Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Posiada ktoś zapis gry z samego początku III aktu Wiedźmina pierwszego? Dwa razy, aż dwa razy usunęły mi się zapisy. Mam dość kończenia gry po raz trzeci robiąc wszystkie questy poboczne i żadnej radości z tego nie posiadając(gra oryginał, kupiona w Empiku, Platynowa Edycja, mogę dać zdjęcie jako dowód) :(

Może komuś się to przyda - pierwszy raz zapisy poszły w długą trochę przed tym kiedy

Spoiler

Geralt zaczął podejrzewać Raymonda o to, że...nie jest Raymondem

. Wtedy to gra wylądowała w koszu(tym Windowsowym ;) ).
Po jakimś czasie(czyt. trzech miesiącach) zacząłem grać od nowa, w ten sam sposób, również robiąc wszystkie misje poboczne i zapisy zniknęły tuż po tym jak
Spoiler

Wiesław po skończonej walce z Magistrem i jego towarzyszem trafił pod czułym okiem Triss do jakiegoś miasta(nazwy nie pamiętam). Jest to rozpoczęcie trzeciego aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sejwa z momentu gdy geralt laduje w odmetach to chodzi ci o IV akt.
Mam chyba sejwa po walce z magistrem ( 2 minuty i zaczyna sie IV AKT) napisz mi swojego maila, ja upewnie sie czy mam (na 99% man) i postaram wysłać ci tego sejwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby sejw w którym jest

Spoiler

związany z triss, opowiedział się po stronie elfów i posiada zbroję kruka

, to bardzo chętnie bym takowy przygarnął, gdyż sam już ponad 3 lata temu tę drogą podążyłem i chętnie kontynuowałbym przygodę od poniedziałku zgodnie z moimi wyborami z części poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś właśnie takiego, ale ukończenie jedynki zostawiłem sobie na tuż przed premierą, zostaw więc tutaj maila (ew. privem na gramsajcie), a ja Ci savik wyślę w piątek/sobotę, o ile mnie jakiś hoży huncwot nie ubiegnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem sobie przypomnieć Wiedźmina i wreszcie ruszyć Edycję Rozszerzoną ale w II rozdziale trafiłem na dość poważny błąd:

Spoiler

O ile dobrze pamiętam na pewnym etapie śledztwa mam otrzymać od Reymonda sefirę Keth''aar. W dzienniku jest już odpowiedni wpis, który kieruje mnie do jego siedziby ale podczas dialogów mam do wyboru tylko "bywaj" i możliwość medytacji. Resztę sefir już posiadam, brakuje mi tylko tej jednej. Utknąłem na całego. :-\
We wszystkich zapisanych grach ten problem już występuje, więc nie ma opcji z cofnięciem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Musisz chyba najpierw porozmawiać z Kalksteinem, i umówić się na zastawienie pułapki.
To oczywiście jeśli znalazłeś ciało prawdziwego Raymonda, bo innej wersji nie grałem nigdy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

"Detektywa" wyczaiłem dość szybko bo bardzo wcześnie zwiedziłem cmentarz nocą. Kalkstein też nie ma już nic ciekawego do powiedzenia. W dzienniku wygląda to tak:
"Tajemnice Wyzimy", faza "Spotkanie", z dopiskiem - "Raymond przekazał mi wiadomość przez posłańca - chce się ze mną spotkać, zdobył jakieś nowe informacje. Ciekawe, jak zareaguje na moje odkrycia".
Idę do gościa i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem wlasnie Wiedzmina 1 na gog.com za 5 dolcow i bedzie to moje pierwsze podejscie ever. Troche pozno fakt, ale za taka cene zal nie skorzystac, poza tym w dwojke mam zamiar zagrac juz niebawem, wiec przy okazji poznam fabule jedynki i przygotuje sobie sejva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 13:46, Witcher1990 napisał:

W takim razie na pewno coś pominąłeś. Zrobiłeś sekcję zwłok?

Spoiler

Wg tego co wyczytałem w poradniku właśnie teraz detektyw powinien zażądać 200 orenów i zlecić zadanie "Anatomia zbrodni". Niestety nie ma takiej opcji. Oczyściłem już całą resztę potencjalnych podejrzanych (Kalkstein, Baranina, Vincent, Vivaldi, Talar, Lauvaarden), zostało tylko to "Spotkanie" z Raymondem. Idę do faceta, a tu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój mail znajdziesz na moim Gramsajcie

Spoiler

no dobra, już Ci podam ;) wojcio102@poczta.onet.pl

.

Spoiler

Wiem na 100%, że Geralt wyczaił "detektywa" i postanowił zasadzić na niego pułapkę na bagnach. Poszedł tam, pojawił się Magister i jego kolega, który ewidentnie lubi kolczyki(imienia nie znam :/). Powalczyliśmy trochę, bohater oberwał, jak zawsze uratowany w ostatniej chwili, zostaje przeniesiony przez Triss do jakiegoś miasta. Ona przez chwilę gada z jakimś lustrem, a później wychodzę z jej domu i na tym kończę. Pamiętam tylko, że miasto(miasteczko) było bardzo ładne, posiadało porządną straż i ciekawe towary u kupców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to

Spoiler

musisz wejść do wieży wziąć z tej wierzy księgę i wyjść z wieży. Dopiero wtedy Detektyw Cię napadnie i przybędzie Javed. Musisz mieć przy sobie tą księgę z wieży żeby akcja się popchnęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ale by dostać się do wieży muszę mieć te 10 sefir a mam dopiero 9. Ostatnią powinienem dostać od Reymonda a nie mam zielonego pojęcia jak do tego doprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś wcześniejszy zapis gry, żeby go wczytać i przejść ten fragment rozgrywki jeszcze raz? Bo chyba nie ma innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż dziwne. Chociaż ja nie zczaiłem momentu kiedy od Raymonda dostałem sefirę. Wygląda na to że wszystko już masz zrobione i powinieneś móc ruszyć dalej. Może spróbuj go odwiedzić w nocy, chociaż to nie powinno mieć znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

aaaa ok spoko to rzeczywiscie ci chodzi o przeniesienie do wyzimy, handlowej, myslalem ze chodzi o cos innego, to dam ci save z przed walki z magistrem jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Właśnie! Wyzima Handlowa to się zowało! Przypominam o mailu: wojcio102@poczta.onet.pl



Bóg Ci zapłać dobry człowieku co awatara ma pełnego przemocy! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wykonać zadania z sefirami jeśli nie zrobiłeś zadania z sekcją zwłok. Nie pamiętam jak się dostawało tego questa ale być może najpierw trzeba pogadać z Shani i później iść do szpitala. Poczytaj w poradniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 19:19, wojcio102 napisał:

Spoiler

Właśnie! Wyzima Handlowa to się zowało! Przypominam o mailu: wojcio102@poczta.onet.pl



Bóg Ci zapłać dobry człowieku co awatara ma pełnego przemocy! ;)


Jakiś czas temu wysłałem ci sejwa, mam nadzieję, że doszedł.
Życzę miłej zabawy z wieśkiem i oczywiście wieśkiem 2, bo po ukonczeniu jedynki napewno zakupisz dwójkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować