Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Jak by ktoś miał podobny, nietypowy problem jak ja przed premiera W2, tzn - zgubiłem kopię zapasowa z end-game savem, znalazłem za to na innej save tak +/- 4-6h przed końcem gry, co by dla W2 mieć swój save muszę grę dokończyć, szukałem po necie jakiegoś trainera na nieskończone HP [bo nie chce mi się do samej formalności "odzyskania" zapisu męczyć te 6h] niestety nie znalazłem, ale za to kolega podrzucił mi mod zmieniający tabelę hp i wytrzymałości - suma summarum Geralt jest nie do ubicia.

Jak by kto chciał - moda mam u siebie, jeden malutki pliczek wrzucany do katalogu override.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 12:55, Pietro87 napisał:

Jak by ktoś miał podobny, nietypowy problem jak ja przed premiera W2, tzn - zgubiłem
kopię zapasowa z end-game savem, znalazłem za to na innej save tak +/- 4-6h przed końcem
gry, co by dla W2 mieć swój save muszę grę dokończyć, szukałem po necie jakiegoś trainera
na nieskończone HP [bo nie chce mi się do samej formalności "odzyskania" zapisu męczyć
te 6h] niestety nie znalazłem, ale za to kolega podrzucił mi mod zmieniający tabelę hp
i wytrzymałości - suma summarum Geralt jest nie do ubicia.

Jak by kto chciał - moda mam u siebie, jeden malutki pliczek wrzucany do katalogu override.

Zdaje się, że było mówione, że save musi być czysty, bez jakichkolwiek modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ma ktoś save''a, w którym było się neutralnym i wybrało się Triss? Jeśli tak, to podeślijcie mi na maila: Krzysiek058@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 13:12, Inquis1t0r napisał:

Zdaje się, że było mówione, że save musi być czysty, bez jakichkolwiek modów.


To znaczy,żę w katalogu z sevami nie może być save''ów z modów? O rany,będe musiał trochę pokasowywać. A jak się dzieje dokładnie import zapisów? W2 automatycznie znajduje sejwy wraz z konsekwencjami czy trzeba ręcznie wybierać,jak w ME2? I czy musi to być sejw z samego końca gry czy gdzie indziej? Bo ostatni sejw mam

Spoiler

Gdy rozmawiam z Zygfrydem przed wejściem do tej impry Jakuba,i co on wtedy się skaleczył w noge

. Muszę jeszcze raz przejść
Spoiler

Walkę z Jakubem i zapisać gdy rozmawiam z Jaskrem

,czy z tym sejwem co mam gra mi uzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba niekoniecznie, to nie jest jakiś ingerujący w grę mod który zmienia skrypty czy plik game.exe np.
To jest plik wrzucany w override, odpowiedzialny za wygląd tabeli HP wywalisz go - i niezależnie na jakim savie grałeś wszystko wraca do normalności.
Działa to na takiej samej zasadzie jak np w KOTORach folder override do którego wrzucamy dla przykładu tekstury hd które maja podmienić wygląd danego obiektu - wywalisz teksturę, gra zacznie czytać oryginalny plik, dla pewności można sobie przed walką z ostatnim bossem wyłączyć moda, i potem zrobić save [i tak to dużo pomoże komuś z podobnym zgrzytem jak mój - musiał bym przeć dobre 6 godzin z okładem a już jestem w starym dworzyszczu i jeszcze trochę a odrobię stary zapis =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 00:24, Lfdracon napisał:

Może po zebraniu nieświadomie użyłeś ich do stworzenia jakiegoś eliksiru. Jaki status
widnieje w dzienniku?

Że moge dać roślinki wiedźmie. A przecie je dałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie to jaki save jest liczony jako końcowy? Nie zauważyłem, by gra jakiś samodzielnie wraz z zakończeniem poczyniała, chodzi więc o taki ręczny, zrobiony tuż przed rozmową z Jaskrem? Jeśli chodzi nie o taki - to jaka jego lokalizacja, w folderze z zapisami szukałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zapisałem grę przed finałową walką i właśnie tego będę chciał importować. Raczej ostatni wybór już po walce nie będzie miał żadnego wpływu na drugą część gry, ale i tak się później nie da zrobić save''a, zatem ten co ja mam musi wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 17:08, Kraju napisał:

Ja sobie zapisałem grę przed finałową walką i właśnie tego będę chciał importować. Raczej
ostatni wybór już po walce nie będzie miał żadnego wpływu na drugą część gry, ale i tak
się później nie da zrobić save''a, zatem ten co ja mam musi wystarczyć.

da się zapisać gre po finałowej walce kiedy z jaskrem rozmawiasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 12:47, Liqid napisał:

Mail który mi podałeś był błędny (a przynajmniej gmail tak mi obwieścił), zarzucę więc
tu: http://www.sendspace.com/file/qe94gs


Dzięki serdeczne :)

Co do tematu, to moja EK nr 378 w nienaruszonym stanie z krakowskiego sferisu. Czekamy do poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 12:47, Liqid napisał:

..., zarzucę więc
tu: http://www.sendspace.com/file/qe94gs



Pozwoliłem sobie skorzystać z Twojego zapisu. Grałem w W już 3 razy ale zapisów nie zatrzymałem żadnych. Wprawdzie w ostatnim byłem za zakonem ale chętnie zmienię zapatrywania.
Twoja postać jest bardzo rozwinięta, ja sam najwyższy poziom osiągnąłem chyba na 46 lvl.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zacząłem sobie od nowa przechodzić pierwszego Wieśka, co by mieć własnego save''a do dwójki (stare gdzieś zaginęły).

Byłem gdzieś w połowie drugiego aktu i miałem właśnie wracać z bagien do Wyzimy. Jak tylko wgrało mapę grobli, mój Geralt leżał martwy na pomoście i jedyne co wtedy mogę to ruszanie myszką nad jego truchłem (na załączonym obrazku widać to samo w innej lokacji).

O dziwo zwykły/pełny save działa (tylko, że jest sprzed paru godzin, a w tym czasie trochę już zrobiłem), a próba wgrania któregoś późniejszego autosave''a powoduje właśnie, że Geralt leży nieżywy...

Żeby nie było wątpliwości - mam wgrane wszystkie łatki (na wersję premierową wgrana edycja rozszerzona, a na nią łatka 1.5). Chodzi to wszystko pod Win7 x64. I chciałbym zaznaczyć, że do tej pory, czyli przejście początku, 1 aktu i do tego momentu drugiego gra nie wysypała się ani razu w żaden sposób. Czy mógłbym prosić kogoś o wytłumaczenie, co się dzieje?

20110514231439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha,czyli po prostu wsiadłeś do łódki,włączył się filmik,a po filmiku Geralt ci po prostu padł trupem? No,nie powiem,jeden z najdziwniejszych błędów tutaj :P Hmmm,wątpie aby to była wina gry,pewnie zepsuty save,chociaż jeżeli masz cierpliwość,możesz spróbować reinstalki. Jeżeli to nei pomoże,to tylko jedno - będziesz jednak musiał wgrać tego wcześniejszego sejwa co działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak wgram któregokolwiek autosave''a, to się uruchamia z Geraltem leżącym na ziemi, z pustym paskiem zdrowia. Dodatkowo słychać takie jakby bicie serca powolne. No i oczywiście nie działa poza myszką żaden klawisz sterujący z klawiatury. Z gry można wyjść jedynie przez "trzech króli" i wyłączyć proces w menadżeże zadań, choć sam proces działa prawidłowo (nie ma nic o tym, że jest zawieszony czy coś podobnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy patch z edycji rozszerzonej da się zainstalować bez logowania się na stronie? Obecnie nie ma możliwości zalogowania się i instalacja trwa i trwa.... Nie wiem czy jest sens dłużej czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 16:13, Mychaa napisał:

Czy patch z edycji rozszerzonej da się zainstalować bez logowania się na stronie? Obecnie
nie ma możliwości zalogowania się i instalacja trwa i trwa.... Nie wiem czy jest sens
dłużej czekać

Instalacja ER może trwać nawet 2godziny o czym zostałeś poinformowany w komunikacie. Poza tym może wywalić ci w Menedżerze urządzeń brak odpowiedzi tym też się nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 16:38, Witcher1990 napisał:

Instalacja ER może trwać nawet 2godziny o czym zostałeś poinformowany w komunikacie.
Poza tym może wywalić ci w Menedżerze urządzeń brak odpowiedzi tym też się nie przejmuj.


Grę instalowałem wcześniej wiele razy i wiem że zawsze potrzebne było zalogowanie się na stronę aby wgrać pachta. Tym razem logowanie nie jest możliwe, bo coś na stronie robią. To że instalacja może trwać nawet 2h to wiem, z tym że na moim kompie trwało to zawsze ok 25 min. Raz nie zainstalowało się wcale, właśnie ze względu na to że zapomniałem się zalogować. Dzisiaj już idzie 3h i dalej brak odpowiedzi. Czy to oznacza że nie jestem w stanie zagrać w wiedźmina kiedy wyłączą serwery?
Miałem nadzieję że logowanie nie jest już konieczne do instalacji edycji rozszerzonej. Nie chce mi się grać bez patchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Uwaga! Ten spoiler jest spoilerem na całego! Nawet jeśli jesteś w połowie, a nigdy nie przeszedłeś- nie czytaj!)

Spoiler

Nie ma ktoś może sejwów z Zakonem, Vincent i Abigail żyją, partnerka obojętna? D: Planowałem przejść przez weekend, ale wyszło jak wyszło... W razie czego, proszę o kontakt: plada15@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować