Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Cześć,
Mam dość nietypowe pytanie, a mianowicie: czy do gry jest jakiś mod dodający pochwy na miecze wiedźmińskie? Bo dziwnie wygląda wkładanie ich do powietrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego:
- Pochwy na miecze mogą obniżyć płynność gry w graficznie wymagających lokacjach. Dzieję się tak ponieważ z dodatkowymi modelami pochew na ekranie, silnik gry osiąga limit możliwości. jakoś poprawić? :)

I głupie pytanie - czy "zmodowanie" Wieśka jest legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 15:36, Harrolfo napisał:

I głupie pytanie - czy "zmodowanie" Wieśka jest legalne?

Jakby modowanie było nielegalne, to twórcy nie udostępniliby edytora Djinni za darmo wszem i wobec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 15:36, Harrolfo napisał:

Nie da się tego (...) jakoś poprawić? :)

A gdzieeee tam... Aurora ma jakaś maksymalną liczbę detali do wyświetlania... i w każdej lokacji jest właśnie tyle +/- tychże. Pochwy to kolejne kilkaset modeli. Możesz spróbować wepchnąć tam Cry Engine albo Unreala, to może będzie lepiej - tylko wtedy warstwa fabularno-logiczna się rozjedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz po sobie jak wygląda płynność gry z zastosowanym modem? Czy jest płynnie, czy nie?
I czy na lapku Acer 5820TG powinno być ok, czy nie? I czy raz zainstalowanego moda można usunąć jakimś deinstalatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nawaliłeś pytaniami ;p
Jeśli Wiedźmin na jakimś sprzęcie osiąga X klatek, z modem osiągnie X - 10:30%.
Deinstalacja przebiega bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 15:46, szypek26 napisał:

Ale nawaliłeś pytaniami ;p

Kto pyta nie błądzi ;)

Dnia 01.04.2011 o 15:46, szypek26 napisał:

Deinstalacja przebiega bezproblemowo.

Ok, to instaluję, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie: w jaki sposob rozpoznajecie ktory level ma aktualnie Geralt. Bo z tego co widze, to na ekranie ze statystykami (i ulepszeniami) tego nie widze, albo zle patrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ukończyłem jeszcze gry, ale opiszę swoje wrażenia.
"Wiedźmin" - zdobywca wielu należących mu się nagród.
Szczerze mówiąc (pisząc?), to nigdy nie byłem fanem gier RPG, a do "Wieśka" zasiadłem zachęcony książkową sagą. I co mogę stwierdzić? To najlepsza gra, w którą kiedykolwiek grałem! Te wybory, konsekwencje, "sapkowskizm" wylewające się z ekranu - po prostu REWELACJA! Jak dla mnie, lepsza gra NIE POWSTAŁA. Jestem zachwycony bogactwem świata, klimatem i oddaniem realiów z książek. Do tej gry idealnie pasuje jedno słowo - epicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem po co w Wiedźminie siekiery i inne tego typu bronie, skoro Geralt najlepiej sobie radzi z mieczami i tylko je może rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak po co? Zwiększają immersję, bo przecież mieczami wiedźmińskimi najlepiej posługuje się Geralt, ale już taki standardowy oprych woli zwykłe miecze, topory, sztylety, itp.
Mnie się dorzucenie tych broni bardzo podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, skończyłem Wiedźmina po raz czwarty. I jak dotąd, mimo że zawsze Igni miałem rozwinięte na maksa, nie udało mi się rzucić kuli ognia (atak dystansowy). Wg opisu mam nacisnąć i przytrzymać prawy przycisk myszy. Ale jak naciskam, to rzuca się normalny krąg ognia z Igni i koniec. Nie pomaga trzymanie PPM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 10:21, Abi_Dalzim napisał:

No, skończyłem Wiedźmina po raz czwarty.


Szacun. Hehe mnie jeszcze nie starczyła wytrwałości do ukończenia współczesnej gry więcej niż 2 razy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 10:21, Abi_Dalzim napisał:

No, skończyłem Wiedźmina po raz czwarty. I jak dotąd, mimo że zawsze Igni miałem rozwinięte
na maksa, nie udało mi się rzucić kuli ognia (atak dystansowy). Wg opisu mam nacisnąć
i przytrzymać prawy przycisk myszy. Ale jak naciskam, to rzuca się normalny krąg ognia
z Igni i koniec. Nie pomaga trzymanie PPM.


Jeżeli dorzuciłeś talenty które są nad faktycznym stopniem rozwoju (nowicjusz, uczeń itede) to faktycznie, wystarczy znak przytrzymać dłużej, aż się pojawi rameczka napełniająca się czerwienią. Wtedy Gorzałt generuje kulkę, można ciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem max poziomu Igni, ba może miałem rozwinięte 2/3 tego znaku i kula ognia działała bez problemu, tylko z tego co zauważyłem najlepiej stosować to w walce z jednym przeciwnikiem na raz, i wycelować w niego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować