Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2012 o 21:49, Witcher1990 napisał:

yyy ja bym to raczej wyłączył bo powoduje problemy ta opcja np w cs 1.6 będziesz miał
może 50klatek jeśli jej nie wyłączysz.


Jak wrócę do domu to zobaczę. Ogólnie jednak zadaniem tej opcji jest ograniczenie klatek do 60 (między innymi), więc raczej takiego działania bym się spodziewał. Czy jest sens mieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 09:10, Witcher1990 napisał:

Spróbuj grać w csa mając mniej niż 100:)


W CS grałem raczej casualowo, więc nie robiło mi różnicy. Zastanawia mnie jednak jakim cudem komukolwiek może robić to różnicę? Obecnie każdy gra na monitorach LCD, a te mają odświeżanie na poziomie 60 Hz. Zatem obraz leci z karty graficznej do monitora 60 razy na sekundę. Jeśli komputer generuje większą liczbę klatek, to część z nich nie zostanie wysłana na obraz. Jaki zatem z nich zysk? Teoria o konieczności posiadania tak wysokich FPSów mogła się obronić w czasach monitorów CRT, które miały 80-100 Hz, ale teraz?

Niestety wyłączenie synchronizacji w moim wypadku nie pomogło. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widać gołym okiem. Po reinstalce systemu po pierwsze nie miałem wyłączonej tej opcji i miałem jakieś 50-60fps cały czas a nawet 40. Nie dało się strzelać, klatkowało. Po jej wyłączeniu było lepiej pojawilo się 100 jednak przy dużej akcji i na niektórych mapach np the aztec spadało znowu do tych 60 i staty miałem na poziomie 2 do 12:)
Po wyczyszczeniu chlodzenia sprężonym powietrzem zostało 100 fps na stałe i teraz gra jest płynna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest bzdura :) Ludzkie oko już nie widzi różnicy między po 27 FPSach :) Gra jest równie płynna przy stałych 27 FPSach, jak i przy 300. Co innego, jak są spadki do 20, 15 itd. wtedy to się może odbić na płynności i wynikach.
Jeśli zaś chodzi o odświeżanie monitora - im wyższe, tym mniej się oczy męczą i tym bardziej komfortowo się korzysta, bezpieczniej bla bla bla. Przy odświeżaniu 60Hz zwyczajnie obraz jest szybciej odświeżany, ale też te częstotliwości nie mają nic wspólnego z wynikami w grze.

Wiem, o czym to temat, ale chciałem zwyczajnie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy jest możliwość legalnego ściągnięcia Wiedźmina? Mam kupiony oryginał, lecz mój aktualny laptop nie posiada napędu CD/DVD. Jest może taka opcja jak w przypadku gier Blizzarda, że po dodaniu klucza na BN można legalnie pobrać grę i grać? Wiem, że można kupić edycje cyfrową na GOGu, ale ja nie chcę nic kupować, bo już raz grę kupiłem.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legalnie chyba nie ściągniesz, jedyna opcja to pojemny pendrive/dysk zewnętrzny i zgranie obrazu płyty, lub zewnętrzny napęd.

@Kraju: co by nie mówić, wiadomo, jaką opinią cieszą się warezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz klucz to nic nie stoi na przeszkodzie abyś normalnie pobrał grę z warrezów. Dzięki temu nie udostępniasz ściagania jak w przypadku torrentów. Ściagnięcie gry na własny użytek, gdy masz legalny klucz nie jest piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mozna gdzies zmienic bardziej zaawansowane opcje w wiedzminie ( 1 ) ? nie chodzi mi o te opcje grafiki w grze, zastanawiam sie czy sa takie w folderze/launcherze itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent sam nie udostepni prgramu/muzyki czegokolwiek to nie możesz pobierać NICZEGO. Skoro nie możesz wrzucać czyli udostępniać plików innym osobom to tym bardziej nie możesz ich pobierać
TO jeden z tych interetowych mitów, że niby można na 48godź to pobrac itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Zalecam poznać dogłebniej prawo, tym bardziej teraz jak głośno jest o tym dzięki ACTA. Udostepniać nie można nikomu oprócz rodzinie i najbliższym znajomym. Ściągać można ale tylko przez warrezy typu rapidshare, przez torrenty nie bo to już jest udostępnianie. Producent niczego nie musi udostępniać. Do tego kolega ma klucz więc tak jakby miał fizyczny nośnik z grą, a legalne jest posiadanie kopii zapsowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 18:57, Kraju napisał:

Mylisz się. Zalecam poznać dogłebniej prawo, tym bardziej teraz jak głośno jest o tym
dzięki ACTA.

O tym to już słyszę od 4-5 lat...

Dnia 11.02.2012 o 18:57, Kraju napisał:

Udostepniać nie można nikomu oprócz rodzinie i najbliższym znajomym.

Skoro byłoby tak jak mówisz to piractwo było by legalne bo umieszczę link na forum i powiem, że to moja rodzina i znajomi pobierają.

Dnia 11.02.2012 o 18:57, Kraju napisał:

Ściągać
można ale tylko przez warrezy typu rapidshare, przez torrenty nie bo to już jest udostępnianie.

Co to za różnica? Oba rodzaje to udostępnianie, gdyby tak nie było to rapid i inne strony nie kasowałyby plików objętych prawami autorskimi, to samo tyczy się you tube.
Dla mnie działa to na zasadzie wykładni prawa już nie pamiętam nazwy (minori ad minus) ale chodzi o to, że jeśli nie możesz czynić mniejszej rzeczy to tym bardziej nie możesz czynić większej- np skoro nie możesz znęcać się nad zwierzętami to tym bardziej nie możesz znęcać się nad ludźmi. Skoro nie można komuś udostępnić pików to tym bardziej ktoś nie może takich plików pobrać.

Dnia 11.02.2012 o 18:57, Kraju napisał:

Producent niczego nie musi udostępniać. Do tego kolega ma klucz więc tak jakby miał fizyczny
nośnik z grą, a legalne jest posiadanie kopii zapsowej gry.

Tak możesz posiadać pod warunkiem jesli masz oryginał przy sobie. Nie wiem też jak to jest w przypadku gier skoro mają zabezpieczenia przed kopiowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zapoznaj się z prawem bo w tej dziedzinie leżysz i kwiczysz. Nie można tylko udostepniać, nie licząc znajomych. Można legalnie ściągać zakładając że ktoś inny to udostępnił. Jeżeli nie, masz pecha, jeżeli tak to jak najbardziej na użytek własny możesz sobie ściągnąć oby tylko nie z torrentów. To samo tyczy się youtuba. Filmiku udostępnić z utworem nie możesz czy fragmentu filmu, ale obejrzeć już tak czy nawet ściągnąć z youtuba plik. Nie można również zacierać śladów bo to też jest zabronione. Zatem plik z grą można ściągnąc, ale z warrezów czy jakimś innym środkiem, ale tylko na użytek własny i nie można tego sprzedawać czy w jakikolwiek inny sposób zarabiać na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 00:41, Kraju napisał:

Naprawdę zapoznaj się z prawem bo w tej dziedzinie leżysz i kwiczysz.

A może to ty leżysz i kwiczysz w tej dziedzine? hmm? Z tego co wiem art 23 o prawie autorskim nie "wspomina", że pobieranie programów komputerowych jest legalne, wręcz przeciwnie...

Dnia 12.02.2012 o 00:41, Kraju napisał:

Zatem plik z grą można ściągnąc

Zatem pliku z grą nie można ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś co jest z tą pieprzoną grą? Wkładam płytę z grą i wyskakuje napis ''Please insert the correct cd-rom''. Przecież do cholery płyta jest w napędzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować