Dlatego bardzo czesto w wersjach demo znajduja sie misje i zadania, ktore
pozniej wystepuja w pelnej wersji.


W sumie to mi te przykłady do szczęścia nie są potrzebne.
Ja jednak uważam że jeśli już robić wersję demo do RPG to lepiej zrobić tak jak w przypadku np. Jedi Knight II: Jedi Outcast dodakowe zadanie, które nie będzie zawarte w pełnej wersji bo moim zdaniem w RPGach przerabianie tego samego zadania w krótkim odstępie czasu może być nużące, ja zazwyczaj do takiego czegoś podchodzę w stylu "no i muszę zrobić to znowu bo inaczej nie ruszymy się dalej". Dobra my tu rozprawiamy o demach a to tema t o wiedźminie.

Więc tak mam nadzieję że demo się pojawi (nie koniecznie w okresie premiery) ale żeby zawierało jakąś nową misję żeby nawet ten co zakupi grę mógł z przyjemnością zagrać. No i poza tym mam nadzieję że minimalne wymagania Wiedźmina będą na poziomie takim żeby na moim kompie ruszyło, tzn Athlon XP 2000+, 768MB RAM i radek 9550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 00:10, Nufiko napisał:

Ja jednak uważam że jeśli już robić wersję demo do RPG to lepiej zrobić tak jak w przypadku
np. Jedi Knight II: Jedi Outcast dodakowe zadanie, które nie będzie zawarte w pełnej wersji
bo moim zdaniem w RPGach przerabianie tego samego zadania w krótkim odstępie czasu może być
nużące, ja zazwyczaj do takiego czegoś podchodzę w stylu "no i muszę zrobić to znowu bo inaczej
nie ruszymy się dalej". Dobra my tu rozprawiamy o demach a to tema t o wiedźminie.


No i tu pelna zgoda. Ja tez lubie jak w wersjach demo gier sa misje, ktore nie pojawily sie w pelnej wersji. I rozmawiamy to o demie Wiedzmina czyli na temat. :)

Dnia 18.07.2007 o 00:10, Nufiko napisał:

Więc tak mam nadzieję że demo się pojawi (nie koniecznie w okresie premiery) ale żeby zawierało
jakąś nową misję żeby nawet ten co zakupi grę mógł z przyjemnością zagrać.


Demo WarCrafta III pojawilo sie jesli dobrze pamietam kilka miesiecy po premierze. Za to zawieralo misje, ktore sie rozgrywaly pomiedzy wydarzeniami zawartymi w pelnej wersji - i to mi sie podobalo. W kazdym razie ja tez mam nadzieje, ze demo Wiedzmina ujrzy swiatlo dzienne dla zwyklych graczy, choc mam nadzieje, ze jeszcze przed premiera gry a nie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, tylko z wiedźminem jest jeszcze tak, że podobno skutki naszych decyzji poznajemy na przyklad po 10 godzinach gry. A demo które miałoby to pokazać i miałoby 15 godzin to lekka przesada;) Ja KOTORa przeszedłem w 25h a to nawet nie 2 razy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 11:17, heyboy napisał:

Widocznie przegapiłem te podkładki na gramie i teraz niestety muszę czekać aż ruszy wiedźminowy
sklep :D

To w ogóle takie podkładki były ???? JA co rusz sprawdzam newsy na grma.pl i nawet o tym nie było informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować