Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 19:59, kindziukxxx napisał:

hej, mam problem, zadanie z sefirami, mam wszystkie, ale.... po umieszczeniu kilku nie
mogę żadnej innej już włożyć do obelisku? czy to jakiś błąd czy coś muszę jeszcze zrobić?

Hmm nie do końca rozumiem. Na KAŻĄ sefirę przypada tylko JEDEN obelisk. Więc jak mogłeś ładować po parę sefir do jednego obelisku? Sprawdź na mapie. Tam są zaznaczone wszystkie obeliski z nazwami przypadających im sefir. Jestem pewien( o ile nie masz buga w co wątpię) że to co napisałeś nie jest normalnie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


mały skrót myślowy, - umieściłem kilka w kilku obeliskach. Jednak znalazłem już błąd, trzeba było przesunąć strzałką przedmioty z zadań, już wszystko ok jestem w III akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypominam sobie pierwszą część Wiedźmina, aby przed premierą Dwójki złapać odpowiedni klimat i mam problem z walką na pięści.
Prawym klawiszem blokuje się, a lewym zadaje ciosy. Niestety, o ile blok działa prawidłowo, klikanie w LPP właściwie nic nie daje. Geralt buja się tylko na nogach, a ciosy nie padają. Kilka podejść do walki skończyło się dla wiedźmina łomotem i to już od pierwszego z brzegu przeciwnika, który na dodatek zachował praktycznie wszystkie punkty życia. Pamiętam, iż przy pierwszym podejściu do gry, walka na pięści nie była żadnym problemem. Macie jakąś podpowiedź???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 14:29, KrzychW napisał:

...


Klikaj raz, w momencie, w ktorym przeciwnik zamierza zadac cios. Trzeba sie wstrzelic w poczatek animacji, ale tym sposobem pokonujesz kazdego bez straty zycia, poniewaz pozniejszy cios anuluje pierwszy. Dziala to w obie strony i jako takie jest malo logiczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 15:28, Noirr napisał:

Klikaj raz, w momencie, w ktorym przeciwnik zamierza zadac cios. Trzeba sie wstrzelic
w poczatek animacji, ale tym sposobem pokonujesz kazdego bez straty zycia, poniewaz pozniejszy
cios anuluje pierwszy. Dziala to w obie strony i jako takie jest malo logiczne;)


No cóż, wieczorem popróbuję coś z tym zrobić. Przy pierwszym podejściu do Wiedźmina poszło gładko i nie wiem, dlaczego tym razem jest inaczej. Starość, kurdę, chyba. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie miecz wiedźmiński ma 0%, Geralt zadaje nim pełne obrażenia. Miecz -10% zadaje ich -10% , zaś miecz +20% zada ich 20% więcej wedle zasad logiki ogólnej.

Najlepiej rozrysować sobie ośkę - im głębiej na minus tym gorzej, im głębiej na plus tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W celu wprowadzenia się w klimat gry właśnie skończyłem Wiedźmina. W związku z tym mam pewną ofertę dla tych leniwych, którzy chcieliby save''a do dwójki lub dla tych, którzy byliby chętni na małą "wymianę". W tej chwili mam dwa zapisy: jeden po stronie neutralnej i drugi po stronie nieludzi. Bardzo chętnie przyjąłbym od kogoś zapis po stronie zakonu, tak w celu skompletowania zakończeń na przyszłość. :) Jeżeli ktoś miałby ów ten zapis lub chciałby otrzymać któryś z moich to proszę o kontakt - info na gramsajcie. Oczywiście jakby ktoś chciał znać szczegóły fabularne tzn. kto umarł, a kto nie w konkretnym zapisie, to również pisać na gg czy cuś. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka na pięści Metodą Harrolfa :)
Na początku, jak walka się zaczyna, przytrzymaj PPM, aby uchronić się przed ewentualnym ciosem. Następnie - po wyprowadzeniu ciosu przez przeciwnika i spudłowaniu - kliknij na nim LPM. Gdy widzisz, że przeciwnik się składa do ciosu - LPM. Twój cios przerwie próbę przeciwnika.

Sam na początku próbowałem dostrzec taki błysk pięści, jak ma to miejsce z ikoną ataku podczas walki mieczem, ale nie zauważyłem, więc zmieniłem swój sposób walki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 22:47, Harrolfo napisał:

Na początku, jak walka się zaczyna, przytrzymaj PPM, aby uchronić się przed ewentualnym
ciosem. Następnie - po wyprowadzeniu ciosu przez przeciwnika i spudłowaniu - kliknij
na nim LPM.


Kilka pojedynków już pozytywnie zakończyłem, więc sytuacja nie jest aż tak zła. Muszę jednak przyznać, że walka na pięści to nie jest mocna strona Wiedźmina 1. Pograć się da, ale przyjemność z tego taka sobie. Moim zdaniem, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą.
Przyznaję, gdyby nie quest poboczny związany z walkami, to nie walczyłbym na pięści. Ani to sposób na spory przypływ gotówki (odwrotnie, niż chociażby poker), ani przyjemność...

EDIT: Moje pytanko: Jestem w akcie III, po

Spoiler

odparciu ataku na bank

. Gdzie znajdę kupca, który kupi ode mnie biżuterię? Pytam, bo ciułam na kurtkę (już tylko 1000 orenów mi brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 00:45, RamiroPL napisał:

Witam, co może być powodem crashowania przy zapisywaniu gry? Dodam, że mam aktualną wersję
gry.


Tzn. w jakich momentach ci gra crashuje? Podczas kazdego zapisu czy tez moze juz po dluzszym pograniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować