Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2007 o 13:58, W.S.A.D napisał:

Mam kasę tylko na 512! chyba że starzy dołorzą mi50 zł. a co to znaczy 512 DDR-2 ? znaczy
że dwa razy po 512


To oznacza pamięc 512 dwukanałową czyli jedna a nie dwie kości 512mb ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:39, W.S.A.D napisał:

Ale czy pod ram muszę mieć mocniejszą płytę gówną. Wiem tylko tyle że na mojej chodzi Celeron
i nividia GF fX 5200!!! nic więcej na temat mojej płyte nie wiem


Ogolnie musisz sie zorientowac jaka masz plyte glowna i jakie typy pamieci obsluguje (Dimm, DDR, DDR2) i z jaka szybkoscia (MHz - moze to byc oznaczone jako FSB Speed). Takie info najlepiej z instrukcji, albo zobaczyc jaki model i poszukac/popytac w necie.
Najlepiej zeby nowa pamiec byla podobna do starej (czasem pamieci moga chodzic na jednej plycie z innymi predkosciami, a warto zeby dzialaly z taka sama jak juz obecnie zainstalowana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 14:15, Volvox napisał:

> Ale czy pod ram muszę mieć mocniejszą płytę gówną. Wiem tylko tyle że na mojej chodzi
Celeron
> i nividia GF fX 5200!!! nic więcej na temat mojej płyte nie wiem

Ogolnie musisz sie zorientowac jaka masz plyte glowna i jakie typy pamieci obsluguje (Dimm,
DDR, DDR2) i z jaka szybkoscia (MHz - moze to byc oznaczone jako FSB Speed). Takie info najlepiej
z instrukcji, albo zobaczyc jaki model i poszukac/popytac w necie.
Najlepiej zeby nowa pamiec byla podobna do starej (czasem pamieci moga chodzic na jednej plycie
z innymi predkosciami, a warto zeby dzialaly z taka sama jak juz obecnie zainstalowana).

Dla czego warto? większa wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:39, W.S.A.D napisał:

Ale czy pod ram muszę mieć mocniejszą płytę gówną. Wiem tylko tyle że na mojej chodzi Celeron
i nividia GF fX 5200!!! nic więcej na temat mojej płyte nie wiem


Po pierwsze czy na twojej płycie głównej są jakieś wolne miejsca na nowy RAM. Ja mam kartę FX5500 128 MB i zamierzam wymienić na 7900GT pod AGP i u mnie będzie działała bez problemu, podobnie z ramem mam 1024 MB kupuje w jednej kostce 1GB i też nie ma poblemu. dla upewnienia się sprawdź dokładnie jaką masz płytę główną tym programem i podaj dokładnie nam to wtedy Ci lepiej poradzimy: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 14:35, W.S.A.D napisał:

Muszę już kończyć poradzę się wujka(wkońcu skończył 2 szkoły informatyczne)


Sprawdź tym programem, co mówiłem i wówczas coś więcej Tobie poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 14:25, W.S.A.D napisał:

Dla czego warto? większa wydajność?


Tak. W dodatku czasem moga sie pojawic bledy.
Nie jest to tak straszne jak brzmi i pewnie nie zauwazylbys roznicy, ale pewnie cenow wjdzie tak samo to lepiej wybrac cos bardziej pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 13:37, Meykan napisał:

No to na szczęście na średnich mi ruszy.

Bo mam sprzęt:
AMD Athlon 2500+
GF 6600 128MB
1280 MB RAM

na pewno?? nie za słaby procek jak na średniaki?? Bo9 wiesz, wymagania to taktowanie w okolicach 2.8 Ghz a z tego co pamiętam to Athlony sprzed serii 64 mają niższe taktowania... może się mylę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie nt. sprzętu...
Radeon X1300 Pro PCI-E Asus Extreme AX1300Pro Silent/TD 256MB TV-out - taka nazwa na fakturze ze Znak''u jakby co;] - byłaby wystarczająca? Zarabiam sobie właśnie na lepszy procesor(Athlon 64 X2 6000+; 3000MHz) i pamięć(up do 2GB), ale... Nie wiem, czy z kartą ok... Choć i tak w najbliższym czasie mnie nie stać;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 15:01, Bartek 93 napisał:

na pewno?? nie za słaby procek jak na średniaki?? Bo9 wiesz, wymagania to taktowanie w okolicach
2.8 Ghz a z tego co pamiętam to Athlony sprzed serii 64 mają niższe taktowania... może się
mylę:)


Ale AMD wyznaje inną zasadę niż intel jeśli chodzi o procesory (przynajmniej kiedyś). AMD szedł na zwiększanie wydajności zostając przy niższych taktowaniach, podczas gdy intel śrubował MHz i w rezultacie taki Pentium 4 2GHz był mniej wydajny niż Athlon z taktowaniem 1,8 GHz. A poza tym były to wymagania na średnie detale więc myślę że na minimum będą trochę niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam się właśnie czy na średnich, nie na min mu pójdzie:) A co do Intelów, to ich nie lubię... P4 3Ghz cośtam, przy "rakiecie" (wieeelkim coolerze), nie podkręcany osiąga temperature 70*C< oczywiście w trakcie "nudzenia się", a A 64x2 2Ghz (dwa rdzenie, więc "razem" 4), z "klasycznym" wiatraczkiem przy maksymalnym wysiłku wyciąga 40*C. A cena... prawie taka sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 15:24, Bartek 93 napisał:

a A 64x2 2Ghz (dwa rdzenie, więc
"razem" 4)


Że co przepraszam? Jak cztery jak dwa rdzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to dlatego, że zawsze najlepsze coolery to te montowane domyślnie.

BTW, może jakiś artwork Wiedźmina na serię coolerów na karty graficzne, co? Tak jak to było m.in. ze STALKEREM i GeForcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 15:58, lurynowicz napisał:

Bo to dlatego, że zawsze najlepsze coolery to te montowane domyślnie.

BTW, może jakiś artwork Wiedźmina na serię coolerów na karty graficzne, co? Tak jak to było
m.in. ze STALKEREM i GeForcem.



zarzuć jakimś zdjeciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 15:57, Bartek 93 napisał:

chodziło mi o razem 4 Ghz:)


No to się zgadza w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować