Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

A jeżeli mam cios sprawiający, że zadaję +15% na krwawienie, a potem wybieram drugi poziom tego ciosu, który też dodaje 15% do krwawienia, to w sumie mam 30%? I druga sprawa: jak tu się podnosi broń? Mam dwa tamerskie sztylety i jeden muszę zostawić? Co, jeżeli będę chciał go sprzedać? Mam sprzedać aktualny i biec po drugi? Nie można mieć więcej niż jedna sztuka broni tego samego typu? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wartość premii do krwawienia się nie zmienia, to się nie kumuluje, tylko jest przepisana w następnym stadium. Musi widnieć "30% na krwawienie".

Sztyletów niestety nie da się nosić wiecej niż jednego, aż do stworzenia najlepszej zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 21:07, Jave napisał:

A jeżeli mam cios sprawiający, że zadaję +15% na krwawienie, a potem wybieram drugi poziom
tego ciosu, który też dodaje 15% do krwawienia, to w sumie mam 30%? I druga sprawa: jak
tu się podnosi broń? Mam dwa tamerskie sztylety i jeden muszę zostawić? Co, jeżeli będę
chciał go sprzedać? Mam sprzedać aktualny i biec po drugi? Nie można mieć więcej niż
jedna sztuka broni tego samego typu? oO


1) Oto jedna z (przynajmniej dla mnie) zalet gry - nie ma tek jak w Gothicu miejsca w ekwipunku na 50 mieczy, 100, sztyletów, 200 halabard i bóg wie co jeszcze. Możesz nosić tylko: srebrny miecz, miecz stalowy, broń dodatkową (drugi miecz stalowy, dużą maczugę etc.) i sztylet (chyba w zbroi Kruka można nosić dwa, ale głowy nie dam, bo mi ta zbroja nigdy do szczęścia potrzebna nie była).

2) Wydaje mi się, że jeśli kupujesz pierwszy bonus "krwawienie + 15%" to bazowa wartość krwawienia wzrasta o 15%. Gdzy kupujesz Drugi raz taki sam bonus to poprzednia wartość, jest podniesiona o 15% [przykład - załóżmy, że bazowa wartość krwawienia to 100. Kupujemy bonus +15%. Teraz ta wartość to 115. Kupujesz bonus drugi i wartość wzrasta o 15% w stosunku do poprzedniej, czyli wynosi 132,25]

3)Sztylety są temerskie, a nie tamerskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak procenty? Punkty procentowe byłyby wygodniejsze do liczenia. Jeżeli mam info, że zadam od 6 do 12 pkt obrażeń i że mam Atak + 100%, mam sobie sam policzyć, że w rzeczywistości zadam od 12 do 24 pkt obrażeń, czy też ten bonus jest już doliczony? Dla mnie noszenie przy sobie wszystkiego, co tylko mogę, jest zaletą:)
edit
Jeżeli osiągnę poziom 16, nie będę już dostawał brązowych talentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2011 o 21:58, Jave napisał:

Jeżeli osiągnę poziom 16, nie będę już dostawał brązowych talentów?


Będziesz. Do końca gry je dostajesz. W pewnym momencie 2 a potem 1. To zależy od lvl Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 21:58, Jave napisał:

Czyli jednak procenty? Punkty procentowe byłyby wygodniejsze do liczenia. Jeżeli mam
info, że zadam od 6 do 12 pkt obrażeń i że mam Atak + 100%, mam sobie sam policzyć, że
w rzeczywistości zadam od 12 do 24 pkt obrażeń, czy też ten bonus jest już doliczony?
Dla mnie noszenie przy sobie wszystkiego, co tylko mogę, jest zaletą:)
edit
Jeżeli osiągnę poziom 16, nie będę już dostawał brązowych talentów?

Weź napisz do CDPu :)

BTW. Srebrne talenty dostaje się od 15lvl, a złote od którego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierasz talent zwiększający efekt krytyczny w stylu walki, np. I poziom - krwawienie +10%, II poziom - krwawienie + 15% (nie pamiętam jak jest w grze), to pierwszy bonus +10% zwiększa szanse na ten efekt tylko przy pierwszym ciosie w sekwencji, drugi tylko w drugim, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Skąd wiem, czy mam już wystarczającą wiedzę, by uzyskać z ciała potwora określony składnik? Chcę wykonać zadanie zdobycia krwi gula - zlecane w tawernie na początku gry - ale mogę przeczytać informację, że potrzebuję informacji o tym, jak się tę krew pozyskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że przeczytasz o danym potworze księgę. Pełno tego wszędzie, najwięcej ma krasnolud na targowisku w Wyzimie Klasztornej. Jak najedziesz kursorem na księgę to będzie pisać o czym dodaje wpis do dziennika, dzięki temu możesz pozyskiwać składniki z danego potwora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 22:52, Jave napisał:

Jeszcze jedno. Skąd wiem, czy mam już wystarczającą wiedzę, by uzyskać z ciała potwora
określony składnik? Chcę wykonać zadanie zdobycia krwi gula - zlecane w tawernie na początku
gry - ale mogę przeczytać informację, że potrzebuję informacji o tym, jak się tę krew
pozyskuje.


Wystarczy przeczytać książkę i wtedy doda Ci się wpis w bestiariuszu (potem książkę można sprzedać).
Nie zapomnij dać punkt umiejętności w zielarstwo, bez tego nie możesz zbierać składników roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zadanie "Brzemię przeszłości" jest zabugowane? Nigdzie w karczmie nie mogę znaleźć zleceniodawcy zadania, chociaż czerwona kropka wskazuje, że powinienem się tam udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 03:31, Jave napisał:

Czy zadanie "Brzemię przeszłości" jest zabugowane? Nigdzie w karczmie nie mogę znaleźć zleceniodawcy zadania, chociaż czerwona kropka wskazuje, że powinienem się tam udać.

A chodzisz do karczmy w dzień? Z tego co wiem to kupiec bywa tam tylko w dzień. Istnieje też możliwość, że łazi na zewnątrz (czasem zdarza się, że ktoś miał siedzieć w chałupie a szwenda się po placu).
Inna możliwość to to, że wykonałeś już zadanie główne i

Spoiler

wszyscy z karczmy znikli oprócz Shani (chyba tak się nazywa)

. W tym przypadku jeśli nie zrobiłeś zadania to już go nie zrobisz, jeśli je wykonałeś to
Spoiler

kupczyk będzie w drugim rozdziale na grobli.


Trzecia możliwość: bug - ja problemu nie miałem, na necie też nie znalazłem, żeby ktoś miał, więc błąd jest mało realny (aczkolwiek kto wie co nam "twórcy" z szykowali :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pałętałem się tam po nocy. Dzięki. Nie wiedziałem, że twórcy aż tak się wysilili w tej grze. Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Jeszcze jedno pytanie:> Pojawiła mi się jakaś opcja dialogowa, odnośnie jakiegoś Hoogona chyba, podczas rozmowy z Harenem. Zaraz po tym, jak wykonałem zadanie Nocni goście. Kim jest ten Hoogo? Wiedźmina czytam, jestem w połowie chrzestu ognia, tak więc trafiłem już na Zoltana, ale przez poszukiwanego przezeń w/w już nie. Nie wydaje mi się też, bym o kimś z nim rozmawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Ponoć mogę podpalać ogniska znakiem Igni. I tu mam kłopot, bo zwyczajnie nie mogę ani wyjąć broni, ani użyć znaku, gdy nikt mnie nie atakuje. Gdy pokonam przeciwników, mogę schować i wyjąć broń bez problemu, ale już np. w dzień, gdzie już dawno nikt mnie nie atakował, nie mogę tego zrobić ani też użyć znaków, przez co ognisko mogę podpalać tylko krzesiwem. Tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawy górny róg - masz tam kółeczko z obrazkiem pory doby. Wyciągać broń i używać Znaków możesz tylko wtedy, gdy na tym kółku jest czerwona plama. Jeśli tej plamy nie ma, to Znaków i broni możesz użyć tylko jeśli ktoś Cię zaatakuje, i to przez bardzo krótki czas po zakończeniu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pojawieniu się Bestii w końcówce pierwszego aktu, pojawił mi się dziwny efekt graficzny: co chwilę w kilkunastu miejscach na ekranie pojawiają się takie jakby czerwone kropki. Strasznie irytująca rzecz. Jak to wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:52, Jave napisał:

Strasznie irytująca rzecz. Jak to wyłączyć?

Cholera to wie, dla mnie też pojawiło się pod koniec pierwszego rozdziału i nie zniknęło do końca. Z początku mnie wnerwiało i miałem poszukać rozwiązania, ale lenistwo zwyciężyło i to zignorowałem (w trzecim akcie to już nawet nie zwracałem uwagi - dopiero w ostatnim zadaniu epilogu zorientowałem się, że dalej są te kropki głównie przez to, że akcja

Spoiler

rozgrywa się na śniegu

).
U mnie wyskakiwały te kropki tylko jak zbliżałem się do ścian budynków, kanałów itd. Nie wiem co to ma być :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2011 o 15:52, Jave napisał:

Po pojawieniu się Bestii w końcówce pierwszego aktu, pojawił mi się dziwny efekt graficzny:
co chwilę w kilkunastu miejscach na ekranie pojawiają się takie jakby czerwone kropki.
Strasznie irytująca rzecz. Jak to wyłączyć?


Jak dobrze myślę jest to efekt podtrucia eliksirami, zniknie jak poziom zatrucia się zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować